YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Airbag dla motocyklisty
Autor Wiadomość
marcin1969 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 482
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-01-25, 09:41   Airbag dla motocyklisty

Co o tym sadzicie?
http://saferide.pl/index.php
_________________
"Młodość - to jedyna rzecz godna posiadania" - O. Wilde
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2011-01-25, 09:57   

Myślę że jeszcze nie teraz, ale za ileś lat takie ubranie może być normą.
30 lat temu kupując motocykl, nikt (przynajmniej w Polsce) nie myślał o kupowaniu ubrania wyposażonego w ochraniacze. Teraz najtańsze ubrania mają jakieś ochraniacze - jest to po prostu standard.
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
HORSZCZAR 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 1529
Skąd: Nowa Mała Wieś
Wysłany: 2011-01-25, 12:43   

Zdzichu, wynika to zapewne z mody, ale przede wszystkim ze zwiększonego ruchu na naszych drogach i prędkości jakie pojazdy osiągają.
_________________

Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć ...

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ...

Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz jaką można robić w ubraniu ...



Road Star XV 1700 Midnight
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2011-01-25, 12:47   

uzupełnię tylko, że już się pojawiły też kaski a airbagiem :roll:
_________________


AB Rh+
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3446
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-01-25, 12:49   

nie jest głupi pomysł, mi się podoba, zawsze to zwiekszenie bezpieczeństwa motocyklisty. Ciekawe ile takie cudo kosztuje.
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2011-01-25, 12:52   

HORSZCZAR napisał/a:
Zdzichu, wynika to zapewne z mody, ale przede wszystkim ze zwiększonego ruchu na naszych drogach i prędkości jakie pojazdy osiągają.


Dodałbym do tego wzrost zamożności społeczeństwa.
Wielu się obruszy na takie stwierdzenie, ale w dłuższej perspektywie jednak stać nas na coraz więcej.
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
ROMY-F 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 49
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-25, 14:19   

Ile kosztuje ? Kamizelka 1512 zł, nabój 81 zł, linka 81 zł i pas do siodła 30 zł - razem 1704 złocisze...
_________________
Nie spieszno mi nigdzie...
VTX 1800 Retro
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-01-25, 16:38   

zawsze tak było i będzie, że to bardziej motocyklista jest narażony na urazy podczas zderzenia niż inny uczestnik ruchu w innym pojeździe ale każda tego typu rzecz poprawia wyniki i to dobre. Nikt nigdy jednak nie zastąpi czy "ubierze" nas tak, by przestać myśleć. Oczywiście myslę tu o myśleniu również za innych. :? Swoją drogą ciekawe jak będziemy jeździli ubrani za tych kilka lub kilkanaście lat ?
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2011-01-25, 22:40   

Widziałem kilku motocyklistów z takimi wdziankami, ale zawsze w rozmowach wychodziło, że żaden z nich nie miał jeszcze okazji (na szczęście) wypróbować działania tej kurtki. Jeżeli chodzi o mnie to rozważałbym "szarpnięcie się" na taką kurtkę gdyby była tańsza.

Poruszono tu temat, że za kilka lat może być to normą. Owszem, ale dobrze byłoby gdyby stało się to normą przez to, że ludzi będzie na to stać i będą po prostu chcieli się wyposażyć w taka kurtkę, a nie dlatego, że ktoś wymyśli przepisy i pod "szczytnym" hasłem poprawy bezpieczeństwa naszego a przy okazji wszystkich dookoła zmusi nas do ubierania takich kurtek pod rygorem takiej czy innej kary.
_________________
vaya con Dios...
 
 
marcin1969 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 482
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-01-25, 22:42   

Powiem tak - każda nowinka technologiczna na "dzień dobry" słono kosztuje. Kiedy wprowadzano pierwsze airbagi do samochodów było to akcesorium zarezerwowane dla top class cars i oczywiście dostępne tylko zamożnym klientom. Dzisiaj nawet podstawowe modele samochodów są w to wyposażone. To kwestia czasu, kiedy i na motocykl stanie się to powszechnie dostępnym akcesorium. Te prezentowane powyżej pewnie ma daleko do doskonałości. Osobiście chciałbym doczekać czegoś, co w razie potrzeby zrobi z ridera ludzika MICHELIN i zabezpieczy go "prawie" kompletnie, a przy okazji będzie estetycznie wyglądać. :)
_________________
"Młodość - to jedyna rzecz godna posiadania" - O. Wilde
 
 
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-01-25, 23:07   

tak tak, to kwestia czasu gdy airbagi będa w standardzie... tak jak ESP jeszcze kilka lat temu tylko w topowych modelach, a już za chwilę wszystkie nowe auta będa musiały to mieć... kiedyś ABS, kiedyś AIRBAG dla kierowcy a potem dla pasażera... Co do kurtek za jakiś czas zapewne pojawi się tańszy model i kolejny i kolejny... oby tylko jakiemuś mądremu nie przyszło do głowy żeby airbag był obowiązkowy na motocyklu... w końcu nie ma jak poczciwa ramoneska i dzinsiki :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2011-01-26, 14:25   

Nie budzi mojego zaufania. Nie znalazłem żadnego europejskiego certyfikatu do produktu.
Zabezpieczenia tego typu mogą wyrządzić wiele szkody, jeśli zachowają się niepoprawnie (linka nie zwolni zaczepu, otwory w kamizelce złapią kierownice, wystrzeli nabój CO2, itp...).
Być może jest to kwestia czasu, aż kamizelka uzyska stosowne certyfikaty (czemu kibicuję) ale bez certyfikatu na pewno jej nie kupię.

P.S. "Zaobserwowaliśmy wejścia z forum na naszą stronę" :hahaha:
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
SafeRide 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-26, 21:02   

Kamizelka oczywiście posiada certyfikat bezpieczeństwa CE oraz przeszła odpowiednie badania w motoryzacyjnym instytucie badawczym w Holandii.
_________________
Jeździsz motocyklem, skuterem, quadem lub konno?
Załóż kamizelkę z poduszką powietrzną!
W razie upadku zwiększysz swoje szanse na przeżycie i uniknięcie kalectwa.
 
 
marcin1969 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 482
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-01-26, 21:23   

No nie! Proszę pana z saferide o nie uprawianie kryptoreklamy w temacie, ktory zacząłem!!! :evil: :evil: :evil:
_________________
"Młodość - to jedyna rzecz godna posiadania" - O. Wilde
 
 
SafeRide 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-26, 21:28   

Najchętniej bym się nie włączał w dyskusję, żeby nie być posądzanym o kryptoreklamę, ale mam serdeczną prośbę o niepodawanie nieprecyzyjnych informacji odnośnie ceny lub nieprawdziwych odnośnie braku certyfikatu. Szanujemy to, że ktoś może nie chcieć używać kamizelki, ale prosimy o nierobienie antyreklamy przez podawanie nieprawdziwych informacji :) To my możemy traktować takie posty jako antyreklamę. Skąd pewność, że te posty nie pochodzą od konkurencji?

[ Dodano: 2011-01-26, 21:33 ]
zachowajmy zasady fair-play i wszyscy będą szczęśliwi :)
_________________
Jeździsz motocyklem, skuterem, quadem lub konno?
Załóż kamizelkę z poduszką powietrzną!
W razie upadku zwiększysz swoje szanse na przeżycie i uniknięcie kalectwa.
 
 
marcin1969 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 482
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-01-26, 21:43   

SafeRide, zerknij na podpis pod Swoim nickiem, no i przeczytaj regulamin.
_________________
"Młodość - to jedyna rzecz godna posiadania" - O. Wilde
 
 
SafeRide 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-26, 21:49   

Nie widzę w podpisie żadnej nazwy wskazującej na konkretna markę kamizelki? Niektórzy z nas (też jestem motocyklistą i też mam Yamahę) promują w podpisie szybką jazdę, a niektórzy bezpieczną tak jak ja.
_________________
Jeździsz motocyklem, skuterem, quadem lub konno?
Załóż kamizelkę z poduszką powietrzną!
W razie upadku zwiększysz swoje szanse na przeżycie i uniknięcie kalectwa.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-01-27, 03:20   

SafeRide napisał/a:
Kamizelka oczywiście posiada certyfikat bezpieczeństwa CE


To dlaczego okryliście ten fakt tajemnica. na stronie waszej nie widać ani wzmianki o tym ?
Kompletnie nie znam angielskiego, a tym bardziej japońskiego, więc z uporem maniaka szukałem słowa certificate na wszystkich podstronach http://www.hit-air.com/ bo to o tą kamizelkę wszak chodzi i nic nie znalazłem. W interesie dystrybutora byłoby zamieścić takie info na stronie, ale może się mylę, w końcu nie jestem handlowcem.

SafeRide napisał/a:
Zaobserwowaliśmy wejścia z forum na naszą stronę, więc z ciekawości sprawdziliśmy co tutaj piszecie. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie :)


ile razy byłem na waszej stronie ? można się pomylić o 2 wejścia

marcin1969, obiecuję jutro usunąć mój post. Takie małe OT, ale pragnę odpowiedzi na moje pytanie.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
SafeRide 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-27, 09:25   

Nie chciałbym przekształcać tego forum z forum motocyklowego w forum dotyczące przepisów celnych Unii Europejskiej, ale zamieszczam małe wyjaśnienie. Na naszej stronie produktu znajduje się logo CE ponieważ produkt został przebadany i dopuszczony do użytku w Unii Europejskiej. Ponieważ nie jest to oczywiste dla wszystkich, że znak CE jest europejskim znakiem bezpieczeństwa to również w opisie produktu dodaliśmy informację co ten znak oznacza.

Produkt został przebadany w laboratorium badawczym w Holandii, posiada certyfikat CE i zapraszam osoby zainteresowane do obejrzenia certyfikatu u nas w biurze. Nie ma sensu tworzyć wrażenia, że produkt nie powinien w ogóle trafić do Europy, dlatego że japoński producent nie umieszcza słowa 'certificate' na swojej stronie. Produkt trafił do Polski w jak najbardziej legalny sposób, posiadając wszelkie wymagane przez Polskę i Unię Europejską dokumenty celne i podatkowe.

Nie mam nic przeciwko temu, aby na forum odbywała się dyskusja o produkcie (nawet krytyczna) dotycząca produktu. Nie chciałbym jednak żeby propagowane były nieprawdziwe informacje. Nie mamy nic przeciwko komentowaniu wartości użytkowej produktu - zwłaszcza przez osoby, które go rzeczywiście użytkują - a jest już trochę tych osób w Polsce :)
_________________
Jeździsz motocyklem, skuterem, quadem lub konno?
Załóż kamizelkę z poduszką powietrzną!
W razie upadku zwiększysz swoje szanse na przeżycie i uniknięcie kalectwa.
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2011-01-27, 09:38   

SafeRide napisał/a:
Najchętniej bym się nie włączał w dyskusję, żeby nie być posądzanym o kryptoreklamę

Wobec tego proszę Ciebie o usunięcie z Twojego profilu strony www.........................
SafeRide napisał/a:
To my możemy traktować takie posty jako antyreklamę.

To jest forum dyskusyjne i tu się dyskutuje
SafeRide napisał/a:
Skąd pewność, że te posty nie pochodzą od konkurencji?

Bo nikt tu nie podpisuje się nazwą swojej firmy ( konkurencji )
SafeRide napisał/a:
zachowajmy zasady fair-play i wszyscy będą szczęśliwi

I stosujmy się do Regulaminu forum - to nasz platz i to my tu ustalamy zasady , więc proszę Cię o zastosowanie się do nich :D

[ Dodano: 2011-01-27, 09:41 ]
Ja też potrafię być zły i niedobry , tym bardziej że już złamałeś parę naszych zasad :evil:
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group