YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sisibar - oparcie kierowcy i pasażera
Autor Wiadomość
jarekch 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 62
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 108
Skąd: Kampinos
Wysłany: 2015-12-19, 17:27   

Właśnie odebrałem przesyłkę "kolejową" - oparcie od tygrysa - wygląda fabrycznie, oczywiście w jak najlepszym rozumieniu tego słowa. Niestety na moto nie przymierzę, bo moto w serwisie zimowym...

Dzięki tygrys!!! :)
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-19, 18:03   

Nie ma sprawy - niech dobrze służy :>
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-19, 21:24   

tygrys, Pamiętasz jeszcze o mnie ? Tak znowu przeglądam ten temat i zwróciłem uwagę że ktoś cos wspomniał o siodle Mustang. A ja mam przerobione oryginalne siodło na ... a la Mustang. Czy to ma jakieś znaczenie?



Coś takiego.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-19, 21:42   

Pamiętam o Tobie - nawet miałem Ci napisać , że do DS-a 650 jest takie same mocowanie jak do 1100 , ale widzę , że u Ciebie będzie mały kłopot , bo masz podniesiony tył siedzenia po tej przeróbce . Jest to do rozwiązania , ale musisz mi przesłać siodło , bo troszkę daleko , żebym się przejechał do Ciebie na pomiary . Jak robiłem dla spajka do "mustanga", też miałem siodło u siebie . Napisz jeszcze , czy pasażera oryginał , czy też przeróbka .
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-20, 09:14   

tygrys, Siedzenie pasażera - oryginał. Jakby co to mam w zapasie oryginalne siodło kierowcy i mogę wysłać Ci tego Mustanga.
A teraz następne moje pytanie. Czy oparcie zrobione pod mojego Mustanga będzie pasowało do oryginalnego siedzenia?

Bo było by dobrze aby to oparcie pasowało do oryginału i tego Mustanga.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-20, 09:29   

Jeżeli pasażera , jak piszesz oryginał to będzie pasowało oparcie do obydwu siedzeń kierowcy , tylko przy założonym oryginalnym kierowcy będzie lekko wystawać wyżej , o różnicę wysokości między tymi siedzeniami - przerobionego i oryginału . Mogę to zrobić tak żeby nie było różnicy . Zrobić dodatkową regulację wysokości mocowania oparcia (podstawy) na dwóch śrubkach fi-6 , myślę , że to będzie różnica 3-4 cm . Problemu nie ma , bo zajmie mi to godzinkę dodatkowego "grzebania" lol , a będzie "uniwersalne".
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-20, 09:39   

tygrys, No to daj znać kiedy Ci podesłać siodło. Bo muszę "odkopać" moto z zimowego snu i zdemontować to siodło.

[ Dodano: 2015-12-20, 10:31 ]
tygrys, Zrobiłem zdjęcie moich dwóch siodeł.



Znowu przejrzałem zdjęcia oparć w tym temacie. Zauważyłem że często konstrukcja oparcia "wciska" się pomiędzy oba siodła. Nawet na jednym zdjęciu nakrętki / główki śrub opierają się o siodło pasażera.

W moim przypadku też oba siodła zamontowane wzajemnie na wcisk bez luzu.
Czy konstrukcja oparcia nie powoduje podczas eksploatacji uszkodzenia skóry oparć?
Zwracam się z tym pytaniem też do dotychczasowych użytkowników oparć.

[ Dodano: 2015-12-20, 11:03 ]
Errata - "uszkodzenia skóry oparć" -> skóry siodeł.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-20, 12:45   

OldDiver bo taka jest realna możliwość zamontowania oparcia i musi to mocowanie przechodzić między siedzeniami . To jest zrobione z blachy trójki i zapewniam że nic ze skórą się nie dzieje , bo tam nic nie "pracuje" , a gąbka siedzeń lekko się poddaje o te 3mm i jest o key. Dam Ci znać kiedy podesłać , chociaż u mnie na pewno nic się z nim nie stanie - pod koniec stycznia wystarczy , bo najpierw robię górę - do wszystkich modeli jest taka sama - i dopiero dopasowuję mocowanie . Jest jeszcze jedna kwestia , mianowicie kształt poduszki oparcia . Jakie masz pasażera , czy w prostokącie , czy raczej takie "jajkowate" , bo wydaje mi się , że powinny być w podobnym stylu.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-20, 12:47   

tygrys napisał/a:
kształt poduszki oparcia .
Zrobię serię zdjęć i przyślę ci na PW ... bo nie chce mi się odkurzać.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-20, 13:01   

OldDiver napisał/a:
Zrobię serię zdjęć


lol Nie bez przesady - wystarczy jak napiszesz jaki ma kształt , a w zasadzie jaki ma mieć kształt ta poduszka kierowcy.
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-20, 14:34   

tygrys, Przepadło. Zdjęcie poszło na PW. I dziwne ... nie było zakurzone ... oparcie.

A poduszka ma mieć ... dobry, ergonomiczny, na szerokie plecy kształt. To chyba już wszystko wiesz. A może chcesz jakieś pomiary antropologiczne ... np. ile mam od spodu mojego "siedzenia" do ... no nie wiem do czego ?
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
rochas 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-12-22, 10:31   

witam szanownych kolegów i koleżanki :) mam pytanko w.s. oparcia pasażera :)
poszukuję niewielkiego (tak do 15cm ponad fotel pasażera) oparcia, może ktoś wie gdzie można coś takiego dorobić najlepiej z nierdzewek i bez wielkich wymyślnych customówek (tak żeby pasażerka czuła się pewnie podczas mocnego odkręcania manetki)
projekt z dokładną rozrysówką mocowania mogę bez problemu wykonać sam lub zdać się na doświadczenie wykonawcy :)
pozdrawiam wiosennie Rochas
_________________
miłośnik piękna i fan wolności
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-22, 10:48   

rochas, Wybacz! Ale chyba ofert oparć dla pasażera nie brakuje. Prawie w każdym "motocyklowym sklepie gminnym" można znaleźć kilka ofert. Spróbuj pogooglować.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
rochas 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-12-22, 11:44   

OldDiver napisał/a:
rochas, Wybacz! Ale chyba ofert oparć dla pasażera nie brakuje. Prawie w każdym "motocyklowym sklepie gminnym" można znaleźć kilka ofert. Spróbuj pogooglować.

no i wszystko jasne :) ja debil..... przecież są sklepy, są mechanicy, są serwisy :) może forum z poradami jest nie potrzebne.... :ryczy:
_________________
miłośnik piękna i fan wolności
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2015-12-22, 13:33   

rochas, Nie spieniaj się. Ja wyznaję zasadę że ubierając moto trzeba kierować się zasadą że ... o właśnie zapytaj się Twojej Pani jaka zasadą kieruje się kupując torebką? Torebka ma pasować do ..... :nie_wiem:
Do nabycia, zrobienia są różne, różniste wzory i rozwiązania oparć. I tylko Ty możesz wybrać To jedyne oparcie. Nawet nie podesłałeś zdjęcia Twojego moto a chcesz aby Ci radzić. Ja nie jestem w stanie, a nawet bym się podjął Ci coś doradzać ... no może inni. ;d
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
filipesku 


Model: BĘDZIE
Rocznik: 2006
Wiek: 54
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Wilcza Góra
Wysłany: 2015-12-22, 14:12   

rochas napisał/a:
(tak do 15cm ponad fotel pasażera)
te 15 cm chyba na niewiele się zda, jeśli ma to przynieść jakikolwiek komfort....
_________________
Życie to taka impreza z której nikt nie wychodzi żywy....


---------------------------------
Yamaha Drag Star 650
2013 - 7 tys. km
2014 - 14 tys. km
Honda VTX 1800
2015 - 7 tys. km
2016 - 8,5 tys. km
2017 - zmieniła właściciela
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-12-22, 14:14   

rochas, Rydelek sam sobie dorabiał oparcie pasażera do draga z nierdzewki, skontaktuj się z nim może coś ci podpowie bo z tego co wiem to nie była szaleńczo trudna robota.
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-12-22, 17:38   

rochas napisał/a:
(tak żeby pasażerka czuła się pewnie podczas mocnego odkręcania manetki)


rochas Fajnie , że dbasz o wygodę plecaczka , ale robiąc 15 - sto centymetrowe oparcie , to zadbasz tylko o wygodę psychiczną pasażerki (coś tam jest z tyłu i nie spadnę) . Zapominamy często , że siedzący pewnie i stabilnie pasażer , to pewniejsze i stabilne prowadzenie maszyny . Sami wiemy najlepiej , że różne "rzeczy" przytrafiają się nam na drodze i często zmuszani jesteśmy do ekwilibrystycznych manewrów , że włosy stają dęba...nie tylko na głowie lol . Rozsądek podpowiada , żeby to oparcie było trochę bardziej "pokaźne" , bo i wygodę będzie miała większą i dla "oka" przyjemniejsze . Takie minimalnych rozmiarów oparcie pasażera , może się okazać wyglądem niczym - "przypiął kwiatek do kożucha" :> Radzę przemyśleć , bo powiedzmy wydasz 100-200 zł (sama poduszka to około 100zł) i nie będziesz zadowolony , ale już powiedzmy w przedziale 250-350 kupisz czy zrobisz coś porządnego. Daj na PW - jeżeli rozrysujesz przybliżony kształt i wysokość to mogę Ci takie zrobić w chromie .
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
rochas 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-12-23, 09:43   

koledzy dzięki za newsy :) postaram się coś doprecyzować a rysunki wkrótce :) podrzucę jak się nauczę jak to się robi :) cóż jestem w wieku (ANALOGOWYM)
Na nowy sezon szykuję dla swojego plecaczka profilowane siedzisko gdyż standardowe jest zbyt twarde i w związku z tym nie chcę żeby oparcie było zbyt wysokie (może te 15 centymetrów faktycznie będzie za mało) potrzebuję oparcia na okoliczność sytuacji o których Ona nie wie = nie widzi drogi :) typu dziura wybój czy coś co trzeba ominąć, czy jeden w dół i maneta do oporu, boję się że mi zwyczajnie spadnie :) Jest niską kobietką i zależy mi na subtelnym oparciu króre będzie pełniło funkcję ogranicznika pupy i da oparcie nazwijmy to kości ogonowej :) zależy mi też żeby nic nie burzyło to pomysłu jaki mam na ten motocykl jest szeroki z przodu i zwęża ku tyłowi :) nie chcę żeby uchwyty trzymały się na listewkach chromowych przykręconych wzdłóż błotnika więc i jakieś mocowanie muszę wymyśleć inne ale to już rozmowa na czas projektowania szczegółowego. w linkach wrzucam mój motocykl i sakwy które dostanie w prezencie od mikołaja (sakwy tylko na wypady dłuższe z systemem szybkiego montażu) pozdrawiam Rochas
http://www.garnek.pl/rose11
http://www.garnek.pl/rose11/30628650

[ Dodano: 2016-01-21, 13:47 ]
witajcie :) zaczyna się coś dziać w temacie oparcia projekt przechodzi w fazę realizacji :) wygląda tak :) czekam jeszcze na wycenę galwanizatora dopasuję za ślusarzami mocowanie i bedzie chyba fajnie :)
Chciałbym zapytać o jakiś sprytny pomysł na niewielką poduszeczkę :)
pozdrawiam wszystkich Rochas

oparcie.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 66.08 KB

_________________
miłośnik piękna i fan wolności
 
 
Jacek6 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 57
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1034
Skąd: OPOLE
Wysłany: 2016-04-16, 18:03   

Zamówiłem u tygrysa, otrzymałem, wygląda fajnie. Czy pasuje jeszcze nie wiem, bo nie zamontowałem.

[ Dodano: 2016-05-03, 20:46 ]
Zamontowane, ale ... trzeba się przy tym trochę powkurwiać ;-)
Oparcie jest w idealnym miejscu pleców. Dokładnie tam gdzie powinno być.
Śruba regulacyjna z kontrą nie do końca spełnia zadanie. Żeby było ok trzeba zupełnie wywalić nakrętkę i wkręcić śrubę do końca (ale do końca się nie da bo jest za długa). Dokupię śrubkę za złotówkę i będzie ok. Ogólnie jestem zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group