YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: vaaks
2011-11-28, 09:44
Firma z Dęblina-nie kupujcie
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-11-25, 06:15   

Skoro zostałem wywołany do tablicy- nigdzie nie padło imię Damian, ani Daniel. Nie ma żadnej gwarancji, że linki, które wkleiłem w pierwszym poście dotyczą Ciebie i oferowanych przez Ciebie motocykli (motocykla) Danych, które mi udostępniłeś nie podam nikomu, ponieważ nie mam do tego prawa.
Bardzo miło z Twojej strony, że zawitałeś do nas i wyjaśniasz całą sprawę, jeżeli faktycznie linki dotyczyły Twojej oferty.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-11-25, 18:22   

Daniel ,więc jak to w końcu było , kręciłeś ten licznik na 8 000 km , czy nie .
Bo czytam co napisałeś i nadal nie wiem :nie_wiem: , czy to było Twoje ogłoszenie , czy kogoś innego .
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-11-25, 20:09   

Z relacji Daniela wynika, że kupił moto z przekręconym licznikiem, nie wiedząc o tym :nie_wiem:
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Daniel-VTX 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-11-25, 23:20   

Dla całkowitego sprostowania, korekta przebiegu motocykla została zrobiona w Polsce i ja na to przystałem. Motocykle z USA nie przychodzą po korekcie przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Po sprawie która wyszła postanowiłem napisać post pomocniczy dla wszystkich kupujących i tych którzy już kupili motocykle do którego link dodałem wcześniej.
Tak jak wcześniej pisałem właściciel o wszystkim wie więc sprawa została całkowicie wyjaśniona.
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2011-11-25, 23:25   

Daniel-VTX napisał/a:
korekta przebiegu motocykla została zrobiona w Polsce i ja na to przystałem
Daniel a co to takiego korekta przebiegu motocykla? Możesz jakoś to wyjaśnić.

Czy nie można napisać tak cofnąłem licznik bo ...., lub ja nic tam nie grzebałem ..... ?
Tak jakoś normalnie opisać sytuację ?
Co się stało to się nie odstanie ale słowo wyjaśnienia, kto co i dlaczego to by się przydało - nie uważasz?

Ps. Ładnie napisane (korekta), ale takie sprostowanie to za przeproszeniem o kant d....y.
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-25, 23:28   

Daniel-VTX, Szacunek ze to ze umiałeś się przyznać. :klaps: za zrobienie czegoś czego robić się nie powinno w żadnym wypadku.

A teraz formalnie to zapraszam Cię do tego działu, jesli chcesz u nas pozostać. Jest tez dział Motobajzel gdzie można składać oferty komercyjne.

Nie wiem jak będzie z zaufaniem ale próbować możesz. Choć po tym co napisałeś bardziej ufał bym Tobie niż większości tych co nigdy nie kręcą szafy.

[ Dodano: 2011-11-25, 23:30 ]
PSZEMAS, Nie strzelaj mu w tył głowy. Napisał prawdę i to się liczy. Wszyscy rozumieją co to znaczy.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2011-11-25, 23:36   

Ziółek, nie strzelam w tył głowy (tym bardziej nieznajomemu lol ) ale można opisać to jaśniej prawda?
Czy licznik został cofnięty na Daniela prośbę ze względów handlowych czy innych :nie_wiem:

Fajnie, że podejmuje temat ale czy nie wystarczyłoby wyjaśnienie w kwestii (cofnąłem licznik do sprzedaży) i po kłopocie - a nie pisanie o korekcie przebiegu.

Wiem, że nie każdy zdobyłby się na pisanie o swoich błędach i poważam to.

Zgodzisz się jednak ze mną, że nie chciałbyś widzieć ogłoszeń typu "dokonano korekty balcharskiej" :hahaha:
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-25, 23:44   

PSZEMAS, Zgadzam się ale takie pisanie publiczne może pociągać konsekwencje prawne. Nie dziwię się że facet stara się to lekko umniejszyć. Proponował bym już dać mu odetchnąć. Bo pewnie zaraz inni dołożą swoje 3 grosze. ;d
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-11-26, 15:14   

Jaki Ty Ziółek ostatnio litościwy się zrobiłeś i taki ludzki ;p . Szkoda , że jeszcze mu laurki nie namalowałeś ;/ . Jakie miał wyjście jak na forach , na które ja wchodzę każdy był taki wkurwiony , że gdyby był na miejscu , to by gościa zjedli i słusznie . Posypał głowę popiołem , dobrze , ale nawet przy kręceniu licznika wypadałoby mieć trochę przyzwoitości , no trochę miał , bo mógł przekręcić na 800 km :hahahaha: :\ :evil:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-11-26, 15:25   

Kręcenia licznika, nic nie tłumaczy. Chciał zrobić kupującego w chuja i tyle. :evil:
Pytanie, ile takich "rasowanych" motocykli sprzedał wcześniej. Ilu naszych i nie naszych oszukał.
Nie życzę nikomu kontaktu z takim sprzedającym. :evil:
Powinien być stracony jako, przepraszam wszystkich sprzedawców, "sprzedawca motocykli".
O przyzwoitości nie można tu mówić. Zgadzam się z Saturianem.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Peters 



Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 2861
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-11-26, 15:35   

Cytat:
O przyzwoitości nie można tu mówić.

Gość po prostu próbuje ratować tyłek.
Cytat:
Tak jak wcześniej pisałem właściciel o wszystkim wie więc sprawa została całkowicie wyjaśniona.

Ciekaw jestem od kogo i kiedy się dowiedział ?
_________________
BMW K 1200 LT


REGULAMIN
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-26, 16:11   

Hehehe Bawi mnie ta Wasza zaciekłość wobec niego. 75 % używanych pojazdów w tym kraju ma kręconą szafę i nigdy nie słyszałem żeby dobrowolnie się ktoś przyznał a tu jeden "bidaczek" zdecydował się napisac prawdę i go za to powieszą. :hahaha:

Jak takie "uznanie" :hehe: przeczyta inny "uczciwy" to własnego nazwiska się wyprze a nie tylko kręcenia licznika.

Żeby było jasne nie bronię tu tego co zrobił bo dla mnie również jest odrażające. Odnosiłem się do postawy po fakcie. Nic więcej.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-11-26, 16:18   

Ziółek , a mnie bawi to co piszesz . Nie powieszą go za to , że się przyznał , jego już powiesili wcześniej , za to co zrobił :klaps:
No i tutaj różnica jest taka , że ktoś mu dużo wcześniej wytknął (udowodnił) oszustwo . Jedynie co jest na jego plus , to to , że zaczął współpracować :hahaha: :hahahaha: :hahahaha:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2011-11-27, 15:12   

Żółw napisał/a:
Swoją drogą takie przekręty mają już chyba swoje odbicie w prawie.

Tak, mają. Jest to traktowane jako oszustwo. Problem w tym, że w pojazdach ściąganych zza granicy, jest ciężkie do udowodnienia. Swoją drogą, warto skorzystać ze strony bezwypadkowy.net. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, na ten przykład taki kwiatek.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2011-11-27, 16:56   

pan_wiewiorka napisał/a:
Jest to traktowane jako oszustwo
tak, ale w świetle litery prawa tylko i wyłącznie w sytuacjach, kiedy udowodnione zostanie, że licznik cofnięto w celu oszukania kupującego. Dla potrzeb własnych /nie wiem jakich?/ można legalnie cofać liczniki jak się chce.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2011-11-27, 17:01   

Dlatego napisałem, że to ciężkie do udowodnienia. Nawet w przypadku "handlarza", który zaniżając licznik osiąga wymierne korzyści finansowe. Inna sprawa, istnieje pojęcie "licznik" oraz "przebieg", czego nie należy ze sobą równoważyć.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-11-27, 17:04   

Wiewiór, chodzi o usunięty kod?
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-27, 17:47   

shipp napisał/a:
...kiedy udowodnione zostanie, że licznik cofnięto w celu oszukania kupującego....
Tak jest wystarczy poinformować kupującego o tym fakcie i przestępstwa nie ma. Dlatego kolega danie poinformował nabywcę ... ;p
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-27, 18:26   

pan_wiewiorka napisał/a:
Dlatego napisałem, że to ciężkie do udowodnienia. Nawet w przypadku "handlarza", który zaniżając licznik osiąga wymierne korzyści finansowe. Inna sprawa, istnieje pojęcie "licznik" oraz "przebieg", czego nie należy ze sobą równoważyć.

jest banalne do udowodnienia, proszę przeczytać dyspozycję art.286/1 KK 8)
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2011-11-27, 19:21   

pan_wiewiorka napisał/a:
ciężkie do udowodnienia
dokładnie, wystarczy "skorygować" przebieg i pojeździć jakiś czas pojazdem jako swoim własnym dla własnego użytku, później sprzedać a w razie czego można się tłumaczyć, że "gdy cofałem, nie wiedziałem że będę go sprzedawał, a minęło tyle czasu że zapomniało mi się o tym poinformować"
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group