YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przy zakupie/sprzedaży - UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!
Autor Wiadomość
orcio 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 43
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-11, 22:15   

to chyba mamy taki przyklad: http://busprestige.otomoto.pl/ nawet adres jest ;) ciekawe czy prawdziwy
_________________
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2011-01-11, 22:38   

orcio napisał/a:
to chyba mamy taki przyklad: http://busprestige.otomoto.pl/ nawet adres jest ;) ciekawe czy prawdziwy

jeśli jesteś zainteresowany pisz do Sylwka on jest właśnie z tej miejscowości
ale jak widzę ich oferty to chyba masz rację
_________________
HONDA ST1300 PAN EUROPEAN 2010
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2011-01-12, 01:41   

orcio napisał/a:
to chyba mamy taki przyklad: http://busprestige.otomoto.pl/ nawet adres jest ;) ciekawe czy prawdziwy

Poprzeglądałem ich fotki , żadna nie jest zrobiona w rejonie Kębłowa
W miejscu gdzie podana jest lokalizacja jest firma ale z tego co mi wiadomo zajmuje się przebudową busów . http://dealer.mobile.eu/BUS-PRESTIGE http://www.busprestige.pl/
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
chorąży 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Wiek: 52
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-12, 10:41   

Panie i Panowie :) wygląda na to, że musimy kupować moto od samych siebie :) nie będzie oszustwa i wszystko w rodzinie zostanie :)
_________________

 
 
Wiedźma 


Model: SYMPATYK
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 609
Skąd: z Puszczy
Wysłany: 2011-02-04, 15:38   

Niestety oszuści Allegrowi działają nie tylko w branży motocyklowej, o czym miałem okazje się niedawno przekonać. K...wa kilka stówek w plecy. Teraz trwa spór ale czuję, że nic to nie da. Bądźmy czujni zwłaszcza przy transakcjach zagranicznych. Nie będę opisywał bo nie dotyczy to motocykla.
_________________
"Born to ride", szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym tak późno.
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1595
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2011-02-05, 12:28   

Wiedźma napisał/a:
Nie będę opisywał bo nie dotyczy to motocykla


Wieźma , nie ważne , że nie dotyczy moto. Opisuj , zawsze to jakaś przestroga.
To jest temat :uważaj na oszustów.
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-10-27, 07:17   Sprzedaż motocykla za granicę

Do tej pory spotkałem się że to my kupujemy motocykle ect za granicą bo jest taniej. Czy ktoś z was spotkał się z odwrotną sytuacją? Jestem zmuszony sprzedać swoją 650 i osoba która jest zainteresowana jest z UK. Czy ktoś z was miał styczność z takim przypadkiem?

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2011-10-27, 10:17 ]
scalono z podobnym tematem
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
SAJMON 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 48
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1432
Skąd: Pod lasem
Wysłany: 2011-10-27, 07:35   

Jeżeli słyszałem o takich przypadkach to dotyczyło to prób wyłudzenia kasy. Bądź ostrożny.
 
 
spining 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1043
Skąd: Soldau Ostpr.
Wysłany: 2011-10-27, 07:37   

mikruss, Ty z Pruszkowa i panikujesz ?? ??


kupujacy moze chciec wplacic zaliczke i prosic o wyslanie sprzeta, a reszte po dotarciu towaru i to moze byc .....Twoj ostatni kontakt z nim
_________________
Lepiej mieć wspomnienia, niż marzenia.
byl 650; byl 1100; byl RS 1700 SILVERADO
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-10-27, 07:39   

mikruss, ja bym sprzet oddał w chwili posiadania kasy w ręku. Ja też czytałem o próbach a nawet udanych oszustwach. Polegało to na tym ,że sprzęt odbierał kurier a kasa była wysłana przelewem. Nawet "była" na Twoim rachunku ale jest jakieś dziwne prawo, że przelew w każdym momencie można cofnąć. Te pieniądze nigdy nie docierały na rachunek osoby sprzedającej. Umowa była już napisana na kogoś i ani sprzętu ani kasy. Wszystko na legalu. !
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2011-10-27, 08:18   

Miałem taką propozycję gdy sprzedawałem Hondę ...
Zagmatwana próba wyłudzenia ... pytano o mój numer PayPal, kombinowano, że zapłata będzie zaraz po wysłaniu moto ... a kupujący przedstawiał się jako oficer marynarz, który pisał ze statku, który za kilka dni będzie na lądzie ... odpisałem ... F... off ... ;D
_________________
... Ride now , work later ... :8
Drag, Road, Rock'n'roll
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-10-27, 08:28   

mikruss -Wczoraj czytałem coś podobnego na innym forum.Oczywiście wszyscy odradzili koledze by sobie darował tego klienta.I tak zrobił na szczęście,bo to wyglądało na wałek i tyle.Jak sprzedawać to przynajmniej nabywający powinien być zainteresowany obejrzeniem sprzętu.A poza tym w Anglii kupi przecież taniej niż w Polsce, może sam pojechać i obejrzeć.Ciekawe czy transakcja miała być dokonana PayPalem?Dodaję tekst byś zobaczył jak to w tamtym przypadku wyglądało.Pozdrawiam.
,,Koledzy, chciałem opisać pewną sytuację:
Napisał do mnie koleś z Anglii że jest zainteresowany kupnem mojego moto (widział go na allegro). Prosił o więcej szczegółów. Po opisaniu mu moto napisał, że mu się podoba, że cena jest ok i że mam podać dane PayPal do płatności i potem on zorganizuje transport moto do Anglii. Ja nie mam konta PayPal więc poczytałem trochę opinii na necie i zdarza się dużo oszustw, zwrotów kasy do kupującego po tym jak nie potwierdził odbioru przesyłki itd. Napisałem, że nie wyobrażam sobie kupna moto bez obejrzenia, zaproponowałem nawet że odbiorę gościa z lotniska w Katowicach bądź Krakowie. Napisałem też, że najlepiej byłoby gdyby płatność odbyła się zwykłym przelewem a najlepiej gotówa do ręki. Gościu twierdzi, że charakter jego pracy nie pozwala mu przylecieć obejrzeć moto, że wierzy mi i dalej z tym PayPalem. W końcu napisałem mu, że mam spore obawy co do bezpieczeństwa takiej transakcji i już nie odpisał."
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-10-27, 11:37   

Dzięki przeczytałem i napiszę do niego ale opierając się na waszych radach.

O tym Pay Pal też pisze i mnie się to od razu nie podobało. Jeżeli miałbym sprzedać to tylko jak kasa będzie na moim koncie z którego ja przelał bym na inne dla pewności że kasę mam. Zresztą dla mnie wydaje się to też dziwne że ktoś stamtąd chce kupić moto.

Zobaczymy co odpisze
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2011-10-27, 11:47   

Odpisz, że bardzo chętnie bo znajomi z policji jadą akurat na warsztaty organizowane przez Interpol i mogą zabrać motocykl ze swoim sprzętem...


Oczywiście po wpłacie 20% zaliczki





Ciekaw co wtedy odpisze... :hahaha:
_________________
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-10-27, 14:13   

Napisałem że sprzedam ale jak kasa będzie na moim koncie. A on odpisał to samo co przed moim ostatnim emailem. Czyli kanał z tego wynika. Zresztą wrzuciłem w google jego adres e-mail i pokazały się jakieś fora na których opisują ten adres jako trefny. Dobrze że jest forum :)
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-10-27, 16:27   

mikruss, Cieszę się , że mogłem się przydać.Powodzenia w sprzedaży i już normalnej transakcji oby jak najintratniejszej dla Ciebie.Pozdrawiam :browarek:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-10-27, 19:18   

I tobie ROBERT72 i wam wszystkim bardzo dziękuję za podpowiedzi. Nie ukrywam że od początku byłem zdziwiony że ktoś chce kupić moto tam gdzie drożej. Ale ponieważ wyznaję zasadę :

Koniec języka za przewodnika

zawsze warto zapytać innych o radę.

Pzdr
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
WAYNE 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 50
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-10-31, 14:12   

Podłączę się do tematu, bo właśnie szukam DragStara 1100 i kilka dni temu naciąłem się na trefne ogłoszenie. Mechanizm dokładnie taki jak opisany w pierwszym poście. Koleś pisze po angielsku, moto jest w Anglii, sprowadzeniem zajmie się "profesjonalna firma spedycyjna". Wystarczy im przelać kasę, oczywiście przekazem Western Union.

Tym razem link do "zaufanej" firmy spedycyjnej, która miała zabezpieczyć transakcję to:
http://www.zack-cargo.co.uk/

Otomoto już usunęło ogłoszenie, zgłosiłem to policajom ale pewnie i tak g*** zrobią. Musieliby nawiązać współpracę z brytyjską policją. A tu dowodów żadnych a i ślady marne...

Jedyne co pozostaje to ostrzegać kogo się da. Swoją drogą, latając trochę po internecie udało mi się dotrzeć do historii osób, które w ten sposób nie tylko motory, ale i auta "kupiły". Wysłać w ciemno kilkadziesiąt tys. zł... no comment...
 
 
Woolfowe 


Model: SYMPATYK
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 24
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-12-12, 19:39   

Widzę, że "Marynarz" dalej szuka motocykla bo już dostałem dwa podobne maile. Ludzie nie myśla, a takie szumowiny mają sposób na zarobek.

Wrzuciłem w google i dlugo nie trzeba było szukać powiązań i standardowych zwrotów.



Cytat:
Thanks for your quick reply.Am from london in Uk so tell me the last price again here.. I am a Marine Engineer and i will still be on-board till 30th of December. I have contacted a shipping company who will come over there for the test driving and come with a camera video to view the Bike.the shipper will transport the Biketo my destination after we might have finalized and reached an agreement after payment have been made I can only make the payment via PayPal.. Due to the nature of my Job as a Marine Engineer, i cannot send cash to anybody because there is no means to send money while on-board except online transfer. so the easiest way i can make payment is through PayPal... i will even have to contact PayPal Company so that both mine and your account will be secured and safeguard okay. I need to safeguard my money as well against fraud and scam on internet. So kindly send me the email address you used to register so that i can send the money to your account online. Also,If you already have a PayPal account,send me the email address you used to register so that i can effect the payment to you...

My mode of payment is by PayPal Account which will reflect to your account immediately .If you agree with this,kindly get
back to me with your details :-
Your Last Price in Euro???
Your Full Name???
Your Paypal Account???
Your Mobile Number???
Your Home Address???
Zip Code ?? ? Country ?? ?

i wait your respond...
 
 
Slawiks 


Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Kostrzyn
  Wysłany: 2011-12-12, 21:36   

Witam. Ja również trafiłem na oszusta podczas próby sprzedaży moto w listopadzie br. Oczywiście dostałem emaila ze standardowym zestawem pytań tak jak w cytacie Woolfowe. Ponieważ nie zaakceptowałem propozycji kupującego aby dokonać sprzedaży za pomocą PayPal na jego warunkach (20% przedpłaty, reszta po odbiorze moto) kontakt urwał się. Dwa dni temu ponowiłem ogłoszenie i dziś znowu oszust się odezwał ze znanym już zestawem pytań i propozycją natychmiastowego zakupu mojego motocykla tyle tylko, że już z innego adresu poczty elektronicznej.
Uważajcie na oszustów bo wygląda na to, że działają systemowo i nie wiadomo jaką jeszcze sztuczkę wymyślą....Pozdrawiam i życzę udanych transakcji.
_________________
Slawiks
MS 1300
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group