YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: 1janbo
2010-09-02, 08:22
Prawa jazdy dla chorych - będą zmiany przepisów
Autor Wiadomość
Marecki-mk 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-01, 21:50   Prawa jazdy dla chorych - będą zmiany przepisów

Prawa jazdy dla chorych - będą zmiany przepisów :
http://moto.onet.pl/16243...kul.html?node=2

Lepiej niech się zabiorą za pijaków i wariatów z ADHD evil
_________________
Pozdrawiam
Marek
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2010-09-01, 23:57   

Wariatów należny bezwzględnie eliminować ale choroba taka ja np. padaczka tez jest bardzo niebezpieczna. Nie dawno pokazywano przypadek gdy gość po ataku padaczki zabił 3 osoby a 4-tą mocno ranił. Prowadził pomimo tego że wiedział o napadach i jechał z rodzina która tez o tym wiedziała.

Niedługo będzie wyrok w tej sprawie. Ciekawe co zadecyduje sędzia.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Marecki-mk 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 07:07   

Oczywiście są przypadki chorych, którzy nie powinni być dopuszczeni do ruchu,
ale na dzień dzisiejszy znacznie bardziej niebezpieczni są pijacy i to za nich w pierwszej kolejności należało by się zabrać .
Kary za jazdę po pijaku są śmieszne.
Rocznie łapie się u nas około 150000 czy 170000 tysięcy pijaków na drogach,
to jak to się dzieje że tyle samochodów jeździ jeszcze po naszych drogach ?!
Przecież po kilku latach drogi powinny być puste, niestety tak nie jest,
a to oznacza że system jest do du.. , kary zbyt łagodne ...
_________________
Pozdrawiam
Marek
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-09-02, 07:13   

Ziółek napisał/a:
Ciekawe co zadecyduje sędzia
pewnie nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Tomasz 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 493
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-09-02, 07:25   

evil evil evil . Jako cukrzyk z 19-sto letnim stażem czuję się dyskryminowany
_________________
502-156-556
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 07:45   

W 100% popieram taką akcję. Osoby chore są często na drodze w równym stopniu niebezpieczne jak osoby pijane.

ps. A walka z pijaństwem na drodze to wieloletnia kampania społeczna ( jak pokazują badania w innych krajach 20-30 letnia ! ) wcale nie związana z podnoszeniem kar tylko z wywieraniem presji społecznej i ze zwykłym wstydem.
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-09-02, 07:51   

Następni będą okularnicy a później ludzie z płaskostopiem ......może nie bedzie autostrad ale na pewno bedzie mniej korków :brawo:
_________________

 
 
Marecki-mk 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 08:16   

Luk
Ty mnie nie rozśmieszaj .
Kilka dni temu pokazywali w TV gościa którego już siódmy raz złapali za kółkiem po pijaku .
Ty myślisz że on się tego wstydzi ? :hahaha:
Wyjdzie i znowu na bani wsiądzie do auta .
Oczywiście możesz sobie prowadzić kampanię przez 30 lat życzę powodzenia,
ja wprowadziłbym bezwzględny przepadek samochodu
i gwarantuję Ci że po roku pijaństwo za kółkiem spadło by o co najmniej 90 %
_________________
Pozdrawiam
Marek
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2010-09-02, 08:22   

Przenoszę w bardziej odpowiednie miejsce.

Przypominam - bez OT. To poważny temat.
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 08:26   

Marecki-mk napisał/a:
Luk

ja wprowadziłbym bezwzględny przepadek samochodu


Mylisz się. Głównie dlatego, że taki zapis byłby niezgodny z konstytucją. Bo dlaczego mają mi zabrać samochód, skoro pożyczyłem go koledze, który się akurat nachlał... ? I gwarantuję Ci, że nikt pijany by nie jechał własnym autem... tylko brata, teściowej, sąsiada. Tak czy siak uważam taki przepis za sensowny ;D Ja pisałem tylko że trzeba zmienić nastawienie ludzi bo same zwiększanie kar nic nie zmieni. A tego się nie da zrobić w rok czy dwa.
Idź na wiochę 5 km od Poznania albo nawet nie. Pogadaj z chłopem na Szczepankowie i mu wytłumacz, że ma nie wsiadać za kółko po kilichu... powodzenia tylko uważaj być Ci nie obił buźki :hahaha: I powiedz mu, że zabiorą mu malucha jak go złapią... wartego 200zł :hahaha:

A i pogadaj sobie jeszcze z panem w okolicy sześćdziesiątki, który ma zaćmę na lewym oku ale prawym wszak jeszcze coś tam widzi... przecież on ma prawo jazdy od 40 lat i nie będziesz go gówniarzu uczył. I jeszcze Cię wyzwie od chama, co to się ośmiela starszym zwracać uwagę.
Wracając do tematu...
Tak popieram takie zapisy w 100%. Tak samo, jak obowiązkowe badania osób starszych, astmatyków, cukrzyków, osób z padaczką, chorobami serca i wieloma innymi.
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
Marecki-mk 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 08:50   

Oczywiście należy instruować, edukować itd...
Badania lekarskie można wprowadzić, nie mam nic przeciwko .
Faktycznie niektórzy nie powinni zasiadać za kółkiem .

Odnośnie przepadku samochodu - konstytucję można i jeżeli zachodzi taka potrzeba należy zmienić,
a to czy samochód był wujka, ciotki czy firmowy to jest mało ważne .
Samochód był narzędziem przestępstwa i należy go skonfiskować .
Pijakom aut się nie pożycza, a jeżeli ktoś tak postępuje robi to na własne ryzyko i musi liczyć się z przepadkiem mienia .
Możesz go sobie później skarżyć na drodze cywilnej o odszkodowanie .
W Polsce jest drastycznie duża ilość pijaków za kółkiem i tylko drastyczne metody mogę to zmienić .

Złotówa który Ciebie potrącił nie był pijany, a mimo to starał się uciec z miejsca wypadku .
Chciałeś mu wtedy jaja ukręcić .
Edukacja tego dupka nic nie da i pewnie za jakiś czas jak coś zmaluje na drodze to też ucieknie .
Jakby tak po ucieczce z miejsca wypadku dostał przepadek prawka na 5 lat
to on i ewentualni naśladowcy szybko nauczyliby się udzielać pierwszej pomocy i żaden nawet by nie pomyślał o uciekaniu .
Gościu pewnie zapłacił mandat i ma się dobrze, dalej jeździ ,
a Ty ile czasu spędziłeś w szpitalu i na rehabilitacji ?
_________________
Pozdrawiam
Marek
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-09-02, 10:15   

[quote="Luk"]
Marecki-mk napisał/a:
Luk

A i pogadaj sobie jeszcze z panem w okolicy sześćdziesiątki, który ma zaćmę na lewym oku ale prawym wszak jeszcze coś tam widzi... przecież on ma prawo jazdy od 40 lat i nie będziesz go gówniarzu uczył. I jeszcze Cię wyzwie od chama, co to się ośmiela starszym zwracać uwagę.


Co do zaćmy - zgoda, nawet u 33 latka ! ! !
Ale co masz do samego wieku ? Może mnie też masz na myśli? evil
Podejmuję każdą rywalizację, nawet w długości posiadania prawa jazdy (47lat). Może będziesz miał okazję sprawdzić, możesz też popytać tych co mnie znają.
Nie generalizuj spraw poruszonych w dyskusji, pisz o chorobach, nie wstawiaj konkretnego wieku bo ma się to tak do sprawności jak pięść do nosa.
Podkurwiłeś mnie nieco i dlatego za karę poczytaj sobie niektóre akapity własnego posta, bo pasują do Ciebie jak ulał 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2010-09-02, 10:21   

Jeśli posty zaczną znacząco odbiegać od tematu głównego - będą liście evil


PS

...studzić emocje...
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 11:05   

Na początek Demolka nie mam pojęcia dlaczego odebrałeś to jako "przytyk" do Siebie. Podałem jakiśtam przykład a Ty pojechałeś ostro po mnie - ale co tam. Ubawiłem się :hahaha: I nie mam szans z Tobą rywalizować posiadam prawko kat A od niedawna co i tak nie ma znaczenia.

W kwestii chorób. Demolka przyznasz z pewnością, że po prostu baaaardzo wielu kierowców bagatelizuje swoje choroby i przez to stwarzają zagrożenie - niezależnie od wieku. Nawet Ci młodsi ode mnie ;D Dlatego takie badania mają sens.

Przecież każdego z nas może dotknąć choroba. Jutro lekarz stwierdzi u mnie padaczkę - odpukać. Mam nadzieję, że byłbym na tyle odpowiedzialny by sprzedać motor, wysłać Żonę na kurs prawa jazdy i nigdy więcej nie siąść za kółkiem. Ale rzeczywistość wygląda bardziej ponuro... Trudno się przyznać do własnych słabości.

W kwestii wieku i chorób - nie piszę o Tobie :hahaha: - jest niestety taka zależność, że osoby starsze się starzeją. Co za tym idzie mają różne przypadłości związane ze wzrokiem najczęściej ale nie tylko. Dlatego takie badania mają sens.

Marecki - w sprawie tej "złotówy". Tak w pierwszym odruchu chiałem gościa przetrącić. Ale później zdałem sobie sprawę z faktu - i mówiłem o tym kilku osobom więc mogą to potwierdzić - że każdemu z nas zdarza się zajechać komuś drogę, czy nieustąpić pierwszeństwa... ja miałem pecha, że akurat tak to się skończyło. Gdyby ten dupek nie uciekał z miejsca wypadku - choć, jak było naprawdę to się dowiedział ksiądz na spowiedzi tego taksówkarza - nie miałbym do niego większych pretensji.

I jeszcze jedno. Obecnie na kursach na prawko są przeprowadzane badania lekarskie - tylko, że te badania to fikcja evil Sami o tym wiecie. Nie moze być inaczej skoro idąc na kurs w ramach opłaty mam zapewnione badania. To oznacza, że prowadzący kurs płaci lekarzowi więc jak lekarz stwierdzi, że ktoś nie nadaje się na prawko to prowadzący straci klienta... kasa, kasa, kasa.
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-09-02, 11:11   

Luk napisał/a:
po prostu baaaardzo wielu kierowców bagatelizuje swoje choroby i przez to stwarzają zagrożenie - niezależnie od wieku. Nawet Ci młodsi ode mnie ;D Dlatego takie badania mają sens.

I z tym się zgadzam !
Tylko czy należy administracyjnie zmuszać ich do badania czy leczenia? Odpowiedzialny człowiek sam podejmie decyzję o nie jeżdżeniu skoro już nie może. Nieodpowiedzialny? - cóż, co za różnica czy przejedzie mnie ślepy, pijany czy niedouczony.
A z wiekiem nie ma to nic wpólnego. Mogłeś jako przykład wpisać 55, a nawet 33 lata, człowiek starzeje się i nabiera chorób od urodzenia. Dlaczego 60 shock ?
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2010-09-02, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maniek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 556
Skąd: Kotla
Wysłany: 2010-09-02, 11:30   

A dogadzanie komuś na siłę i dbanie o moje bezpieczeństwo jest wkurwiające najnowsze szwedzkie badania donoszą że największy wpływ na bezpieczeństwo ma stan dróg i ich ilość :dumny:
Luk jak czytam takie teksty to mi się komuna przypomina "dla dobra narodu" :wsciekly:

[ Dodano: 2010-09-02, 11:34 ]
a na rzeczkach jak budują nowy mostek to zwężaj koryto żeby było taniej :nie_wiem: i po pierwszej większej wodzie zaś problem :dumny: :kwasny2:
_________________
Do szczęścia człowiekowi niezbędny jest motocykl ;-]
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-09-02, 11:47   

Bo w tym pojeb***m kraju latwiej wprowadzać bzdurne przepisy, ograniczające swobodę i wolność obywateli zamiast wziąć się do konkretnej roboty i wydać na to kupę kasy, no bo po co? I tak efekty będą za ileś lat, prawdopodobnie nie za "naszej" kadencji i inni przypiszą sobie sukces. Wkurwilem się evil
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-09-02, 12:00   

Jesli ludzie sa takimi debilami ze nie wiedza ze robia zagrozenie na drodze to wlasnie prawo powinno to regulowac.
Tam nie pisze ze cukrzyk nie moze jezdzic tylko to ze powinien miec odpowiednia decyzje lekarza, nie kazdy chory na cukrzyce ma padaczke ale taki atak za kolkiem to nie przelewki.
A jesli chodzi o wypowiedz demolki to ciesze sie ze jest okazem sprawnosci i niech tak bedzie przez wiele lat lecz po pewmyn wieku ludzie powinni przechodzic badania aby ci sprawni dalej mogli sie cieszyc jazda lecz tych ktorzy z powodu swojego stanu zdrowia stanowia zagrozenie eliminowac. Kazdy z nas pewnie ma sasiada, ktory ma probolemy z trafieniem kluczykiem do zamka w drzwiach i jezdzi po miescie 30km/h ale sami nie oddadza prawa jazdy, bo po pierwsze to przyznanie sie to starosci a po drugie auto sie przydaje.
O pijakach za kolkiem nie ma co dyskutowac, bo to polska norma i mysle ze na tym forum nie brakuje ludzi ktorzy po nocnym imprezowaniu rano wsiadaja na moto i uwazaja ze wszystko jest ok.
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 12:15   

Fazzi zgadzam się w 100%.
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-09-02, 13:17   

Prawo w Polsce nie jest w stanie dużo zmienić. Na wszelkie próby obchodzenia prawa jest ogromne przyzwolenie spoleczne. Ludzie widzą w przepisach prawnych niepotrzebne ograniczenia i bezduszność, mającą na celu jak największą kontrolę państwa nad obywatelami /i co najgorsze, mają rację w większości przypadków/. Dlatego nawet jeśli ktoś nie będzie mial PW bo mu lekarz zabroni, to będzie jeździl bez tego a spoleczeństwo przyjmie to z pelnym zrozumieniem. I nie jest to winą bezkrytycyzmu spolecznego tylko produkowanych w nadmiarze bubli prawnych, powodujących nic innego, jak coraz większe lekceważenie prawa przez spoleczeństwo, bo ludzie nie są bezmyślnymi krowami pasącymi się na lące jak to chce widzieć rządząca elita tylko potrafi myśleć, szczególnie jeśli coś dotyka obywateli bezpośrednio.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group