YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŁADOWARKI I ŁADOWANIE AKUMULATORA
Autor Wiadomość
duoma 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1998
Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 901
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-07-26, 09:22   

Zobacz jak u siebie wyprowadziłem wtyczkę od ładowarki - otwórz zdjęcie i powiększ okolicę obudowy akumulatora

foto
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2013-08-07, 22:49   

Najlepsza opcja, bo funkcjonalna to gniazdo 12v na kierownicy/w sakwie.
Nie dość, że można podładować akumulator bez odkręcania całej aż JEDNEJ śrubki to jeszcze można ładować telefon, navi, dmuchać pontony itp itd :D
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
Budyniasty 



Rocznik: 2000
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 294
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-24, 22:06   

Siemandero! znalazłem w Lidlu takie cosik




Myślicie, że nada się to na zimowe ładowanie aku?

Jeśli zdjęcia są za duże usuńcie to wrzucę mniejsze :)
_________________
1100 Custom!
Blues to korzenie reszta muzyki to owoce
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2567
Skąd: PWL
Wysłany: 2013-10-24, 22:22   

Budyniasty, jak przeczytasz temat od początku i użyjesz szukajki to na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. To proste.
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2013-10-25, 05:20   

vaaks napisał/a:
znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

a nie lepiej napisać że się nadaje udzielając odpowiedź na zadane pytanie
vaaks napisał/a:
użyjesz szukajki

vaaks nie wiem czy korzystałeś z tej funkcji
ostatnio sam czegoś szukałem i moim zdaniem strasznie to u nas na forum kuleje
_________________
HONDA ST1300 PAN EUROPEAN 2010
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-10-25, 06:45   

koszerny napisał/a:
a nie lepiej napisać że się nadaje udzielając odpowiedź na zadane pytanie
pewnie tak, ale o tych ładowarkach jest również w tym temacie napisane. Wystarczy poczytać. No, ale prościej jest zapytać.

[ Dodano: 2013-10-25, 06:46 ]
a szukajki koleją na wszystkich forach. ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Budyniasty 



Rocznik: 2000
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 294
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-25, 15:02   

koszerny, dzieki za odpowiedz.
_________________
1100 Custom!
Blues to korzenie reszta muzyki to owoce
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2013-10-25, 15:19   

koszerny napisał/a:
ostatnio sam czegoś szukałem i moim zdaniem strasznie to u nas na forum kuleje

Szukajka działa bardzo dobrze, pod warunkiem, że odpowiednio się sparametryzuje to, co chcemy znaleźć. Jeżeli w szukajkę wpiszesz np. OLEJ i klikniesz od razu na szukaj, wyskoczy Ci 13 stron. Ale jeśli np. ten sam wyraz zawęzisz do np. do przeszukania tylko tytułu wiadomości, wyskoczy Ci tylko 7 tematów. Szukajka daje multum możliwości do zawężenia obszaru poszukiwań, trzeba tylko nauczyć się nią posługiwać :idea:

BTW, w szukajkę wpisałem "ładowarka z Lidla", i wyskoczył mi jeden temat. Na jego trzeciej stronie znalazłem to:
http://www.yamaha-dragsta...owarka&start=40
Czas szukania ok 1 minuta. Chcieć to móc...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 52
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1856
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-25, 18:50   

Kozak_Barabasz napisał/a:
....
Nie dość, że można podładować akumulator...... to jeszcze można ..... dmuchać pontony itp itd :D


Widziałem raz gościa z pontonem na motocyklu :hahaha:
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
PrzemekN 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 2071
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-11-02, 15:29   

Budyniasty napisał/a:
Siemandero! znalazłem w Lidlu takie cosik

Myślicie, że nada się to na zimowe ładowanie aku?



Kupiłem ten wynalazek i srodze się zawiodłem...
Miałem dość mocno rozładowane aku, bo znowu zostawiłem parę włączonych gadżetów :evil:
Podjechałem do Lidla i kupiłem tę ładowarkę.
Ma funkcję automatycznego dostrojenia się do prawidłowego napięcia aku tzn ma tryb 6V lub 12V. Wykrywa automatycznie odpowiednie napięcie pracy - nie ma możliwości dokonać ręcznej zmiany.
W moim przypadku, ładowarka ustawiła się w tryb 6V, po czym stwierdziła, że wszystko jest Ok i nie trzeba ładować :evil:
No i d... zbita..
Musiałem kupić kolejną ładowarkę - tym razem typowo motocyklową na 12V z Oxforda i po paru godzinach ładowania już było Ok.

Reasumując, na zimowe podtrzymanie być może się nada, ale, jak masz mocno rozładowane aku, to może być taki problem, jaki mi się przytrafił.
_________________
Psy szczekają, karawana idzie dalej

Garaż:

MS 1900, H-D FLHTKL "Osiołek"
SREU #1022
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-02, 21:30   

PrzemekN napisał/a:
Reasumując, na zimowe podtrzymanie być może się nada, ale, jak masz mocno rozładowane aku, to może być taki problem, jaki mi się przytrafił.

Trzeba było przeczytać, w tym wątku, kilka wpisów wstecz i nie trzeba by było kupować nowej. Poza tym ... ładowarka oczu nie ma, określa akumulator po napięciu i choć nie wpadnie jej do procesora, że ktoś może do tego stopnia wydoić akumulator, by z 12V zostało 6V.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-11-03, 11:24   

wemar napisał/a:
Poza tym ... ładowarka oczu nie ma, określa akumulator po napięciu i choć nie wpadnie jej do procesora, że ktoś może do tego stopnia wydoić akumulator, by z 12V zostało 6V.
jak widac niektóre mają

PrzemekN napisał/a:
tym razem typowo motocyklową na 12V z Oxforda i po paru godzinach ładowania już było Ok.
W instrukcji tej z Lidla jest napisane, że ma funkcje "reanimacji" uwalonego akumulatora, a prawda jest taka, że to niestety nie działa. Aku musi dostać kopa z innej ładowarki. Potem już działa.
PrzemekN napisał/a:
Reasumując, na zimowe podtrzymanie być może się nada
Nie przekreślajmy jej tak od razu. Jak aku nie jest wyjechany do cna, to daje radę zarówno z aku motocyklowym jak i aku do 90Ah. Sprawdzone na aku z Paska - Centra 72Ah. Naładowała do pełna.
wemar napisał/a:
Trzeba było przeczytać, w tym wątku, kilka wpisów wstecz
to tylko dla forumowiczów info. Fakt, że Przemek mógł, ale czy każdy inny klient też ? Nie usprawiedliwiajmy producenta ładowarki za to, że urządzenie nie działa prawidłowo. Wystarczy instrukcja, a tam napisano to co napisano.
Sam chciałem reklamować, ale nie mam Lidla pod nosem żeby się z nimi szarpać.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-02-25, 20:21   

Po wielu miesiącach reanimuję temat a właściwie jedną kwestię, która była kilka razy w tym temacie poruszana. Chodzi o

witek1965 napisał/a:
W instrukcji tej z Lidla jest napisane, że ma funkcje "reanimacji" uwalonego akumulatora, a prawda jest taka, że to niestety nie działa. Aku musi dostać kopa z innej ładowarki. Potem już działa.


Miałem okazję, by w samochodzie padł do zera akumulator, nawet kilka razy. Po podłączeniu ładowarka (ta Lidlowa oczywiście) powiedziała, że nie bardzo chce współpracować - nie można było jej w ogóle uruchomić. Po "kopie" od innej ładowarki rzecz jasna wszystko poszło bez problemów. Ale kiedyś się zawziąłem i podłączyłem rozładowane aku do tej samej ładowarki i pozostawiłem w stand by na kilka godzin (było to około 6-8h). I wiecie co potem się stało? Ładowarka ruszyła (po przestawieniu w stan ładowania; sama nie jest tak inteligentna, by ruszyć bez pchania paluchem w punkt g :) ) i naładowała aku na tyle, na ile rzecz jasna pozwalała jego pojemność. Albo to były trzy szczęśliwe przypadki, albo na tym polega jej opcja podnoszenia aku od zera.
Przetestuję kolejny raz, bo z pewnością żona Zofia doprowadzi akumulator do całkowitego rozładowania (a może to moja wina, bo nie będzie mi się chciało w porę wyciągnąć akumulator do doładowania :) ). I jak czwarty raz ruszy, to chyba będziemy mogli mieć pewność.

Swoją szosą, jeżli jest tak, że ten typ ładowarki podnosi aku po wielu godzinach w stand by'ju, to trochę ciulato, że tak długo trzeba czekać. Ale zawsze jest to jakaś opcja wobec biegu po kolejną ładowarkę lub inne rozwiązanie.
 
 
wojciech333 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2007
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-06-25, 15:37   

Witam.Skoro nikt nie napisał to może ja opiszę inną możliwość ładowania aku.Ja ładuję akumulator zasilaczem niestabilizowanym 9V,350mA.Faktyczne napięcie na wyjściu 14,5V po podłączeniu do aku.spada i w miarę upływu czasu rośnie.W zimie raz na tydzień lub dwa ładuję ok.2h z12,6V do 13V i jest dobrze.Taki zasilacz to ok.20zł.Pozdrawiam.
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-06-26, 13:45   

kijowy ten zasilacz skoro znamionowo ma 9V ale daje 14,5 V
napięcie Ci spada bo w czasie ładowania spada rezystancja akumulatora

ładowarka lidlowa lub podobna kosztuje niecałe 70zł i trochę dokładniej steruje procesem ładowania - jedyna wada że nie potrafi podnieść padniętego aku poniżej 10,5V

do samochodu używam prostownika do wyładowanego aku - ustawia się 1/10 pojemności akumulatora - ale np. przy 85Ah dało by to 8,5A co w trakcie ładowania zacznie gotować elektrolit - wydziela się sporo gazu i nie jest to zdrowe ;p
motocyklowy jest mniej pojemny czyli mniejsze prądy ale jest problem z odgazowaniem bo nie ma gdzie - rozdętego akumulatora na gwarancji nie przyjmą
akumulator kosztuje ze 200zł - oszczędzanie na ładowarce nie ma raczej sensu
ten zasilacz może długo nie pociągnąć - transformator może zacząć topić obudowę albo brak filtrów i stabilizacji może coś puścić w akumulator :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group