YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikator / Interkom
Autor Wiadomość
metro 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 405
Skąd: Halinów
Wysłany: 2010-01-18, 11:03   

Może ja źle rozumuję, ale chyba interkom służy do porozumiewania się kierowcy i pasażera, a CB do kontaktu pomiędzy kierującymi motocyklami. Jeżeli tak, to przeznaczenie tych urzadzeń jest zupełnie inne. Nie da się chyba porozumieć z plecaczkiem za pomocą CB? :nie_wiem:
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2010-01-18, 11:17   

Jeżyk, skontaktuj się ze Zbychem lub Anulą. Oni mają coś podobnego i mówią, że przy większych prędkościach to nie spełnia swojej funkcji. Nic nie słychać... :nie_wiem:
Ja jestem szczerze tym zainteresowany, pod warunkiem, żenie będą to pieniądze wyrzucone w błoto...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2010-01-18, 12:00   

Mam podobny ;/ Do 60 km/h jeszcze coś słychać ale potem :nie_wiem: dupa
Korzystałem z niego tylko w czasie przejazdu przez miasto , kiedy prędkość była mała , ale za miastem kompletnie bezużyteczny , no i te majtające się kable ;/ ;/ ;/
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-01-18, 12:11   

Temat kiedyś poruszany ze Zbyszkiem ma podobną opinie, co ty tyle, że oni z Anulą latają na dwa moto. Problem jest w mikrofonie, który zbiera za dużo szumów. Jeżeli działa to tylko przy małych prędkościach to na gwizdek mi to. Przy małych prędkościach dogaduję się z plecaczkiem bez interkomu. Jeśli chodzi o komunikację miedzy motocyklami to chyba lepszym rozwiązaniem było by CB głównie mam na myśli większy zasięg.

[ Dodano: 2010-01-18, 12:12 ]
Lokis, oto chodzi :brawo:
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Anula 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 1146
Skąd: Otwock Free Star
Wysłany: 2010-01-18, 12:24   

My mamy do porozumiewania się między motocyklistami. Dobrze słychać przy jeżdzie do ok.60 km/h (np.w mieście). Przy prędkościach rzędu 90-100 km/h jest zbyt dużo szumu, by było dobrze słychać. Tzn. słyszysz, że mówią, ale nie bardzo możesz rozróżnić co. Przyczyna to nasze otwarte kaski.
_________________
SUZUKI VL 800
***** ***

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" Armand Jean Richelieu.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein.

"Nie przestajemy się bawić, bo się starzejemy. Starzejemy się, bo przestajemy się bawić" George Bernard Shaw.
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-18, 12:50   

No właśnie .
Szukamy dobrego sprzętu do porozumiewania się kierowca - plecaczek
CB służy do porozumiewania się miedzy motocyklami a jak na ten czas jest to drogi sprzęt , na który niewiele osób może sobie pozwolić.
Więc jeśli w grupie mam być sam z CB to jego posiadanie mija się z celem.

Poszukajmy dobrego intercomu do komunikacji kierowca - pasażer.

Dawid Z. twierdzi, że ten co poleca przetestował na otwartym kasku i jakość rozmowy przy prędkości 100-120 km jest dobra.
Więc jest to opinia użytkownika.
Pieniądze nie są duże dlatego ja zaryzykuje i kupię ten intercom .

Dawid Z., napisz swoją opinie na temat intercomu , który polecasz.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
metro 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 405
Skąd: Halinów
Wysłany: 2010-01-18, 12:54   

Połączenie między kierowcą a plecaczkiem jest realizowane przy pomocy kabelka. Czy ten kabelek jest jakoś przymocowany, czy też fruwa sobie swobodnie podczas jazdy?
A jeżeli tak, to czy nie przeszkadza?
Może Dawid Z. mógłbys cos na ten temat napisać.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-01-18, 19:17   

moondek napisał/a:
Jeżyk, skontaktuj się ze Zbychem lub Anulą. Oni mają coś podobnego i mówią, że przy większych prędkościach to nie spełnia swojej funkcji. Nic nie słychać... :nie_wiem:
Ja jestem szczerze tym zainteresowany, pod warunkiem, żenie będą to pieniądze wyrzucone w błoto...


Jeżeli porównujemy urządzenia, ich działanie itd, to wyrażając opinię wyrażamy na temat konkretnego modelu. czy Anula ma ten sam zestaw co Dawid.Z Bo jeżeli nie, to jest to po prostu mowa trawa. To tak jak powiedzieć, że CB to ch.....za, bo się kupiło radio za kilka złotych (jest talki alan i bez przeróbki nie pójdzie za cholerę), a stu innych użytkowników CB (już lepszej jakości) poklepie się po głowie i powie- no cooooo tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy gadasz

Jeżeli to jest połączenie na kablu, to musi działać. Fale radiowe to inna bajka, na kablu nie ma co zakłócać.Chyba, że jakość marna mikrofonu i słuchawek
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-01-18, 19:28   

witek1965 napisał/a:
Jeżeli to jest połączenie na kablu, to musi działać. Fale radiowe to inna bajka, na kablu nie ma co zakłócać.Chyba, że jakość marna mikrofonu i słuchawek

Każdy mikrofon, który nie jest mikrofonem kierunkowym będzie zbierał taką ilość szumów, że sobie nie pogadasz bez znaczenia czy na kablu czy radiowo. Jeżeli jest to przetestowane, że powyżej 100km/h jest sii to OK. Moim zdaniem tylko testy w warunkach drogowych są w stanie odpowiedzieć na pytani czy dane urządzenie się sprawdza.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-01-18, 19:37   

Mówcie sobie co chcecie ja mam to i jestem zadowolony.
_________________
Dawid Z.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-01-18, 19:39   

jaro napisał/a:
Moim zdaniem tylko testy w warunkach drogowych są w stanie odpowiedzieć na pytani czy dane urządzenie się sprawdza.


I taki test przeprowadził Dawid Z. i tego się trzymajmy
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-01-18, 19:40   

No, dlatego twoja opinia jest tu najważniejsza. Jeżeli to dobrze przetestowałeś powyżej 100 i naprawdę dobrze słychać bez szumów i takich tam to super.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-01-18, 19:48   

Mówię testowałem do 120km/h i jak na takie małe urządzenie to jestem bardzo zadowolony. Jedyne co to mikrofon musi być ustawiony tuż przy ustach to tyle co mam do powiedzenia.
_________________
Dawid Z.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-01-18, 19:58   

metro napisał/a:
Połączenie między kierowcą a plecaczkiem jest realizowane przy pomocy kabelka. Czy ten kabelek jest jakoś przymocowany, czy też fruwa sobie swobodnie podczas jazdy?


No więc tłumaczę : jest centralka z 2 wejściami na "Dżeka" oraz 2 zestawy mikrofon + słuchawka z końcówkami.(w centralce jest pokrętło jako włącznik i regulacja poziomu głośności.)
Słuchawki podpinasz do centralki a centralkę wkładasz do kieszeni. Kable można schować pod kurtkę lub na jak kto woli.

[ Dodano: 2010-01-18, 20:00 ]
Tak to wygląda.
http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?moduleno=10060
_________________
Dawid Z.
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2010-01-18, 20:46   

Cena tego interkomu nie powala, dlatego jeżeli się nie sprawdzi, będę miał urządzonko do udoskonalenia ;d Ale skoro Dawid Z., twierdzi, że je przetestował, to w czym problem ?
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-01-18, 21:24   

Żeby był Wilk syty i Owca cała. Kupię 1szt. dla kogoś z Was i jako osoba wiarygodna w Waszym środowisku przetestuje to z Plecaczkiem, wyrazi opinię a wtedy reszta osób jak będzie chciała to sobie dokupi, jak nie to nikt nikogo do niczego nie zmusza.
_________________
Dawid Z.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2010-01-18, 22:41   

Cytat:
Jeżeli to jest połączenie na kablu, to musi działać. Fale radiowe to inna bajka, na kablu nie ma co zakłócać.Chyba, że jakość marna mikrofonu i słuchawek
_________________

Witia, tu nie chodzi o zakłócenia na kablu, czy na falach radiowych, tylko o wiatr, który przy większych prędkościach sprawia, że w uszach słychać jeden wielki szum, a nie mowę (trawę ;) ). Gąbka na mikrofonie nie wystarcza. Ktoś, kto ma pełny kask, to może brać to w ciemno, bo nie powinien mieć zakłóceń spowodowanych podmuchem powietrza. Ja mam kask otwarty i się szczypię, bo kupić trzeba min. 2 szt., a to już kwota nie w kij pierdział.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-18, 23:42   

To jest zestaw do rozmów między dwoma osobami - w komplecie są 2 intercomy.




Cytat:
Mówię testowałem do 120km/h i jak na takie małe urządzenie to jestem bardzo zadowolony. Jedyne co to mikrofon musi być ustawiony tuż przy ustach to tyle co mam do powiedzenia.


Dawid, w otwartym kasku nie ustawisz mikrofonu blisko ust :(
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-01-19, 00:24   

EDDIE napisał/a:
To jest zestaw do rozmów między dwoma osobami - w komplecie są 2 intercomy.


Mi się też tak wydawało, że jest to komplet dla dwóch osób. Dawid Z. potwierdź to proszę
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-19, 08:31   

jaro napisał/a:

Każdy mikrofon, który nie jest mikrofonem kierunkowym będzie zbierał taką ilość szumów, że sobie nie pogadasz bez znaczenia czy na kablu czy radiowo. Jeżeli jest to przetestowane, że powyżej 100km/h jest sii to OK. Moim zdaniem tylko testy w warunkach drogowych są w stanie odpowiedzieć na pytani czy dane urządzenie się sprawdza.


Spójrzcie na budowę mikrofonu przy intercomie, który poleca Dawid Z.
Nie ma on budowy tak jak w innych podobnych urządzeniach tego typu tzn. nie ma gąbki dookoła mikrofonu a sam mikrofon jest ma nacięcia tylko z jednej strony, którą to stronę kierujemy na usta.
Może przez taką budowę zbiera mniej wiatru podczas jazdy i dlatego jest dobrze słychać co się mówi a szum jest ograniczony do minimum.

To są moje spostrzeżenia .
Nie jestem fachowcem.
Niech ktoś znający potwierdzi lub zaprzeczy moim obserwacjom.
Sam jestem ciekaw jak jest naprawdę.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group