YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośne wydechy w świetle prawa
Autor Wiadomość
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-04, 10:14   

CaponeAl napisał/a:
W Poznaniu takie laboratorium bardzo czesto na Dąbrowskiego przy WZMotach się ustawia. :)

Jesli to kogoś zainteresuje to u nas najczęściej na Trasie Północnej po stronie w kierunku wyjazdu z miasta przed ostatnim Rondem Rady Europy na wysokości Unitry ;D

[ Dodano: 2011-11-04, 10:18 ]
marian00 napisał/a:
Czyli otoczenie ulicy czy tez ruch na tej właśnie emituje mniej niż podane 15 db??

Tło mierzy się i rejestruje w urządzeniu przed pomiarem. Więc naprawdę dyskusja mogłaby dotyczyć tylko "aptekarskich" różnic 8)

[ Dodano: 2011-11-04, 10:20 ]
=====================================================
Powyższe napisałem ja dla nabijania licznika postów ;)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-11-04, 10:27   

A ja bym chciał gdzieś przeczytać wypowiedź kogoś kto odmówił przyjęcia mandatu w takiej sytuacji i jak finalnie skończyła się jego sprawa. Bo większość mądrujących się ze nie dadzą sobie itp ... gdy już się znajdzie w takiej sytuacji to kuli uszy i przyjmuje postawę potulną i uległą, zresztą w tej sprawie jak na miejscu ;d


...
Posty +1 ;)
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-04, 10:41   

"Pokorne cielę dwie matki ssie" :>
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2011-12-18, 18:11   

Obejrzałem dzisiaj w TVN Turbo pomiar głośności Kawasaki 250 sonometrem. Sam mam głośne wydechy i zdaję sobie sprawę, że jakby policja się uparła to by mi papiery pewnie zabrali ale... . Pomiar był przeprowadzony nieprofesjonalnie i taki wynik byłby odrzucony przez sąd (przynajmniej powinien byc ale nasze sądy podchodzą do tego inaczej). W końcu to jest dowód w sprawie o wykroczenie czyli przestępstwo. Zdaję sobie również sprawę, że telewizja mogła wszystkiego nie pokazac i mój wywód jest o kant d... . Kilka nieścisłości, które przykuły moją uwagę (zaznaczam, że to przeważnie do dobrego nie prowadzi i zaostrzy konflikt z policjantem ale jeżeli wiemy, że i tak przesadziliśmy z dB to co szkodzi spróbowac):

- Przede wszystkim kierujący ma prawo zarządac od wykonującego pomiar dokumentu stwierdzającego legalizację sonometru. Świadectwo wzorcowania wydane przez organ do tego uprawniony (laboratorium badawcze - najlepiej akredytowane ze znaczkiem PCA). Tam będzie również bład pomiaru urządzenia - powinien byc. (Normy, które powinien spełniac to m.in.: PN-EN 61672-3:2007; PN-EN 61672-1:2005/Ap1:2007 ; PN-EN 61672-2:2005 )
- Policjant ma zmierzyc głośnośc z odległości 0,5m zatem liniał mierniczy (linijka, miarka itp.) powinien miec również potwierdzenie metrologiczne j.w. (nikt nie ma przecież podziałki w oku a tym bardziej ktoś kto chce nam zarzucić niedopełnienie przepisów).
-Na 3 metry wokół pojazdu powinien znajdowac się tylko człowiek dokonujący pomiaru
- Samo ustawienie mikrofonu jest też niezłym procederem."Mikrofon powinien być skierowany w stronę końcówki wydechu i odległy od niej o 0,5 m ±0,01 m. Oś maksymalnej czułości mikrofonu powinna być równoległa do powierzchni obszaru pomiarowego i powinna tworzyć kąt 45° ±10° z płaszczyzną pionową, przechodzącą przez oś kierunku wylotu wydechu". Czapka z głowy dla tego, kto w warunkach "polowych" dokona tego ad hoc.
- Drag Star nie posiada obrotomierza (przynajmniej nie każdy), a zatem powtórka z rozrywki jeżeli policjant ma przy sobie urządzenie badające ilośc obrotów - ponownie dokumenty potwierdzające, że jest dopuszczone do użytku. Należy zwrócic uwage na datę wzorcowania (takie sprzęty jak i te wymienione powyżej wzorcuje się co 12 miesięcy)
- Warunki atmosferyczne i wiatr powodują, że ponownie prosimy pana Policjanta o podanie prędkości wiatru czyli ten wyciąga anemometr i zawczasu pokazując nam kolejne dokumenty bada prędkośc wiatru. Temperatura też jest ważna, bowiem w określonej temperaturze sonometr ma odpowiednie przekłamanie (bład odczytu).
- Samo badanie powinno byc pozbawione błedu jakim jest tło otoczenia. Mierzymy hałas otoczenia i jeżeli jest mniejszy o 10 dB niż nasze dopuszczalne 96 to przeprowadzamy pomiar, jeżeli nie, powinniśmy udac się w bardziej zaciszne miejsce.
- Ostatnia rzecz liczba pomiarów. Po kilku odczytach kalibracyjnych, dokonujemy pomiaru. Jeżeli wartośc kolejnych dwóch odczytów jest różna niż 2 dB pomiar należy powtórzyc do czasu osiagniecia trzech kolejnych wyników nie różniących się więcej niż 2 dB. Do sprawozdania bierzemy najwyższy wynik.

Możemy jeszcze poprosic osobę wykonującą badanie o potwierdzenie, że została przeszkolona w obsłudze tego sprzętu.
Na TVN Turbo nie zauważyłem poprawności wykonania badania. Niestety jak napisałem wcześniej takie prośby nie skutkują niczym dobrym, a na pewno wk...ą policjanta i doszuka się czegoś jeszcze. Jednak kiedy mamy pewnośc, że nasze wydechy są i tak za głośne to lepiej odmówic przyjęcia zrobic dokumentację fotograficzną jak jest przeprowadzone badanie i isc do prawnika albo walczyc w sądzie na własną rękę. Tylko czy jest sens...

A tu artykuł, który wystawili sami policjanci na temat pomiarów - jednak nie zwalnia ich to ze stosowania Polskich Norm:
http://gazeta.policja.pl/...78__092011.html

Uff to wyrzuciłem żale :poddajesie:
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2011-12-18, 18:28   

404 - podana strona nie istnieje :(
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2011-12-18, 18:39   

Żółw, to samo dziś oglądałem, dziewczyna na zielonym Kawasaki.
Samo badanie śmieszne. Jestem w szoku, że ktoś kto przygotowuje materiał do emisji zgodził się na puszczenie tego na wizję.
Policjant podchodzi patrzy na obrotomierz i stwierdza
"cyt." ... na obrotomierzu 12 tyś, więc proszę gwałtownie dodać gazu do 6 tyś, po czym przykłada "mikrofon" urządzenia pomiarowego prawie do samej końcówki wydechu ...
W trakcie wykonywania pomiaru przejeżdża autobus komunikacji miejskiej :shock:
Dwa pomiary wykazują odpowiednio 115 dB i 111 dB.
Szkoda tylko motocykliski bo nie wiedziała w ogóle o co chodzi (a jeszcze nie potrzebnie wypaplała, że ma w garażu wytłumiającą nasadkę na wydech) :doh:
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2011-12-18, 18:40   

http://gazeta.policja.pl/...tml?search=1519

Poprawka
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-12-18, 18:51   

zolw nie wiem jak ty ale 99% ludzi posiadajacych przy sobie pistolet tak marudzacego przy kontroli motocykliste odstrzeli na miejscu lol
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2011-12-18, 19:02   

Fazzi ja mam na co dzień w pracy takie kontrole - czy wszystko zrobiłem zgodnie z zapisami. Dlatego od tych co mnie kontrolują wymagam więcej - bo skoro ktoś kogoś kontroluje to powinien robic to bezbłędnie. A tym bardziej jezeli wiąże się to z moimi finansami. No ale życie wszystko weryfikuje.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-12-18, 22:38   

Żółw napisał/a:
W końcu to jest dowód w sprawie o wykroczenie czyli przestępstwo.


to się w końcu zdecyduj, wykroczenie czy przestępstwo, bo jedno nie jest drugim.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-12-19, 11:03   

Już ten przypadek był tutaj wałkowany
http://yamaha-dragstar.pl...er=asc&start=40
i później jeszcze kolejny bardzo podobny (ten sam program, to smo laboratorium na kołach) ;D
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2011-12-19, 11:29   

Żółw, dzięki za awans w postaci podniesienia nas do rangi przestępców. Myślę, że jak powiesz policjantowi przy kontroli, że wykroczenie jest przestępstwem, to nawet się nie zdenerwuje, tylko Cię wyśmieje. ;D

Tutaj tak jak ze wszystkim - przepisy swoje, praktyka swoje. Z tego co widzę, to najlepiej takie pomiary robić na stacji kontroli, gdzie jest w miarę cicho, raczej nie wieje etc.

Na szczęście mnie jeszcze nikt pod tym względem nie kontrolował, a wydechy też mam ciut za głośne.
_________________
vaya con Dios...
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2011-12-20, 17:53   

Zatem specjalnie dla tych co znaleźli lapsus.

ERRATA:
Wysłany: 2011-12-18, 18:11
Jest : "W końcu to jest dowód w sprawie o wykroczenie czyli przestępstwo"
Powinno być : "W końcu to jest dowód w sprawie o wykroczenie."

Tak czy siak ja zostaję przy swoim - badanie było spartolone i tyle. Przy takim sprawdzaniu to niedługo dzwonek od roweru będzie za głośny bo będzie sprawdzany na ruchliwym skrzyżowaniu. ;d
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2011-12-20, 22:15   

żółw w sumie to jest rozmowa o niczym. To co jest na forach odnośnie jak powinien być wykonywany pomiar niech sobie będzie ... a teraz niech pokażą instrukcje obsługi tego urządzenia i normy przewidziane w tym urządzeniu:)


Wszyscy się dopier... do policji bo ona siaka i owaka, może troszkę trzeba pomyśleć, że policja musi wykonywać postanowienia b.. z wiejskiej.
Po drugie jak każdy wie policja ma pewne akcji i na tych akcjach muszą być wyniki i tyle.. dałeś się złapać bo masz coś nie tak to już twoja wina a nie policji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group