YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto wykupić AC na motor?
Autor Wiadomość
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-26, 13:43   Czy warto wykupić AC na motor?

Czy warto kupić AC na motor?
Przy wartości mojego DragStara 15000 zł Pani w PZU podała mi wycenę AC 1329 zł/rok.
JA własciwie jest z kradzieżami cjopperów? Bo słyszałem że największe wzięcie mają ścigacze i crossy.
_________________
Kili
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-01-26, 13:56   

Oczywiście, że warto. Ja zdeklarowałem wartość 17.000 i policzyli mi 2300PLN. Za 1329PLN to bym kupił i się nie zastanawiał. Jaki ubezpieczyciel?
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-26, 13:59   

PZU. Jest promocja mam zniżkę na OC 60% - na AC dają taką samą zniżkę jak na OC w pakiecie. OC policzyli mi 51 zł + AC 1329 zł = 1380 zł cały pakiet.
_________________
Kili
 
 
migdał 


Model: SYMPATYK
Wiek: 61
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 573
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-01-26, 14:01   

mam wykupiony pakiet w Allianz i jestem zadowolony
_________________
hakuna matata
 
 
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-26, 14:02   

A nie wiecie jak to jest z poziomem kradzieży chopperów?
_________________
Kili
 
 
grzechu 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 61
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 949
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 14:33   

tylko jak będziesz wykupywał polise to przeczytaj dobrze warunki ubezpieczenia
żeby nie było kupując polise to pięknie ładnie a jak zginie to się okaże że był żle zabezpieczony i nie w odpowiednim miejscu stał i nie było przy nim wartownika z bronią i to nie jest żart
mam kumpla agenta pzu i jak zaczoł mi wyjaśniać punkt po punkcie to na co mi to ubezpieczenie i to za taką kase a jak zginie to niemyśl jeden z drugim że dostaniecie tyle na ile było ubezpieczone
lepiej kupcie za tą kase pare dobrych ( bo idealnych niema ) zabezpieczeń i na paliwo sporo zostanie
_________________
pozdrawiam do zobaczenia na trasie
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2009-01-26, 14:34   

Jak mi kiedyś powiedział zaprzyjaźniony sprzedawca ze sklepu motocyklowego na ul. Wiertniczej w Warszawie: - Armatury nie kradną...

No ale to wszystko jest na zasadzie "podobno", a amatorów cudzej własności nie brakuje... A na tych sk...ów nie ma skutecznej kary...

Ktoś mi kiedyś opowiadał, jak widział następującą akcję:
Blok na warszawskim Ursynowie. Pod blokiem zaparkowana jest taksówka m-ki Mercedes, popularny "baleron". Nagle słychać głuchy dźwięk sypiącego się szkła z bocznej szyby samochodu, włącza się alarm. Przez drzwi wisi złodziej i szarpie się z radiem w samochodzie. Na jego nieszczęście w tej samej chwili do samochodu wraca taksówkarz, 2 metry wzrostu, coś koło 130 kg żywej wagi, z karkiem i bicepsem równymi obwodowi głowy... Jedną ręką wyciąga złodzieja za chabety i podnosi do góry... Złodziej ma ok 13-15 lat, zaczyna się wierzgać nad ziemią i błagać taksówkarza:
- Niech pan mnie nie bije, niech pan nie idzie ze mną na policję bo ojciec mnie zabije...
Taksówkarz stawia gnoja na ziemię i mówi:
- Zbieraj szczeniaku szkło z chodnika, bo tutaj czasami bawi się moja mała córka.
Złodziej zaczyna zbierać szkło kawałek do kawałka. I kiedy uzbierał tak z 3/4 garści, taksówkarz przydeptał z całej siły jego dłoń do chodnika i wycedził:
- A tu masz sk...synu pamiątkę na całe życie, żebyś następnym razem 3 razy się zastanowił, zanim coś znowu będziesz chciał ukraść...

Drastyczne? Może i tak, ale mi gościa jakoś nie było szkoda... To tak tylko na marginesie, jakim "szcunkiem" darzę złodziei.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-26, 14:47   

Motor będzie stał na parkingu strzeżonym, a zimą w garażu na prywatnej posesji. Tez słyszałem, że armatury nie kradną...
_________________
Kili
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4800
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-01-26, 16:44   

kili napisał/a:
Motor będzie stał na parkingu strzeżonym, a zimą w garażu na prywatnej posesji. Tez słyszałem, że armatury nie kradną...


I o to właśnie chodzi. Chopperów nie kradną (przynajmniej w Poznaniu - możesz mi wierzyć na słowo 8) ) Ja wolałem zinwestować w alarm niż płacić złodziejskim ubezpieczalniom.

Kupiłem coś podobnego (są jednak różnice)
http://www.agmot.pl/koszyk.php?d=d&id=26638

Montował to największy spec od alarmów jakiego znam, więc nie mam stracha. Są poza tym, alarmy na tarczę i np. solidne (ale zarazem estetyczne) łańcuchy w oplotach.

Zauważcie, że tak naprawdę, na długo naszych maszyn nigdy nie pozostawiamy. Ja zawsze stawiam Gwiazdeczkę "na oku", tak jak pisał @Kili, maszynki nocują i zimują w innych warunkach. Gdzie najdłużej stoją maszynki bez opieki? No, na zlotach, a tam nie ma opcji jakiejkolwiek kradzieży (przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem).

Myślę, żę wystarczy jakiekolwiek utrudniające zabezpieczenie Na "wzięcie" samochodu jest tylko 5 sek. potem już autko zostaje na miejscu. Z motorkami jest podobnie, jakoś nie wyobrażam sobie dzwigania 250 kg.

W mojej ocenie - szkoda kasy, lepiej za to zatankować ;d
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-01-26, 18:08   

Kradzież kradzieżą, ale jeżeli jest AC, to w przypadku szlifu nie trzeba będzie się martwić o kasę. A co do kradzieży, to w zeszłym roku na targach na służewcu w Warszawie ukradli klientowi motocykl
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2009-01-26, 19:44   

Co do zabezpieczeń, to widziałem testy "niezawodnych" zabezpieczeń za ogromna kasę, które spec rozwalał poniżej 15 sekund. Ostatecznie kolesie podjeżdżają w 5 busem i ładują sprzęta na żywca na pakę. Wszystko raczej g.. warte.
 
 
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-26, 21:57   

Mógłbys podać namiary na kolesia, który to montował i jakie są orientacyjne koszty montażu?

[ Dodano: 2009-01-26, 22:06 ]
Mam jeszcze pytanie: czy są gdzieś rankingi kradzieży motocykli? Bo trochę poszperałem w necie na temat kradzieży i z reguły piszą że zginęły jakieś szlifierki (ścigacze) lub crossy/enduro.
_________________
Kili
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-01-26, 23:28   

"armatur nie kradna" ;D ale tylko statystycznie a wytlumaczenie jest proste.
Duza czesc posiadaczy zelastwa tylko kupuje dodatkowe dekielki,krawaty,uchwyty na kubek i jezdzi dla lansu w czasie gdy nie poleruje szprych. Motocykl jest zawsze w garazu lub na pod czujnym okiem.
Inaczej sie sprawa przedstawia jak ktos sie wybierze w daleka trase i dziennie zostawia maszyne pod innym hotelem oraz na roznych parkingach gdy zwiedza a obca rejstracja dziala jak lep na zlodziei
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4800
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-01-27, 09:51   

kili napisał/a:
Mógłbys podać namiary na kolesia, który to montował i jakie są orientacyjne koszty montażu?


Warsztat jest w Przeźmierowej na ul. Lotniczej 8. Koniecznie wcześniej trzeba dzwonić - 502-78-22-14 Łukasz. Powołaj się na mnie (Marek), przypomnij, że montował alarm w mojej Gwiazdce. Co do kosztów, naprawdę nie pamiętam, ale Łuki ma śmieszne ceny, nie powinno być źle. Powodzonka :)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
kili 



Rocznik: 2000
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-27, 10:32   

Dzięki i pozdrawiam!!!
_________________
Kili
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2009-01-28, 14:56   

Dorzucę swoje 3 gorsze ;)
Osobiście NIE kupiłbym AC na żadnego choppera, a czemu ?
AC dla mnie jest tylko przydatne w przypadku wypadku. Jakoś nie obstawiam kradzieży.
Choppery są na tyle bezpieczne (pozycja kierowcy, długo rozstaw osi oraz niski środek ciężkości), że tym praktycznie nie da się wyrąbać ...

Dlatego AC moim zdaniem jest przeznaczone dla ścigaczy, golasów czy crossów.
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-01-28, 14:59   

Kozak_Barabasz napisał/a:
Choppery są na tyle bezpieczne (pozycja kierowcy, długo rozstaw osi oraz niski środek ciężkości), że tym praktycznie nie da się wyrąbać ...

Nooooo... zwłaszcza podczas manewrów na parkingach. Tam ta nasza stabilność i długi widelec są jak najbardziej na miejscu. Zwiewność, gracja i manewrowość przegubowego Ikarusa ;p
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2009-01-28, 16:36   

pan_wiewiorka napisał/a:
Nooooo... zwłaszcza podczas manewrów na parkingach. Tam ta nasza stabilność i długi widelec są jak najbardziej na miejscu. Zwiewność, gracja i manewrowość przegubowego Ikarusa ;p

Za wypolerowanie gmoli nie zapłacisz 1300zł ;p
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-01-29, 07:33   

Kozak_Barabasz napisał/a:
Za wypolerowanie gmoli nie zapłacisz 1300zł

Zwłaszcza kiedy pieprzniesz o autko pomiędzy gmolami ;D
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3290
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2009-01-29, 07:42   

Nie mówicie Panowie o tak zwanym udziale własnym ubezpieczonego, do wysokości którego AC w ogóle nie jest wypłacane a ponad niego wypłacana jest tylko różnica.
Jednak jak wszystko AC ma i swoje minusy i plusy.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group