YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - mechanik
Autor Wiadomość
andrzejnow666 



Model: MS1900
Rocznik: 2009
Wiek: 51
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 744
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-09-30, 09:55   

Niedźwiedź napisał/a:
Pozostaje mi zatem wierzyć, że robią kawał dobrej roboty. Ja w następnym roku też odstawię do nich moto na przegląd. A jak mi coś padnie, też skorzystam z ich usług.

Za niewielką robotę skasowali 2 stówki. Rok wcześniej dwa razy tyle, ale trochę więcej zrobili (pisałem o tym wczesniej).

Polecam

No i jak tu mieć jakieś wyrobione zdanie skoro ja mam o nich zupełnie inne. Niby wszystko zrobili co chciałem ale nie do końca chyba tak to powinno wyglądać. robiłem u nich na wiosnę regulację zaworów i gaźników, wymianę oleju w kardanie i wymianę płynu hamulcowego, utwardzałem przednie zawieszenie poprzez dodanie tulejek. Przy tej okazji mieli mi wymienić zimering w prawym telekopie bo się pocił i podkręcić tylny amorek na maksa. Niestety po jakiś 1-2 tyg. okazało się, że podczas regulacji zaworów nie wymienili gumowego oringu i motor pocił się w tym miejscu jak cholera ( koszt oringu 2 zł.) O tylnym amortyzatorze powiedzieli mi, że już jest podkręcony na maxa, i że w przyszłości trzeba pomyśleć o jego regeneracji.
W ciągu lata zauważyłem, że przedni prawy amorek znowu zaczyna się pocić. Pod koniec sierpnia miałem problemu z elektryką. Zdecydowałem się za namową kumpla na mechanika w Łochowie, którego też niektórzy polecali na forum. Miał zrobić oczywiście całą elektrykę plus uszczelnić ten nieszczęsny prawy amortyzator, wymienić olej w lagach na gęściejszy. Korzystając z okazji, że przy naprawie elektryki jest super dostęp do tylnego amorka poprosiłem go by jeszcze raz na niego spojrzał czy faktycznie tak z min źle. I oto co mi powiedział: w przednim zawieszenie zimering cieknie i raczej nie możliwe, choć nie wykluczone by był na wiosnę wymieniany. Co do tylnego amora to tu mi koparka opadła bo po postawieniu moto na podnośnik bez problemu podciągnął go jeszcze o dwa ząbki czyli w MOTO JAPAN nawet do niego nie zajrzeli a jeszcze chcieli mnie namówić na jego regenerację. Wymienił też oczywiście sam od siebie uszczelnienie przy zaworach - stąd znam koszt oringu
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, gdy odstawiałem do moto japan wspomniałem im, że przy hamowaniu pojawia się jakby efekt abs. Oni stwierdzili, ze mam luz w łożysku główki ramy. Nie muszę wspominać, że po wymianie tarczy hamulcowej efekt abs-u zniknął.
W opisywanych tu postach raczej większość jest z nich zadowolona, więc może ja miałem pecha i trafiłem na słabszy dzień lub zawalenie robotą , ale ja puki co i jak nie będę zmuszony do nich nie wrócę. Polecam Ryśka z Łochowa
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-30, 16:48   

andrzejnow666, czytając twoją opinię jestem, jakby to powiedzieć, skonfundowany. Chyba ze wszystkim jest tak, że jeden chwali a drugi gani. Podobnie zresztą jest z innymi mechanikami opisywanymi przez kolegów z GKP (patrz opinie Reda i Serka).
Niestety twoja i moja opinia nie pomogła nikomu, bo mamy stan zerowy ;D

Może ktoś się odważy i odda tam moto a potem zamieści opinię. I będzie nieco więcej informacji. Bo na razie :nie_wiem:

Czyżby jednak Motodream? Albo Łochowo? Albo...
 
 
andrzejnow666 



Model: MS1900
Rocznik: 2009
Wiek: 51
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 744
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-10-01, 08:27   

myślę, ze równie istotne co sam warsztat i mechanicy jest termin, w którym go się oddaje. ja swojego oddawałem na samym początku sezonu i ciężko było się u nich przepchać na warsztacie, a Niedźwiedź jesienią i może mieli trochę luźniej. Znajomy w serwisie rowerowym mówi że najgorszy termin na serwis roweru to wiosna i lato nie wiedzą gdzie ręce włożyć, każdemu się spieszy. Późną jesienią lub zimą to nawet z nudów go dopieszczą. Z drugiej strony nic nie tłumaczy partactwa, bo przecież nie zawsze można wybrać sobie termin serwisu.
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2013-10-01, 10:50   

Ja jak pisałem wcześniej od ok. roku przerzuciłem się na Ryśka z Łochowa i jestem zadowolony.
Znałem go jeszcze zanim otworzył serwis z poprzedniej firmy. Oponę tył też mi wymieniał, z tym, że on tylko demontuje i sam zawozi do speców od wymiany opon, bo sam nie ma miejsca w warsztacie na wyważarkę.
Z tego co wiem, to w związku z dużą ilością klientów planuje rozbudowę warsztatu.
_________________

 
 
stachcse 


Rocznik: 1997
Wiek: 60
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 212
Skąd: Sępólno
Wysłany: 2013-10-15, 20:31   

Koledzy, ja polecam" Piekaro" z Sępólna Krajeńskiego,z gó..a bat ukręci skubany....tel na PW Poozdrawiam
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2013-10-16, 06:38   

stachcse napisał/a:
Koledzy, ja polecam" Piekaro" z Sępólna Krajeńskiego,z gó..a bat ukręci skubany....tel na PW Poozdrawiam


Hmm brzmi niebezpiecznie ;/

[ Dodano: 2014-03-16, 10:46 ]
Drag po wymianie uszczelki pod głowicą u Rusia z Łochowa.

Sprawnie i profesjonalnie.

Polecam :ok:

[ Dodano: 2014-03-16, 10:48 ]
Kurde i błąd wskoczył, a że pierwszy post był w październiku to nie można edytować :(

Oczywiście Rysiu z Łochowa...
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2014-08-08, 08:36   

adi333 napisał/a:
Red napisał/a:
Beny, ja osobiście przetestowałem nowego mechanika w Łochowie.
Najlepiej sam do niego zadzwoń: Rysiu - 695-159-231, powołąj się na mnie ;p

/

Numer telefonu do Rysia jest nieaktualny... :?
Ja szukam elektryka. Miałem nadzieję, że Rysiu podpowie, poleci mi kogoś.


Faktycznie Rysiu zmienił numer. Oto nowy: 603-660-055
_________________

 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-11-11, 19:14   

Jak co roku, dzielę się wrażeniami z postoju warsztatowego mojego moto. Pomimo, że w poprzednich latach odstawiałem maszynę do warsztatu, który chwaliłem (co widać w starszych postach), tym razem zmieniłem wykonawcę przedzimowego serwisu i odstawiłem moto do Motodream na Jagiellońskiej. Pewnie ktoś od razu zapyta, why dlaczego, skoro byłem zadowolony z poprzedniego. Bo urzekli mnie szybką (i nie drogą) wymianą manetek i lusterek w ciągu minionego sezonu. I pomyślałem, że oddam tam, na próbę.

Czy zrobili dobrze czy nie, tego :nie_wiem: Ale pokazali mi, co zrobili poprzednicy. Podczas przeglądu stwierdzili "pocenie" w okolicach alternatora i pokrywy zaworowej. Rozkręcili i zobaczyli, że uszczelki, które tam były, całe pokryte były białym silikonem. Mnie też się wydaje, że to dziwne, by uszczelki uszczelniać, by lepiej uszczelniały. Tym samy usłyszałem znany tekst fachowca wygłaszany do nieznającego się na niczym klienta "kto panu to robił?". Cóż, jestem doskonałym klientem w tej dziedzinie, by robić mnie w ch...a. Przecież ja się na tym kompletnie nie znam. Może ci też mnie wzięli na wielkie koło?

Czyżbym miał zapomnieć o poprzednim warsztacie? Choć kumpel tak mi zachwalał poprzedniego mechanika.
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2014-11-11, 20:04   

Niedźwiedź, ja dałem w tamtym roku na przegląd olej itp. oraz mieli wyregulować a raczej sprawdzić dlaczego mam taki mały skok dźwigni sprzęgła.
Odebrałem, na pytanie o dźwignię sprzęgła usłyszałem "jest ok, wyregulować trzeba było" . Ucieszony wsiadłem na moto i pojechałem do.... końca placu , gdzie stwierdziłem że tak wyregulowali że sprzęgło ciągnęło cały czas !
Wróciłem, pokręcili i ustawili tak jak miałem wcześniej.
Już więcej tam mnie nie zobaczą....
_________________
Hipis
 
 
Mish 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2002
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 38
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-11-12, 21:05   

Gołębia 46, Robert Góral, polecam! Sam u niego robię i znam wiele zadowolonych osób
 
 
Mish 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2002
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 38
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-11-13, 10:44   

robert_p napisał/a:
Mish napisał/a:
Gołębia 46, Robert Góral, polecam! Sam u niego robię i znam wiele zadowolonych osób

W Bydgoszczy ? Hmm , nikt o nim nie wspomniał nigdy...
Nie wiem, czy wspominał, na forum jestem od sierpnia, a nie czytałem wcześniejszych postów. Gościa znam osobiście, jeździmy razem w klubie. Robił motocykl mojemu ojcu (z rozklekotanej Virago 535 z 88 r. zrobił laleczkę!), teraz mój motocykl był u niego na posezonowy przegląd i parę pierdupów. Facet jest uczciwy, rzetelny i bardzo dociekliwy, nie lubi zostawiać nierozwiązanych problemów.

[ Dodano: 2014-11-26, 10:40 ]
Gdyby ktoś potrzebował do Roberta z motocyklem się udać, podaję telefon: 888 802 832
 
 
adamze27 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 219
Skąd: Polska/Finlandia
Wysłany: 2015-01-17, 16:26   

w Bydgoszczy macie jeszcze mechanika i lakiernika w jednym:
Grzegorz Porczyński
Ludwikowo 44
tel.721 479 953
Widziałem prace gościa,powiem ze rewelacja.Teraz zmienia lokalizacje warsztatu na większy,ale dokładnie jeszcze nie wiem gdzie.Będzie robił metamorfoze w moim zygzaku,więc będzie pełna sesja z każdego kroku .Po moje moto przyjeżdza i potem odwozi(200 km w jedną stronę),ale wszystko do uzgodnienia ;D Gośc robi mechanike od A do Z,lakierowanie od A do Z,elektryke od A do Z, nawet car detailing.Co tutaj dużo pisac,macie blisko to podjechac,zadzwonic ,umówic się i zobaczyc jakie cuda wychodzą.Gosc pracuje sam,nie robi tego z musu lecz z zamiłowania.Tutaj kilka albumów z fotosika ze zdjeciami,tylko to zostało bo córka mu laptopa sfajczyła :beczy:
http://www.fotosik.pl/u/grzela225/albumy
i jego stronka która jest cały czas w fazie budowy i aktualizacjii
http://naprawa-lakieru.pl/o-firmie

[ Dodano: 2015-01-17, 19:20 ]
Dostałem info o nowym adresie:
Bydgoszcz,ul.Żeglarska 71
Zaledwie kilkaset metrów dalej ;D
_________________
Kawasaki ZZR1100/ZX11 Ninja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group