YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
jest jakiś dobry mechanik w Bydgoszczy?
Autor Wiadomość
serek0401 

Model: SYMPATYK
Wysłany: 2010-09-22, 09:57   jest jakiś dobry mechanik w Bydgoszczy?

Konkretnie chodzi mi o kogoś godnego polecenia typu przegląd,naprawa,regulacje.
pozdrawiam

lisek 

Rocznik: 2004
Wysłany: 2011-08-28, 22:36   

Mam ten sam problem. Właśnie mi walnęła przekładnia wtórna. Stoi u mechanika na Jagiellońskiej. Poszukuję kogos na stałę, więc mam nadzieję,że to poważni ludzie

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2011-08-30, 10:11 ]
zapraszam do regulaminowego przywitania się w dziele "o sobie"

Red 

Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wysłany: 2011-08-29, 07:32   

Na Jagiellońskiej to chyba Motodream. Ja u nich tylko kupowałem kilka rzeczy m.in. kaski i jako sklep mam bardzo dobrą opinię o nich ale koniecznie daj znać lisek co sądzisz o ich serwisie bo też szukam stałego miejsca w Bydzi.

spider 

Model: RS1700
Wysłany: 2011-08-29, 13:19   

Polecam Tomka w Bialych Blotach ul.Barycka 17,sprawdzony i godny polecenia

ROBERT72 

Wysłany: 2011-08-30, 10:10   

Red, ja wstawiałem do Motodream kilka razy i nie zawiedli.Jestem z nich zadowolony.Ceny są na pewno niższe niż Salonie Yamahy a usługi na dobrym poziomie.Mogę śmiało polecić.Wstawiłem swojego draga najpierw do Unicaru na Modrzewiowej (salon Yamaha) i oddali mi draga z małym wyciekiem.Okazało się że nie uszczelnili tak jak należy.Mechanik Motodremu poradził sobie z tym problemem wzorowo.Pozdrawiam. ps. Serek0401 też tam serwisuje to tak gdybyś chciał porównać sobie opinię. :oki:

serek0401 

Wysłany: 2011-08-30, 21:00   

Ja też wstawiałem Draga i Virago do Motodream jak znajdę chwilke wolną wstawie ceny za co płaciłem i ile.Ogólnie jestem zadowolony. dam znać ;)

Ania 

Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wysłany: 2011-08-31, 10:03   

o Anuli zapomnieli chłopaki :> Moja Virażka też tam była... :skuter: Ładnie chodzi po regulacji :brawo:

serek0401 

Wysłany: 2011-09-29, 22:49   

Wreszcie znalazłem troche czasy i przedstawie ceny żeczy jakie w moim Dragu i w Ani Virago535 w Motodream zrobili.

YAMAHA DRAG STAR 650 CLASSIC:
-VICMA FILTR POWIETRZA 1szt. = 54zł
-REGULACJE I CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW =250zł
-PRZEGLĄD MOTOCYKLA =80zł

YAMAHA XV535 VIRAGO:
-ALL BALLS KOMPLET ŁOŻYSK GŁÓWKI RAMY 1komp. =139zł
-VICMAFILTR POWIETRZA YAMAHA XV535 1szt. = 59zł
-ARIETE USZCZELNIACZE TCL 36X48X11/12,5 1komp.= 39.50zł
-IPONE FORK FULL SYNTHESIS 10 1L OLEJ DO TELESKOPÓW 1l.=44.50zł
-REGULACJA I CZYSZCZENIE GAŹNIKÓW =240zł
-WYMIANA ŁOŻYSK GŁÓWKI RAMY =120zł
-WYMIANAPŁYNU HAMULCOWEGO WRAZ Z PŁYNEM =50zł
-WYMIANA USZCZELNIACZY W ZAWIESZENIU =100zł

Dodam że zawożąc oba motory nie mówiłem o zużyciu łożysk w głowce ramy(z ciekawości czy przegląd zrobią należycie) i powiem że jak powiedzieli że jest do wymiany łożyska to mnie to ucieszyło co oznaczało że przegląd zrobili dobrze.

Więc na tą chwile jestem zadowolony z ich uslug. Tyle co mogę podpowiedzieć od siebie.
Reszta należy do Was ;D

Red 

Wysłany: 2011-09-30, 09:28   

Ja przyznam, że dałem swoje maleństwo do serwisu na Toruńskiej (naprzeciwko Adrii).
Miałem trochę kłopotu - spadek mocy, dławienie, nie wchodził na wyższe obroty i miałem kłopot żeby w ogóle dojechać do warsztatu :beczy: .
Chłopaki z serwisu przyjechali do mnie z przyczepką po motor, załadowali i odbiór po 2 dniach.
Co zrobili:
- czyszczenie i regulacja gaźników
- wymiana świec
- transport (mieszkam 12 km za Bydgoszczą)
Łączny koszt 280 zł
Moto chodzi rewelacyjnie, wcześniej nie myślałem, że ten silnik ma taką moc.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości obsługi jak i z ceny. Możliwość odbioru sprzętu od klienta - dla mnie bomba! Nie musisz kombinować transportu jak dowieźć gdy coś szwankuje ani kombinować kto mnie odbierze jak zaprowadzę sam.

Polecam!

serek0401 

Wysłany: 2011-09-30, 20:26   

No widzę Red że warsztat godny polecenia:)Ceny podobne pewnie bo regulacje i czyszczenie w podobnej cenie,ale z tym transportem to super opcja.Cieszy że wten sposób o to dbają :>

Niedźwiedź 

Model: DS 650 Classic
Wysłany: 2011-12-30, 18:45   

A czy ktoś może coś powiedzieć o Japan Bike przy ul. Wyścigowej?

ROBERT72 

Wysłany: 2011-12-30, 19:10   

Niedźwiedź, mój szwagras miał u nich swoją CBR-kę , był zadowolony z ich usługi.Koleś wg. niego jest "oblatany"fachowo podchodzi do sprzęcików.To jest opinia Janusza na temat tej firmy.Sam nic u nich nie robiłem,więc to cała moja wiedza ma temat tego zakładu.Pozdrawiam :howk:

Niedźwiedź 

Model: DS 650 Classic
Wysłany: 2011-12-30, 19:30   

Dzięki, to jest już jakaś opinia. Może znajdzie się jeszcze ktoś, kto będzie mógł napisać kilka słów o Japan Bike.

serek0401 

Wysłany: 2012-05-07, 20:29   

Kilka słów co do mechaniora na Toruńskiej.Dałem tam draga i Virago na ogólny przegląd i rególacje. Mieli wymienić olej,filtry,świece,wyregulować zawory,gaźniki i przeczyścić je,wymienić na nowy w Virago Ani ako.Dziś pojechałem na poprawkę regulacji bo muliło oba motocykle i zero kopa dopiero jak się wkręciły na obroty(ale i tak to nie było to,ogólnie lipa była).Dziś poprawiał i niby jest ok ,ale co - mówi że świece nie wymienił i mi łapska opadły.Nie będę się rospisywał bo huj mnie strzelił.Jak dla mnie to teraz nie wiem czy cokolwiek zrobili.Huj mnie strzela jak się z kimś umawiam na wymiane a on tego nie robi.
Ogólnie polecam omijać i to łukiem ten "warsztat fachowców"
Red nie wiem jak u Ciebie ,ale uważaj na nich bo lipe robią i jak dla mnie to banda skurwysynów i oszustów :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
NIE POLECAM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Red 

Wysłany: 2012-05-07, 22:23   

No powiem Ci, że jestem w szoku. Jak u mnie to do tej pory było wszystko ok :nie_wiem: , u bonjo podobnie, więc nie wiem co im sie stało ?

serek0401 

Wysłany: 2012-05-07, 22:37   

Red a wiesz że Ci te świece wymienili? Gdyby był problem z jednym to ok bo moglo coś być nie tak ,ale w obu to już nie bardzo.No i jak koleś mi dziś powiedzial że świec nie wymienił to mnie huj strzelił. Ja nie polecam ich i nie wiem jak u innych ,ale ja się na nich przejechalem i nie mam zamiaru drugi raz się do nich przekonywać ......
Oni mnie mieli w dupie ,to teraz ja mam ich . Ogólnie mnie wkurwili i tyle....... To moje zdanie :evil:

Beny 

Model: MS1300 Custom
Rocznik: 2011
Wysłany: 2013-02-10, 23:41   

Koledzy
Potrzebuje aktualnej opinii. Musze wymienić opony i przygotować moto do sezonu (pełen przegląd regulacje itp). Zależy mi aby zabrali moto z garażu i odstawili :)

Red 

Wysłany: 2013-02-11, 07:51   

Beny, ja osobiście przetestowałem nowego mechanika w Łochowie. Motor przygotował do sezonu, wymiana wszystkich olejów, filtrów i świec + wymiana opony tył a do tego demontaż i montaż sprzęgiełka rozrusznika oraz synchronizacja gaźników.
Zarówno cena jak i fachowość mechanika jest ok. Nie jestem tylko pewien, czy odbiera i odstawia moto, bo go o to nie zapytałem :nie_wiem:
Najlepiej sam do niego zadzwoń: Rysiu - 695-159-231, powołąj się na mnie ;p

Usługę odworzenia i odstawiania moto mają na pewno chłopaki z Toruńskiej, jednak jak poczytasz wyżej, to zobaczysz, że Serek się na nich przejechał, więc już nie polecam ;/

serek0401 

Wysłany: 2013-02-11, 13:19   

Odradzam Toruńską ! ! ! ! ! Biorą sprzęciora ,ale nie są warci polecenia......

Beny 

Model: MS1300 Custom
Rocznik: 2011
Wysłany: 2013-02-11, 13:24   

A macie doświadczenie z serwisem Yamahy na Modrzewiowej. Oni z tego co wiem biorą sprzęt i odstawiają. Pytanie jak robią i czy bardzo drodzy.

Odpowiedz do tematu