YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jest nam najlepiej = baza polecanych miejsc w trasie..
Autor Wiadomość
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-01-29, 07:58   Gdzie jest nam najlepiej = baza polecanych miejsc w trasie..

Nie znalazłem takiego tematu a że sezon wyjazdów zbliża się wielkimi krokami to chciałem zaproponować temat miejsc szczególnie polecanych w drodze. Chodzi mi o knajpki, bary,
restauracje gdzie można zaplanować postój, zjeść obiad, jest miejsce na motocykle, widać je na parkingu, jest bezpiecznie, można odpoczać...

Gdyby temat zaskoczyl to może udałoby się zrobic mapkę googlową podobna do tej z użytkownikami forum ?!

...dla mnie podczas planowania trasy istotne jest aby zatrzymać się w miejscu gdzie jest sprawdzone jedzenie. Chętnie dowiedziałbym się ile motocykli zmieści się na parkingu, czy długo się czeka na jedzenie, co jest najsmaczniejsze w menu, a może na dodatek jest zniżka dla bikerów :)

oczywiscie w calym temacie mysle o subiektywnej ocenie kazdego z nas...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-01-29, 08:43   

Pomysł niezły ale trzeba podzielić mapkę na umowne regiony, bo nie wyobrażam sobie szukania pośród np: 500 zaproponowanych, ciekawych miejsc.

Na szybko mogę polecić karczmę "BIDA" - Bolesław k. Olkusza, tylko co to da na przykład Morsom?
Jak zechcą nas odwiedzić to nie muszą znać knajp na naszym terenie. ;D
Jankesi tam bywają, świetne żarcie.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-01-29, 10:33   

Koncepcja słuszna. Myślałem kiedyś aby stworzyć taką bazę noclegową, ale jakoś nie miałem pomysłu jak by to ubrać w czyn aby było czytelne. Mam pewien pomysł i skoro teraz mam władzę ;p to spróbuję to usystematyzować. Może połączymy tematy ?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Peters 



Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 2861
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-01-29, 10:47   

Merlin napisał/a:
, tylko co to da na przykład Morsom?

I tu się z tobą nie zgodzę ,bo jadąc gdzieś w mało znane rejony naszego kraju chcieli byśmy coś zjeść ,odpocząć ,i przy okazji się nie otruć lub zostać okradzionym. Wiemy o tym że z kilku barów knajpek które znamy ,z czystym sumieniem możemy polecić niewiele .Dlatego uważam ten temat za bardzo trafiony.Biorąc pod uwagę np. zlot w Suścu, wiele osób będzie jechało z Wa-wy lub przez Wa-ę,
połowa drogi (ok 150 do Suśca) za mijscowością Bogucin po prawej karczma "Bida" ,dobra micha ,expresowa obsługa ,monitorowany parking.Od tego miejsca do Zamościa nic co mógłbym polecić z czystym sumieniem dla większej grupy,owszem są po drodze bary ale sami wiecie ile nieraz trzeba stracić czasu czekając na cokolwiek w barze w którym nie ma ruchu.
_________________
BMW K 1200 LT


REGULAMIN
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-01-29, 11:08   

Panowie aby to miało sen to musi miec ręce i nogi... ;d Założyłem temat który powinien nam w tym pomóc. http://yamaha-dragstar.pl...p=174339#174339

Zapraszam tam.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-01-29, 11:10   

peters napisał/a:

I tu się z tobą nie zgodzę ,bo jadąc gdzieś w mało znane rejony naszego kraju chcieli byśmy coś zjeść ,odpocząć ,i przy okazji się nie otruć lub zostać okradzionym. Wiemy o tym że z kilku barów knajpek które znamy ,z czystym sumieniem możemy polecić niewiele .Dlatego uważam ten temat za bardzo trafiony.


Ależ ja też uważam, że to dobry pomysł (patrz - mój pierwszy wpis).
Proponowałem tylko jakieś usystematyzowanie, bo jak każdy z nas dopisze swój typ, to będzie galimatias nie do ogarnięcia.
Przykład?
Najpierw wpisuję ja, potem Ty, następnie ktoś z innej części kraju itd itd.
Jak znajdziesz pośród wielu wpisów interesujące Cię miejsce w danej części Polski?
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Peters 



Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 2861
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-01-29, 11:27   

To fakt zasugerowałem się tym jednym zdaniem poniżej :uklon3:
_________________
BMW K 1200 LT


REGULAMIN
 
 
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-01-29, 11:30   

niektórzy idą z duchem czasu... gps nie jest już czymś niesamowitym, dokładne namiary też mogą pomóc. Ja akurat nie używam GPS, lubie zwyczajne rozkładane mapy które mogę schować pod kurtką tak więc mapa z googli i naniesione na niej punkty np tak jak są mapki w przewodniku cartablanca orbisu (było takie 9 części ze świata motocykli) gdzie atrakcje są opisane prosto na mapce mogą pomóc... planujesz traskę odpalasz naszą mapę i na swoją papierową czy to tą z GPS-a nanosisz "tu jemy"... kupuje takie mapy po 3,5 zł i jak planuje traskę pozwalam sobie mazakiem coś tam popisać... zawsze pozostanie choćby na pamiątkę jako wspomnienie wyjazdu ;p
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
Peters 



Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 2861
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-01-29, 11:38   

Można by stworzyć coś podobnego do mapy forumowiczów np; czerwony marker -bary czarny -noclegi ,
zielony - stacje benzynowe bo to też ważne gdzie mniej kombinują.I klikając w marker pokaże się nazwa i krutki opis.
_________________
BMW K 1200 LT


REGULAMIN
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2011-01-29, 18:24   

Mapę można zrobić bez problemu, tym bardziej, że zaczątki podobnych już powstawały. Pytanie tylko: kto to będzie utrzymywał? Dwie wcześniejsze inicjatywy zdechły (miejsca niebezpieczne i miejsca ciekawe)
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2011-01-29, 18:27   

Ja się tym zajmę. Dajcie te powyższe propozycje wTYM temacie. Tam uporządkuję to.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group