YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rozrusznik kręci cały czas ds 1100
Autor Wiadomość
Ralf 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 11
Skąd: Brzozów
Wysłany: 2019-08-21, 18:28   rozrusznik kręci cały czas ds 1100

Witam!!! Mam problem z rozrusznikiem badz z przekaznikiem rozrusznika. Po zapaleniu motocykla rozrusznik kreci caly czas. Nie pomaga wylaczenie stacyjki Nie reaguje na wylacznik awaryjny, gasnie po zdjęciu klemy. Wymieniłem przekaznik rozrusznika i kilka dni bylo ok. Dzis odpalilem normalnie i po przejechaniu 30 km zgasilem motor a rozrusznik kreci!!! Musialen na szybko zciagac kleme!!! Po odlaczeniu kabla od rozrusznika zakrecilem kleme i odpalilem dotykajac kablem o srube rozrusznika. Ktos mial cos takiego u siebie??? Wymiana na kolejny przekażnik raczej nic nie da. Gdzie tkwi problem???
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2019-08-21, 19:13   

Sprzęgło rozrusznika Kolego, poczytaj na forum, Kolega Toni175 załatwia sprawę.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Ralf 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 11
Skąd: Brzozów
Wysłany: 2019-08-21, 19:31   

Sprzęgło rozrusznika było robione niedawno. Albo to cos innego albo zle zrobione???
_________________
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością. Anthony Hopkins.
 
 
MIKI 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 862
Skąd: Czarnków/Wlkp.
Wysłany: 2019-08-21, 19:55   

Merlin napisał/a:
Sprzęgło rozrusznika Kolego, poczytaj na forum, Kolega Toni175 załatwia sprawę.

Merlin, wydaje mi się że to raczej coś z prądami niż z sprzęgiełkiem...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2019-08-21, 20:02   

Merlin napisał/a:
Sprzęgło rozrusznika Kolego
no coś TY. MOzesz go wyjąc na zewnątrz, przedłuzyc przewody i ma zakręcić po włączeniu startera i po puszczeniu przestać kręcić i tyle. To jest silnik elektryczny, nic więcej. A zazębianie i uruchamianie silnika, to juz sprawa mechaniczna.

Tu jest sprawa elektryczna. Rozrusznik dostaje prąd, i kręci. U ciebie występuje typowy objaw podania prądu i niestety ten prąd jest podawany cały czas.
Kiedyś w PF126p, była linka, którą się zaciągało i rozrusznik kręcił. W zimie zaciągnąłem, rozrusznik zaczął kręcić, linka przymarzła i nie pozwoliła na cofniecie. Skutek, rozrusznik poszedł z dymem, zanim odkręciłem klemę. Później zaopatrzyłem się w wyłącznik masy.
Tak więc u Ciebie kolego, albo sklejają się styki włącznika, albo padł przekaźnik. To, że wymieniony niedawno nic nie znaczy. Pechowy może jakiś.
Ralf napisał/a:
Dzis odpalilem normalnie i po przejechaniu 30 km zgasiłem motor a rozrusznik kreci!!!
o wow. Nie poszedł z dymem ? Nie wspomnę o tym ile on prądu musiał wyssać z akumulatora, bo chyba alternator nie nadążył ładować. Rozrusznik to największy odbiornik prądu
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Ralf 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 11
Skąd: Brzozów
Wysłany: 2019-08-21, 20:23   

Przed pierwszą awarią bylo jeszcze lepiej! Ja na sterter a tu nic!!! Wczeniej jak palilem to raz zapalil od strzala a innym razem trzeba bylo dlugo mielic albo slabo krecil i przygasaly kontrolki. A więc wracajac do wątku ja na starter a tu nic! Gorki niema!!! Co tu zrobic. Wyjąłem kluczyk i rozgladam sie za kims az tu nagle zaczyna rozrusznik krecic!!! Mysle czary!!! Szczescie mialem srybokret i odlaczylem kleme, nastepnie odlaczylem kabel od rozrusznika podlaczylem kleme i zapalilem dotykajac kablem sruby rozrusznika. Po zapaleniu zaizolowalem kabel i w droge!!! Mechanik kazal wymienic przekaznik rozrusznika ( powiedzial ze sie zespawal) wiec wymienilem i kilka dni bylo ok az do dzis gdzie... sytuacje juz opisalem wczesniej. Sprzeglo raczej bedzie ok. To pewno cos z pradem ale co??? Pozdrawiam!!!
_________________
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością. Anthony Hopkins.
 
 
Gandalf 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 106
Skąd: OL-WA
Wysłany: 2019-08-22, 09:10   

Ralf napisał/a:

Wyjąłem kluczyk i rozgladam sie za kims az tu nagle zaczyna rozrusznik krecic!!!


Jeżeli wyjąłeś kluczyk, to powinno zostać odcięte zasilanie - nie pamiętam niestety czy tylko na włączniku-starterze przy kierownicy, czy również na samym przekaźniku (bo zasada jest taka - podajesz mały prąd tym włącznikiem z kierownicy na przekaźnik, aby przez przekaźnik dopiero podać duży prąd na rozrusznik). Obawiam się, ze że względu na płynące potencjalnie duże prądy, stacyjka odcina tylko część układu zasilania włączników do poszczególnych przekaźników - świateł, rozrusznika, itp. / sprawdzę jak odnajdę schemat, bo nie mam go pod ręką.

Ralf napisał/a:

Mechanik kazal wymienic przekaznik rozrusznika ( powiedzial ze sie zespawal) …


I tu bym szukał przyczyny - wymienił, albo przynajmniej obmierzył ten nowy przekaźnik, bo jak on się "zawiesił", a odcinane jest tylko zasilanie spod stacyjki na włącznik rozrusznika z kierownicy, to bardzo prawdopodobne, że nawet przy wyjętym kluczyku będzie on cały czas kręcił.

====
P.S. Ciekawe, czy wyłącznik bezpieczeństwa w tym przypadku by pomógł i zdławił niekontrolowany rozrusznik - do sprawdzenia :nie_wiem:
 
 
Ralf 


Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2006
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 11
Skąd: Brzozów
Wysłany: 2019-08-22, 10:35   

Włącznik czerwony na kierownicy tylko gasi maszyne ale rozrusznika nie zatrzyma😭. Byłem dzis u mechanika i wymienił mi przekaznik na mocniejszy. Na razie działa. Ma ktos może oryginalny na sprzedaz???
_________________
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością. Anthony Hopkins.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2019-08-22, 19:33   

miki napisał/a:
Merlin napisał/a:
Sprzęgło rozrusznika Kolego, poczytaj na forum, Kolega Toni175 załatwia sprawę.

Merlin, wydaje mi się że to raczej coś z prądami niż z sprzęgiełkiem...


Prawda, nie dokladnie doczytałem, sorry.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2019-08-22, 20:33   

Ralf napisał/a:
Mechanik kazal wymienic przekaznik rozrusznika ( powiedzial ze sie zespawal)
ja nazwałem to sklejeniem i jak widzisz, nie jest to zdanie odosobnione. Jak kiepskie styki to tak będzie.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group