YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cło- dodatkowa opłata
Autor Wiadomość
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-24, 09:51   Cło- dodatkowa opłata

Kozak_Barabasz //
Temat o importowaniu akcesoriów z innych krajów.
//



Pomyślcie o cle.
przesyłka będzie miała wtedy znaczną wartość .
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
Ostatnio zmieniony przez Kozak_Barabasz 2008-11-24, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mmmmat 



Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Slask
Wysłany: 2008-11-24, 10:18   

Niestety .

Mozna sie zawsze dogadac i zanizyc fakturke ale bywa i tak ze otwieraja pake i wtedy jest kupa smiechu ja juz to przerabialem wiele razy
 
 
jusza 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 60
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-24, 11:00   

Tak, decydując się na przesyłkę, mamy dwa kłopoty: cło i niechęć firm amerykańskich do wysyłania paczek do Polski (rzekomo w Polsce giną).
Nie znam do końca zasad clenia paczek na których zaznacza się, że jest to prezent (gift). Czy ktoś wie jak realizowane są takie przesyłki?
 
 
mmmmat 



Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Slask
Wysłany: 2008-11-24, 15:39   

Sprawa wyglada tak jezeli prezent to musi isc od prywatnego a nie np sklepu jak sprzedajacy jest ok to mozna sie dogadac A. zeby zanizyl kwote na rachunku B. wyslal jako osoba prywatna bo tylko taka moze robic prezent przy ktorym nalezy okreslic kwote i bywa czasami tak ze otworza pake ja tak mialem kilka razy i wartosc byla wyzsza od podanej i wtedy jest dupa zalezy od humorka celnika.

I nie wysylac nigdy w org opakowaniach np tlumik itp bo bankowo sie dowalą

Raz kolega kupil lapa kwote zanizylismy i celnik otworzyl paczke i przelali mu kwote podana na blankiecie na konto a paczka zostala zabrana hehe 100 dolcow mu przelali a wartosc paczki 600$ ale podal 100 i jego problem bywa wesoło
 
 
RafV 



Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 286
Skąd: Ujście/Piła
Wysłany: 2008-11-24, 16:07   

Z paczkami ze Stanów jest tak:
Należy mieć kogoś zaufanego w USA (najlepiej rodzinę); oni zamawiają towar do siebie; przepakowują aby nie było oryginalnego opakowania i wysyłają do Polski jako prezent dla rodziny. Wtedy mamy pewność, że wszystko jest OK! i nie ma problemu z cłami i itp.
 
 
jusza 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 60
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-24, 17:45   

mmmmat napisał/a:
Sprawa wyglada tak jezeli prezent to musi isc od prywatnego a nie np sklepu jak sprzedajacy jest ok to mozna sie dogadac A. zeby zanizyl kwote na rachunku B. wyslal jako osoba prywatna bo tylko taka moze robic prezent przy ktorym nalezy okreslic kwote i bywa czasami tak ze otworza pake ja tak mialem kilka razy i wartosc byla wyzsza od podanej i wtedy jest dupa zalezy od humorka celnika.

I nie wysylac nigdy w org opakowaniach np tlumik itp bo bankowo sie dowalą

Raz kolega kupil lapa kwote zanizylismy i celnik otworzyl paczke i przelali mu kwote podana na blankiecie na konto a paczka zostala zabrana hehe 100 dolcow mu przelali a wartosc paczki 600$ ale podal 100 i jego problem bywa wesoło


Mmmmat... Byłbym Ci może i wdzięczny, ale używasz języka, którego nie rozumiem. Bo jeśli jeszcze domyśliłem się, ze "lap" to laptop, to nijak nie potrafię sobie wyobrazić "org opakowania". Co to takiego???
 
 
migdał 


Model: SYMPATYK
Wiek: 61
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 573
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-11-24, 18:42   

Jusza niemasz jeszcze tak sterego pesela żebyś nie rozumiał co piszą , dzieci Cię nie uczą Czystej Polszczyzny? ;)
_________________
hakuna matata
 
 
mmmmat 



Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Slask
Wysłany: 2008-11-25, 19:23   

Dobre sobie org.opak nie wiesz co to ?? ?? orginalne opakowanie chyba idzie na to wpaść chyba ze ja inaczej rozumuje chyba nie organiczne hehe
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-05-30, 18:03   

Z tym Gift, to nie jest tak do końca, a lapa mu zabrać Urząd Celny nie mógł i wpłacić tym bardziej ja konto równowartości 100$. To już jest bajka. Mogąś podnieść ewentualnie wartość i oclić. Paczki od osób prywatnych z opisem GIFT, są również otwierane rzadziej raczej, ale są. najlepiej ja nadawcą jest Kowalski John, a odbiorcą Kowalski Wiesiek, jest zgodność nazwisk i duże prawdopodobieństwo, że przejdzie dalej bez kontroli. A odnośnie obniżenia wartości to już jest prościej. Najlepiej oczywiście jak ktoś kupi na miejscu i "załatwi" niski rachunek, albo dogadać się na ebay ze sprzedawcą. Gość wystawia od 1$ i zamyka licytację z twoją ofertą przy 100$. Robisz mu przelew PayPal na 100$ i drugi na pozostała kwotę. W Urzędzie celnym przedstawiasz wydruk z aukcji E-bay i wydruk z PayPal + wydruk z twojego banku z którego zdjęli ci równowartość 100$ dla danej transakcji i taka paczka i jej wartość jest nie do podważenia.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-05-30, 18:56   

normalnie mataczycie jak Polacy... nie rozumiem, nie możecie normalnie cła zapłacić? ;D
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-05-30, 19:31   

Mataczeni, oszukiwanie, kombinowani i łapówkarstwo to nasze narodowe sporty. Na ME i MŚ na pewno był by finał i 3:0 dla naszych. :niema:
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-05-30, 19:35   

Ponad 120 lat kombinowania z wszelkimi przepisami i paragrafiami sprawiło, że jesteśmy w tym najlepsiejsi ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
warek07 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1534
Skąd: P-T (Free Star)
Wysłany: 2009-05-30, 22:37   

;D u mnie w hotelu slapa komisja z niemiec bo gosc w fabryce obszedl 13 roznych zabezpieczen zeby zobaczyc jak laser kroi metal i dse lape ucial.... a wedlug szkopow maszyna jest 100% bezpieczna :hahaha:

:niema:
_________________
carpe diem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group