YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: vaaks
2011-11-28, 09:44
Firma z Dęblina-nie kupujcie
Autor Wiadomość
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-02, 19:39   

A zauważyliście że większość XVSów sprowadzanych z USA ma przebieg w okolicach 8 tys mil ( 13 tys km ) ? Mój nowy nabytek też się zalicza do w/w grupy i pomimo wpisanego na fakturze z USA i papierach celnych przebiegu nie dam głowy czy faktyczny ( moto z wyglądu igła ale u nich też dbają o maszyny ). ;/
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-10-02, 19:45   

areks72 i drzewo o czym Wy kurna piszecie.
Godzicie się aby Was ktoś walił w rogi, Wasza sprawa.
To, że większość ofert jest naciąganych nie znaczy, że tak musi być.
Nagłośnienie przypadku tego skurwiela z Dęblina da do myślenia innym skurwielom.
Choćby wyeliminować jednego, to już warto.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
voitec 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 52
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 298
Skąd: Morscity
Wysłany: 2011-10-02, 20:22   

Tu możecie zobaczyć to co było w pierwszym linku
http://webcache.googleuse...l&ct=clnk&gl=pl
_________________
Najlepszych ludzi uformowało naprawianie własnych błędów - William Shakespeare
 
 
grzesieksiek 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 56
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 96
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-10-02, 20:32   

Merlin napisał/a:
areks72 i drzewo o czym Wy kurna piszecie.
Godzicie się aby Was ktoś walił w rogi, Wasza sprawa.
To, że większość ofert jest naciąganych nie znaczy, że tak musi być.
Nagłośnienie przypadku tego skurwiela z Dęblina da do myślenia innym skurwielom.
Choćby wyeliminować jednego, to już warto.

Podpisuję się dwoma rękami.Takie praktyki trzeba napiętnować a nie przechodzić z nimi do porządku dziennego.Polskie prawo niestety nas nie chroni przed oszustami a uważam ,że jest to zwykłe oszustwo.Chociaż sprawa kręcenia liczników jest ogólnie znana do tej pory nasz jedyny i wspaniały rząd nic nie zrobił.O pomyśle uznawania takich praktyk za przestępstwo czytałem na początku tego roku,że miał być przygotowany projekt rozporządzenia aby ograniczyć takie oszustwa.Ale do tej pory nic się nie zmieniło-triumfuje stara prawda ,że w mętnej wodzie lepiej się ryby łapie.Ale czas powiedzieć STOP.Musimy o tym mówić i nie zgadzać się z tym.Im więcej osób zapozna się z tematem tym mniej będzie dla początkujących rozczarowań.I chyba nie tylko dla początkujących motomaniaków.
 
 
KOSA 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 52
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 466
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-10-02, 20:34   

ktoś wie na jakiej ulicy ten gość mieszka może znam tego typa
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star

BARDZO DZIKI WSCHÓD
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-10-02, 20:38   

drzewo napisał/a:
Trzeba odrazu się nastawić, że przebiegi w większości motocykli na aukcjach niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.


jakie masz podstawy do takiego generalizowania ? Ja znalazłem swój na allegro i przebieg miał OK. Tak się składa, że jest prosta możliwość dokładnego sprawdzenia motocykla (puszki też) sprowadzanego z USA i Kanady. Mi nie szkoda było tych kilku dych na Carfax i mam moto z małym przebiegiem. Sprzedawca co prawda to nie handlarz, gość był w USA kilka lat i wracając do kraju kupił dwa motocykle na sprzedaż-może miałem fart.
Tak czy siak kiedyś również wystawie swój motocykl na allegro i na dzień dobry stawiasz mnie w jednym rzędzie z taka kanalią. Swoja drogą koleś musiał dostać od kogoś cynk, że ujawniłem ten przekręt na forum i pozamykał zaraz na drugi dzień ogłoszenia. Chyba, że jeszcze ktoś nagłośnił temat.

[ Dodano: 2011-10-02, 20:42 ]
grzesieksiek napisał/a:
Chociaż sprawa kręcenia liczników jest ogólnie znana do tej pory nasz jedyny i wspaniały rząd nic nie zrobił.


A tak wszystko małpują z Unii. Belgowie nagminnie przerabiali papiery (zwłaszcza aut kupowanych we France) i kręcili liczniki. Kary rzedu 25-40 tyś euro skutecznie ten proceder wyeliminowało. Za zachodnia granicą jest to normalne oszustwo i jest tak traktowane. Przestępstwo. W Niemczech jeżeli nie kupujesz od Turasa, czy innego cwaniaka to możesz spokojnie zamknąć oczy. jak pisze w ogłoszeniu, że przebieg jest 150 tyś w 10-cio latku to tak jest, a jak w trzylatku 350 000 to też jest to prawda.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-10-02, 21:12   

drzewo napisał/a:
Ludzie sami chcą być oszukiwani


Tak właśnie usprawiedliwiają się oszuści. Zawsze to słychać w komisach i na giełdach. Każdy pojazd znajdzie swojego nabywcę, ten co ma 50 tyś i ten co ma 500 tyś km. tylko ten co ma 500 tyś powienien kosztować odpowiednio mniej.

ps. nie piję do Drzewa, lecz do jego stereotypowej wypowiedzi.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
areks72 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 51
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 428
Skąd: Zwoleń WZW
Wysłany: 2011-10-02, 21:27   

Kiedyś koleś sprzedawał auto - z prawdziwym przebiegiem - ok.340000km, trafił się klient, ale nie kupił bo stwierdził, że za duży przebieg. Za kilka dni zadzwonił i powiedział, że weźmie auto ale najpierw trzeba cofnąć licznik na 170000. Inaczej nie kupi, bo co sąsiad powie...
_________________
Areks72
 
 
grzesieksiek 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 56
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 96
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-10-02, 21:39   

Ponoć motocykl został sprzedany we wtorek.Kupił gość z południa Polski.To może być przyczyną ,że ogłoszenie zniknęło z aukcji.Dzisiaj zrozumiałem dlaczego motocykl został przerejestrowany na polskie blachy-brak śladu o przebiegu który był wpisany w amerykańską umowę.Rzeczy stają się proste.Kosa odezwij się na priv.Pozdrawiam.
Ps.Areks nie można wszystkich traktować jak idiotów,są też normalni ludzie.Opinie ,że ktoś,coś powiedział,ponoć się zdarzyło itp. należy włożyć między bajki.Ja tego nie kupuję.
 
 
areks72 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 51
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 428
Skąd: Zwoleń WZW
Wysłany: 2011-10-02, 22:06   

grzesieksiek ja nie traktuję ludzi jak idiotów tylko przedstawiam sytuację która miała miejsce. Nie rozumiem Twojego podtekstu.
_________________
Areks72
 
 
grzesieksiek 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 56
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 96
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-10-02, 22:15   

areks72 napisał/a:
grzesieksiek ja nie traktuję ludzi jak idiotów tylko przedstawiam sytuację która miała miejsce. Nie rozumiem Twojego podtekstu.

Nie ma żadnego podtekstu.Od idiotów próbuje trzymać się z daleka i nie widzę powodów ,żebym akceptował ich punkt widzenia.Jeśli cię uraziłem -sorki,nic osobistego.
 
 
drzewo 


Model: SYMPATYK
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 86
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-02, 23:40   

witek1965 napisał/a:
jakie masz podstawy do takiego generalizowania ? Ja znalazłem swój na allegro i przebieg miał OK.


Zdarza się :) Przebieg mojej obecnej HH 900 też wygląda na realny. Zamiast modnego na allegro 20 tys kupiłem go z 45 tysiakami na liczniku :) Nie zamierzam jednak nic kręcić jeśli się będe decydował na sprzedaż.


witek1965 napisał/a:
Tak się składa, że jest prosta możliwość dokładnego sprawdzenia motocykla (puszki też) sprowadzanego z USA i Kanady.


Tego nie wiedziałem, ale fajnie że jest jednak taka możliwość.


witek1965 napisał/a:
Tak czy siak kiedyś również wystawie swój motocykl na allegro i na dzień dobry stawiasz mnie w jednym rzędzie z taka kanalią. Swoja drogą koleś musiał dostać od kogoś cynk, że ujawniłem ten przekręt na forum i pozamykał zaraz na drugi dzień ogłoszenia. Chyba, że jeszcze ktoś nagłośnił temat.



Tego zdecydowanie nie powiedziałem. Nie stawiam Cię w jednym rzędzie z taką kanalią, która kręci licznik w każdym moto żeby go sprzedać. Rozróżniam ludzi prywatnych, pasjonatów i handlarzy.

Stwierdzam jednak przykry fakt, że klienci naprawdę chcą być oszukiwani. Znajomy sprzedawał motocykl w naprawde dobrym stanie i wiem jak wyglądało kręcenie nosem na przebieg. Cofnął licznik i dopiero wtedy go sprzedał. Nie popieram tego w żaden sposób, ale to tylko potwierdza moją tezę. Ludzie chcą widzieć na liczniku te 20 tysięcy. Każde odstępstwo od normy to wada. To idiotyczne, ale niestety tak działa.
_________________
Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-10-03, 10:54   

drzewo napisał/a:
Ludzie chcą widzieć na liczniku te 20 tysięcy. Każde odstępstwo od normy to wada.


uwielbiają jeszcze jak w opisie jest napisane :
użytkowany sporadycznie przez kobietę :hahaha:
starszy dziadek jeździł tylko do kościoła :hahaha:

coś w tym jest
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-03, 19:06   

Mania jak była na etapie kupna swojej Micry i zadzwoniła do gościa z pytaniem jaki ma przebieg, to On się jej zapytał "a jaki Pani chce", drugi natomiast powiedział jej jaki jest przebieg, ale powiedział, że jak chce, to może być mniejszy :)
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
Oli 


Model: SYMPATYK
Wiek: 49
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 42
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-10-04, 09:48   

oprócz Carfaxu to w dokumentach stanowych pojazdu w 99% przypadkach wpisany jest jego aktualny przebieg. W tym 1% to jak nie można go odczytać (po zalaniu, wypadku, lub w przypadku starych pojazdów gdy licznik mógł się sam dokoła przekręcic albo licznika po prostu nie ma - odpadł, ukradli itp.)

Niemniej jednak Carfax prawdę Ci powie ;-)
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2011-10-04, 11:06   

Gościu chwali się sprzedażą na forum motocyklistów :)

http://forum.motocyklisto...94#entry1823194

Zadałem mu delikatne pytanie o przebiegi. Będzie obciach jak cholera... :)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2011-10-04, 12:37   

Napisał że motocykl sprzedany - ciekawe czy naprawdę sprzedał, czy też odczeka chwilę i wystawi go ponowie :nie_wiem:
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2011-10-04, 14:53   

Mnie najbardziej wkurwia to, że to "motocyklista".
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-10-04, 15:14   

miodzik napisał/a:
że to "motocyklista"


dobry chwyt marketingowy. Nie jestem handlarzem, kupujesz od motocyklisty.

Zdarzają sie jeszcze lepsze chwyty, ale przemilczę temat. Najlepszym rozwiązaniem jest Carfax lub Autocheck.Trzeba również liczyć na łut szczęścia. Można kupić z dobrego źródła, z uczciwym przebiegiem itd. i po kilkudziesięciu kilometrach stwierdzić poważną awarię. To tylko maszyny. Jak do tej pory żadnemu z naszych forumowiczów, którym ukręcił się wałek, czy śruby krzyżaka nie towarzyszyły żadne objawy, a Vaaks wręcz odkrył awarię w trakcie rutynowego przeglądu.

[ Dodano: 2011-10-06, 13:25 ]
a jednak zdarzają się uczciwi sprzedawcy na alledrogo

http://moto.allegro.pl/vf...1845821597.html

Cytat:
Do sprzedania mam własną HONDĘ VFR 800 V-TEC ABS z roku 2002.

Motocykl był kupiony w Polsce w ASO.

Jestem drugim właścicielem. Posiada oryginalny przebieg.

Motocykl od nowości serwisowany w ASO, regularnie zgodnie z książką serwisową.

Ponadto od przebiegu 62kkm posiadam spisane czynności serwisowe do wglądu lub na życzenie kupującego lub zainteresowanego.

Posiadam 2 oryginalne komplety kluczyków (łącznie z blaszką z numerem fabrycznym kluczyka)

Wszystkie elementy są oryginalne i nie były wymieniane. Plastiki nie klejone posiadają jednak kilka drobnych rysek.

Motocykl jest bezwypadkowy, prosty bez jakichkolwiek wymian elementów odpowiadających za trakcję.

Przegląd OC ważny do Maja 2012.


[ Dodano: 2011-10-06, 13:26 ]
Cytat:
Rok produkcji (1900 - 2100): 2002
Przebieg (km): 100656
Pojemność silnika: 751 - 1000ccm
Moc silnika (KM): 109
Rodzaj paliwa: benzyna
Rodzaj napędu: łańcuch
Kolor: Niebieski
Stan: Używany
Uszkodzony: Nie
Wyposażenie
ABS, Bagażnik, Elektryczny starter, Kufry, Podgrzewane manetki,
Informacje dodatkowe
Bezwypadkowy, Kupiony w salonie, Zarejestrowany w Polsce,
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Daniel-VTX 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-11-25, 00:31   

Witam wszystkich uczestników forum nazywam się Daniel a nie Damian - jak się domyśliłem o mnie mowa w waszych postach. Niestety nie mogę sprawdzić linków jakie wkleił Witek 1965 bo wygasła ich ważność. Ale ma rację; że motocykl Yamaha Roadstar Silverado miał stan licznika będąc sprzedany w USA na 36400 mil co daje 58240 km. Obecny właściciel motocykla zna całą sprawę.

Jeśli ktoś chętny może zadzwonić do niego (nr podałem Moderatorowi - Witek 1965 za zgodą właściciela motocykla)

Do wszystkich motocykli jakie sprzedałem mam wszystkie kompletne dokumenty z Polski i USA potwierdzające oryginalne przebiegi. Dobrze wyszło że Witek 1965 znalazł to ogłoszenie, dało to wiele do myślenia na przyszłość

Aby przyszli kupujący mogli sprawdzić maszyny przed kupnem utworzyłem następujący temat :
---ODNOŚNIK--- gdzie podane są sposoby i możliwości sprawdzenia przeszłości, przebiegów motocykli w Europie i poza. Zachęcam wszystkich by sprawdzili przebieg swoich motocykli.
Sam jestem motocyklistą od wielu lat i dlatego to co pisaliście na forum należało wyjaśnić.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ziółek 2011-11-25, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group