YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bemol
2012-11-24, 13:21
Moto ze Stanów - warto sprawdzić -CARFAX, ATOCHECK
Autor Wiadomość
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2009-03-12, 07:26   

Zabawie sie w adwokata diabla. Co sadzicie o hipotetycznej sytuacji, gdy osoba zajmujaca sie sprowadzaniem motocykli z USA, "zalatwia" fikcyjne uszkodzenie pojazdu a tym samym obniza jego wartosc i jako juz uszkodzony sprowadza do UE, placac mniejsze clo od wartosci pojazdu. Taki pojazd bedzie pokazywany przez Carfax jako uszkodzony.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-03-12, 07:59   

Tym samym, przy ewentualnej odsprzedaży, strzelasz sobie w ten sposób w stopę :naucho:
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-03-13, 17:26   

yapkovitz, a po co kombinować? Urzędy za Odrą liczą podatki od wysokości podanej na dokumencie zakupu. Nikt nie karze Ci płacić w Polsce. Tam nasz 19% VAT, sam policz... Moja Gwiazda "w zakupie" była na 1000$ ;D i przeszło... lol
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Grzesiekmet 


Rocznik: 2003
Wiek: 49
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-03-27, 20:27   

Witam,

Poniewaz pojawiaja sie od kolegow pytania co do zakupu motocykla postanowilem napisac kilka słów, ktore moga pomoc przy zakupie motocykla. To jest to czego ja sie nauczylem po 1 miesiacu poszukiwan moto (wciaz nie kupilem, ale juz jestem baaaaardzo blisko :) )) )

1. Zacznij od sprawdzenia VINu. Proponuje te strony:

http://www.motoverse.com/tools/vin/yamaha.asp

lub

http://www.analogx.com/CONTENTS/vinview.htm

dodatkowo zadzwon do dealera Yamahy w Polsce i popros o zdekodowanie VINu. Oni powiedza Ci jaki byl oryginalny kolor i rynek docelowy. Niestety Yamaha nei prowadzi bazy danych serwisow motocykli (jeszcze), gdzie mozna sprawdzic wiecej szczegolow.


2. Wszystkie pojazdy sprowadzane z USA sa rejestrowane w bazach danych na okolicznosc wypadku i innych zdarzen, wymagajacych wyplaty ubezpieczenia. Sprawdz te strony:

https://www.nicb.org/cps/...l/vincheck.html

tutaj dowiesz sie czy motocykl byl kradziony i czy uczestniczyl w wypadku.
Jesli pojawi sie w bazie danych pod nazwa SALVAGE oznacza to, ze pojazd zostal przejety przez firme ubezpieczeniowa (wlasciciel zostawil go w roliczeniu za odszkodowanie). Dzieje sie tak, jesli naprawa pojazdu kosztuje wiecej niz 75% wartosci pojazdu w chwili zaistnienia zdarzenia. W przypadku motocykla wystarczy podejrzenie uszkodzenia ramy i mamy taki status. Istnieja jeszcze 2 inne statusy oznaczajace, ze pojazd zostal przeznaczony na czesci, lub w 100% zezlomowany.

sprawdz dodatkowo strone:

http://www.carfax.com/

mozesz szarpnac sie na dostep na 30 dni (40$) lub poszukac na allegro gosci, ktorzy taki dostep maja i za 15 pln dostarcza Ci raport.


UWAGA:

a). Handlarze NIE sprowadzaja motocykli bezwypadkowych!!! One sa za drogie.
b). w przypadku transportu motocykla z USA jest (teoretyczny) problem wynikajacy z tego, ze motocykl przez 3 tygodnie siedzi w sordowisku mgly wody morskiej (sól), a to bardzo zle wplywa na elektryke i lakier. (kontener pod poklademjest za drogi dla handlarza).
c). motocykl sprowadzony z USA wymaga (teoretycznie) zamiany reflektora i wypiecia podswietlenia kierunkowskazow - ale nikt tego nie robi

3. Pozycz elektroniczny miernik grubosci powloki lakierniczej. Ja badajac bak znalazlem na bezwypadkowym motocyklu 1mm szpachli....

4. Sprawdz, czy kąt skretu kierownicy jest taki sam w lewo jak i w prawo.

5. Sprawdz stan ogranicznika skretu kierownicy. To taka "mala" blacha, ktora jest przy glowce ramy i ogranicza ruch kierownicy - dotyka skrajnych pozycji dolnej polki. Jesli motocykl solidnie dostal, to blacha bedzie uszkodzona.

6. sprawdz luzy w glowce ramy

7. idz do autoryzowanego serwisu Yamahy. tam za 350 PLN (cena z Krakowa) sprawdza Cie ogolnie motocykl, zbadaja kompresje, zmierza rame na specjalizowanym sprzecie pomiarowym.

8. Przespij sie przez tydzien z oferta (mnie to zajelo nawet dluzej ;) ). Nie napalaj sie. Ja podczas sprawdzania motocykla bylem tak podjarany, ze chcialem kupic nawet bity. Jejku, jak ja sie teraz ciesze, ze nie kupilem....

9. Odwiedz komisy, dealera. Moze oni moga Ci cos sprowadzic z Niemiec. Ale uwaga. Drag w dobrym stanie (rocznik ~2003) kosztuje ~4700 Euro. Jesli kosztuje 4500 to po dniu jest sprzedany. 5000 to cena wyjsciowa. To sa aktualne ceny z niemiec. Wiec sam sobie odpowiedz na pytanie - jak to jest, ze motocykl sprowadzony z USA kosztuje 20tys za rocznik 2006....

10. Pogadaj z kolegami z forum - sa co najmniej 2 super (moim zdaniem skromnym) oferty :) na dzien dzisijeszy.

11. oczywiscie dokladnie ogladnij motocykl, posluchaj czy rowno chodzi, zobacz na przednie kolanko wydechu (czy nei ma zbyt duzych przebarwien), przejedz sie - rozpedz sie, pusc kierownice (na chwile oczywiscie ;) ), zahamuj.

12. sprawdz dokumenty, ksiazke serwisowa. Zobacz czy sa wpisy (pierwszy gwarancyjny powinien byc po 600 milach = 1000 km. To wazne - motocykl jest na dotarciu. Potem co rok lub 6000 mil)

13. Kazdy motocykl sprowadzony z USA posiada dokument w ktorym w "TITLE" jest inforacja nt stanu motocykla w momencie sprzedazy. Tutaj mkoze widniec status SALVAGE lub inny. Czesto handlarze rejestruja motocykl, aby nie pokazywac tego dokumentu kupujacemu.... Popros o fakture zakupu, aby zobaczyc ile gosc zaplacil za motocykl. PAMIETAJ - nikt za darmo nei rozdaje dobrych motocykli.....

14. Najlepiej kupic motocykl od wlasciciela, nie od handlarza. Wtedy pogadacie, poznasz czlowieka - to bardzo wazne. Zaden motocyklista nie wcisnie Ci zlomu, nikt kto jezdzi motocyklem nie bedzie narazal drugiego czlowieka na niebezpieczenstwo.

15. Sprawdz przebieg - ja osobiscie z rezerwa podchodze do motocykla, ktory majac 5 lat ma przebieg 2000 mil...... Silniki w Dragach 1100 sa niewysilone, przebiegi rzedu 30tys km nie sa niczym czego mozna sie obawiac.

16. Najwazniejsze - nie napalaj sie. ja po tygodniu zaloby (wtedy jak nie kupilem bitego) znalazlem super motocykl, od pewnego czlowieka za mniejsze pieniadze.... Motocykl, w ktorego ktos serce wlozyl, a nie traktowal jako towaru, na ktorym mozna niezle zarobic....

To na razie tyle (ale elaborat napisalem - mam nadzieje ze Admin nie wywali od razu do kosza). Jak sie czegos wiecej naucze lub sobie przypomne ( a juz "lykam magnez jak emeryt....") to dopisze.

Zycze wszystkim przyszlym uzytkownikom wiele szczescia przy zakupach i zadowolenia z jazdy (no sobie tez tego zycze :) )

pozdrawiam,
_________________
Grzegorz
Ostatnio zmieniony przez Grzesiekmet 2009-03-27, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-03-27, 20:50   

Duże brawa i niskie pokłony za wyczerpujące podejście do tematu. Widać, że się przygotowałeś na pewno komuś się to przyda.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-03-27, 21:04   

no no Gratuluje podejścia! :) trza wrzucić do tematu co sprawdzić przed zakupem albo wystawić jako główne przy zakup .
Ludziom co pierwszego draga kupują się przyda!!! :)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-03-27, 21:32   

Grzesiekmet, sam doświadczyłem i lepiej bym nie napisał. Ogromne ukłony :uklon:
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-03-27, 23:07   

Grzesiekmet, dałeś Kolego do pieca, ale nic dodać... noooo, może jedynie, że najlepsi są zaufani kolesie w Hamerykanowie, którzy poszukają moto na miejscu... mnie się udało i kupiłem prawie nówkę z przebiegiem 7 tys. z groszem...
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Masa 



Rocznik: 2007
Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: Stęszew
Wysłany: 2009-03-27, 23:36   

"Zaden motocyklista nie wcisnie Ci zlomu, nikt kto jezdzi motocyklem nie bedzie narazal drugiego czlowieka na niebezpieczenstwo. " przy tym nie był bym taki pewien Grzesiekmet, ale naprawde szacun za tą rozrawke heh:)
To powinno wisieć na bramach komisów ;p
_________________
Masa
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-03-28, 08:46   

VINCheck Theft Record
JYAVP11E91A018098 has not been identified as a vehicle listed in the VINCheck Theft Records.

VINCheck searches records which are updated regularly as additional information is reported.
VINCheck Salvage Record



Further information is available through Carfax. JYAVP11E91A018098 has not been identified as a vehicle listed in the VINCheck Total Loss Records.

VINCheck searches records which are updated regularly as additional information is reported.

Przetłumaczy mi to ktoś ?? ? Może być w skrócie.
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
Grzesiekmet 


Rocznik: 2003
Wiek: 49
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-03-28, 09:04   

@Sylwek

Twoj motocykl nie widnieje w bazie pojazdow kradzionych, ani nie widnieje w bazie pojazdow zlikwidowanych przez ubezpieczyciela (nie ma statusu SALVAGE) ani innego

pozdr.
_________________
Grzegorz
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-03-28, 09:07   

Tak myślałem :brawo: Dzięki :brawo:
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2009-03-28, 19:44   

Grzesiekmet proponuję przekopiować twoją wypowiedź gdzieś do innego działu, ponieważ w tym za 2tygodnie wszystko się skasuje a szkoda twego postu ...
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
TomHal 



Model: WS1600
Rocznik: 1999
Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Małe Rudy/BDG
Wysłany: 2009-04-02, 12:23   

Grzesiekmet, widzę że tak jak ja narazie węszysz zanim coś kupisz. Przyznam się szczerze że Twoja praca domowa jest na 10 w tym co ja zrobiłem wg mnie na 5 :) .
Kozak ma rację Twój post winien trafić jako info do odczytu dla potomnych. W jednym jednak muszę wylać swój żal. Czekałem szukałem i doczekałem się że zielony podrożał i Star który miałem kupić za 24000 kosztuje teraz 29000. Tak na boku - jesteś z Krakowa, czy masz wyrobione zdanie co do kolegów z www.motocykleusa.pl którzy bazują w Brzesku koło Krakowa. Niebędę ukrywał że intersuje mnie jedna z gwiazdek w ich ofercie. Pozdro
_________________
Lewa w górę !

TomHal
www.wrs-og.eu
www.yamaha-roadstar.pl
www.yamaha-star.pl
www.wildstartreffen2014.pl
 
 
Grzesiekmet 


Rocznik: 2003
Wiek: 49
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-04-02, 12:35   

witam @TomHal

nie znam w ogole tych ludzi z Brzeska - trudno mi sie jakos wypowiadac w zwiazku z tym.
Powodzenia zycze.

Ja w sobote jade sfinalizowac zakup, kurcze, juz godziny odliczam..... Ale napiecie....

pozdr,
_________________
Grzegorz
 
 
TomHal 



Model: WS1600
Rocznik: 1999
Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Małe Rudy/BDG
Wysłany: 2009-04-02, 12:41   

No Ci tylko pozazdrościć. Będzia zmianka w nicku he,he. No to hulaj kolego :skuter:
_________________
Lewa w górę !

TomHal
www.wrs-og.eu
www.yamaha-roadstar.pl
www.yamaha-star.pl
www.wildstartreffen2014.pl
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2009-04-08, 21:39   

TomHal napisał/a:
Grzesiekmet, widzę że tak jak ja narazie węszysz zanim coś kupisz. Przyznam się szczerze że Twoja praca domowa jest na 10 w tym co ja zrobiłem wg mnie na 5 :) .
Kozak ma rację Twój post winien trafić jako info do odczytu dla potomnych. W jednym jednak muszę wylać swój żal. Czekałem szukałem i doczekałem się że zielony podrożał i Star który miałem kupić za 24000 kosztuje teraz 29000. Tak na boku - jesteś z Krakowa, czy masz wyrobione zdanie co do kolegów z www.motocykleusa.pl którzy bazują w Brzesku koło Krakowa. Niebędę ukrywał że intersuje mnie jedna z gwiazdek w ich ofercie. Pozdro


A co konkretnie chcesz kupić???
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-04-09, 07:55   

drag_rad napisał/a:
A co konkretnie chcesz kupić???

Śmiem twierdzić, że motórrr :czoper:
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
TomHal 



Model: WS1600
Rocznik: 1999
Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Małe Rudy/BDG
Wysłany: 2009-04-10, 05:57   

he,he jasne że motór :) ) Tak naprawdę namierzam Road Star w Classicu. Wygląda do złudzenia jak Drag co zresztą widać na moich fotkach i prowadzi się tak samo. Różnica? Deczko większy i cięższy aaa i dłusze cylindy ale średnica ta sama co Drag.
_________________
Lewa w górę !

TomHal
www.wrs-og.eu
www.yamaha-roadstar.pl
www.yamaha-star.pl
www.wildstartreffen2014.pl
 
 
Wojtekk 


Rocznik: 2007
Wiek: 47
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2009-07-02, 14:04   

TamHal - czy coś udało Ci się dowiedzieć o ludziach z Brzeska, troche mnie V-Star 1100 u nich interesuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group