YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: 1janbo
2010-07-31, 23:57
Jakie dodatki na customa, jakie na classica ?
Autor Wiadomość
tunrida 



Rocznik: 1999
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-31, 17:58   Jakie dodatki na customa, jakie na classica ?

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale bardzo jestem ciekawa Waszych opinii.
Na classica rozumiem, że bardziej pasują frędzelki, ćwiekowana kanapa, krawat, pojemnik na butelkę, lisi ogonek, chorągiewka. Czyli- wieś tańczy i śpiewa, tak? 8) Na classicu to jest bardziej ok, niż na customie.

A na customa? Co nam zostaje by ubrać customa?
Gmole, sakwy ( to akurat chyba powinno być wyposażenie standardowe każdego modelu, nie? Więc się nie liczy, że tak powiem) Więc co jeszcze? Na pewno manetki, podnożki, podłoga w fajnych kształtach może być. Ale czy bajeranckie lusterka pasują Waszym zdaniem, czy już nie? A kanapa pikowana dwukolorowa we wzór tribala?

O gustach się nie dyskutuje, ale jestem kobietą i wygląd mojego motocykla ( i mój) jest dla mnie BARDZO ważny. Ważne jest też to, jak odbiera mnie otoczenie. Niby człowiek ma to w nosie, ale tak naprawdę, gdzieś w głębi duszy jednak, nie chcemy wyglądać za bardzo passe, nie?

Więc- co byście założyli na customa, żeby stał się śliczny? A żeby nie robić sobie obciachu?
_________________

Ostatnio zmieniony przez tunrida 2010-07-31, 18:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-07-31, 18:40   

Popatrz w dziale Nasze Drag Stary może coś Ci się spodoba. Popatrz na moje moto custom a ubrałem tak jak mi się podoba.
_________________
Dawid Z.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2010-07-31, 18:41   

Jeżeli motocykl ma Ci służyć do lansu, to ubierasz sobie go we wszystkie customowe dodatki, które na pewno sprawią, że Twój motocykl będzie wyglądał "łał". Pogadaj sobie z patrykiem_c na ten temat, ona ma hopla na punkcie wyciśnięcia z customa wszystkiego tego, co właśnie jest customowe... Pamietaj jeszcze o głośnych kominach. W tym przypadku wygląd to nie wszystko ;)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-07-31, 18:49   

Tunrida
sugerowałbym nie doczepiać za wiele - zestaw dostępnych "środków upiększających" po który wiele osób sięga powoduje, że motorek dalej nie ma w sobie indywidualnego charakteru. Custom w przeciwieństwie do classica ma być bardziej "surowy" -może daruj sobie podłogi i gmole, może pozbądż się oparcia ( jeżeli dobrze widziałem jest ) za to pobaw się z wymianą kierownicy, lustra - jak najbardziej, etc. Zobacz w galerii co zrobił Patryk C. - przynajmniej nie poszedł "za stadem" - po prostu ... pomyśl.
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2010-07-31, 20:26   

fog napisał/a:

Z drugiej strony możesz spytać wszechwiedzącego DragRada, ale wygląda na to, że kolega taki mądry a daje odpowiedzi nie do tych postów co trzeba, tam gdzie mowa o felgach on pisze o frędzlach shock zatem nie jestem pewien czy to dobry pomysł :)


Osobiste wycieczki są niemile widziana na każdym forum.

A wracając do meritum, to rzeczywiście Twoja sprawa, co zrobisz z motocyklem.
Jak dla mnie custom to sporo chromu, żadnych podłóg broń boże, pikowana kanapa jak najbardziej, ale juz pukle i frędzle mniej. Indywidualne malowanie, inne lusterka, rury itp. Wszystko mi pasuje. Sakw też bym się pozbył, gdyby to było możliwe.
Styl "wieś tańczy i śpiewa" jak najbardziej do classica i nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby się obrażać :nie_wiem:
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-07-31, 21:17   

Mi się wydaje iż Classica się ubiera a Customa .... robiera.
Ale jeżeli nie chcesz robić motocyklowego StreapTeasse to napiszę Ci co ja wymieniłem:
- lampa mniejsza
- kiera szersza
- manetki Iso grip
- gmole
- tłumiki cobra slip on
- (niestety sakwy! z konieczności)
- lustrzane klosze kierunkowskazów
- z konieczności chlapacz przedni (taki malutki - żeby po cojones nie chlapało)

Co bym zrobił gdybym mógł
- wyp... tylne siedzenie (ale moja córa czasem jeździ)
- sakwy na śmietnik (ale kieszenie za małe)
- schowałbym przewody w kierze i o tym myślę ....

Pamiętaj Custom to jak panienka na korcie tenisowym, krótka spódniczka, lekkie polo i adidasy a Classic - jak Violetta Villas na koncercie.
Czekam na litanię obrażonych za Violette Villas ..... :hahaha:
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-07-31, 21:20   

moondek napisał/a:
Popieram uwagę... A "wycieczki" w stronę Radzia skutkować mogą w przyszłości "niesamowitymi przeżyciami"... ;)


moondzio cytując naszego ulubionego klasyka z tematu o gustach muzycznych "sam bym tego lepiej nie napisał" :D

A co do ubierania Customa, to im skromniej im bardziej indywidualnie, tym lepiej.

1. Solo - jedno siodło
2. Bagażnik zamiast drugiego siodła
3. Sakwy skośne, TERYS, albo DRP, żadne SAKO
4. Prosta szeroka kiera
5. Dobre kominy
6. Manetki, lusterka, podnóżki, spacerówki w jednym stylu
7. Oplot na linkach

I będzie piękny :D
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2010-07-31, 21:28   

tunrida ubierz go jak chcesz, jak Ci się podoba.

Ja mam customa, mam założone oparcie (jeżdże głównie z plecaczkiem), bagażnik (trzeba gdzieś role założyć), sakwy, podnóżki kierowcy wysunięte do przodu, podnóżki pasażera wymienione na chromowane i obniżone, tak że są obok wydechów, pusty wydech, lightbar (wątpiłem, że będzie pasował, ale efekt mi się podoba i ta jasność w nocy :) ), białe kierunki do tego i teraz fanfara.

Może da Ci to jakiś obraz. Przede wszystkim maszyna jest Twoja i to Tobie ma się podobać. Też zależy czy motorkiem jeździsz "w koło komina", czy robisz dłuższe wypady. Tak jak chłopaki piszą, pooglądaj galerie, kilka Customów tam jest. :)
 
 
tunrida 



Rocznik: 1999
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-31, 21:45   

Spoko. ;d
Ponad 2 godziny już oglądam wszystkie Wasze dragi i faktycznie.
Są i strasznie gołe classici i ubrane customy. Są całkiem rozebrane i ubrane po zęby. I w mało którym coś mi się ewidentnie "gryzie" optycznie.
W takim razie chromolę i robię to co MI się podoba.
Jak już go obstroję po mojemu, to się wkleję. Ale, że plany mam mocno robudowane, to trochę to potrwa. ;D
dzięki
_________________

 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-07-31, 21:51   

Motocykl ma się podobać Tobie ;D
_________________

 
 
tunrida 



Rocznik: 1999
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-31, 21:57   

soft napisał/a:
No nie .... jak zawiesisz frendzelki na customie to sam Ci dokupię masz do flagi... (do kompletu) :ryczy:

To czekam na przesyłkę.
Frędzelki wiszą już od rana. ;D
Już pisałam w innym wątku, że na razie muszę się nimi nacieszyć. Całe życie (no...połowę życia) marzyłam o frędzelkach na motocyklu. Może jak się nacieszę, to zdejmę. Na razie zostają.
_________________

 
 
spining 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1043
Skąd: Soldau Ostpr.
Wysłany: 2010-08-01, 07:38   

tunrida, Twoj motor, Twoj świat - Tobie ma sie podobac i dostarczac radosci
_________________
Lepiej mieć wspomnienia, niż marzenia.
byl 650; byl 1100; byl RS 1700 SILVERADO
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2010-08-01, 14:46   

spining napisał/a:
tunrida, Twoj motor, Twoj świat - Tobie ma sie podobac i dostarczac radosci

tak wlasnie jezeli lubisz swiecidelka i fredzelki to zakladaj i sie nie ogladaj co powiedza inni
 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-08-02, 09:07   

Tunrida - w naszych moto to jest najpiękniejsze, że chyba nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Ubieraj i rozbieraj jak chcesz. Jak jedziesz na motorze, to kto Ci skoczy, no kto?
_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-08-02, 11:47   Re: Jakie dodatki na customa, jakie na classica ?

tunrida napisał/a:
Czyli- wieś tańczy i śpiewa, tak?

Myślę, że określenie agrotjuning* jest bardziej trafione ;D

tunrida napisał/a:
A na customa? Co nam zostaje by ubrać customa?

Ja wychodzę z założenia, że minimalizm w przypadku Customa jest najlepszy. Generalnie poza gmolami nie miałem nic (do czasu niestety). Później założyłem sakwy (gdzieś musiałem pomieścić niektóre szpeje a i względy bezpieczeństwa nie były bez znaczenia), oraz osłonę wału. Z czasem doszły sisibar oraz podpaska (dla małżonki Drogiej) ale wolałem go jako solówkę (z bagażnikiem lub bez). Wiele elementów było na zamówienie i charakteryzował je "Angus z gitarą". Sporo dodatków typu Kuryakyn (manetki, okładki na zbiorniczki, klamki, podnóżki), nakładki na śruby silnika czy wahacza itp. nieco go wyróżniły a malowanie fabryczne (w płomienie) i tak robiło swoje.

Armatura jest przede wszystkim po to aby ładnie wyglądała i ładnie brzmiała (założone miałem akcesoryjne kominy) i tutaj producenci niezależni prześcigają się w pomysłach. Wejdź na stronę, np. Kuryakyna i zobacz jak można zmienić motocykl :)


Objaśnienia dla pojmujących inaczej lub mających kłopot z językiem polskim:
* (gwiazdka) - postawiona przy określeniu/zwrocie oznacza żart i nie powinna być odbierana w jakikolwiek inny sposób. Nie ponoszę odpowiedzialności, i generalnie mam wyj***ne, za złe (niezgodne z moim zamierzeniem) jego zrozumienie.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group