YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nolan N71 - opinie
Autor Wiadomość
bandrze 



Model: SYMPATYK
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 162
Skąd: nnn
Wysłany: 2011-03-15, 21:13   Nolan N71 - opinie

Ktoś miał juz okazję zapoznać się lub już jeździ w tym?
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-10, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WAYNE 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 50
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-07, 20:32   

Kupiłem w sobotę w Larssonie w Poznaniu. Długo nie czekał, przetestowałem go w niedzielę ściągając swojego świeżo nabytego Draga z Rzeszowa. Nie mam porównania z jeździe w żadnym innym kasku (orzeszek, na którym popylałem wcześniej na mz-tce chyba się nie liczy ;D ) więc nie powiem wam, czy jakość jest lepsza/gorsza od innych na rynku z tej czy innej półki cenowej. Przymierzałem jeszcze N43Air, więc wszelkie porównania jakie będę robił, będą się odnosić do tego modelu.

Co do wrażeń:
1. Zakłada się dosyć ciężko, co przyznał sam sprzedawca. Dużo ciężej niż N43 w tym samym rozmiarze. Może to kwestia moich wielkich odstających uszu, a może dlatego, że na dole jest bardziej "obudowany" materiałem, poza tym jest tam suwak, który będziesz musiał rozpiąć, chcąc się dostać do bebechów (żeby np. wypiąć szczękę). Za to, jak już ci się uda go wcisnąć na głowę, to leży wygodnie i pewnie.
2. Montaż/demontaż szczęki to już nie przełączenie pstryczka, tak jak w N43Air. Lepiej zrobić to w domu na spokojnie przed wyjazdem. Musisz go trochę rozbebeszyć, tu coś odczepić, tam coś zdjąć, tu coś zahaczyć itd, itp. Plus tego jest taki, że przy założonej szczęce izoluje dużo lepiej niż N43. N43Air ze szczęką to kask otwarty z kawałkiem plastiku z przodu. N71 ze szczęką to właściwie kask integralny.

Wrażenia z jazdy - absolutnie nic nie wiało w środku kasku, nic nie gwizdało. Blendę opuszcza się wygodnym pstryczkiem z boku kasku. Nie miałem problemu z opuszczeniem, podniesieniem podczas jazdy w rękawicach, więc tu też nie ma się do czego przyczepić.

Nie wiem co jeszcze. Macie inne pytania, to piszcie, postaram się odpowiedzieć.
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-11-11, 08:38   

Zastanwiałem sie na zmianą mojego aira na N71 ale chyba ze wzgledu na tą trudną zdejmowalna szczękę chyba zrezygnuje z niego . Sprawdze na zywo to bede wiedzial . Ogladalem je na zdjeciach to ma fajne malowanie i wyglada nowoczesnije niz opatrzony N43
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
WAYNE 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 50
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-11, 11:33   

Cytat:
...A napisałam to bo chciałam pocieszyć Wojciesława że jego uszy napewno OK.


OLA, no to teraz jestem spokojny o uszy, dzięki ;p

Cytat:
Zastanwiałem sie na zmianą mojego aira na N71 ale chyba ze wzgledu na tą trudną zdejmowalna szczękę chyba zrezygnuje z niego . Sprawdze na zywo to bede wiedzial . Ogladalem je na zdjeciach to ma fajne malowanie i wyglada nowoczesnije niz opatrzony N43


kostass, miałem taką chwilę zastanowienia w sklepie jeszcze właśnie odnośnie tej kwestii, jak zobaczyłem jak to się odbywa w obu kaskach, ale doszedłem do wniosku, że nie będę robić tego chyba aż tak często. Tzn., jak jest ciepły dzień to decyduję, że jeżdżę bez szczęki i przygotowuję kask w domu. Jak jest chłodniej, to odwrotnie. Z drugiej strony, po kilku montażach, demontażach człowiek pewnie dojdzie do wprawy i da radę to zrobić w 3min. nawet gdzieś na parkingu.


Jeśli chodzi o wygląd, to mnie się zdecydowanie bardziej spodobał właśnie N71. No ale to tylko kwestia gustu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group