YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja i OC
Autor Wiadomość
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-23, 20:25   Rejestracja i OC

Proszę o info:
Dzisiaj zarejestrowałem mój motocykl sprowadzony z Niemiec.
Czy muszę dzisiaj zapłacić OC, czy mogę póżniej ( może są jakieś konsekwencje że zapłacę póżniej.

Oczywiście wiem że bez OC nie mogę jeżdzić
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-10-23, 20:58   

Muszisz opłacić OC w dzień rejestracji. Pojazd mechaniczny nawet stojący w "krzakach" musi mieć ubezpieczenie OC.

Oczywiście inna sprawa kto to sprawdzi ......
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-23, 21:45   

soft napisał/a:
Muszisz opłacić OC w dzień rejestracji. Pojazd mechaniczny nawet stojący w "krzakach" musi mieć ubezpieczenie OC.

Oczywiście inna sprawa kto to sprawdzi ......


No to jest nie dobże ja nie zapłaciłem mogę mieć z tego jakieś konsekwencje.
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2008-10-23, 22:45   

Przy rejestracji podpisuje się zobowiązanie że zapłaci się OC.Bez tego (opłacenia OC) nie powinni Ci go zarejestrować.Fajny urząd lol
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-10-24, 08:00   

Jeśłi zostaniesz zatrzymany do kontroli a Policjant jest szczególarz, to masz problem. Data rejestracji pojazdu musi być równa dacie ubezpiecznia.
LARRY, wyglądasz na swojej Gwiazdce jak na skuterze :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Madźka 


Rocznik: 2000
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 326
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-24, 12:44   

no nieźle, larry bardzo luzacki ten wasz urząd jest!! u mnie nie odbierzesz blach bez okazania OC

opłać jak najszybciej, może da się to zrobić z datą wsteczną?

Przy tym ubezpieczeniu musi być ciągłość, żaden samochód albo moto nie mogą być bez OC nawet na krótki okres czasu.
 
 
jusza 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 59
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-24, 14:07   

Nie można wykupić ubezpieczenia z datą wsteczną. Przy zweryfikowaniu obu dokumentów (dowód rejestracyjny i odcinek OC) i stwierdzeniu rozbieżności w terminie zawarcia umowy ubezpieczenia OC, może być egzekwowana kara do 5 tysięcy złotych. Tyle de jure, nie zajmuję stanowiska w sprawach de facto - czy patrol Policji to sprawdzi, czy też nie pozostawiam na uboczu.
Zastanawiam się (nie posiadam takowej wiedzy), czy rozwiązaniem nie byłoby wyrejestrowanie motocykla i powtórna rejestracja, już z ubezpieczeniem OC??? To tylko myślenie "na głos".
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2008-10-24, 14:26   

Coś mi się wydaje że to wina urzędu.Powinni zażądać polisy przy rejestracji,a ktoś poprostu pominął ten fakt.
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-24, 15:04   

Już wszystko ok koledzy rano ubezpieczyłem z datą wczorajszą i jest dobrze.
Ale fakt musi być w ten sam dzień Oc zapłacone

[ Dodano: 2008-10-24, 16:12 ]
Z tego co wiem do opłacenia OC musi być dowód rejestracyjny więc nie wiem z kąd te informacje że do rejestracji jest potrzebne OC. Z tego co wiem do odbioru Twardego dowodu jest potrzebne OC.
 
 
sztanga1000 



Rocznik: 1998
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 108
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-10-24, 17:48   

LARRY napisał/a:
Z tego co wiem do opłacenia OC musi być dowód rejestracyjny więc nie wiem z kąd te informacje że do rejestracji jest potrzebne OC. Z tego co wiem do odbioru Twardego dowodu jest potrzebne OC.

LARRY, zgadza sie ja jak rejestrowalem swiojego draga tez niemialem ubezpieczonej maszyny i chcieli oc dopiero przy odbiorze twardego dowodu
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kozak_Barabasz 2008-10-24, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2566
Skąd: PWL
Wysłany: 2008-10-24, 17:53   

Rejestrowałem kilka tygodni temu i musiałem podpisać zobowiązanie do opłacenia OC jeszcze tego dnia. W Warcie powiedziano mi, że nie muszą mieć numeru rejestracyjnego, wystarczy nr ramy.
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-10-28, 06:39   

sztanga1000 napisał/a:
arry_2004, zgadza sie ja jak rejestrowalem swiojego draga tez niemialem ubezpieczonej maszyny i chcieli oc dopiero przy odbiorze twardego dowodu

Dziwny urząd. Ja wczoraj miałem przerejestrowania, to pierwsze co poprosili to właśnie OC. Z zarejestrowaniem miałem podobnie.

vaaks napisał/a:
Rejestrowałem kilka tygodni temu i musiałem podpisać zobowiązanie do opłacenia OC jeszcze tego dnia. W Warcie powiedziano mi, że nie muszą mieć numeru rejestracyjnego, wystarczy nr ramy.

Fakt, jednak istotne jest aby właściwy nr rej pojawił się na polisie. Mnie to jeszcze czeka. Jakbym dorwał gnoja, który podp... mi balachę, to bym mu nogi z dupy urwał przy samej szyji.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Wawrzek 



Rocznik: 2001
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 298
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2008-11-04, 10:14   

A jak się ma wykupienie polisy OC w momencie kiedy kupujemy używany motor od innego właściciela. Przykład: kupiłem motor w kwietniu a poprzedni właściciel ubezpieczył go do września tego samego roku. Muszę wykupić OC na siebie w takim wypadku w momencie kiedy rejestruje motor?
 
 
Kozak_Barabasz 



Model: BĘDZIE
Wiek: 34
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 1435
Skąd: Poznań / Konin
Wysłany: 2008-11-04, 14:33   

Jeśli pozostaniesz przy tej samej ubezpieczalni to nie musisz płacić- masz aktualne tamte.
Jeśli zmieniasz ubezpieczyciela to niestety normalnie płacisz.
_________________
OFERTA KIA używane www.nowickikalisz.otomoto.pl / www.nowicki.otomoto.pl
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2008-11-04, 23:36   

Od jakiegoś czasu sprzedający ma obowiązek przekazania polisy razem z pojazdem (obojętnie czy jest to motocykl czy samochód ) Twoim obowiązkiem jest tylko udanie się do danego ubezpieczyciela ( tego co jest na polisie ) i przepisanie ubezpieczenia na siebie (aneks do ubezpieczenia na Twoje nazwisko )
 
 
Czyrs 


Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-28, 01:03   Proszę o ważną sprawę

witam wszystkich motocyklistów .
słuchajcie drodzy ludzie mam nie lada dylemat .i prosze o poważna odpowiedz na moje pytanie .
Kupiłem motocykl yamaha dragstar xvs650 classic rok temu liczylem ze uda mi się zrobic prawko w we wrzsniu 2008 ale sie przeliczylem .
problem mój hjest taki że zdałem prawko miesiac temu w łódzkim wordzie i potrzebuje zarejestrować motocykl .
czy aby zarejestrować motocykl trzeba zrobic badanie techniczne ?? motocykla ?? ? papiery wszystkie mam dowod sprzedazy także co jeszce mam zrobic aby go zarejestrować ?? jaki czeka mnie koszt rejestracji ?? pprosze pomóżcie .

jest to mój pierwszy motocykl w życiu i chciałbym godnie reprezentować naszą kulture ...nasze przekonania co do jednośladów pozdrawiam
Sławek

Prosze o godne podpowiedzi ..


:poddajesie: :poddajesie:
_________________
Jeżeli chcesz prowadzić ludzi sam musisz dokąść iść

I’m a cowboy, on a steel horse I ride
I’m wanted, wanted dead or alive, wanted, wanted dead or alive
 
 
Novy 



Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 267
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-06-28, 01:16   

Niestety, nie trafiłeś ani w kategorię, ani w dział. Temat też Ci się nie udał.
Ale nie martw się, Sylwek poprawi i przeniesie temat w odpowiednie miejsce i na pewno znajdzie się wielu chętnych, którzy udzielą Ci odpowiedzi.

Ja dziś nie dam rady - idę nyny. Pa!
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-06-28, 01:30   Re: Proszę o ważną sprawę

Czyrs napisał/a:
witam wszystkich motocyklistów .
słuchajcie drodzy ludzie mam nie lada dylemat .i prosze o poważna odpowiedz na moje pytanie .
Kupiłem motocykl yamaha dragstar xvs650 classic rok temu liczylem ze uda mi się zrobic prawko w we wrzsniu 2008 ale sie przeliczylem .
problem mój hjest taki że zdałem prawko miesiac temu w łódzkim wordzie i potrzebuje zarejestrować motocykl .
czy aby zarejestrować motocykl trzeba zrobic badanie techniczne ?? motocykla ?? ? papiery wszystkie mam dowod sprzedazy także co jeszce mam zrobic aby go zarejestrować ?? jaki czeka mnie koszt rejestracji ?? pprosze pomóżcie .

jest to mój pierwszy motocykl w życiu i chciałbym godnie reprezentować naszą kulture ...nasze przekonania co do jednośladów pozdrawiam
Sławek

Prosze o godne podpowiedzi ..


:poddajesie: :poddajesie:

Rozumiem, że motocykl kupiony w Polsce? Jeśli tak, to powinieneś miec umowę kupna-sprzedaży, książkę pojazdu i dowód rejestracyjny od sprzedającego. W tym dowodzie jest wbita data ważności badania technicznego i termin następnego badania. Jeśli jest już po tym terminie, powinieneś pojechac na stację diagnostyczną i zrobic badanie techniczne ze stosownym wpisem do dowodu rejestracyjnego. Następnie z kompletem dokumentów i starą tablicą rejestracyjną udajesz się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania. Tam po wypełnieniu odpowiednich formularzy dostaniesz tymczasowy dowód rejestracyjny, koszt tego dowodu /nie pamiętam dobrze/ około 100-150zł z ważnością /też nie pamiętam dobrze/ 2 tygodnie lub miesiąc oraz tablicę rejestracyjną ze stałym numerem. Po około miesiącu ponownie udajesz się do Wydziału Komunikacji i wymieniasz dowód tymczasowy na stały /już nic nie płacisz/ z datą badania technicznego taką, jaka była w starym dowodzie.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
T. 


Rocznik: 2003
Wiek: 38
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 131
Skąd: S-c
Wysłany: 2009-06-28, 07:39   

tak jak napisał shipp + ważne OC musisz pokazać w Wydziale Komunikacji


P.S.
A przez ten czas skarbowy się nie upominał o podatek??
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-06-28, 07:42   

T. napisał/a:
+ ważne OC musisz pokazać w Wydziale Komunikacji

A to jakaś nowośc chyba? Mój WK nigdy nie żądał ode mnie ważnego ubezpieczenia, to nie jest ani ich sprawa ani zakres działania. Masz chyba jakichś nadgorliwych urzędników w swoim WK.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group