YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2011-05-31, 07:34
Wyprawy - co zabrać
Autor Wiadomość
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-31, 06:32   Wyprawy - co zabrać

Pomyślałem, że może taki temat wpisałby się nasze potrzeby. Wielu z nas wybiera się gdzieś dalej i zastanawia co zabrac, jak się ubrać a czego nawet nie wyciągnie z sakwy. Zupełnie inaczej pakujemy się na południe europy a inaczej np na skandynawię. Piszmy co się sprawdziło, co kupować i zabierać, co nie jest warte zajmowanego miejsca. Wiele już wskazówek pojawiło się w opisach wypraw ale zawsze to w jednym miejscu. Jeżeli post należy przenieść w inne miejsce to proszę "zielonych" o ten ruch...
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-05-31, 08:10   

Tez sie borykam z tym problemem . I teraz tez mam dylemat wybieram sie na mały przejazd Czechy , Slowacja , Wegry moze Rymunia. W czym jechac , skóra super do lansu ale na cieplejsze dni człowiek wymieka , tekstylia , czy jeansy motocyklowe . Wygoda czy bezpieczeństwo oto jest pytanie .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2011-05-31, 09:54   

Pozwolę sobie wkleić tekst Demolki, wytłuściłem istotniejsze rzeczy.
Jest to odpowiedź na moje pytanie co zabrać na podróż do Chorwacji, Grecji, Włoch.


"Nie braliśmy nic specjalnego - prawie jak na każdy 2 - 3 dniowy zlot. Z założenia nie było planów wizyt w operach czy na dansingach więc kreacje nie były potrzebne. Jako, że morze i gorące lato to stroje plażowe, kapcie i takież kosmetyki (z komarowymi na okolice Dunaju) pozostała kosmetyczka jak na zlot. Mieszkaliśmy na kempingach więc namiot, materace, śpiwory. Coś kempingowego do przebrania i nocnych "obrad". Jazda w upały - bywało różnie, przy 45* w cieniu i 65* na asfalcie, właściwie żadna opcja się nie sprawdzała, więc na postojach każdy kombinował jak umiał. Byli tacy co jechali w bieliźnie termoaktywnej pod skórami, ja w bawełnianych slipkach i skórze. Slipki musiałem zastąpić "dynamówkami" (kupiłem na plaży) bo bardzo piekło w uda i pośladki od fotela (pod spodem silnik). Najlepiej mi się jechało któregoś dnia w krótkich dżinsowych spdniach i samej kamizelce. Pełen komfort, ale o wieczornych i nocnych cierpieniach wolę zapomnieć, tak mnie słońce spaliło, a podczas jazdy nic, a nic tego nie zapowiadało. Zabraliśmy kuchenki gazowe (mam malutką i mały gaz (bo można wszędzie kupić) trochę suchej karmy, parę konserw na początek. W miarę potrzeb przed wjazdami na kemping odwiedzaliśmy jakiś market, a są też mini markety na niektórych kempingach.
Tak więc bez specjalnego szaleństwa z pakowaniem, tym bardziej, że trzeba przewidzieć miejsce na wieżienie np. kurtek załadowanych na bagaż.
Trochę informacji przed wyjazdowych i wspomnień i przemyśleń może być w temacie WWS 2010. "
_________________
... Ride now , work later ... :8
Drag, Road, Rock'n'roll
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-05-31, 10:22   

[Najlepiej mi się jechało któregoś dnia w krótkich dżinsowych spdniach i samej kamizelce. Pełen komfort, ale o wieczornych i nocnych cierpieniach wolę zapomnieć, tak mnie słońce spaliło, a podczas jazdy nic, a nic tego nie zapowiadało.[/quote]

No własnie .... to najgorsze co moze być . I to nawet nie chodzi o palące słońce tylko odwodnienie . Jak jedziesz w takim storju to owszem nie jest ci goraco ale parujesz tak szybko ze przy wyzszej temperaturze i dłuzszej trasie mozna nawet stracic przytomność . Dlatego zawsze lepiej cos miec na sobie jakąs kurtke . Kiedys przejechałem sie w koszulce i kamizelece niedaleko raptem 100km a wiecozrem padłem jak zdechły .

[ Dodano: 2011-05-31, 11:25 ]
Ja sie wybieram na 2 tygodnie i nie wiem jak sie z krolikiem spakujemy. Jestem tak zdesperowany ze juz przymierzałem Maxie czy bede ja w stanie przymocowac do bagaznika . Dwa kufry , maxia i spora torba tekstylna . Oczywiscie namiot spiwory i materace beda przytroczone do kufrów . lol .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-05-31, 11:17   

Najpierw złóżcie koło moto wszystko co byście chcieli zabrać i co Waszym zdaniem może się przydać. I pakujcie. Mur beton, że nie da rady. Wtedy odrzućcie to co właściwie można nie brać. I znów pakujcie ..... odrzućcie to bez czego da się obejść i pakujcie.... za którymś przeglądem :brawo: włazi !
Teraz jeszcze coś odrzucić, by mieć miejsce na zakupy przed noclegami (żarełko, piwo itp) no i ze świadomością, że w upałach trzeba będzie na bagażu zmieścić jeszcze kurtki skórzane. Poza tym brał bym skóry, nie dla lansu, a dla uniwersalności.

Jeszcze uwaga osobista - nie używałem nigdy i nie używam (może przez to mi łatwiej) żadnych ochraniaczy, żółwi, ocieplaczy, pasów nerkowych itp. "badziewia" mam za to miejsce na "lekarstwa" :zoobroofka: i to mi musi wystarczyć :hahaha:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-05-31, 14:45   

taaak Demolka znamy twoje opowiesci ze nic nie uzywasz tz z szerokorozumianych zabezpieczeń lol . Ale bede z toba polemizował ze skora jest bardziej uniwersalna . Jak jest ciepło to wygodniej i chłodniej w texach , jak pada tez wygrywaja texy , nie trzeba brac przeciwdeszcżówek , jak zimno to tez tex wygrywa . Wiec gdzie ta uniwersalność skory , moze jak czegos nie dostrzegam
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-05-31, 15:04   

Co tu polemizować? U mnie skóry wygrywają, bo mam :hahaha: :hahaha: :hahaha:
A na poważnie skóra wcale nie grzeje za bardzo w upał. Na zimno ma odpinane podpinki. Podpinki służą jako oddzielne odzienie (np pod kamizelkę czy wieczorem zamiast polaru), deszczówki mam cienkie i lekkie, wrzucam na skórę jak trzeba, a jak już nie sciągam. Zawsze lekko i wygodnie. Ja motocyklista, nie rycerz.
Lecz jak pisał Fredro:
"... i jeden i drugi wcale w tym nie błądzi,
bo nie masz prawa gdzie jeno gust rządzi..."
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Ravallo 



Rocznik: 2003
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 822
Skąd: CK / UK
Wysłany: 2011-05-31, 15:05   

Coś tak bardzo oczywistego że niewarto nawet wspominać, ale wspomnę dla spokojności,
Papierowa mapa.
Zbytnia ufność elektronicznym gadżetom może nas kosztowć i czas i nerwy.
Więc jak już jechać to z zestawem nawigacja + mapa, choć sama mapa tez wystarcza
_________________
Viva LasVegas
Zawsze musi się coś dziać, żeby się coś działo
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-05-31, 15:42   

Zaker napisał/a:
I moja mała uwaga ... jak już obok motoru będzie ułożony stos przed pierwszym odrzuceniem ... wyślijcie plecaczka do fryzjera i sami odrzucajcie ... ;D


to chyba jedna z wazniejszych rad :hahaha:
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
tomek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 48
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 604
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-06-01, 04:56   

No i karta kredytowa jest bardzo potrzebna.
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-06-01, 06:39   

Cytat:
No i karta kredytowa jest bardzo potrzebna.
jaki pisałem ten post to pomyślałem ,że to napiszesz bo przeciez o tym mowiłeś od samego początku lol a na poważnie to chyba najważniejsza rzecz i do tego nie potrzebuje dużo miejsca ;D
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-01, 17:03   

Znam Osobę, która na wyjazdy zabiera lampę uruchamianą na czujnik ruchu....

do odstraszania niepożądanych "gości" typu zwierzęta ;D

;D ;D ;D ;D ;D
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-06-01, 17:06   

Ravallo napisał/a:
Papierowa mapa.

Potwierdzam, bez niej ani rusz 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-06-01, 21:01   

A może ktoś ma doświadczenia z obuwiem? jakie w ciepłem kraje?
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-06-01, 21:05   

Ja nie zmieniam, jeżdżę w motocyklowych (kawaleryjki Tarbora). Podstawa musi być pewna nawet w ciepłych krajach.
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-06-01, 21:16   

Ja planuje zabrac tylko motocyklowe i sandały . Wydaje mi sie ze taki zestaw bedzie najpraktyczniejszy i zajmie najmniej miejsca .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-06-01, 21:22   

A ja myślę, że oprócz motocyklowych to klapki pod prysznic i na plaże i sportowe. I taki zabieram.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2011-06-02, 19:59   

Moi drodzy podstawa to zaparzacz do kawy, kuchenka gazowa i dobra kawa. Wszystko co potrzeba załatwicie sobie tym sposobem. Szczególnie rano ;D
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
PASS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-02, 22:14   

Mała, ledowa latarka (dla wygodnych czołówka), którą można utrzymać w zębach podczas naprawy moto ! I paczka prezerwatyw z aktualną datą - do uszczelniania przecieków wszelakich :hahaha:
_________________
XVS950A
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-06-03, 07:49   

jakis "kosior" najlepiej taktyczny ale nie za duzy 14cm ostrza wystarczy z opcja otwierania butelek lol
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group