YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dopuszczalna waga sakw
Autor Wiadomość
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 12:46   dopuszczalna waga sakw

Witam

Mam pytanie. Jaka jest dopuszczalna waga sakwa + zawartość mocowanej na stalarzu Drag Stara 1100 Classic.

Chcę zrobić dodatkową skrzynkę w sakwie zamykaną na jakiś zamek. Myślałem o kwasówce ale jak obliczyłem to całość z sakwą bez zawartości miała by około 10 kg.
To już trochę za dużo. Myślę teraz o jakimś tworzywie jak polietylen.

To by było takie małe zabezpieczenie przed złodziejaszkami nie posiadającymi sprzętu np. przed sklepami itp. evil
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-01-19, 13:07   

A co Ty w tych sakwach wozisz żeby stosować półpancerne rozwiązania? Powiem tak, do tej pory (obym nie zapeszył) stosuję sakwy bez zamknięć, kluczyków czy innych odstraszaczy. Primo, w ten sposób pokazujesz, że coś tam masz i kusisz. Secundo, jak ktoś będzie chciał podpierdolić, to nawet hartowana stal nie powstrzyma. Ba! Jak się nie dostanie to jeszcze Ci ze złości Gwiazdkę porysuje, po co?
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 13:58   

pan_wiewiorka napisał/a:
A co Ty w tych sakwach wozisz żeby stosować półpancerne rozwiązania? Powiem tak, do tej pory (obym nie zapeszył) stosuję sakwy bez zamknięć, kluczyków czy innych odstraszaczy. primo, w ten sposób pokazujesz, ze coś tam masz i kusisz.


Ale w moim rozwiązaniu nie będzie widać zamknięcia. Ponieważ wszystko będzie w sakwie.
Chcę zrobić tak tylko 1 sakwę. Nie chce mi się odchodząc od moto tachać wszystkiego ze sobą lub co chwilę zerkać czy nikt się do sakw się nie dobiera. Wiadomo dla chcącego nic trudnego ale jak jakiś przypadkowy sympatyk cudzych rzeczy otworzy sakwę i zobaczy zamknięcie to może da sobie spokój. ;)
Gorzej jak ją potnie z boku myśląc że w ten sposób się tam dostanie. evil

I tak źle i tak niedobrze ;/ Szlag by trafił tych złodziei.
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-01-19, 14:53   

problem tylko w tym ze wazy 10 kg a obciazenie to okolo 5 kg, wiec faktycznie musisz popracowac nad innym materialem ;d
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-01-19, 15:23   

Nie jesteś czasem za bardzo przewrażliwiony z tymi złodziejami ? Zresztą co Ci ukradną : skarpetki,spodnie, koszulki - wątpię ! Dałbym sobie z tym spokój , po co dodatkowo obciążać gwiazdkę.
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 16:20   

Sylwek napisał/a:
Nie jesteś czasem za bardzo przewrażliwiony z tymi złodziejami ? Zresztą co Ci ukradną : skarpetki,spodnie, koszulki - wątpię ! Dałbym sobie z tym spokój , po co dodatkowo obciążać gwiazdkę.


O koszulki skarpetki i td. to ja się nie martwię, gorzej jak w sakwie mam nieraz cosik innego np. małą samochodową sprężarkę do pompowania kół lub nawigację. O prawdziwych złodziejaszków to ja się nie martwię oni sobie i tak poradzą. Chodzi mi o takich gówniarzy co to wszędzie łapy włożą i potrzebne czy nie ale mu się przyda. evil

Fazzi jesteś pewien że 5kg dla 1 sakwy? Ja słyszałem że 5kg dla bagażnika.
Jeżeli tak to moja sakwa waży 3,5 kg i na cosik wjęcej nie mógłbym sobie pozwolić. ;/
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-01-19, 19:14   

ja wiem ze to jest waga umowna ale takie jest np obciazenie fix-klikow ktore sluza do mocowania sakw. Ja juz bylbym sklonny uznac ze 5 kg to ladownosc sakwy a wbrew pozorom to nie malo, taka ma mniej wiecej pakownosc beben pralki a to masa ciuchow :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group