YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszeńswo na rondzie
Autor Wiadomość
Nosiu 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-04, 13:31   

Ziółek: W osłupienie to wprowadza mnie to skrzyżowanie. Dopuszczono do takich niebezpiecznych sytuacji, że :shock: :shock: :shock:
Ziółek napisał/a:
Przecież w miejscu kolizyjnym nie ma znaków pionowych ale są znaki poziome białe czyli linie określająca pasy ruchu. Czerwony żeby pojechać dalej (na wprost) musi pas ruchu zmienić ! Dla mnie to jest jasne i oczywiste ... przynajmniej było do czasu Twojego posta. :nie_wiem:
....
Oprócz znaków jest jeszcze sygnalizacja (określa pierwszeństwo przed znakami) i jazda na wprost (obligatoryjnie) a coraz częściej w każdym kierunku przy zielonym świetle ma odbywać się bezkolizyjnie. Otrzymuje zielone i jadę prawym skrajnym pasem zgodnie ze znakami pionowymi, które zobaczyłem przed skrzyżowaniem.... a gość, który jedzie sąsiednim pasem nie może dla mnie opuszczać w skrzyżowania w tym miejscu gdyż on ma poruszać sie na wprost...
To tak jakby na zwykłym skrzyżowaniu jedziesz na wprost dostajesz sygnał zielony a inny kierunek też otrzymuje sygnał zielony i jedzie w poprzek Twojego toru jazdy....
Czy ja mam myśleć skąd on jedzie i czy on też miał zielone ? Czy wjechał może na czerwonym ? ? ?
Jacyś inżynierowie "zwiększali" sobie przepustowość skrzyżowania, a może upraszczali rozwiązanie (bo trzeba by było sie nagłówkować przy obliczeniach i projektowaniu) :nie_wiem: :nie_wiem: tworząc takie dziwne i niejasne a co najgorsze niebezpieczne rozwiązania.
Może jednak Zarząd Dróg/miasto chciało oszczędzić. :nie_wiem:

Odpowiadając na pytanie czy zajmuje się infrastrukturą drogową: w ogólnym pojęciu tak.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-04, 13:41   

Nosiu, Myślę że różnica w naszej ocenie tej konkretnej sytuacji polega na tym że ja po wjeździe na to rondo zaczynam już tylko stosować znaki które tam są (linie poziome) a Ty jeszcze znaki pionowe z przed wjazdu. Dlatego dla mnie sygnalizacja dotyczy tylko zezwolenia na wjazd (i pewnie ma ułatwić zarządcy zapanować na korkowaniem się samego ronda) a dalej (po wjeździe) już nie obowiązuje.

Choć z tego zdjęcia nie widzimy jakie tam faktycznie stoją znaki pionowe.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-11-04, 14:11   

W zimie znaków poziomych na jezdni nie widać, więc znaki pionowe powinny być przed wjazdem tak pokazane, żeby nie było wątpliwości. To są niestety bardzo kolizyjne rozwiązania i trzeba naprawdę uważać co się dzieje na drodze. Lepiej ustąpić mając pierwszeństwo niż przywalić i obudzić się z ręka w nocniku.

[ Dodano: 2011-11-04, 14:14 ]
Co mi po tym, że nie z mojej winy i dostanę odszkodowanie, an którym albo zyskam , albo stracę, a już na pewno będę uziemiony na jakiś czas.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Nosiu 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-04, 15:44   

Ziółek napisał/a:
Nosiu, Myślę że różnica w naszej ocenie tej konkretnej sytuacji polega na tym że ja po wjeździe na to rondo zaczynam już tylko stosować znaki które tam są (linie poziome) a Ty jeszcze znaki pionowe z przed wjazdu. Dlatego dla mnie sygnalizacja dotyczy tylko zezwolenia na wjazd (i pewnie ma ułatwić zarządcy zapanować na korkowaniem się samego ronda) a dalej (po wjeździe) już nie obowiązuje.

Choć z tego zdjęcia nie widzimy jakie tam faktycznie stoją znaki pionowe.


A niby skąd kierowca ma wiedzieć że tylko dostał zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie czy otrzymał pierwszeństwo przejazdu ? Na wjeździe dostał jakąś instrukcje przejazdu ? ? ?
Ale Twoje rozumowanie bynajmniej nie jest błędne.... jezdnia ronda to normalna jezdnia jedynie z wymuszonym kierunkiem ruchu....
Tylko na jakiej zasadzie ktoś ma wiedzieć że ktoś na wlocie dostał zielone ? i może wjeżdżać.
Tu może dojść do takiej sytuacji że na jezdni ronda pojazdy się poruszają na wysokości wlotu a inni dostają zielone na tym wlocie....
Wg znaków poziomych (malowania) patrz na wlot w rejonie którego Novy wskazał problematyczny pkt.
kierowca pasa środkowego ma jechać teoretycznie na wprost ale malowanie "zmusza" go do sketu w prawo (a może to jest ruch na wprost ? lol ) i "zajechania" drogi pojazdowi jadącemu prawym pasem, któremu w zasadzie kończy się pas.

To ma byc rozwiązanie proste i instynktowne w obsłudze a nie na zasadzie:
jadę prawym pasem od ul Zamenhofa:
Mam zielone wjeżdzam (nie jest źle bo nikt nie jedzie pasem na który wjeżdżam...
ale co to gość zajeżdża mi drogę... no przecież jestem z jego prawej... o k...... :shock: kończy się mój pas.... hamować (gwałtownie)... :roll: czy aby nikt się nie zaparkuje w moim bagażniku.... :nie_wiem: :nie_wiem: :nie_wiem:
To przecież zawału idzie dostać.....
A jeszcze tak jak pisze Witek spadnie śnieg....

Wyobraź sobie zwykłe skrzyżowanie co robisz gdy dostajesz zielone ?
jaki :shock: :shock: :shock: przeżyjesz gdy ktoś Ci będzie wyjeżdżał z boku.

Dlatego uważam że tak jak z dziurą na drodze i szkody wynikłe z niej możemy oskarżać Zarządcę drogi tak w tym przypadku jest to samo.
Ponadto sprawę można zgłosic do Prokuratury....

Jest "n" rond z sygnalizacją na kótrych i rondo się nie "korkuje" i bezpieczeństwo jest OK
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-04, 16:13   

Nosiu, No to mi teraz namieszałeś że już mam wątpliwości czy dobrze robię... :nie_wiem:
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Nosiu 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-04, 17:15   

a co jeździsz po tym rondzie ?
To nie ja namieszałem tylko projektant spierdzielił co sie da....
Przede wszystkim projektant zapomniał że jezdnia wokół ronda tworzy z kolejnym wlotami skrzyżowania.
Ja sam nie wiem jakbym się tam zachował. Miejscowi pewnie mają jakiś swój system.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group