YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak radza sobie kobiety z ciężkimi motorami
Autor Wiadomość
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-04-08, 10:20   

Wadera, sama widzisz jakie tutaj miłe i pomocne chłopaki są :fryz:
A jeśli w tych wszystkich radach mogę dodac coś od siebie, to odradzam tę "regulację" sprzęgła. Kolega dobrze gada, że będzie Ci łatwiej, ale... na początku. Jesteś w trakcie nauki i wyrabiania w sobie odpowiednich odruchów, niezbędnych do właściwego prowadzenia motocykla. Każdy zły odruch, jaki teraz wejdzie Ci w nawyk, będzie później ciężko zmienic na inny, więc od razu rób tak jak byc powinno.

A sama nauka... oczywiście na sprzęcie firmowym nie swoim.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Rebelsoul 



Rocznik: 1999
Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-04-08, 15:36   

Wadera nie przejmuj się, dasz radę. Ja bym nie zamieniał motorka na inny. Drag 650 jest spokojnie do opanowania, nawet jako pierwsze moto. W czasie jazdy nie ma problemu z prowadzeniem. Gorzej przy turlaniu motorka na małych prędkościach lub gdy moto stoi. Wtedy mogą przydać się silne nogi. Dlatego Wadera od dziś przysiady, przysiady... ;D
_________________

 
 
marecki 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 910
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2009-04-08, 18:27   

gdy moto stoi. Wtedy mogą przydać się silne nogi. Dlatego Wadera od dziś przysiady, przysiady... ;D [/quote]
TAK TAK proponuję gdy moto stoi korzystać z pomocy nóg są niezastąpione gdy trza się podeprzeć :brawo:
Tak naprawdę to wszystko do opanowania jak powiedziałem RUDEJ że ją na virago przesadze to powiedziała żebym.................................................................................. ! !!
;D ;D ;D
_________________

 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2009-04-08, 22:55   Re: Jak radza sobie kobiety z ciężkimi motorami

WADERA napisał/a:
Witam szanowne grono i mam takie refleksje na temat jazdy drag starem 650. Jestem w trakcie robienia prawka kat. A, wyjeżdziłam połowe - nie będe opisywac moich przerażonych oczu i palpitacji serca gdy jechałam pierwszy raz na miasto a raczej wieś, gdzie rower szybciej jechał ode mnie. poniewaz piekne cudo stoi w garażu postanowiłam przejechać się nim, w porównaniu z yamaha 125 to 650 jest bykiem, jakos ruszyłam, za 5 razem, po kilometrze nawet sie zatrzymałam ale juz zawrócic nie umiałam - pomógł partner. No i jazda z powrotem, tez sie zatrzymałam ale na piasku i gleba, ja stałam a motor gleba. zamiast na hamulec to na gaz.
Moje pytanie. Czy naucze sie na tym jeździc, po prostu próbowac, czy dac sobie spokój i kupić cos lżejszego
Pozdrawiam i zapewne spotkamy sie na Jasnej Górze.


Ja rozumiem wszystko, ale jak można pomylić manetke z klamką. Rozumiem, że w samochodzie, ale nie martw się dasz rade. Drag to wdzięczny sprzęt i na pewno się odwdzięczy za cierpliwość :)
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
Madźka 


Rocznik: 2000
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 326
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-04-09, 18:05   

drag_rad napisał/a:
ale jak można pomylić manetke z klamką
to chyba akurat nie jest takie trudne jak się jest w stresie i jedzie pierwszy raz, no chyba że ktoś się już urodził z odpowiednimi odruchami :P :P :P

WADERA trenuj trenuj i się nie zniechęcaj, to najważniejsze
jak piszą koledzy, duża waga motocykla przestaje być problemem w momencie kiedy już ruszysz, kiedyś się przekonasz że to moto "samo jedzie"

ja też kupiłam pierwsze moto (virago) jeszcze przed kursem i egzaminem i uczyłam się głównie na swoim;
jechaliśmy na duży plac targowy (jego część jest wynajmowana przez szkołe jazdy więc były też linie wyrysowane) i tam godzinami potrafiłam sobie jeździć. Zaczęłam od prostych rzeczy, ruszanie, nagłe hamowanie, ósemka, ruszanie pod górkę.. potem slalom.
Dużo daje taka nauka manewrów - poustawiaj sobie np. butelki plastikowe, najpierw w takich samych odstępach, potem w różnych (trudniejsze) i ćwicz.
na placu nie musisz się stresować innymi uczestnikami ruchu, a potem jak wyjedziesz na miasto to masz już podstawowe odruchy wyćwiczone...
trzymam kciuki ;D
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-10, 08:42   

przeczytałam porady i wielkie stokrotne dzieki, jednak z tym sprzegłęm macie racje, zreszta już nauczyłam sie ruszać, tak jak Madzia pisała, pojechałam z Basiorem na plac i zaczełam ćwiczyc hamowanie, skrety i zawracanie - na luzie - jak samochód na trzy, bo z pólsprzegłem to jeszcze nie umiem. Na placu to już ósemki śmigam. Fakt jak sie rozpędzi to drag płynie, mnie tylko przeraża manewrowanie nim, czyli skręty, hamowanie itd. Ale przecież ja dopiero wyjeżdziłam 8 godzin i nigdy nie prowadziłam motocykla.zreszta po czterdziestce to człowiek juz nie ma takiej odwagi jak 20 latek - tym bardziej kobieta - hihihi

Ps. A niestety mi zdarzyło sie naickac i manetke i hamulec na raz. No cóż początki sa trudne
ŻYCZĘ WSZYTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2009-04-10, 12:43   

Dobry pomysł z tymi butelkami na placu. Ja zacząłem od ćwiczeń w mieście i czasami się dziwię że jeszcze sie nie wyglebiłem. Ale by publika miała widowisko :hahaha: . Pozdrawiam wszystich uczących się cry i oczywiście wesołych świąt dla wszystkich. :debata:
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-04-10, 16:06   

WADERA:
Tutaj masz sporo rad od Krzyśka Rakickiego, doświadczonego motocyklisty. Weź oczywiście poprawkę na cruisersa, większość rad jest uniwersalna:
http://forum.motocyklisto...STY-t82690.html
 
 
warek07 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1534
Skąd: P-T (Free Star)
Wysłany: 2009-04-21, 00:32   

bardzo mi szkoda bylo tej pani ktora w korku pod jasna gora polozyla szlifierke. droge zablokowala :) mysle ze pod kaskiem byla bordowa
a powaznie podobalo mi sie zachowanie innych ktorzy postawili z boku maszyny i blyskawicznie postawili laske na "nogi"
_________________
carpe diem
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-21, 07:16   

tego nie widziałam, ale byłam świadkiem jak w tym totalnym korku pod góre przed nami jechała dragiem dziewczyna - drobniuteńka - i dała radę. Patrzyłam na nią z podziwem - bo w końcu robię prawko i mam nadzieję, ze za rok też tam wjadę - chociaż nie byłabym taka pewna.
Ps. Jechała z nami od Oleśnicy - może jest na forum. Wielkie pozdrowienia.
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-22, 09:44   

Wolałabym nie kłaść gwiazdy, a niestety początki sa trudne a strach przed prędkością trzeba pokonć - bo inaczej nie ma co wsiadać na motor. jak sie jest po czterdziestce to inaczej sie juz patrzy na świat niz jak ma sie lat dwadzieścia. Ale najwazniejsze, że che mi sie coś jeszcze robić a nie siedzieć w domu i oglądac brazylijskie seriale.
Pozdrawiam
Ps. dzisiaj mam jazdy, ostrzegam wrocławian gdy zobacza L na Stabłowicach to niech uciekaja z drogi :hahaha:
 
 
marecki 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 910
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2009-04-22, 16:06   

WADERA, czytam twoje posty i widzę że bardzo przeżywasz całą tą jazdę naprawde nie ma sie co stresować początki zawsze są trudne ;D Głowa do góry jak opowiem jak RUDA55 jechała na pierwszy wyjazd już po kursie to......... . Ale co tam jakieś 130/140km jechała 3,5h zmokła wyschła i była zadowolona ;D Zdejmij ją teraz z :czoper:
Dasz radę ;D ;D ;D
_________________

 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-22, 19:06   

hehe WADERA, nie lam sie - ja nie zamknąłem dobrze 2,000 mil na mim liczniku a juz zaliczyłem glebe, ale najważniejsze to wstać podnieść gwiazde odpalić i na najbliższym skrzyżowaniu urwac lusterko temu przez kogo gwiazda sie porysowala... :D
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
RUDA 55
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 00:35   

WADERA nie ma się co bać strach ma duże OCZY shock Do zobaczenia w Borkach :papa:
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-23, 09:07   

Wielki dzieki. Wczoraj Pan instuktor powiedział, że pojeździmy po miescie - pierwszy raz - pomyslałam, że gdzies po wiochach a on twardo jedzie do samego centrum, Legnica, Pl. 1 Maja, o 16,00 sam szczyt. Kto zna Wrocław to wie jak to wygląda. raz mi zgasł moto na śrdoku skrzyzowania, ale ogólnie jestem z siebie dumna, nie było tak żle. No i mineły mnie dwie laski na dragach i pomachały.
jednym słowem coraz bardziej mi sie to podoba.
Pozdrawiam wszystkich
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-04-23, 09:52   

Wadera nie pękaj! Jak mi w Częstochowie na śliskiem asfalcie /rozgrzana smoła/ na skrzyżowaniu tylnie koło zerwało przyczepnośc, to też miałem długo stracha przed mocniejszym odkręcaniem i mi zgasł kilka razy.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-23, 10:38   

kursowa yamaha 125 na której sie ucze w porównaniu do drag stara 650 to dla mnie kolosalna róznica. Ale cóż jazda na moto jest wspaniałym przezyciem i odreagowaniem od codziennych problemów. Pomału sie naucze. ale do Borek to nie dam rady sama dojechac no i pewnie nie będe miała jeszcze prawka, Basior mnie dowiezie
Pozdrwienia i dzieki za wsparcie
Beata
 
 
jorg 



Model: SYMPATYK
Wiek: 63
Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 1572
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2009-04-23, 10:47   

Wadera dasz rade.Ja jeździłem przed egzaminem tylko Dragiem,i w ostatni dzień przed egzaminem siadłem na Honde 250 i szok nie umiałem jeździć,co ósemka,slalom to podpórka.Ale godzina jazdy wieczorem przed samym egzaminem pomogła.Udało się teraz tylko czekam na papier,ale w jeździe brak papiera mi nie przeszkadza ;D
_________________
Prawdziwy przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe.
Chcąc być czyimś przyjacielem,trzeba stać się godnym przyjaźni.
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2009-04-23, 14:29   

To jest wszystko popaprane, po egzaminie wewnetrznym czeka sie we wrocławskim Wordzie 30 dni na testy a potem 14 dni na praktyczny. To patrząc realnie egzamin moge miec pod koniec czerwca. wyjezdziłam juz 6 spotkan a nastepne mam dopiro 7 maja - takie instruktora ma oblężenie, ale zapewne dlatego, że jeździ z nami drugim motorem- I naucz sie tu jeżdzic
Ps. ale giwzdeczka czeka w garazu i w sobote mykumyku
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-04-23, 15:14   

Wadera jak Ci na czasie zależny można razem z dokumentami do WORDA złożyć podanie że prosisz o przyspieszenie egzaminu teoretycznego i praktycznego z ważnych powodów - i tu podaj 100 000 powodów :) (ja napisałem że wyjeżdżam z kraju do pracy i bardzo szybko mnie zaprosili po niecałym tygodniu!!!! - oni monitorują i jak ktoś zrezygnuje lub nie potwierdzi że przychodzi - dzwonią do Ciebie że za dwa dni miejsce będzie np. :) :)
i wpisz w podaniu komórę :) nie wiem jak u Was ale u mnie WORDZIEto był znienack niezły - pani zadzwoniła wieczorem że jutro na 11:00 :) np. ;) i po teorii też jakoś błyskawicznie mi termin wyznaczyli praktyki! ;) (nawet nie zdążyłem jazd kursowych wyjeździć wszystkich ! !! :D
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group