YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Caberg Konda - opinie
Autor Wiadomość
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2010-07-06, 09:18   Caberg Konda - opinie

Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem,zmiany kasku i wpadl mi w oko oto ten kask:
http://www.moto-akcesoria...rny-mat,p,36918
I tu pytanie:
Czy mozecie cos o nim powiedziec ? pokooj
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-10, 09:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-07-06, 09:47   

Ja mam Caberg'a Rhyno, ale podstawowa sprawa to co widzę w swoim i w Caberg Konda, to mianowicie to ze w nie widze w Dragu licznika :beczy: - w Dragu licznik jest na baku a "wypiętrzenie" na szczęce kasku skutecznie go zasłania. Widzę w opisie, że jesteś sympatykiem więc pewnie masz inne moto zatem może i licznik w innym miejscu. Nie jest to jakaś straszna wada ale może być lekko upierdliwe czasem. Kask Rhyno najcichszy nie jest - nie wiem jak Konda - to nowszy typ więc może coś poprawili. Najlepiej podjedź motorem do sklepu przymierz kask wsiądź na motor i sprawdź co słyszysz :) nie wiem jak tam opory aerodynamiczne - dopóki jeździłem bez szyby na moto to mój mocno szumiał. Ogólnie moje wrażenia co do Caberga to pomimo to, że to włoszczyzna to stosunek jakości do ceny jest OK, szyba się nie zużyła (mocowanie) ani specjalnie nie porysowała przez trzy sezony, wkład po praniu też daje rade - nie skurczył się ani nie rozsypał, hehe szczęka nie opada :hahaha: więc jest OK.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
aks 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 326
Skąd: Warszawa/Rzeszów
Wysłany: 2010-07-06, 13:13   

Przez cały poprzedni sezon jeździłem w integrali Caberga V2R. Tak jak koledzy wspomnieli dużym problemem jest patrzenie na licznik. Głowa idzie w dół, praktycznie oczy tracą kontakt z drogą. Jest to mega wkur.... Dlatego też zacząłem się zastanawaiać nad kaskiem otwartym. Nawet takie sprawy jak zobaczenie kontrolki luzu czy kierunków jest upierdliwe.
Co do Caberga, to dobrze się sprawował, w miarę cichy (ale głośniejszy od jeta Schubertha), szybka nie parowała (prawie nie parowała bo jak się robiło zimno to już nie było tak fajnie), blenda dobrej jakości. Ogólnie Caberga jako firmę oceniam dobrze, ale od momentu kiedy jeżdzę w kasku otwartym, integrala nie chcę mieć.

Jak masz ochotę zobaczyć jak jeździ się w Cabergu V2R to w sobotę wpadnij do mnie, zobaczysz, przejedziesz się i będziesz wiedział. Ten kask o którym piszesz jest podobny w konstrukcji, ale może być troszkę głośniejszy od integrala V2R.
 
 
fog
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-17, 20:14   Re: Caberg Konda - ktoś ma, ktoś używa??

marian00 napisał/a:
Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem,zmiany kasku i wpadl mi w oko oto ten kask:
http://www.moto-akcesoria...rny-mat,p,36918
I tu pytanie:
Czy mozecie cos o nim powiedziec ? pokooj


Witaj, Caberg czy inny Shoei to bardzo dobre kaski jednak podstawową moją zasadą jest to aby przy wyborze kasku sprawdzać czy nie mają one wbudowanych, opuszczanych blend. To dlatego, że osłabiaja one w znacznym stopniu wytrzymałość takiego kasku. Jeżeli oczywiście nie kupujesz materiału żeby się tylko pokazać to proponuję zdecydowanie modele bez tego udziwnienia :)
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2010-07-18, 17:24   

NO wiec sprawa wyglada tak:
Kask juz kupilem i powiem tylko ze jest swietny...
Licznik wydac doskonale, wystarczy tylko oczy pokierowac w dół- nawet bez potrzeby jakiegokolwiek ruchu glową.
A jezeli chodzi o blende to jak najbardziej mi to pasuje ze jest ona w tym kasku- po kilku sezonach przejechanych w Airohu Jet 55 z blenda nie wyobrazam sobie jazdy bez blendy
A jezeli chodzi o to osłabianie konstrukcji kasku to podejrzewam ze jezeli kask bylby tak bardzo oslabiony przez blende to zaden producent by tego nie stosowal ;D ;D
 
 
domingos 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 414
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-23, 13:06   

Ja mam ten kask od kilku miesięcy i nie narzekam... a i problemu z patrzeniem na licznik jakoś nie zuważyłem :-)
Jeśłi teraz miałbym kupić to Nolan N43 AIR...
_________________
"pokażcie swoją prawdziwą twarz, a nikt wam nie uwierzy..."

Domingos :-)
 
 
seba75 



Rocznik: 2003
Wiek: 49
Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 25
Skąd: Dublin/Bydgoszcz
Wysłany: 2010-09-08, 20:32   

Kilka dni temu kupiłem kask Caberg Konda. Wszystko było cacy aż do pierwszego parowania, na szybce od środka zaczęła się "łuszczyc" warstwa teflonu anti-fog.Zgłosiłem wadę do sprzedawcy i dostałem nową szybkę.Zakładam ją i zgadnijcie co się dzieje po 40 sekundach noszenia kasku i chuchania - "łuszczy" się warstwa teflonu.Znowu zgłasiłem do sprzedawcy i czekam teraz na odpowiedz.Czy ktoś w Was mial podobny defekt w tym kasku?
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2010-09-11, 13:02   

Mi poprostu paruje i tyle :mysli:
 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-06-16, 23:38   

Odgrzeję kotleta, mam zamiar nabyć kask Caberg Konda, więc może zapodacie jakieś opinie z użytkowania tych nocniczków ?
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
domingos 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 414
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-17, 15:47   

johnypl napisał/a:
Odgrzeję kotleta, mam zamiar nabyć kask Caberg Konda, więc może zapodacie jakieś opinie z użytkowania tych nocniczków


Ja miałem i nie narzekałem, jak na szczękowy jest ok. Choć mankamentem jest parujaca szyba - ale na to też są sposoby...
_________________
"pokażcie swoją prawdziwą twarz, a nikt wam nie uwierzy..."

Domingos :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group