YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BUZER
Autor Wiadomość
Robertold 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2009-03-30, 17:07   BUZER

Czy ktoś z was jeździ na dragu w buzerze? http://www.motonita.pl/in...duct&prod_id=11
W ciepłe dni jeździsz w zwykłych ciuchach i na nie to zakładasz, a jak jest zimno na wszstko zakładasz kurtkę;>
Jeżdżę tylko w mieście więc pomysł raczej się sprawdzi. Sporo osób tak jeździ na motocyklach sportowych i turystycznych. Tylko nie wiem czy buzer pasuje do draga?!
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2011-01-04, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-03-30, 17:16   

Pasuje czy nie jest bezpieczny.

No ale obciach byłby na czoperku w czymś takim wyskoczyć ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2009-03-31, 00:21   

To byłoby straszne a tak naprawdę, nasze moto "wymagają" określonego ubioru.
Taka skorupa według mnie nie pasuje.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-03-31, 07:40   

...i tak każdy z nas ma swoje przeznaczenie, niezależnie na to, co mamy na sobie... Woli Nieba nie zmienimy, ale powinniśmy śmigać w tym, co dla nas wygodne... Ja nie przejmowałbym się względami estetycznymi... W Stanach śmigają bez kasków (gdzieniegdzie) i w krótkich gaciach i luziiikkkk...
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-03-31, 08:59   

buzer raczej na crossa
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-03-31, 15:23   

troche na to inne zastosowanie :) przeciez kurtki motocyklowe posiadaja ochraniecze na barki, zolwia na plecach i ochraniacze na lokciach wiec po co taka zbroja ?
chyba ze smigasz dragiem po lesie miedzy drzewami z kumplami na "brudasach" :hahaha:
 
 
Robertold 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-01, 19:29   

Ale kurtka z takimi bajerami trochę kosztuje;/ a ja szukam czegoś w rozsądnej cenie!;>
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-04-05, 14:49   

takie zbroje zaklada sie najczesciej na zawodach w skokach crossowych, zaklada sie wtedy na nia tylko koszulke klubowa i nic dodatkowo nie ogranicza ruchow a zawodnik jest tak rozgrzany ze nie ma mowy aby mu bylo zimno.
Jesli zalozysz na to kurtke i bedziesz sie czul dobrze to napewno bedziesz dobrze zabezpieczony.
Osobiscie uwazam ze lepiej za ta sama kase kupic kurtke z ochraniaczami sa teraz promocje siegajace 50%
http://www.swistak.pl/a43...IS-rozm-XL.html
i ta sama kurtka
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22632
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-04-05, 21:29   

Skóra fajna :)
Młody jesteś możesz spoko w Buzerze pomykać na Dragu - ważne że Tobie wygodnie i bezpiecznie. :) a i dobrałeś taki czarny nie krzykliwy więc moim zdaniem jak Tobie pasi to ok :) bezpiecznego śmigania! :D
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-04-06, 17:27   

Na buzer możesz załozyć jakąś luźną bluzę która będzie Cool dla kolegów. A jeżeli kolegą to przeszkadza to może czas zmienić kolegów ?

A tak się zastanawiam czy niektórzy maja moto aby jeżdzić czy żeby wyglądać. :8
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
sniper 



Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 12
Skąd: Września
Wysłany: 2009-08-27, 09:17   

Ja używam zbroi. Co prawda nie jako alternatywa dla kurtki w celu nie przegrzewania się, tylko jako dodatkowa ochrona. W kurtce mam wszystkie możliwe protektory, ale...stwierdziłem, że bezpieczeństwa nigdy dosyć. Pewnie przesadzam, ale wolę przesadzać w tą stronę, niż w drugą. ;)
Co do pomysłu zakładania zbroi zamiast kurtki - na zdrowy rozsądek, przy szlifie musi być jakaś warstwa która trze o asfalt. Jak jest to zbroja - prawie na pewno ochraniacze na tyle się przesuną, że po chwili trzeć będzie nasza własna skóra. W przypadku kurtki, to ona się ściera. Sądzę, że zbroja na wierzch jest dobra na inny sprzęt, którym jeździ się po lesie i takie tam. Wtedy nie grożą szlify, a jedynie uderzenia, np. w drzewo ;)
Zbroja pod kurtkę - niektórzy się dziwią, że tak robię. Ale po pierwsze - ochraniacz który jest w kurtce na kręgosłup w porównaniu do tego ze zbroi to prowizorka. Dodatkowo zbroja daje ochraniacze np na klatkę, których w kurtce po prostu nie ma. Mam zbroję bez rękawów(kamizelkę) bo stwierdziłem, że te na ramionach/łokciach podobnie spełnią swoje zadanie.
 
 
aks 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 326
Skąd: Warszawa/Rzeszów
Wysłany: 2009-08-27, 09:29   

Temat zbroji przerabiałem, więc podziele się opinią. Na pewno nie warto kupować czegoś taniego, wszystkie ochraniacze typu Hard Impact czy Datex to badziewie. Mierzyłem oglądałem i w rękach się rozsypywały. Kumpel używa czegoś takiego . Jest zadowolony, bardzo dobra ochrona, szczególnie ramion i obojczyka. Niestety, nie nadaje się ten buzer pod kurtkę. Zbyt wysoko ma ochraniacze obojczyka i ogranicza ruchy. Druga fajna zbroja to Fox . Jeździ w niej mój drugi kumpel, ale on głównie cross i enduro. W przyszłym sezonie może zakupię taką. Obecnie, ponieważ nie mam w kurtce żadnych ochraniaczy zmuszony byłem kupić buzer, który będzie pasował pod kurtkę. Znalazłem coś takiego. Jeździ się w tym całkiem nieźle, pod kurtkę pasuje idealnie, nic nie gniecie i nie blokuje ruchów. Praktycznych funkcje (ochrony) jeszcze nie sprawdziłem i mam nadzieje że nigdy nie będę musiał.
 
 
sniper 



Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 12
Skąd: Września
Wysłany: 2009-08-27, 09:41   

Aaa...wracając do modelu, ja mam coś takiego:
http://www.motoden.com/ac...-__119.99_.html

Dostępna też jest "pełna" wersja:
http://www.motoden.com/ac...-__169.99_.html

Jeżdżę narazie 1 rok w tym i żadnej wady narazie nie stwierdzam - wszystko spełnia moje oczekiwania, więc mogę polecić. :)
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-20, 10:18   

http://www.4bikes.pl/inde...1a&filter_id=62 tu masz to samo co DATEX a taniej...
ja mam zamówione... (2 do wyboru = przymiarki) w tym tygodniu kupuję...
1 - taki jak DATEX identyczny...
2 - z odpinanym żółwiem...

kolega ma tego 2-giego i poleca...


a co do wyglądu (lansu) :-P
to jeansy...
+ na buzer zakładasz SOA Hoodie :-P


i jest kozacko :P
_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-07-20, 10:46   

marcin1969 napisał/a:
No właśnie, temat coś "umarł" a ja po ostatnim Grunwaldzie, po wylaniu 7-mych potów zacząłem myśleć o zakupie buzera, takiego i pod kurtkę i do ubrania bez. Coś takiego http://allegro.pl/item114...tyfikat_ce.html wpadło mi w oko. Chętnie poczytam opinie użytkowników, którzy już podobne akcesorium posiadają.


Posiadam takie cóś, tylko u mnie zwie się to Metro Racing a u kolegi UFO Scorpion. Zbroja jest dość wygodna, bez problemu można ją spasować. Należy pamiętać o 'szelkach' stanowiących ochraniacze obojczyka i trzymających baniak w pionie w razie gleby, niestety w kasku integralnym występuje drobny problem z pełnym odwróceniem głowy co przy zmianach kierunku jazdy wymaga nieco obycia. Samo wykonanie nie jest złe ale do Bionica dużo brakuje. Ochraniacze są w miarę grube (gąbka + ABS) ale nie sądzę abym przy szlifie powyżej 150 km/h mógł liczyć na nie uszkodzenie skóry. Poza niedogodnością związaną z szelkami nosi się ją bardzo wygodnie, łatwo zakłada i zdejmuje. Pas nerkowy jest bo jest (tak na umówmy się) choć nie można mu odmówić, że trzyma wsio w kupie. Zam żółwik mógłby być odpinany i nieco dłuższy. Jazda w upalne dni tylko z bielizną termoaktywną.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
aks 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 326
Skąd: Warszawa/Rzeszów
Wysłany: 2010-07-20, 11:20   

Marcin ja pomykam obecnie w czymś takim (Titan Sport Jacket). Ochraniacze są nowo zaprojektowane i wykonane z nowoczesnych materiałów. Nic nie odstaje pod kurtką, żółw jest bardzo długi, a część dolna ma własny zawias, więc nie utrudnia ruchów.
Ważne jest, żeby nie kupować czegoś bardzo taniego bo to chińszczyzna, a ochraniacz to zwykły plastik. Zbroja w jakiej jeździ Wiewiór jest niezła, zresztą mój kumpel też w niej jeździ. Ja jednak miałem jeden problem. Przez wystające ochraniacze barkowe, potwornie podniosiła mi kurtkę do góry. Przez to zachaczałem kaskiem i wiało mi po nerkach.
Jak chcesz zobaczyć jak moja wygląda to zaproaszam.
 
 
voyager 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Wiek: 52
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 227
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-07-20, 11:55   

Ja z kolei używam kurtkę Halvarssons'a - bluza Alien. Ma ochraniacze na barki i łokcie. Ochraniacze na plecy trzeba dokupić.
http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=1114
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-07-20, 21:09   

voyager napisał/a:
Ja z kolei używam kurtkę Halvarssons'a - bluza Alien. Ma ochraniacze na barki i łokcie. Ochraniacze na plecy trzeba dokupić.
http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=1114


to jeszcze do mnie jakoś przemawia. Dyskretnie schowane przynajmniej.

[ Dodano: 2010-07-20, 21:11 ]
Azmadan napisał/a:
+ na buzer zakładasz SOA Hoodie :-P
i czekasz na w.......l od braci

A tam po za tym ekstra bluza jest. Gdzie można nabyć takową ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-21, 00:03   

Co do Buzera... ja mam zamówiony taki tani za 200PLN :-P - przymierzałem DATEX i był ok...

co do bluzy... - USA...
ale... chyba zrobię logo... = przerobie te co są słabej jakości w necie na wektorówkę...
i będę się starał w PL wydrukować..
nawet znalazłem firmę... 80zł... z drukiem na plecach 35x35cm...
do XXXL dopłata 10zł....
do czegoś małego z przodu (namalowanego :-P - to dopisek dla tych ze skojarzeniami) dopłata 10zł...
więc za 100PLN powinno być...

Tutaj oryginały z USA:
http://www.startitink.com/index.php?cPath=58

Są jeszcze inne z filmu

_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-07-21, 08:11   

Jako wielki fan SoA bardzo chetnie kupilbym bluze SoA, ale nie sadze ze zeby bracia ogladali takie produkcje i w....l gotowy 8) Moze sobie zrobie bluze Free Star ;D
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group