YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kozak_Barabasz
2008-11-15, 13:10
SPRZĘGŁO - WYMIANA - REGULACJA
Autor Wiadomość
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-10, 19:13   

Wysłałem zapytanie i zobaczymy. Tak czy inaczej dzięki.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-12-11, 00:18   

CaponeAl, a czy tak było przed wymianą oleju? Czasem ślizganie tarcz sprzęgłowych może być spowodowane kiepskim olejem. Niekiedy jest również przeciwnie, tarcze sklejają się i trudno wysprzęglić.
Jeśli już bęziesz musiał wymienić tarcze, sama mechanika jest dość prosta. Strasznie może to brzmi ale sama czynność nieskomplikowana. Trzeba tylko pilnować aby przy składaniu wszystko weszło na swoje miejsce i odpowiednią kolejność w koszu sprzęgłowym, tarcza-podkładka itd. Dodatkowo może warto by zaopatrzyć się w sprężynki dociskające kosz? Nie wiadomo jaki jest ich stan, chociaż jeszcze nie słyszałem aby komuś padły, ale zawsze może zdarzyć się ten pierwszy raz.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-11, 07:39   

Olej to ja mam zalany yamalube 20W50 półsyntetyk więc to raczej dobry olej i na pewno nie on jest przyczyną.
Samej wymiany się nie boję, mam garaż podnośniki i wszystkie niezbędne narzędzia. Chłopaki pewnie radą pomogą, ale powoli kurwica mnie bierze jak sobie pomyślę co jeszcze. Miało być pięknie a wyszło jak zawsze. evil evil
Olej chyba zleję do czystej bańki i ponownie go zaleję po wymianie sprzęgła.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2009-12-11, 11:22   

CaponeAl napisał/a:
Na bank sprzęgło, bo biegi wchodzą gładko i jak odkręcam spokojnie gaz to nic się nie dzieje a jak mocno odkręcę to się sprzęgło ślizga i wyraźnie czuć, że jak odpuszczę troszkę to łapie. Poza tym nie ma żadnych niepokojących dźwięków więc raczej sprzęgło a nie skrzynia.


Zaraz, zaraz ! CaponeAl - Twój motocykl ma przejechane 2800 mil o ile mnie pamięć nie myli ! To prawie niemożliwe by przy tym przebiegu coś się działo ze sprzęgłem - lepiej podjedź do kogoś znającego dobrze temat [ byle nie do firmy, w której kupowałeś ] bo może się okazać, że to jakiś drobiazg. Mam w każdym razie taką nadzieję. A to, że kurwica Cię trafia, to się nie dziwię :(

Trzymam kciuki i pozdrawiam z głębokiego lasu - nawet tu w wolnej chwili zaglądam na forum ;D
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-12-11, 11:43   

Sądząc po zalanym oleju, to raczaj nie jest przyczyną. Możliwe, że zła regulacja klamki, linki mogły spowodować permanentną jazdę na niedociśniętym sprzęgle i tarcze się wytarły. Możliwe też że poprzednik dużo używał półsprzęgła /może zlotowicz namiętny?/ i efekt jest taki jaki jest.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-11, 12:43   

Ten przebieg to chyba można sobie między bajki włożyć, albo pomnożyć razy 10. :ryczy: Dzisiaj wykonałem ostatnią przejażdżkę w tym roku i powiem tak linkę poluzowałem prawie do granicy możliwości wysprzęglenia, dalej się nie da bo nie rozciągnę tarczek. Przy jeździe tak około 60 km/h na 4 biegu po mocnym odkręceniu moto wchodzi na obroty ale prędkość nie rośnie, jak na chwilę odpuszczę i wolniej dodam gazu to złapie i idzie do przodu. To samo dzieje się na 5 np. przy 80 - 90 km/h jak mocno odkręcę to wchodzi na obroty ale prędkości nie przybywa tak jak powinno. Jeszcze jedna prośba do Wielkopolan, może ktoś znający się na rzeczy podjechałby do mnie, albo może ja do niego podjadę i wsiadłby na moje moto i to sprawdził. :ryczy:
Części skombinowałem, po Świętach będę miał tarczki sprzęgła, metalowe przekładki, uszczelkę pokrywy sprzęgła. Więc pewnie gdzieś w styczniu za to się zabiorę.
Lukkkk jak widać nie wszystko złoto co się świeci. Na własne życzenie dałem się walnąć w rogi i tyle.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-12-11, 15:10   

CaponeAl napisał/a:
metalowe przekładki
Tego nie musisz zmieniać , one się praktycznie nie zużywają
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-11, 15:40   

Wiem, ale kto wie co zastanę jak to rozbiorę. Jak zostaną to nie spleśnieją. :)
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
GhostRider 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 21:25   

Witam Al... miałem okazję się przejechać tym moto (mam nadzieję, że pamiętasz, jeśli to ten z Dębca ;) )...szkoda, że nie był zarejestrowany i nie można było wypuscić się nim na dłuższą przejażdżkę :( . Z tego co pamiętam, nie było nic podejrzanego ze sprzęgłem...no i ten przebieg; zresztą po oględzinach nie było do czego się do***ać... najlepiej bym to sam obejrzał....no chyba, że nakręciłeś 50000mil ;)
_________________
Mobilny Serwis Motocyklowy
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-16, 21:31   

Pamiętam (browar nadal czeka). :)
Tak jak mówiłem już wcześniej na takiej swobodnej przejażdżce nie ma do czego się doczepić, ale jak przy 60km/h mocno odkręcisz matetę na 4 biegu to lipa. Obroty rosną a prędkości brak. Poza tym prosiłem już we wcześniejszym poście o pomoc kogoś kto się na tym zna, żeby się przejechał moim moto i 0 odzewu. Więc co mam zrobić? Rozbiorę i zobaczę. Nie chcę panikować, ale wiem jak się moto zachowywało przy 60-80 km/h. Jak jechałem spokojnie i spokojnie przyspieszałem to wszystko grało jak w zegarku. A co do przebiegu, no cóż, nie ma takiego zegara co by go cofnąć nie można było.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-12-16, 21:34   

CaponeAl, bez stresu... jak mówiłem, MotoSPA będę dla Ciebie załatwiał... Tam wszystko się wyjaśni... MotoSzef zna miejsce i jestem pewien, że pomocy nie odmówi... Tym bardziej, że moja Gwizdeczka też wymaga oblukania w tym temacie ;)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-16, 21:38   

Na razie mam nerwa i nie chce mi się na to moto patrzeć. Nic mi się nie chce. Z resztą kolejna rzecz już zje.... (manetka sprzęgła). Jak tak dalej pójdzie to je w garażu rozstrzelam i to będzie na tyle. Przynajmniej będę miał garaż dla puszki, ona mnie nigdy nie zawiodła.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
GhostRider 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 21:43   

W piątek mogę oblukać....albo w niedzielę... potem to już kicha bo święta i trza się namaścić...więc jeśli macie natchnienie to chętnie zobaczę...
_________________
Mobilny Serwis Motocyklowy
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-16, 21:46   

Nic z tego. Części zamówiłem i będą po nowym roku, a bez tego szkoda się babrać.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
GhostRider 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 21:48   

a masz go już rozkręconego czy w całości?
_________________
Mobilny Serwis Motocyklowy
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-16, 21:52   

W całości i nawet nie chcę się za niego brać, bo jak się dzisiaj zabrałem za wymianę klamki sprzęgła to śrubę ukręciłem i mam teraz do wymiany również i jarzmo. Więc najnormalniej w świecie nie mam ochoty już się do niego dotykać. A poza tym kwota którą już na niego wydałem wpędza mnie w depresję, więc szkoda gadać.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
GhostRider 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 22:00   

Przy zakupie używki, zawsze trzeba mieć rezerwę gotówki na wszelki wypadek...choćbyś nawet w serwisie go sprawdzał, wszystkiego się nie da znaleźć... a złość odłóż na bok, bo więcej się popsuje... rumak to czuje i się buntuje ;)
_________________
Mobilny Serwis Motocyklowy
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 22:03   

GhostRider napisał/a:
Przy zakupie używki, zawsze trzeba mieć rezerwę gotówki na wszelki wypadek...choćbyś nawet w serwisie go sprawdzał, wszystkiego się nie da znaleźć...


To fakt !

GhostRider napisał/a:

a złość odłóż na bok, bo więcej się popsuje... rumak to czuje i się buntuje ;)


Szacunek dla Ciebie :uklon3: Genialne to :napoleon:
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-12-16, 22:05   

Na bank masz rację. Tylko wściekły jestem, bo dopiero co olej wymieniłem. A zresztą ma to już w d....... Nie lubię narzekać, więc trza temat skończyć. Jak mi przejdzie to go zrobię, tak czy inaczej, jakoś dam radę. A jak mi nie przejdzie to go na złom oddam, wcześniej rozstrzeliwując i tyle. Co do kasy to nie problem, że jej nie mam, ale w tym że już nie chcę słuchać o tym ile to ja wydałem na "nową" zabaweczkę.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
Luk 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-16, 22:08   

CaponeAl napisał/a:
Co do kasy to nie problem, że jej nie mam, ale w tym że już nie chcę słuchać o tym ile to ja wydałem na "nową" zabaweczkę.


Ach te Baby evil Tylko trują i trują nie rozumiejąc, że my chłopcy musimy mieć zabawki :hahaha: Ale na to gadanie nie poradzisz :poddajesie: :wmur:
_________________
Pozdrawiam
Luk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group