YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Etykieta, Zwyczaje i Reguły na drodze
Autor Wiadomość
yokozuna 



Model: SYMPATYK
Wiek: 43
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-21, 23:04   Etykieta, Zwyczaje i Reguły na drodze

W ten weekend zrobiłem pierwsze w życiu 300km na motorze (nie licząc kursu, 15km w styczniu i jakiś 30m na motorynce, w dzieciństwie). Motocykl nowy, na dotarciu, więc przemierzyłem ów dystans w raczej spacerowym tempie, tj. nie szybciej jak 80km/h.

a oto wrażenia:

1. Pierwszy motocyklista który mnie mijał, machną mi na pozdrowienie :) , skutkiem czego o mało się nie wyp-em, bo bardzo mile zaskoczony spróbowałem mu odmachać - tyle, że prawą ręką.

2. Od tego momentu, już lewą ręką, machałem jak głupi, do każdego na 2 kółkach (... choć chyba rowery pomijałem) - bardzo mi się ten zwyczaj podoba; sprawia, że czujesz się członkiem jakiejś wielkiej rodziny.

3. Sama jazda - marzenie, choć złapał mnie po drodze deszczyk, wnioski: trzeba kupić wodoszczelne buty. Poza tym nie dysponuję odpowiednim warsztatem literacjkim by oddać uczucia które mną w trakcie jazdy targały ;D (jedyne słowo, które w miarę tu pasuje to - euforia)

4. Koło Dęblina, dwóch mijanych motocyklistów, oprócz tego, że mnie pozdrowili, uczynili w moim kierunku gest, kreśląc palcem wskazującym kółeczka w powietrzu. Ponieważ nie wiedziałem o co chodzi, zatrzymałem się, zlazłem z motora, ;D obeszłem go w koło, ale wszystko co powinno się palić - paliło się i ogólnie nie stwierdziłem jakiś nieprawidłowości. Podejrzewam, że chodziło o patrol niebieskich ptaszków, który suszył parę kilometrów dalej i koło którego "dreptając spacerkiem" spokojnie przejechałem.

No a teraz mam pytania.
Przeczytalem już sobie temat Etykieta motocyklisty - ;D czyli o tym komu machamy , ale czy oprócz porad tam zawartych (mając na uwadze pkt. 2,4) panują wsód braci motocyklowej inne zwyczaje?
Mam na myśli:
- sygnalizację gestami (takie coś na kształt gestów jak na filmach o amerykanskych żołnierzach podkradających się do wroga :) )
- sygnalizację światłami i innymi częściami motocykla ;D
- ogólny Savoir vivre wśród motocyklistów, czyli z powodu czego Kompania będzie na mnie krzywo patrzeć
- itd.

Pzdr.
yokozuna

Ps. Czytałem też "Motocyklistę doskonałego", w szczególności o jeździe w grupie.
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2010-03-21, 23:19   

yokozuna napisał/a:
[...]bardzo mile zaskoczony spróbowałem mu odmachać - tyle, że prawą ręką.[...]
o-ja-cierpię-dolę :hahaha: dobre dobre ;D

yokozuna napisał/a:
[...]Przeczytalem już sobie temat Etykieta motocyklisty - ;D czyli o tym komu machamy , ale czy oprócz porad tam zawartych (mając na uwadze pkt. 2,4) panują wsód braci motocyklowej inne zwyczaje?
Mam na myśli:
- sygnalizację gestami (takie coś na kształt gestów jak na filmach o amerykanskych żołnierzach podkradających się do wroga :) )
- sygnalizację światłami i innymi częściami motocykla ;D
- ogólny Savoir vivre wśród motocyklistów, czyli z powodu czego Kompania będzie na mnie krzywo patrzeć
- itd.

Pzdr.
yokozuna

Ps. Czytałem też "Motocyklistę doskonałego", w szczególności o jeździe w grupie.
Pamiętaj, że goście na szlifierach "machają" podnosząc tylko palec (no chyba że mają plecaczka który macha z ich dwoje ;D )

a o znakach jazdy w grupie możesz u nas poczytać tutaj

A jak zobaczysz kogoś na DragStarze i pokaże Ci pokooj to znaczy że Cie pozdrawia i jest stąd :hahaha: (link)
_________________


AB Rh+
 
 
monteki 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 352
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-21, 23:54   Re: Etykieta, Zwyczaje i Reguły na drodze

yokozuna napisał/a:


skutkiem czego o mało się nie wyp-em, bo bardzo mile zaskoczony spróbowałem mu odmachać - tyle, że prawą ręką.



:hahaha: :hahaha: stary dokładnie tak samo zrobiłęm za pierwszym razem :D
_________________
power is nothing without control..

"Easy Rider- przeszło mi przez głowe , Easy Rider - głupiec jednym słowem.."

GSX 1400 parowóz ;)
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2010-03-22, 07:51   

Moje pierwsze machnięcie też było takie że moto przeskoczyło w tym czasie na drugą koleinę :D aż mi się ciepło zrobiło przy 90 km/h .... :D

Chciałem podnieść rękę ale mi jakoś zdrętwiała (nie przyzwyczajona do takie pozycji ale teraz już jest lepiej) więc oderwałem tylko od kiery palce i tyle, wyżej się nie dało - pewnie mijający mnie motórzysta pomyślał - co za burek nawet odmachać nie umie :D hehhe

Kurde - gdzieś na forum było zdjęcie ze wszystkimi gestami przydatnymi w czasie jazdy grupą z opisem co i jak - ale nie mogę teraz tego znaleźć ...

[ Dodano: 2010-03-22, 08:00 ]
mam jedno:
http://www.scrc.pl/index.php?s=16#4

[ Dodano: 2010-03-22, 08:04 ]
Mam to co szukałem:

http://rajdkatynski.net/i...id=18&Itemid=58
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2567
Skąd: PWL
Wysłany: 2010-03-22, 08:27   

yokozuna,
czy oprócz porad tam zawartych (mając na uwadze pkt. 2,4) panują wsród braci motocyklowej inne zwyczaje?

ja mam jeszcze taki zwyczaj, gdy widzę motocyklistę stojącego na poboczu, że zatrzymuję się i pytam czy mogę w czymś pomóc. Sam bylem w takiej sytuacji i też otrzymalem pomoc od motocyklistów. ;D
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2010-03-22, 11:29   

heheh Vaaks - nie trafiłem na Ciebie! :) dotychczas zrobiłem tak 3 razy i na szczęście okazało się że 1- kominiarkę tylko zakładał, 2- zatrzymał się na fajkę, - 3 już nie potrzebował pomocy bo kupił aku i właśnie zmieniał. :)
ale zawsze miło było :)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
Paco 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 182
Skąd: Free Star - WM
Wysłany: 2010-03-22, 11:35   

w sobotę brykając dróżką nr 50 minąłem kilka (różnej maści) 2oo i zawsze były machnięcia z obu stron, różne w górę, w dół, oderwanie dłoni od klamki ... ale jeden był nad wyraz oryginalny, leciał z na przeciwka przecinakiem, ja mu lewa w górę a on koło w górę i tak pociął jakieś 300 metrów ;D ;D ech, wiosna idzie ;D
_________________
Woda jest mokra, niebo niebieskie a licho nie śpi ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group