YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda motocyklem bez prawa jazdy
Autor Wiadomość
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2011-06-11, 23:37   

mikruss napisał/a:
U mnie najpierw kurs, w trakcie okazja i zakupiony motor


Dokładnie tak było też w moim przypadku :D
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-06-19, 23:41   

Lejcy jak nie było tak nie ma. Ni zapowiada się że w tym tygodniu się uda mieć. A ciągnie wilka do lasu oj ciągnie.
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-06-22, 08:13   

doczekasz sie :)
 
 
Matys 



Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 97
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-22, 08:45   

ja też już czekam na papier od 10.06 :( . miałem nadzieję że obiorę przed weekendem a tu D..a. :(
 
 
mikruss 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 1997
Wiek: 51
Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 85
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-06-22, 09:38   

Wczoraj dowiedziałem się że papiery do starostwa dotarły i panie wysłały już dalej do druku. Przy dobrych wiatrach w poniedziałek odbiorę ;D

[ Dodano: 2011-06-24, 17:19 ]
Odebrałem prawko, odebrałem prawko. Mogę na legalu, mogę na legalu. Tralala tralala :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :czoper:
_________________
Idąc torem logicznym własnego rozumowania, nie mam pytań!!!
 
 
hrabia 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-26, 00:20   

pan_wiewiorka napisał/a:
Swego czasu robiona jakieś badania na dość sporej liczbie respondentów. Okazało się, że ponad 70% motocyklistów w Polsce nie ma prawka i ponad 30% kierowców pojazdów do 3.5t równiez jeździ bez ;)


To razem wychodzi 100% motocyklistów i ciężarowców. ;-)

Czytam sobie tak te wypowiedzi w tym temaciku (a temat jak żywo mnie interesuje, bo Draga mam od listopada a kurs na PJ właśnie robię, ale o tym później) i znów dostaję aż mnie trzącha. Dla wszystkich jeżdżących bez PJ usprawiedliwiających się tym, że PJ nie jest dokumentem śwaidczącym o umiejętnościach. Oczywiście, że nie jest. I nikt inaczej nie twierdzi. A jeśli jest ktoś taki kto ma inne zdanie - polecam mu przejść się na kurs PJ do jakiejś dobrej szkoły. Prawo Jazdy jest dokumentem, któryzezwala na poruszania się pojazdem adekwatnym do kategorii po drogach publicznycch. Koniec definicji. Nie ma tutaj nic o doświadczeniu i umiejętnościach.

A odnośnie konsekwencji, uzupełniłbym listę jaką podał w 4-tym poście Kozak Barabasz o następujący punkcik:
- w przypadku kiedy to nie my jesteśmy sprawcą (kiedy jesteśmy - jest tak samo ale mamy bardziej przesrane) to ubezpieczyciel wypina na nas swoją wielce szanowną żyć i pieniążkom z ubezpieczenia możemy powiedzieć "gud baj blu skaj".

Sam, zważywszy na wszystko powyższe i mając jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, zrobiłem swoim motórem "kilka metrów" i to nie po drodze publicznej. Choć korci jak 100 diabłów, ale jednak nie pozwalam tym diabłom wziąć góry nad rozsądkiem. I nie chodzi tu o moje umiejętności ale o brak tychże u innych uczestników ruchu.
_________________
hrabia
happy VStar 650 Classic owner
 
 
gang69 



Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 135
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-06-26, 10:24   

Jakby motocykl ważył pow.3,5 t. to wystarczyła by kat.C (hipotetycznie) a że jest lżejszy to trzeba A -dziwne.
 
 
Matys 



Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 97
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-28, 15:47   

Przecież to idzie ocipieć. egzamin zdany 09/06. w necie wyswietla sie że wnisok przyjęto 10/06 i trwa postepowanie. teraz okazuje sie że jeżeli poprzednie prawko miałem z adresem nowotarskim to Warszawa wysyła go na poprzedni adres i dopiero oni odsyłają do Krakowa. jakaś Q masakra. :evil:
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2011-06-28, 16:52   

Miałem taki sam przypadek, to nie tak działa. Dokumenty z WORD'u idą do wydz. komunikacji wg nowego adresu, tenże wydział pisemnie prosi ten "stary" (w Twoim przypadku nowotarski) o przesłanie Twoich papierów, oni przesyłają (pocztą) i dopiero jak dokumenty przyjdą, jest wysyłane zamówienie na produkcję. Cała procedura, od zdania egzaminu do otrzymania prawka trwa wtedy ok. 25-30 dni.

Aha, w niektórych wydz. kom. każą sobie najpierw zapłacić, dać im do łapy dowód wpłaty, i dopiero wysyłają zamówienie do PWPW - warto się dowiedzieć, bo można uniknąć dodatkowego opóźnienia.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-06-28, 17:16   

hrabia napisał/a:
- w przypadku kiedy to nie my jesteśmy sprawcą (kiedy jesteśmy - jest tak samo ale mamy bardziej przesrane) to ubezpieczyciel wypina na nas swoją wielce szanowną żyć i pieniążkom z ubezpieczenia możemy powiedzieć "gud baj blu skaj".


kolega z pracy właśnie odczuwa boleśnie to na własnej skórze. Wypadek ciężki, półroczne leczenie, kilka operacji, renta rehabilitacyjna. Stracił jak na razie dobrą pracę, kupę odszkodowania ze swojego NW (820 zeta za 1%), motocykl na złom. Mając ten papierek miałby kupe kasy odszkodowania NW, z OC sprawcy na zniszczone moto, oraz szanse na rentę wyrównawczą. A tak wielki ch.......... . No ale uczymy sie na błędach niestety dalej, a powinniśmy na uniwersytetach.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group