YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-16, 23:20
Jak kradną motocykle?
Autor Wiadomość
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-11-04, 22:21   Jak kradną motocykle?

W jaki sposób działają złodzieje motocykli?
W jaki sposób zginęły motocykle które są w dziale SKRADZIONE?

Nie mam pojęcia w jaki sposób złodzieje kradną motocykl który waży pareset kilogramów, a myślę że ta wiedza pomogła by zabezpieczyć motocykl.

Jeszcze jedna rzecz. Czytałem na naszym forum o GPS-ach, a chodzi mi po głowie inne rozwiązanie: Tani mały telefon z kartą tak-taka (teraz ważność karty jest 1 rok), podłączony do akumulatora i ukryty w motocyklu.
Tylko jak póżniej namierzyć ten telefon? (zakładając że to tani telefon bez androidów i prey-ów). Kompanie telefoniczne przecież nie udzielą takiej informacji użytkownikowi.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2011-11-04, 22:31   

soft napisał/a:
Tylko jak póżniej namierzyć ten telefon? (zakładając że to tani telefon bez androidów i prey-ów). Kompanie telefoniczne przecież nie udzielą takiej informacji użytkownikowi.



Wystarczy zgłosić na Policję. Oni namierzą.
_________________
Dawid Z.
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2011-11-04, 22:33   

http://www.youtube.com/watch?v=D96QM-lzLM8

Właściwa akcja zaczyna się od 3:10.
 
 
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-11-04, 22:34   

Kumplowi ukradli w zeszłym roku motocykl z garażu. Jechał za nim biały VW T4. Zobaczyli gdzie jest garaż i w nocy zadziałali. Weszli na chama, motocykl na busa, potem do dziupli. Po czasie moto się znalazło (działania kumpli z KWP Katowice). Grupa złodziei z Oświęcimia, część już siedzi, część ma się czego bać. Motocykle szły na części...

Ostatnio z bielska skradziono Fazera od chłopaka, co handluje sprzętami kilka ładnych lat... koleś pojechał na jazdę próbną i już nie wrócił...

soft Twoje rozumowanie z telefonem jest bardzo dobre. Złodzieje z reguły posiadają zagłuszacz GPS. Natomiast telefony są im potrzebne. Co do namierzania, to podczas ewentualnej kradzieży idziesz na komendę i mówisz jak wygląda sprawa. Namierzą go.
_________________
www.bkpl8.pl

Stratoliner S
 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-11-04, 23:21   

OK, mam pytanie czy ktokolwiek z Was próbował dzięki policji namierzyć skradziony telefon ?? ?
Bo ja tak i wiecie co gó... z tego bo żeby namierzyć telefon ( jeśli wciąż działa z waszą kartom sim ) Policja musi zwrócić się do Waszego operator o namierzenie w/w kartę sim a operator tego nie zrobi bez nakazu sądowego resztę ;/ możecie sobie dopisać
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-11-04, 23:32   

Dawid Z. napisał/a:
Oni namierzą.

Bufet z pączkami, chyba. ;D
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-11-04, 23:37   

Wiem że wykupuje się jakąś opcję śledzenia telefonu. Ma to zastosowanie do sprawdzania gdzie znajdują się nasze dzieci. Słyszałem także że takie opcje mają wykupione niektórzy pracodawcy np. przedstawicieli handlowych.
Może podążać w tym kierunku? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Tak swoją droga to za 100 zł można kupić telefon o grubości karty kredytowej, którego bateria po odłączeniu od akumulatora może pracowac jeszcze przez kilkadziesiąt godzin.
Taki telefon jest bardzo prosto ukryć w miejscach w kórych złodzieje nie będą szukać, ba nawet ich nie będą rozkręcać do sprzedaży.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2011-11-04, 23:43   

Tu macie fajny artykuł ze Ścigacza na ten temat:
http://www.scigacz.pl/Kra...ydra,13581.html
Przy okazji jest tam film z monitoringu, gdzie nakręcona jest kradzież. Film trwa lekko ponad minutę... :/
A tu kolejny film...
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-11-05, 00:25   

johnypl zgodzę się z tobą że policja może gówno zrobić jak Ci ukradną komórke, bo takie są je... przepisy i tyle .. operatorowi na rękę ze kradną komórki a nasze tuski i inne pierdoły które dostają kupę kasy za dostosowanie przepisów do życia dzisiejszego gówno co robią i gówno będą robić bo k.. na tym się nie znają inteligenci. W głowach ich siedzi jeb.. smoleńska i sprawy które gówno co obchodzą naród polski, bo wpierw człowiek musi zaspokoić dol piramidy(stać go było na życie ) aby zaczął myśleć o innych partiach piramidy (takich jak kultura czy patriotyzm)


...aby tekst był zrozumiały dla czytającego, musi być napisany po polsku z użyciem obowiązujących w naszym języku liter ze znakami diakrytycznymi. Zastanawiam się czy masz na swojej klawiaturze prawy ALT i czy wiesz do czego on służy. Takie reguły narzuca regulamin tego forum pkt 7. Poprawiłem twój wpis, aby nie bił po oczach swoim niechlujstwem. Składni i interpunkcji nie poprawiałem.
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2011-11-05, 09:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-05, 01:18   

moondek napisał/a:
Tu macie fajny artykuł ze Ścigacza na ten temat:
http://www.scigacz.pl/Kra...ydra,13581.html
Przy okazji jest tam film z monitoringu, gdzie nakręcona jest kradzież. Film trwa lekko ponad minutę... :/
A tu kolejny film...
http://www.youtube.com/wa...feature=related


Chciałbym zobaczyć filmy w którym taki kradziony motocykl wybucha a trzewia Panów w kominiarkach zawisają na lampie garażu ;p :evil:
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-11-05, 07:51   

Ktoś pisał o lokalizatorach GPS i o łatwości ich zablokowania, tak jest istotnie?
Takich urządzeń jest mało i myślę, że złodzieje nie dysponują stosowną aparaturą.
Chyba najwięcej kradzieży jest "na busa".

Jak wskazał Moondek, ukryty wyłącznik zapłonu plus przypięcie do czegoś stałego lub spięcie dwóch motocykli, no i miejsce parkowania (nie na uboczu).
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-11-05, 08:32   

Dag, Rozwiń temat i przetłumacz to co napisałeś do tej pory, bo nie ogarniam. :shock: :nie_wiem:
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2011-11-05, 09:21   

jaro napisał/a:
Dag, Rozwiń temat i przetłumacz to co napisałeś do tej pory, bo nie ogarniam. :shock: :nie_wiem:

Jemu chodziło chyba o to, że jak ukradną Ci motocykl, to Ci muszą oddać samolot. To taka tradycja... ;) A tak na poważnie, Dag, myślę, że politycy nic tu nie mają do gadania. Prawo jest takie a nie inne. Widocznie kara za taką kradzież nikogo nie odstrasza. Gdybyś wprowadził prawo rodem z krajów arabskich, że złapanemu na kradzieży obcina się rękę, zaraz by się odezwały organizacje obrony praw człowieka, że to nie humanitarne, chociaż zapewne jeśli by któremuś z nas przytrafiło się takie nieszczęście, to oprócz ręki chciałoby się obciąć też jaja... :evil:
Kiedyś słyszałem o takiej akcji - rzecz się jeszcze miała w latach 90-tych, kiedy pospolite były kradzieże radii z samochodów. Gość przyłapał szczeniaka na gorącym uczynku, jak przez wybitą szybę wyszarpywał mu radio z auta. Wyciągnął złodzieja z samochodu, tamten miał pecha, bo właściciel auta był od niego wyższy o dwie głowy, no i zaczeło się skamlanie typu "niech pan mi nic nie robi, niech pan nie mówi moim rodzicom" itp. Tamten nie zastanawiając się kazał mu zbierać kawałki szyby z ziemi. I kiedy szczeniak miał już w garści trochę odłamków, poczuł na swojej dłoni pełnej szkła buta gościa.... Facet prawdopodobnie zostawił mu pamiątkę na całe życie... Że niehumanitarne zachowanie? Może... Ale gnój prawdopodobnie w przyszłości porządnie się zastanowi, zanim znów wyciągnie łapę po nieswoje...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-05, 09:24   

Złodziejstwo tkwi w psychice nie w łapach. Można być bezrękim "mózgiem" złodziejskiej szajki ;/
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
gshort 


Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 47
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 595
Skąd: Bielawa
Wysłany: 2011-11-05, 09:36   

wszelakie zamki kłódeczki czy inne blokady otwiera się w kilka czasem kilkanaście sekund, potem to kwestia transportu mot do busa;p ;p

zobaczcie na http://www.multipick-serv...ropicks/hpc.php

a jak ktoś ma alarm to jeszcze łątwiej.

Ja widze sens zakładania radiopowiadomienia, zanim odepną aku lub zniszczą zabezpieczenia jest szansa (czyli te 2-3 minuty) na reakcje czyli siekiera i biegiem do garażu.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-11-05, 09:41   

o blokadach
http://www.motocykl-onlin...d-motocyklowych
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-11-05, 11:11   

Ok chodziło mi o to , że co do kradzieży komórek policja tak łatwo nie może ścigać złodzieja. Prawo nie zezwala na korzystanie z usług operatora jeśli komuś ukradną komórkę. Co dla normalnego obywatela wygląda to z boku, co za problem w końcu nie ma problemu z namierzeniem komórka albo po karcie albo jeszcze można namierzyć na zasadzie Maca aparatu telefonicznego który aby zmienić trzeba by było wyrzucić cały mechanizm z komórki.


Co do kradzieży aut czy motocykli pamiętajcie, że policja czasami zapewne nie tylko łapie jedną osobę, ale rozpracowuje całe gangi w czasie kiedy wam ukradną jedno auto czy jeden motocykl, co dla nas jest smutne w końcu nam ukradli ten jedyny pojazd jaki czasami posiadamy:(

Jak wyżej zmiana zasad prawa i było by po kłopocie np. operator ma obowiązek podawać gdzie jest komórka jeśli policja wniesie wniosek o ustalenie pozycji danej komórki w sprawie kradzieży. (wysłanie faksu ze pieczątką 1 min, namierzenie komórki może 5 minut, dojazd policji jeśli mają auto 30 min max... odzyskanie komórki bezcenne:) )
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-11-05, 11:12   

Merlin napisał/a:
Jak wskazał Moondek, ukryty wyłącznik zapłonu plus przypięcie do czegoś stałego lub spięcie dwóch motocykli, no i miejsce parkowania (nie na uboczu).

Nie przeceniałbym za bardzo parkowania w miejscach publicznych.
W czerwcu, u mnie w mieście zniknęły 3 skutery spod Kauflanda w biały dzień.
Nikt nawet nie zwrócił uwagi, że kilku gości pakuje TRZY skutery na pakę.
W Polsce chyba nadal większość ludzi woli odwrócić głowę w drugą stronę i udawać, że nic nie widzi :|
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-11-05, 11:19   

Maniek007 najlepiej wsadzić mała bombę w motocykl i tyle ,jak nam ukradną to nacisnąć i patrzeć która złodziejska dzielnica jest wysadzana :P , a tak na serio kiedyś w telewizji był pokazywany film zrealizowany w USA odnośnie kradzieży w środku wielkiej metropolii i okazało się że nie ma problemu z kradzieżą w biały dzień w godzinie szczytu nawet wręcz czasami ludzie podchodzą i pomagają w jaki sposób użyć piły, czy gdzie znaleźć gniazdko do szlifierki :)
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-11-05, 11:23   

Dag, widziałem kilka identycznych filmów tylko, że z rowerami. Niektórzy przechodnie pomagali jeszcze ciąć łańcuchy lol
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group