YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błotnik przedni od clasica do customa?
Autor Wiadomość
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-11-21, 18:34   

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem,że mieszankę gipsu z pianką wlałeś do błotnika który posłużył za wzór ? I na tym "kopycie" ma powstać forma czy gotowy błotnik ?
Jeżeli forma - to będzie dawała możliwość wykonania błotnika mniejszego od oryginału.
Jeżeli błotnik - to będzie sporo zabawy z uzyskaniem perfekcyjnie gładkiej pow. zewnętrznej.
Skoro masz błotniki na wzór, możesz wykonać formę z żywicy bezpośrednio na nich. Dla odizolowania proponuję pastę do butów ( podgrzewasz do uzyskania płynnej konsystencji i nakładasz pędzlem - cienka i tłusta warstwa, nie ma obawy,że spłynie ). Pierwszą warstwę żywicy nakładasz bez użycia maty - dzięki temu masz gładką pow. wewnątrz formy (czyli póżniej zewnętrzną błotnika). Kolejne warstwy : smarujesz żywicą, nakładasz matę, smarujesz żywicą ( mata ma być przesiąknięta). Wysycha, jedziesz dalej. Wykonanie błotnika wewnątrz formy analogicznie.
Problem ze schnięciem ( zakładam,że dobrze wymieszałeś) - temperatura i proporcje. Ja zwykle dodawałem minimalnie więcej utwardzacza i było ok. Nie rozrabiaj jednorazowo więcej niż na parę dm kw.
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-11-21, 18:42   

Marsinus jak już będziesz robił to może i ja się podepnę to tego projektu bo mnie interesuje taki błotnik jak ten co na zdjęciu wkleiłem, ale z laminatu.
_________________
Dawid Z.
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-11-21, 21:47   

F.I.P. Berek - dzięki za porady. Myślałem jednak o odwrotnej kolejności - na oryginale robię kopyto i na nim klonuję nowy błotnik - sądzę, że tak (czyli od zewnątrz) będzie łatwiej nakładać matę i żywicę niż męczyć się wewnątrz formy zwłaszcza, że chcę uzyskać błotniki trochę głębsze niż oryginały (mam custom'a).

HELLOWEEN - zabezpieczyłem kopytko streczem i jest OK nic się nie topi. No i niestety zimno w nim ale ustawiłem naprzeciw farelkę. Zrobiłem test - dodałem nieco więcej utwardzacza do żywicy i zostawiłem to na kilka godzin stwardniało ale... jest jak lukier - kruszy się :(

jaro - dzięki za wyjaśnienia i fachowe porady.

Dawid Z. - jak tylko się uda to jasne, że możesz się podpiąć tylko wykończeniówkę zrobisz sam. Gorzej jak się zaczną schody i mnie k..ca weźmie :shock:

OK jutro ciąg dalszy.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-11-21, 22:08   

Tym razem dużo za dużo utwardzacza.Najlepiej robić próbki,dojdziesz do wprawy.A może na prawdę masz zwietrzałą(czyt.starą)żywicę?Kruszyć też może się z powodu grubej warstwy.Jak zrobiłeś gluta i zostawiłeś do wyschnięcia,to jak już powiedziałem wytwarza się wysoka temperatura w czasie reakcji chemicznej i po prostu Twoja żywica się spaliła.
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-11-21, 22:16   

Gluta nie - taka dwu milimetrowa warstwa w zakrętce od słoika. Jutro kupię strzykawy więc będę się mógł pobawić w proporcje. Garaż mam zimny ale wspieram się farelką i zobaczymy co z tego będzie.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-11-21, 22:25   

Utwardzacz masz w postaci czerwonego mazidła w tubce,czy w płynie?
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-11-21, 22:30   

Za gruba warstwa - chyba nie, robiłem odlewy z żywicy ( około 3 cm głębokości ) z jednego zalania i nie napotykałem na problemy tego typu. Za dużo utwardzacza owocuje b.szybkim wiązaniem + dymienie i trzaski, bo żywica pęka , czyli to co napisał Helloween ( spala się ) ale myślę,że nie umknęło by to Marsinusowi. Normalnie stygnąca żywica potrzebuje od kilkunastu minut do ponad pół godz. w zależności od proporcji z utwardzaczem i temp. otoczenia. Zastanawiam się czy ta niestabilne warunki temp. ( z jednej strony zimno a z drugiej farelka ) nie wpływają na takie zaskakujące zachowania. Może trzeba przeprowadzić próbę w normalnej (ok. 20 st ) temperaturze aby stwierdzić czy żywica jest rzeczywiście ok.
Marsinus
nie wiem czy nie będziesz miał za dużo roboty z wykańczaniem powierzchni - stąd moja sugestia.

[ Dodano: 2010-11-21, 22:34 ]
Jak dobrze pamiętam to utwardzacz do żywicy był zawsze w płynie. Ale dawno się w to bawiłem to może się coś zmieniło.
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-11-21, 22:47   

Utwardzacz w płynie - bezbarwny. Wszystko świeżutko kupione w sklepie luzem czyli z baniaka. Jutro jadę pogadać co jest grane. Może też się dowiem co to za cudo właściwie jest. I ja ma termin ważności lol
Sprawdzę też jutro w normalnych warunkach w piwnicy - tylko, że smród straszny przy tym i nie chce żeby sąsiedzi mnie pogonili.

Co zaś do gwałtownej reakcji, trzasków i innych takich to nic się nie działo normalnie nuda. Żadnego wzrostu temperatury też nie było więc może tu leży przyczyna? Żywica sama jest taka niebieska utwardzacz jak pisałem bezbarwny po zmieszaniu kolor niebieski zanika a mieszanka robi się taka lekko żółtawa. Lepka ale nie zastyga. Po zwiększeniu porcji utwardzacza nic więcej się nie działo. A po kilku godzinach przy powtórnym sprawdzeniu mieszana ze zwiększoną ilością utwardzacza stężała ale była jak lukier.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-11-21, 22:55   

Pytałem ze względu na to,że jak kupiłeś w sklepie motoryzacyjnym(lub chemicznym) puszkę 1kg+mata to tam jest właśnie utwardzacz w tubce.I nie za bardzo szkodzi wymieszanie większej dawki utwardzacza.Natomiast jeżeli chodzi o żywicę z "beczki"to lepiej zrób tak jak pisałeś-idź do gościa i poproś o fachowy instruktaż i proporcje.Firmy produkujące chemię co i raz wypuszczają coś nowego,więc może być nie halo i trzeba dokładnie w/g instrukcji postępować!
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-11-21, 22:57   

MARSINUS napisał/a:
Dawid Z. - jak tylko się uda to jasne, że możesz się podpiąć tylko wykończeniówkę zrobisz sam. Gorzej jak się zaczną schody i mnie k..ca weźmie


Dzięki z góry.

[ Dodano: 2010-11-21, 22:58 ]
MARSINUS a jaki będziesz robił błotniczek masz już jakiś plan.???

[ Dodano: 2010-11-21, 23:00 ]
A jeszcze jedno czy mocowania w 650 są takie same jak w 1100.

[ Dodano: 2011-01-20, 20:45 ]
Już prawie mam ten błotnik jestem w trakcie dogadywania ceny i takich tam.

[ Dodano: 2011-01-23, 19:26 ]
Już zakupiłem. Czekam na dostawę tak wygląda na moto. Cena 170 z przesyłką , sam sobie pomaluję i zrobię naklejkę . będzie jak oryginał.

VT 1300 cruiser.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 35.58 KB

P1120626.JPG
Plik ściągnięto 102 raz(y) 74.78 KB

_________________
Dawid Z.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group