YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przy zakupie/sprzedaży - UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!
Autor Wiadomość
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
  Wysłany: 2010-04-07, 15:38   przy zakupie/sprzedaży - UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!

Wielu z Was „buszuje” w Internecie w poszukiwaniu tzw. okazji. Niejednokrotnie natrafiacie na nią przez czysty przypadek, czasem na skutek metodycznych działań. Wszystko dobrze, jeśli Waszym działaniom towarzyszy rozsadek i rozwaga.

Transakcja ma to do siebie, że dwie strony uczestniczące w umowie mają odrębne oczekiwania ekonomiczne. Jeden chce drogo sprzedać – drugo tanio kupić. I jest problem.

Takie sytuacje wykorzystują cwaniaczki, którzy chcą zarobić na czyjejś krzywdzie. Pal licho, jeśli mówimy o niewielkich kwotach (chociaż i tak każda strata jest dotkliwa). A co jeśli oszust chce zabrać Wasze całe oszczędności?

Tylko czujność Was uratuje.

Przykładowy mechanizm działania międzynarodowej szajki.
- gość umieszcza atrakcyjne ogłoszenie o sprzedaży np. moto na popularnych portalach



(był też na allegro, ale się zmył). Żadnych adresów, telefonów, jedynie kontakt mailowy
- nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował, a co mi tam…
- kontakt mailowy nawiązał po pewnym czasie, komunikuje się w języku angielskim – mieszka w Londynie
- pisze, że moto kupił jak był w Polsce przez rok (nasze tablice rejestracyjne), przed powrotem do UK nie zdążył sprzedać, a tam, na miejscu nikt nie chce tego kupić na polskich „blachach”
- mówię – żaden problem
- koleś chce pokryć koszt transportu do Polski (200 euro) – fajnie nie?
- cały czas płynny i systematyczny kontakt mailowy
- jak na razie ignoruje moje prośby o foty maszynki, o numerze VIN nie wspominając ;/
- jak maszyna ma dotrzeć do Polski? Zaproponował jedną z większych firm zajmujących się transakcjami „na odległość”, wysłał linka (fajna stronka, dużo ciekawych informacji tam umieszczają o prowadzonej działalności – budzi zaufanie).
- jak to ma działać? Ja wysyłam kase do firmy, oni potwierdzają przyjęcie określonej kwoty, odbierają moto z Londynu i wiozą do mnie. Ja mam kilka dni na zapoznanie się z przesyłką i po jej akceptacji – daję znać do firmy, że wszystko jest OK. Dopiero oni wysyłają kasę do właściciela moto. Firma jest gwarantem, że nikt nikogo nie oszuka. Proste i przyjemne handlowanie „na odległość”. Sama radość.
- ale… Internet to potęga…



- widzicie podobieństwo na stronach? Nie zadali sobie trudu zmiany szablonu, kosmetyczne zmiany w układzie strony i inne domeny ;/
- nic tylko kasę przesłac, co?
- po propozycji osobistego odbioru maszyny z Londynu – koleś się zmył….

Przesadzam? Nie sądzę.

…ku przestrodze…
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
Ostatnio zmieniony przez krotom 2011-10-27, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przebis 



Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-07, 16:08   

Dokładnie, na stronie gumtree.com w UK jest pełno takich ogłoszeń i dokładnie kontakt wygląda tak jak opisałeś wcześniej. Pisałem z jednym z tych gości, na propozycje z mojej strony że przyjadę do Londynu i jeśli moto będzie w opisanym stanie płacę gotówką - kontakt się urywał.

Nie wiem czy pamiętacie ale swego czasu były także takie ogłoszenia na allegro, byłem sprzedającym i taką propozycję dostałem abym wysłał towar do Nigerii. Powiedziałem że jak pieniądze będę miał na koncie to wyślę, kontakt się urwał...

To zwykli oszuści i tyle czekający na ludzką naiwność.

Pozdrawiam
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2010-04-07, 16:18   

Jak widać, jednak znajdują amatorów "okazji" :klik:
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1595
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-04-07, 17:31   

Ja sprzedając psy miałem mnóstwo podobnych propozycji , najwięcej z Egiptu , ale też i z innych krajów . Tak więc 1janbo , napewno nie przesadzasz. Trzeba być czujnym.
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
Ravallo 



Rocznik: 2003
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 822
Skąd: CK / UK
Wysłany: 2010-04-07, 18:27   

Na Gumtree oszustów nie brakuje, podobna sytuacja jak opisał 1janbo,
Szukałem mieszkanka do wynajecia bezpośrednio od właściciela.
Dałem ogłoszenie że szukam, dostałem chyba z 8 odpowiedzi , zdjęcia, linki z google map, opisy, rewelacyjne ceny.
Zawsze jest jednak ale... Każdy właściciel jest obecnie poza miastem(podejżane?) i aby sie upewnić że jestem zdecydowany i mam kasę praszą o przesłanie kasy przez Westernuniou lub moneygram do kogoś zaufanego, a im tylko numer tranzakcji wystarczy aby się upewnić i zjawić się celem dokończenia formalności.
Jak sie okazało na sfałszowane dokumenty i numer rachunku wybieraja oni kase z tych firm... evil
Ich meile zawsze konczą sie jakąś liczbą np. "Johnrambo 77"
co głupsi przesyłali mi linki blokowisk z google maps piszac ze to dzielnica domków jednorodzinnych, lub podawali numery domów które nie istniały ;D
Dziękowałem wszystkim tak samo, pisząc:
"próba oszustwa została zgłoszona na policję wraz z numerem ip twojego komputera, życzę miłego dnia"
_________________
Viva LasVegas
Zawsze musi się coś dziać, żeby się coś działo
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-08, 10:23   

Ja to się czyta to włos się jeży na głowie! MASAKRA po prostu! Marek gratuluję polowania teraz by się przydało ustrzelić jelenia-oszusta... ale jakoś nie wierzę, że może to się udać :)
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2010-04-08, 13:44   

Takie ustrzelenie oszusta jest prawie graniczące z cudem, a wiec niemożliwe. :( Niestety.
Z tego co się orientuję, a orientuję się, to z reguły korzystają oni z połączeń tunelowych i po adresie IP ustalisz jedynie nic nie wiedzącego jelenia, który miał niezabezpieczony lub niewłaściwie zabezpieczony komp, albo kawiarenkę internetową. Co do numeru konta to też jedynie jakiegoś buma złapiesz co pożyczył swoich danych do założenia konta za marne 100 zł albo funtów albo euro (co kto woli).
 
 
orcio 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 43
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-08, 16:13   

A tak wyglądała korespondencja w moim przypadku ...
Mnie się nie chciało tego ciagnąc dalej :hahaha:

-----------------------------------
Witaj,

Motocykl będzie pochodzić z obsługi księgowej historii. Motocykl jest w doskonałym stanie. Motocykl nigdy nie był upuszczony lub uszkodzony. Licznik w km. I trzeba swoje imie, nazwisko i adres to moge isc do transportu spólki i wyslac motocykl na adres w Polsce. Bedziesz mial 7 dni na sprawdzenie i badanie motocykla.
Przewoznik zapewni Ci umowy sprzedazy. Motocykl bedzie pochodzic ze wszystkimi dokumentami Polsce.

Od: ...
Temat: Odp: [otoMoto.pl] Zapytanie dotyczące ogłoszenia nr M1413724
Do: "Artur Matyuszewski" <arturmatyuszewski@yahoo.pl>, harrison.jack@yahoo.co.uk
Data: 17 Lipiec 2009 (Piątek), 9:27

Witam,
Jaka jest historia tego motocykla?
Z tego co widze jest zarejestrowany w Polsce na kogos z Wrzesni. Gdzie byl kupiony? Ilu mial wlascicieli i gdzie? (z Polski?). Licznik jest w milach czy w kilometrach? Zdjecia chyba byly zrobione w Polsce wiec motor czasem tu bywa?
Interesuje mnie umowienie sie z kims w Polsce, sprawdzenie sprzetu w serwisie (np w Poznaniu) i jesli jest ok - zakup.
Michal

Dnia 17-07-2009 o godz. 5:11 Artur Matyuszewski napisał(a):

Dziekujemy za skontaktowanie sie ze mna w motocyklu. Przykro mi, nie moglem odpowiedziec wczesniej. Motocykl jest w idealnym stanie, motocykl nigdy nie byl upuszczony lub uszkodzony, motocykl nie ma zadnych podstaw, silnik dziala wspaniale. Ja mieszkam w Londynie, Motocykl znajduje sie w Londynie, czy moge wyslac motocykl w Polsce. Zaplacic wszystkie koszty transportu.Po odebraniu motocykl do domu, masz 7 dni na sprawdzenie motocykl i jezeli cos nie jest wygodne mozesz wyslac motocykl z powrotem do mnie w Londynie i zaplacic za wszystkie koszty transmisji.Powiedz mi, jesli jestes zainteresowany kupic motocykl.
Dziekuje


--- 16.7.09 (Czw), otoMoto.pl <powiadomienia@otomoto.pl> napisał(a):


Od: otoMoto.pl <powiadomienia@otomoto.pl>
Temat: [otoMoto.pl] Zapytanie dotyczące ogłoszenia nr M1413724
Do: harrison.jack@yahoo.co.uk
Data: 16 Lipiec 2009 (Czwartek), 12:06


Witaj Piotr

Wysłano zapytanie dotyczące ogłoszenia nr M1413724 (Yamaha ROAD STAR 1700 SILVERADO)
Link do tego ogłoszenia: http://otomoto.pl/index.p...how&id=M1413724
------------------------------------
_________________
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2010-04-12, 14:48   

Miałem tak samo 2 razy.
Tata miał kupować samochód, super okazyjny.

Kumpel miał brać motocykl.

Za każdym razem Londyn i wysyłka przez firmę na połowę kasy i potem całość ......
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-04-23, 21:04   

Także miałem taką ofertę na Dragusia z Londynu. Przez dość długo skur#$%^&yn nie chciał się odczepić. Oferta pojawiła się gdy uporczywie szukałem motorku 1,5 roku temu.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
dziadek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1279
Skąd: okolice Jarocina
Wysłany: 2010-06-09, 10:21   

Właśnie pojawił się ponownie kilka dni temu: http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=M1961912. po mojej prośbie na mejla odpowiedział (oczywiście in inglisz) że kontakt tylko mejlowy, i że motor najlepszy na świecie i wogóle to nowe się chowają :) . Kontakt się zerwał po mojej prośbie o nr VIN.
A więc uwaga!!!!
_________________
Życie to ból. Przywyknij do tego.

Suzuki DL 650 V-Strom
Jawa 353-04
Honda Africa Twin CRF1000
 
 
ePaweł 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 47
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2010-06-09, 23:22   

O kurza melodia, aż się w głowie nie mości. Szybki zarobek a z drugiej strony płacz.
Teraz tak czytając to gdy szukałem moto to też mi się przewinęła taka sytuacja ale odstraszyło mnie że moto trzeba z Anglii sprowadzać. Nie pomyślałem że to oszustwo...
Kurcze shock
 
 
Praczet 



Rocznik: 2001
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 169
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-10, 09:27   

Sytuację "na wajchę" przeżyłem osobiści (także na Wyspach) z firmą która gwarantowała, że sprzeda mój motocykl (umieszczając go na wielu specjalistycznych portalach motoryzacyjnych). Ja, ze względu na brak wiedzy o nazwach tychże portali podpisałem papier, że firma umieści moje ogłoszenie i sprzeda motocykl. Wówczas ja zapłacę z góry ustaloną kwotę po transakcji. Tyle że te "super" portale nic nie dały, dać nie mogły bo ich nigdzie nie widziałem. A niestety mała kwota została wpłacona na obsługę tego całego procederu. I mimo to ze niebyły to duże pieniądze x ilość Jeleni jak ja.... Życie uczy kopiąc do dupy! ;D
_________________
Loud Pipes Save Lives!
If loud pipes save lives, imagine what learning to ride that thing could do!
 
 
raf.ftr. 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 49
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-06-10, 14:50   

Dziadek też pisałem maila do gościa aby opisał to i tamto o motorku, oczywiście odpisał po angielsku. Pisał do Ciebie, że gdzie moto stoi? Do mnie, że w Wa-wie. To mi wystarczyło.
Okazje może się zdarzają, ale od cudów jest Pan Jezus.
_________________
Boulevard C 109 RT
 
 
daro100 


Model: BĘDZIE
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-09-30, 12:27   

Odświeżę temat:
Podobna sytuacja mnie spotkała jakiś miesiąc temu,koleś reklamuje się na allegro i na otomoto,tyle,że motocykl jest w Polsce we Wrocławiu(że jestem z Wałbrzycha to mi w to graj-70km)gość mieszka w Anglii i bedzie w Polsce za 2 TYGODNIE ALE............nie ma kasy na przejazd i prosi o zaliczkę.A motocykl mogę pooglądać dopiero jak wróci bo stoi u kolegi i on też jest w Anglii.-DEBIL!!!!!!.Jak napisałem,że ogłoszenia wzbudzają podejrzenie i zgłoszę na policję (oczywiście po kilku niezbyt przyjemnych wymianach zdań)zwątpił i pościągał ogłoszenia.....tyle w tym temacie UWAŻAJCIE NA PRZEKRĘTÓW.
 
 
zen 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 900
Skąd: Wielkopolanie/PNT
Wysłany: 2010-09-30, 22:05   

Jeśli ktokolwiek trafi na takie ogłoszenia, bardzo proszę o kontakt.
Dzięki informacjom od Was udało się schwytać kilku oszustów!
 
 
Pancernik 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 14:07   

Podbijam temat, bo sam właśnie trafiłem na takiego cymesika na Allegro. Zaczęło się od (nie będę wrzucał zdjęć aukcji, li tylko przekleję treść):
http://otomoto.pl/yamaha-...r-M2304406.html

Yamaha XVZ 1300 A Royal Star
Informacje:

Rok produkcji: 1997, 20 016 km, Moc: 54 kW (73 KM), Pojemność skokowa: 1300 cm³.
Opis pojazdu:

Witam! Sprzedam piekna XVZ 1300 A Royal Star . Motocykl w perfekcyjnym stanie .
Motocykl w 100% bezwypadkowy i w oryginalnym lakierowaniu .
1.300 cm3 , 04. 1997 , 20016 km , 54 kW ,
Wszelkie pytania pod maila : moldelia@yahoo.com

No no, piękny Royal za 9 tysięcy? Okazja granicząca z cudem. Wszystkie lampki alarmowe się zapaliły, ale z natury jestem ciekawy świata, a e-mail nic nie kosztuje. W odpowiedzi na zapytanie dostaję:
"Dear Sir ,

1997 Yamaha XVZ 1300 A Royal Star
The bike is in excellent condition,no damage or no acciden .The total price is
2300 EUR ( shipping included ).It has polish documents ,registration certificate and all papers in
Poland ! If you are interesed to buy the bike please contact me ( WRITE IN ENGLISH ) .
For translation use : http://www.google.com/language_tools?hl=pl
Regards and i wait your e-mail ,"

Myślę sobie, jakiś koślawy ten angielski. Ale mało to znam rodaków co polskiego nie znają? Odpisałem piękną mową Szekspira, że tłumacz nie będzie potrzebny, bo angielski to mój drugi język i zadałem konkretniejsze pytania o motocykl. Na co John Tramber:
"Dear Sir ,

The bike is in has no technical damage at all, no scratches or damage, no hidden defects .
I bought the bike while I stayed in Poland.Now I stay in London / United Kingdom and the bike is here with
me.The bike has polish documents with polish registration .
It comes with all the documents you need to register it on your name.You will not have to pay additional taxes for this (the bike is registered in Poland and have polish documents)It's my personal bike.I've listed the bike under this price so I can sell it faster.
I have worked in Poland for the last 1 year and I've purchased the bike there.
I have decided that it's better to sell it because I don`t use it anymore , it `s a pity to keep such a bike and not to use it. Now I'm trying to sell it back in Poland and because i want to sell it fast i sell it for this good price .
I tried to sell the bike in UK, but nobody want`s to buy it with polish documents .
I will cover all the taxes for shipping ( the shipping is free to your home address ) .
If you want to buy the bike let me know your address so i can calculate the shipping taxes .
For translation use : http://www.google.com/language_tools?hl=pl
Regards and i wait your e-mail , "

Nie no, nie dość, że z językiem nie tak to jeszcze jakiś niekumaty debil. Tak sobie myślałem, że motocykl obejrzę w Warszawie, a tu okazuje się w Londynie. Ale ok, żaden problem, rodzina od strony mojej narzeczonej akurat jest w Londynie, da się zainicjować spotkanie. Zapytałem w związku z tym gdzie i kiedy można obejrzeć motocykl.
"I will cover all the taxes for shipping ( the shipping is free to your home address ) .
If you want to buy the bike let me know your address so i can calculate the shipping taxes ."

Oj, darowaliśmy już sobie formę grzecznościową? No jakże to? Ale zachęca jak przekupka. I proszę, co dzisiaj znalazłem na Allegro? http://otomoto.pl/yamaha-...c-M2305648.html

Yamaha Drag Star 1100 XVS A Drag Star Classic

Informacje:

Rok produkcji: 2004, 17 203 km, Moc: 46 kW (63 KM), Pojemność skokowa: 1063 cm³.
Opis pojazdu:

Motocykl w perfekcyjnym stanie. Motocykl w 100% bezwypadkowy i w oryginalnym lakierowaniu.Jesli szukasz idealnej motocykl to zapewniam ze ten motocykl spelni oczekiwania.
2004 Yamaha XVS 1100 Dragstar Classic.
03. 2004 , 46 kW , 1.063 cm3 , 17203 km
Wiecej informacji udziele maila : catolontan@yahoo.com

Jakoś dziwnie znajomy opis aukcji. I też mail na Yahoo? Trochę za dużo tych przypadków. Żeby nie było, że oczywisty troll jest oczywisty poprosiłem, żeby tym razem Adela zapytała mejlowo o ofertę. I co się okazuje? Nasz znajomy John ma widocznie dwa konta. No no. I widocznie kolekcjoner, bo oprócz Royalki ma też Draga. No i mimo, że native speaker to płci nie rozpoznaje.
"Dear Sir ,

2004 Yamaha XVS 1100 Dragstar Classic
The bike is in excellent condition,no damage or no accident .The total price is
3300 EUR ( shipping included ).It has polish documents ,registration certificate and all papers in
Poland ! If you are interesed to buy the bike please contact me ( WRITE IN ENGLISH ) .
For translation use : http://www.google.com/language_tools?hl=pl
Regards and i wait your e-mail ,"



Myślę, że temat warto przykleić. Sam w tym momencie zgłaszam sprawę na Allegro, podając jednocześnie link do tego tematu.
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2010-11-08, 23:03   

Zen prosił żeby zgłaszać mu takie aukcje.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
Pancernik 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 201
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 23:14   

Co też uczyniłem równocześnie z wysmażeniem posta :)
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-11-09, 08:08   

Proszę bardzo coś z naszego podwórka „ piękna sztuka aż żal nie kupić”, co za oszust.
http://moto.allegro.pl/ya...1294406536.html

[ Dodano: 2010-11-09, 08:11 ]
Taki składak trochę classick trochę custom. Malowany przycinany i z 2007r istna okazja.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group