YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2011-06-30, 10:40
Podnośnik
Autor Wiadomość
Piotras 


Model: RS1700
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 55
Skąd: Grox
Wysłany: 2009-10-20, 07:50   

Mam podobny podnośnik jak to, co podlinkowano do strony sklepu Motoakcesoria. Ja swój kupiłem przez Alledrogo - produkt chiński, kurier przywożący paczkę miał co robić niosąc paczkę do drzwi ;) Nie zmienia to faktu, że po złożeniu podnośnik sprawuje się bardzo przyzwoicie - posiada proste zabezpieczenie przed opadaniem, przez co można całość podnieść i zabezpieczyć w górze. Motocykl swobodnie stoi, podczas przemieszczania na podnośniku wystarczy jedną ręką manewrować podnośnikiem, a drugą trzymać kierę. Przy demontażu kół można spiąć moto pasami, aczkolwiek gdy zdejmowałem przednie to moto stało niezapięte.
Pożyteczny sprzęt - zwłaszcza w sytuacji, gdy parkujemy motor wzdłuż krótszej osi garażu : zamiast kombinować sto razy "tył - przód" - szybko i gładko można motocykl podnieść, obrócić i przesunąć gdzie trzeba.
_________________
Hit the road, Jack ....
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-20, 13:02   

Ja podnoszę tylko na zimę więc klocki mi starczają, a te EDDIE-go lepsze niż moje.
W drogę podnośnika nie wezmę, a do zakładu oponiarskiega dla motocykli mam niecały kilometr. Samodzielnie zmieniałem gumy ostatnio w Junaku ponad 30 lat temu, ale jaja... shock
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2009-10-20, 19:37   

A czy będzie pasował do 1100 :hahaha: :hahaha:
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-20, 23:36   

Gucio68 napisał/a:
1janbo napisał/a:
Polecam podnośnik. Na focie jest urządzenie, którym dysponuje Gucio

Ja też polecam.EDDIE ma świetny pomysł,ale koła na klockach nie zmienisz,a na podnośniku tak.


Nic bardziej mylnego. Jedna deseczka, lub dwie załatwiają sprawę uniesienia koła całkowicie w powietrze:

_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Gucio68 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 669
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-21, 07:37   

EDDIE napisał/a:
Nic bardziej mylnego. Jedna deseczka, lub dwie załatwiają sprawę uniesienia koła całkowicie w powietrze:

Tak koła napewno nie zmienisz(mam classica) co nie zmienia faktu(jak pisałem)dobry pomysł.
_________________
Gucio68 pozdrawia :-)
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-21, 07:41   

Dotarł do mnie podnośnik z Alledrogo. Obsługa jest bardzo prosta - wsuwasz i naciskasz. Motocykl sam idzie w górę bez najmniejsszych oporów. Ramię, na kórym opiera się rama, jest bardzo szerokie, pozostaje zapas z każdej strony (minimum 4cm). Motocykl trzyma się bardzo pewnie i stabilnie, nie wymaga pasów. Jakość wykonania jest bardzo dobra.

_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-21, 09:06   

Toś mi Pan, panie-wiewiórka znów podbił bębenka. I znów mam do myślenia, ale myślenie ma przyszłość, a co nagle to po diable. Więc :nie_wiem: myślę
8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-21, 10:14   

EDDIE, cały czas myślę stąd pytanie. Stawiając na pierwszej podporze moto przy obracaniu się klocka musi przemieścić się lekko w tył lub przód, a co potem jak stoi na jednym, a obracasz drugi?
Opisz technikę podnoszenia 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-21, 12:03   

A! Na PW dostałem zapytanie dalczemu nie dwie? Tak jak pisał wcześniej Ziółek, pod Gwiazdą nie ma za dużo miejsca na dwa podnośniki a poza tym przód byłby niestabilny gdyby poszedł w górę. Z jednej strony ryzyko, że pozostawiając kierownicę na wprost Gwiazda może się gibnąć a przez to stracić równiowagę. Efekt? Może być wielkie bęc (powtarzam - MOŻE). Z drugiej, pozostawienie z blokadą i tak powoduje przeniesienie ciężaru (dodajmy, że motocykl jest już w powietrzu) na jedną mańkę - wynik może być (powtarzam - MOŻE) niefajny czyli wielkie bęc. Planuję zakup drugiego podnośnika pod lagi, takiego jaki jest do przecinaków. Wówczas wszystko będzie si.

Ten podnośnik ma jedą zaletę, zdjęcie motocykla z niego to 3 sekundy. Podniesienie na nim motocykla, to 4 sekundy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
Ostatnio zmieniony przez pan_wiewiorka 2009-10-21, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 12:44   

pan_wiewiorka, to możemy się zamienić bo ten pod lagi to ja mam ale chcę drugi pod spód motocykla.
Więc jeśli Ci to nie przeszkadza to zamów jeszcze jeden taki sam jak za pierwszym razem i wtedy się zamienimy.
Mój jest nówka kupiony w zeszłym sezonie ale, że teraz mam chromowe osłony na lagach więc nie mogę go użyć i jest mi zbędny.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2009-10-21, 18:49   

Przepraszam za poprzedni post ale w pierwszym momencie pomyślałem, że to jakiś kawał. Z tego co widzę wymyśliłeś bardzo prosty sposób na postawienie draga na "kołki", ale tak samo jak Demolka mam pytanie jak go podnosisz na drugi klocek i jak rozwiązałeś problem z różnicą wysokości ramy pod silnikiem ?
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-21, 21:33   

Korzystałem z pomocy kumpla, więc nie musiałem eksperymentować sam przy pierwszym stawianiu gwiazdeczki na klocki. Jutro spróbuję go sam postawić za pomocą kawałka rurki.
Różnica wysokości ramy z przodu i z tyłu nie powinna być problemem, to zbyt mała różnica jak na moje oko.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-21, 21:37   

EDDIE napisał/a:
Korzystałem z pomocy kumpla, więc nie musiałem eksperymentować sam przy pierwszym stawianiu gwiazdeczki na klocki. Jutro spróbuję go sam postawić za pomocą kawałka rurki.
Różnica wysokości ramy z przodu i z tyłu nie powinna być problemem, to zbyt mała różnica jak na moje oko.

Wysokość ok, tylko ruch obrotowy klocka przesuwa moto , niewiele ale jednak. Klocek jest dość wąski więc przesunięcie moto przy obrocie drugiego klocka może przewrócić pierwszy. Tak mi wyobraźnia podpowiada 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2009-10-21, 21:43   

Nie wyobraźnia, tylko prawa fizyki.
Jedynym sposobem jest, albo pomoc osób trzecich, albo ślizg jednej powierzchni klocka, albo po ramie albo po podłodze.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 21:53   

Wiewiór szkoda kasy ,
ja mam ten sam podnośnik - podnosisz jak u siebie - podstawiasz kloca z drewna (na nim karton gruby lub guma) opuszczasz wkładasz z przodu , podnosisz i stoi jak ta lala w powietrzu! :)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-21, 22:00   

empiq, ale żeby podłożyć kloca najpierw 3ba podnieść motór. A żeby podnieść motór, to 3ba mieć podnośnik ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 22:07   

no toż masz podnośnik!.:) mówiłem o drugim że szkoda kasy. jak masz już ten, Brak Ci tylko klocka :D
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-21, 22:27   

Na mój gust, praw fizyki nikt nie obejdzie, ale motorek przesuwając się do tyłu/przodu przesunie się po pierwszym klocku, bo rama jest stalowa i łatwo poślizgnie się na drewnianym klocku.
W ostateczności możemy włożyć bieg lub założyć "ręczny" hamulec i spowodować, że motor nam nie ucieknie.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-10-21, 22:34   

Eddie , jedynym rozwiązane na podnoszenie jednocześnie 2 klocków jest dorobienie małego układu dźwigienek , które przy jednoczesnym podnoszeniu jednego klocka podnosi 2 . Wpadłem na ten pomysł i chyba sam go rozpracuję , ale na bazie Wiewiórkowego podnośnika . Powinno zadziałać .
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-21, 23:01   

A klocek mam ja ;D

Wiewiórka, mógłbyś zmierzyć długość pionowego odcinka w podnośniku ? Znaczy chcę wiedzieć ile musi mieć, by tylne koło poszło w górę.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group