YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - mechanik
Autor Wiadomość
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-09-22, 08:57   Bydgoszcz - mechanik

Konkretnie chodzi mi o kogoś godnego polecenia typu przegląd,naprawa,regulacje.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-07, 13:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2011-08-29, 06:32   

Na Jagiellońskiej to chyba Motodream. Ja u nich tylko kupowałem kilka rzeczy m.in. kaski i jako sklep mam bardzo dobrą opinię o nich ale koniecznie daj znać lisek co sądzisz o ich serwisie bo też szukam stałego miejsca w Bydzi.
_________________

 
 
spider 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 756
Skąd: PL
Wysłany: 2011-08-29, 12:19   

Polecam Tomka w Bialych Blotach ul.Barycka 17,sprawdzony i godny polecenia
_________________
YAMAHA ROAD STAR SILVERADO XV 1700 S LA COCAINA
http://yamaha-dragstar.pl...t=13214&start=0
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-08-30, 09:10   

Red, ja wstawiałem do Motodream kilka razy i nie zawiedli.Jestem z nich zadowolony.Ceny są na pewno niższe niż Salonie Yamahy a usługi na dobrym poziomie.Mogę śmiało polecić.Wstawiłem swojego draga najpierw do Unicaru na Modrzewiowej (salon Yamaha) i oddali mi draga z małym wyciekiem.Okazało się że nie uszczelnili tak jak należy.Mechanik Motodremu poradził sobie z tym problemem wzorowo.Pozdrawiam. ps. Serek0401 też tam serwisuje to tak gdybyś chciał porównać sobie opinię. :oki:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-30, 20:00   

Ja też wstawiałem Draga i Virago do Motodream jak znajdę chwilke wolną wstawie ceny za co płaciłem i ile.Ogólnie jestem zadowolony. dam znać ;)
 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-29, 21:49   

Wreszcie znalazłem troche czasy i przedstawie ceny żeczy jakie w moim Dragu i w Ani Virago535 w Motodream zrobili.

YAMAHA DRAG STAR 650 CLASSIC:
-VICMA FILTR POWIETRZA 1szt. = 54zł
-REGULACJE I CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW =250zł
-PRZEGLĄD MOTOCYKLA =80zł


YAMAHA XV535 VIRAGO:
-ALL BALLS KOMPLET ŁOŻYSK GŁÓWKI RAMY 1komp. =139zł
-VICMAFILTR POWIETRZA YAMAHA XV535 1szt. = 59zł
-ARIETE USZCZELNIACZE TCL 36X48X11/12,5 1komp.= 39.50zł
-IPONE FORK FULL SYNTHESIS 10 1L OLEJ DO TELESKOPÓW 1l.=44.50zł
-REGULACJA I CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW =240zł
-WYMIANA ŁOŻYSK GŁÓWKI RAMY =120zł
-WYMIANAPŁYNU HAMULCOWEGO WRAZ Z PŁYNEM =50zł
-WYMIANA USZCZELNIACZY W ZAWIESZENIU =100zł

Dodam że zawożąc oba motory nie mówiłem o zużyciu łożysk w głowce ramy(z ciekawości czy przegląd zrobią należycie) i powiem że jak powiedzieli że jest do wymiany łożyska to mnie to ucieszyło co oznaczało że przegląd zrobili dobrze.

Więc na tą chwile jestem zadowolony z ich uslug. Tyle co mogę podpowiedzieć od siebie.
Reszta należy do Was ;D
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2011-09-30, 08:28   

Ja przyznam, że dałem swoje maleństwo do serwisu na Toruńskiej (naprzeciwko Adrii).
Miałem trochę kłopotu - spadek mocy, dławienie, nie wchodził na wyższe obroty i miałem kłopot żeby w ogóle dojechać do warsztatu :beczy: .
Chłopaki z serwisu przyjechali do mnie z przyczepką po motor, załadowali i odbiór po 2 dniach.
Co zrobili:
- czyszczenie i regulacja gaźników
- wymiana świec
- transport (mieszkam 12 km za Bydgoszczą)
Łączny koszt 280 zł
Moto chodzi rewelacyjnie, wcześniej nie myślałem, że ten silnik ma taką moc.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości obsługi jak i z ceny. Możliwość odbioru sprzętu od klienta - dla mnie bomba! Nie musisz kombinować transportu jak dowieźć gdy coś szwankuje ani kombinować kto mnie odbierze jak zaprowadzę sam.

Polecam!
_________________

 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-30, 18:45   

A czy ktoś może coś powiedzieć o Japan Bike przy ul. Wyścigowej?
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-12-30, 19:10   

Niedźwiedź, mój szwagras miał u nich swoją CBR-kę , był zadowolony z ich usługi.Koleś wg. niego jest "oblatany"fachowo podchodzi do sprzęcików.To jest opinia Janusza na temat tej firmy.Sam nic u nich nie robiłem,więc to cała moja wiedza ma temat tego zakładu.Pozdrawiam :howk:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-07, 19:29   

Kilka słów co do mechaniora na Toruńskiej.Dałem tam draga i Virago na ogólny przegląd i rególacje. Mieli wymienić olej,filtry,świece,wyregulować zawory,gaźniki i przeczyścić je,wymienić na nowy w Virago Ani ako.Dziś pojechałem na poprawkę regulacji bo muliło oba motocykle i zero kopa dopiero jak się wkręciły na obroty(ale i tak to nie było to,ogólnie lipa była).Dziś poprawiał i niby jest ok ,ale co - mówi że świece nie wymienił i mi łapska opadły.Nie będę się rospisywał bo huj mnie strzelił.Jak dla mnie to teraz nie wiem czy cokolwiek zrobili.Huj mnie strzela jak się z kimś umawiam na wymiane a on tego nie robi.
Ogólnie polecam omijać i to łukiem ten "warsztat fachowców"
Red nie wiem jak u Ciebie ,ale uważaj na nich bo lipe robią i jak dla mnie to banda skurwysynów i oszustów :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
NIE POLECAM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2012-05-07, 21:23   

No powiem Ci, że jestem w szoku. Jak u mnie to do tej pory było wszystko ok :nie_wiem: , u bonjo podobnie, więc nie wiem co im sie stało ?
 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-05-07, 21:37   

Red a wiesz że Ci te świece wymienili? Gdyby był problem z jednym to ok bo moglo coś być nie tak ,ale w obu to już nie bardzo.No i jak koleś mi dziś powiedzial że świec nie wymienił to mnie huj strzelił. Ja nie polecam ich i nie wiem jak u innych ,ale ja się na nich przejechalem i nie mam zamiaru drugi raz się do nich przekonywać ......
Oni mnie mieli w dupie ,to teraz ja mam ich . Ogólnie mnie wkurwili i tyle....... To moje zdanie :evil:
 
 
Red 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 48
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 630
Skąd: Przyłęki
Wysłany: 2013-02-11, 07:51   

Beny, ja osobiście przetestowałem nowego mechanika w Łochowie. Motor przygotował do sezonu, wymiana wszystkich olejów, filtrów i świec + wymiana opony tył a do tego demontaż i montaż sprzęgiełka rozrusznika oraz synchronizacja gaźników.
Zarówno cena jak i fachowość mechanika jest ok. Nie jestem tylko pewien, czy odbiera i odstawia moto, bo go o to nie zapytałem :nie_wiem:
Najlepiej sam do niego zadzwoń: Rysiu - 695-159-231, powołąj się na mnie ;p

Usługę odworzenia i odstawiania moto mają na pewno chłopaki z Toruńskiej, jednak jak poczytasz wyżej, to zobaczysz, że Serek się na nich przejechał, więc już nie polecam ;/
_________________

 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-11, 13:19   

Odradzam Toruńską ! ! ! ! ! Biorą sprzęciora ,ale nie są warci polecenia......
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-11, 13:24   

A macie doświadczenie z serwisem Yamahy na Modrzewiowej. Oni z tego co wiem biorą sprzęt i odstawiają. Pytanie jak robią i czy bardzo drodzy.
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2013-02-11, 15:05   

Beny, powiem tak jeśli chodzi o UNI-CAR to troszkę mi już robili.W Ds -ie dali ciała gdyż nie przyłożyli się do roboty i miałem wyciek.Poprawił to mechanik u Kuby w MOTODREAMIE.W Wildasie miałem bardzo poważną usługę serwisową w ramach tzw. usunięcia wady technicznej którą były objęte Wildasy z tamtego rocznika czyli RECALU.Zależało mi na wpisie że robił to serwis a poza tym nie płaciłem za części ani za czas naprawy.Płaciłem tylko za olej i filtr .Zrobione dobrze ale jak dajesz sprzęta to tylko niech robi LECHU (ich główny mechanior jest naprawdę dobry) .Poza tym ja już się nauczyłem troszkę z nimi gadać ale uważaj lubią cwaniaczki nacinać na kasę.A to tanie w serwisie nie jest.
Jeśli to tylko serwisowy przegląd do sezonu uderz do MOTODREAMU wstawia tam Serek z Anką i chyba są zadowoleni.Poza tym ceny mają dla ludzi .Red też chwali kolesia z Łochowa.Wybór należy do Ciebie.
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
serek0401 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 592
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-11, 15:38   

Napewno zapłacisz więcej,ale to to już z nimi musisz pogadać. A nie ma opcji byś sam go odstawił?? Np nz Jagielońską?? Ja z ich usług byłem zadowolony
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-11, 19:07   

Na zakończenie sezonu ostawiłem moto do Japan Bike na Wyścigowej (wjazd od Kamiennej). Zaryzykowałem i poprosiłem o wykonanie wszystkiego, co im przyjdzie na myśl. Doprecyzowałem, by nie wymienili pół motocykla lol

Po pobieżnym oglądzie stwierdzili, że mam ciut za miękkie przednie zawieszenie. Przyznam, że to było zgodne z wydaną wcześniej opinią kumpla motonity.

Po robocie okazało się, że wymienili możliwe oleje, świece, regulacja gaźnika, uzupełnienie oleju w przednim zawieszenie, filtry, płyn hamulcowy i... chyba wszystko. Dodatkowo poddali regulacji sprzęgło i gaz (coś z linkami). Za to wszystko skasowali 4 stówki.

Przy odbiorze dali jeszcze skromny instruktaż co zrobić, gdy zauważę, że obroty będą nie takie, jak należy. Bo, że będą niewłaściwe, to pewne. Dobrze, że to uczynili, bo ja wiem tylko, gdzie się paliwko wlewa ;D . A ustawienie obrotów było konieczne. Wiem, pewnie kilku chłopaków już się śmieje, że koleś nie wie, gdzie i jak regulować obroty. A skąd ci biedni ludzie mają to wiedzieć :nie_wiem: ?

Jako, że moto mam od zeszłego sezonu to nie bardzo wiedziałem, czy wszystko działa tak, jak należy. Już po zaliczeniu pierwszych km po odbiorze zauważyłem in plus różnicę w działaniu sprzęgła i gazu. O samej kulturze pracy silnika nie wspomnę, ale to chyba normalne po akcji przeglądowej.

Mam całkiem pozytywne wrażenia. Podobno są w stanie przyjechać po moto.
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-13, 20:57   

Po serwisie. Jestem zadowolony z obsługi. Dobry kontakt i z obsługą i mechanikiem. Niestety okazało się ze muszę wymienić centralkę alarmu bo poprzednia nie działała a chciałem żeby podłączyli. Wymieniłem opony (miałem swoje) dali dętki continentala wymienili płyny filtr itp. - przegląd po 20kkm, odebrali i przywieźli pod garaż. Za wszystko ok 940 pln (w tym ok 300 centralka + piloty; 80 pln akcesoria i 140 dwie dętki)
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-28, 14:01   

Właśnie odebrałem moto po drugiej wizycie w dawnym Japan Bike na Wyścigowej (teraz nazywają się lekko inaczej).

Poprosiłem o przegląd/przygotowanie moto do zimy. Zapytali co było robione poprzednim razem, kiedy to było, ile kaemów nakręciłem i czy zgłaszam jakieś awarie/usterki/zastrzeżenia.

Od razu powiedzieli, że nie ma sensu przeprowadzać regulacji zaworów, bo zrobiłem raptem niecałe 4tysi kaemów (tak, tak, niektórzy są "niedzielnymi" motonitami). Choć zastrzegli, że jeśli zauważą potrzebę regulacji, zrobią to. Podobnie podeszli do gaźnika.

Od siebie wskazałem tylko awarię oświetlenia (light bar).

Po odbiorze stwierdzili, że nie było co robić, bo wszystko pracowało bardzo ładnie. Nie wymienili płynu hamulcowego, bo, jak sami stwierdzili, nie było sensu (czyściutki jak woda :) ) Rzeczywiście rok temu mi wymienili. Do zaworów się nie dobierali, bo, jak wcześniej stwierdzili, nie było sensu. Wymienili olej, filtr. Naprawili oświetlenie, wymienili jakąś końcówkę. Sprawdzili klocki, tarcze. Stwierdzili, że są bardzo OK i dlatego nie wymienili.

A na koniec niespodzianka. Miałem braki w jednej śrubce mocującej szybę. Gdy odbierałem moto, poprosiłem, by mi taką śrubkę wstawili. A oni, że już to zrobili :brawo: Za moment sprawdziłem stan przykręcenia poszczególnych elementów - w szczególności mocowania light bar'ów (wcześniej zauważyłem, że mi się trochę poluzowało). I wiecie co? Wszystko podokręcane. A gdy oddawałem im moto, to nawet nie pisnąłem słowa o luźnych śrubkach i braku jednej. Czyżby świadczyło to o solidnej ich robocie? Chyba można wyciągnąć taki wniosek, bowiem jeśli sprawdzają malutkie śrubki przy mocowaniu świateł/obudowy light bar'ów, to chyba inne rzeczy też tak skrupulatnie sprawdzają.

Pozostaje mi zatem wierzyć, że robią kawał dobrej roboty. Ja w następnym roku też odstawię do nich moto na przegląd. A jak mi coś padnie, też skorzystam z ich usług.

Za niewielką robotę skasowali 2 stówki. Rok wcześniej dwa razy tyle, ale trochę więcej zrobili (pisałem o tym wczesniej).

Polecam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group