YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
COOL LEATHER oraz OUTLAST®
Autor Wiadomość
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-08, 22:19   COOL LEATHER oraz OUTLAST®

Mam pytanie odnośnie noszenia kurtki, spodnie z COOL LEATHER oraz OUTLAST®.
Czy to się sprawdza w cieple dni czy tylko to jest chwyt marketingowy aby od ludzi wyłudzić więcej kasy??
Jak ta skóra się zachowuje z ta technologia. Czy jest mniej trwała, szybciej się wyciera?


Dziękuje z góry za informacje :)
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2011-01-04, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-02-08, 22:27   

Dag, jesteś pewien, że Outlast jest stosowany ze skórą? Zadaniem materiału Outlast jest magazynowanie, ciepła emitowanego przez ciało, w mikrokapsułkach wplecionych w materiał oraz uwalnianie go w momencie, gdy temperatura staje się niższa od powłoki Outlast. Dodatkowo technologia ułatwia wyparowywanie wilgoci na zewnątrz ubrania. O ile magazynowanie ciepła i oddawanie ma rację bytu o tyle nie wiem jak wilgoć może wyparować przez skórę, która z natury rzeczy raczej jest materiałem średnio przepuszczalnym (znaczy może ale raczej średnio)... Cholera, nie mam pojęcia :nie_wiem:

Mam skarpety z tego materiału i sprawdzają sie świetnie ale zakladam je wyłącznie do butów z Gore-texową membraną. Kiedy założyłem je do butów motocyklowych (kawaleryjki), to najnormalniej w świecie stopy mi pływały. Nie wyobrażam sobie tego w kurtce skórzanej czy spodniach. No ale może są jakieś perforowane (chyba berik takie coś robi), z dodatkowymi kanałami wentylacyjnymi itp.

Natomiast Cool Leather może i się sprawdza, chyba Tarbor niedawno wypuścił kurtkę z tak robioną/wyprawioną skórą. Wcześniej robiło to Rukki albo jakaś Skandynawska firma, nie pamiętam nazwy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-08, 22:34   

Wiem o tym że te technologie ma firma Tarbor dlatego się pytam o nie.... Wiem ze ubrania z Tarboru bez tej technologi sa ok, ale nie wiem jak się sprawdzają z ta technologia dlatego chce się dowiedzieć tutaj :)
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-02-08, 22:36   

Ktoś się u nas mierzył swego czasu do kurtek Tarbora, musiałbyś poszukać. Nawet wsponiane było o Cool Leather jako ciekawostce.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-08, 22:45   

http://yamaha-dragstar.pl...ather&start=140


miodzik licze bardzo na twoja wypowiedz odnosnie tej technologi ;D
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2010-02-08, 23:38   

Piździ jak holera. Mam nadzieję, że w lato też (mam to dopiero miesiąc). A tak na poważnie, to portki mają tego OUTLAST®-a w podszewce. Niestety jeszcze nie testowałem jak ten wynalazek się sprawdzi w praktyce. Jak zrobi się gorąco zdam raport. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-08, 23:44   

Chodzi właśnie ze na lato szykuje sobie stroik i dlatego zapytania takie daje ;D

spodenki ogrodniczki aby z pupy nie spadały i nie było zimno w krzyżu i kurteczka lol
 
 
Cebula 



Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 217
Skąd: kątownia
Wysłany: 2010-02-11, 00:12   

Posiadam spodnie Tarboru z tą membrana cool leather . Działa . Wyraźnie odczuwalna różnica temperatury skory z membrana i bez niej w słoneczny dzień. :) Ja zakupiłem tylko spodnie a kurtkę mam zwykłą . Kurtkę zawsze można ściągnąć a w spodniach sobie chodzisz . Pozdrawiam.
_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2011-01-04, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-11, 13:22   

Ok, a jeszcze mam pytanie ta skora z ta membrana bardziej się zużywa, czy raczej tak samo jak twoja kurtka bez tej membrany??


Ps: kreska byla za 1 punkt regulaminu ale juz sie poprawilem .... bo ja taki maly buntownik :brawo:
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2010-02-11, 16:30   

CooLeather nie jest membraną. Jest to specjany pigment, którym barwi się skorę. Wg. opisu producenta odbija światło w paśmie niewidocznym dla ludzkiego oka jak kolor biały. Dba się o nią jak o zwykła skorę, ale tylko środkami bezbarwnymi. Zużywa się też pewnie podobnie jak zwykły kolor.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
Cebula 



Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 217
Skąd: kątownia
Wysłany: 2010-02-11, 16:39   

Dag skóra to skóra ona się tak samo zużywa, pytanie tylko jak długo będzie funkcjonować owe cool leather . Rozmawiałem o tym z właścicielem Tarboru i mówił że parę latek raczej podziała. Ja kupowałem w Lublinie, można tam wytargować większe zniżki u takiego gościa z wąsami. :) W Warszawie są nieugięte pały w sklepie. :)
_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2010-02-26, 19:35   

Ok kombinezonem już mam. Mogę powiedzieć co się dzieje przy niskiej temperaturze (5 stopni na zewnątrz). Ogólnie człowiek nie odczuwa chłodu. Dopiero jak zszedłem z maszynki to troszkę byłem spocony .... nie trzeba było tej bluzki zakładać :)

Poczekamy na dalsze etapy sezony to opisze co i jak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group