YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gmole tylne - dla pasażera
Autor Wiadomość
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-11-26, 18:12   

Może powiem tak że w niedzielę gdyby nie gmole tył byłoby dużo gorzej ja jestem jak najbardziej za teraz już to wiem po sobie
Fajnie by było, gdybyś używał znaków interpunkcyjnych dla lepszego zrozumienia tego co napisałeś. vaaks
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2009-11-26, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-11-26, 22:09   

każde coś co zwiększa bezpieczeństwo warto jest założyć. Sztywna sakwa + tylny gmol miód zestaw. szkoda tylko, że jedna firma je robi i na dodatek tylko chrom. Coś EDDIE chyba miał zamiar produkować z nierdzewki, ale nie wiem, czy cos z tego wyjdzie
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-11-26, 22:18   

witek1965 napisał/a:
każde coś co zwiększa bezpieczeństwo warto jest założyć. Sztywna sakwa + tylny gmol miód zestaw. szkoda tylko, że jedna firma je robi i na dodatek tylko chrom. Coś EDDIE chyba miał zamiar produkować z nierdzewki, ale nie wiem, czy cos z tego wyjdzie



Z tego co się dowiedziałem od Eddiego to czeka na giętarkę jak już będzie miał gientarkę to produkcja się zacznie.
_________________
Dawid Z.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4806
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-11-26, 22:23   

Warto.

Ja kupiłem swoje po pikaku, za namową Wiewióra, który u mnie gościł. Nie żałuję zakupu. Zdarzyło mi się parkując, poślizgnąć się na posadzce w garażu... Gdyby nie gmol... pewne jeszcze leżałbym tam...

Pod Grunwaldem, na błotku... dokręciłem manetkę i Gwiazda poległa... Gdyby nie gmole (tył i przód) moja Domi pewnie bylaby poszkodowana, a tak trzynastolatka tylko najadła się strachu i wykąpała się w glajdzie ;)

Warto kupić. Tyle.

PS
Wiewiór - fenks :)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-27, 16:09   

Dawid Z. napisał/a:
witek1965 napisał/a:
każde coś co zwiększa bezpieczeństwo warto jest założyć. Sztywna sakwa + tylny gmol miód zestaw. szkoda tylko, że jedna firma je robi i na dodatek tylko chrom. Coś EDDIE chyba miał zamiar produkować z nierdzewki, ale nie wiem, czy cos z tego wyjdzie



Z tego co się dowiedziałem od Eddiego to czeka na giętarkę jak już będzie miał gientarkę to produkcja się zacznie.


Giętarka już jest u kumpla, ale teraz czeka na oprzyrządowanie do rur o odpowiedniej średnicy.
Temat gmoli tylnych (przednich też) jest cały czas aktualny, sam na nie czekam :)

A czy warto je mieć? Na pewno tak ! Dla bezpieczeństwa i dla wygody.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-11-27, 23:27   

Odbierając ostatnio gwiazdę z serwisu zadałem dokładnie to samo pytanie (Miałem szlif przy sporej prędkości, sakwy i przedni gmol uratowały mnie i motocykl). "Szpece" odradzili. Powiedzieli, że tylny gmol może uderzając uszkodzić nogę, albo co gorsze wciągnąć ją i wlec za motocyklem. Podobno mieli już takie przypadki. Sakwy spełniają ta sama funkcję tylko mniej boleśnie (oczywiście dla zdrowia, nie dla sakw, moich już nie odkupie, nie ma już takich w sprzedaży :( ) Sam już nie wiem...
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-11-27, 23:54   

ajsek napisał/a:
Odbierając ostatnio gwiazdę z serwisu zadałem dokładnie to samo pytanie (Miałem szlif przy sporej prędkości, sakwy i przedni gmol uratowały mnie i motocykl). "Szpece" odradzili. Powiedzieli, że tylny gmol może uderzając uszkodzić nogę, albo co gorsze wciągnąć ją i wlec za motocyklem. Podobno mieli już takie przypadki. Sakwy spełniają ta sama funkcję tylko mniej boleśnie (oczywiście dla zdrowia, nie dla sakw, moich już nie odkupie, nie ma już takich w sprzedaży :( ) Sam już nie wiem...

wszystko OK tylko wszyscy polecają tylne gmole jeśli są również zamontowane sakwy
a bez nich czyli same gmole na moto to jeszcze nie słyszałem by ktoś polecał
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-11-28, 00:15   

ajsek, a jak moto noge przygniecie to nie tylko pociągnie, ale i nieźle zedrze, poparzy wydechami. Tfu, na psa urok, oby nikomu z nas. Niech tylko się świecą
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
metro 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 405
Skąd: Halinów
Wysłany: 2009-11-28, 06:03   

Ja do swojej gwiazdki jednak założyłem. Teraz się rozglądam za sakwami.
 
 
spining 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1043
Skąd: Soldau Ostpr.
Wysłany: 2009-11-28, 07:29   

metro napisał/a:
Ja do swojej gwiazdki jednak założyłem. Teraz się rozglądam za sakwami.
metro, dzieki za opinie na temat sakiew i gmoli - wlasnie takie sakwy zamowilem, czekam rowniez na tylne gmole - jak uszystko ulepie zamieszcze foto
_________________
Lepiej mieć wspomnienia, niż marzenia.
byl 650; byl 1100; byl RS 1700 SILVERADO
 
 
metro 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 405
Skąd: Halinów
Wysłany: 2009-11-28, 07:34   

Chętnie obejrzę Twoje fotki z zamocowanymi sakwami i gmolami. Zastanawiam się czy gmole nie będą przeszkadzały w otwieraniu sakiew, a nie chciałbym kupować jakiegoś małego badziewia. Same gmole wyglądają dość solidnie i wydaje mi się, ze chyba jednak w razie ślizgu noga jest chroniona, ale oczywiście lepiej żeby takiej sytuacji nie było...
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-11-28, 10:00   

koszerny napisał/a:

wszystko OK tylko wszyscy polecają tylne gmole jeśli są również zamontowane sakwy
a bez nich czyli same gmole na moto to jeszcze nie słyszałem by ktoś polecał

Trochę to bez sensu napisałeś. Jak ktoś ubiera motocykl w gmole to raczej pewne, że założy sakwy i inne ubranka, a jeśli ktoś zdejmuje z motocykla wszystko co zbędne, to nie założy szyby, sakw i gmoli z tyłu. Same gmole bez niczego na tył? Nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem o czymś takim...
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-11-28, 10:17   

shipp napisał/a:
koszerny napisał/a:

wszystko OK tylko wszyscy polecają tylne gmole jeśli są również zamontowane sakwy
a bez nich czyli same gmole na moto to jeszcze nie słyszałem by ktoś polecał

Trochę to bez sensu napisałeś. Jak ktoś ubiera motocykl w gmole to raczej pewne, że założy sakwy i inne ubranka, a jeśli ktoś zdejmuje z motocykla wszystko co zbędne, to nie założy szyby, sakw i gmoli z tyłu. Same gmole bez niczego na tył? Nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem o czymś takim...
Dzięki shipp, właśnie o to mi chodziło :) Ja miałem oczywiście motor ubrany, skoro sakwy spełniły rolę ochronną znakomicie to po co montować gmol, który ponoć w pewnych okolicznościach może być niebezpieczny? Ewentualnie po to, żeby sakwy nie ucierpiały... To argumentacja mechaników, nie moja, ale do mnie trafia. Sorry za ewentualne błędy, ale kijowo się pisze z komórki ;/
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-11-28, 10:25   

ajsek napisał

Cytat:
to po co montować gmol, który ponoć w pewnych okolicznościach może być niebezpieczny?


nie słyszałem żeby był niebezpieczny .A ostatnio przekonałem się że gdyby nie gmol to właśnie z nogami byłon by bardzo źle
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-11-28, 10:30   

arekw711 napisał/a:
ajsek napisał

Cytat:
to po co montować gmol, który ponoć w pewnych okolicznościach może być niebezpieczny?


nie słyszałem żeby był niebezpieczny .A ostatnio przekonałem się że gdyby nie gmol to właśnie z nogami byłon by bardzo źle
Ale przecież masz sakwy, które dokładnie tą sama funkcję spełniają?
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-11-28, 10:33   

ajsek napisał

Cytat:
Ale przecież masz sakwy, które dokładnie tą sama funkcję spełniają?


przewróć motocykl na bok to zobaczymy ?
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-11-28, 10:35   

ajsek, sama ekonomia - ile kosztują gmole a ile dobre sakwy? Osobiście wolałbym zniszczyć gmol niż sakwy, bo takich jak mam łatwo nie kupię a zniszczona jedna strona powoduje, że musisz szukać kompletu. Gmoli z tyłu nie mam bo nie mam kasy na nie, ale kiedy będzie grosz na zbyciu na pewno zaopatrzę się w nie /może jak Eddie cosik sprodukuje to się załapię?/ lol
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-11-28, 10:44   

Ja mam oryginalne sakwy YAMAHY więc byłoby szkoda bo trochę kosztują , gmol jest dużo tańszy tak jak piszesz . Poza tym goml wystaje jeszcze poza sakwę czyli jest więcej miejsca na nogi , no i chyba stal jest bardziej wytrzymała niż tworzywo i skóra
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-11-28, 10:46   

shipp napisał/a:
koszerny napisał/a:

wszystko OK tylko wszyscy polecają tylne gmole jeśli są również zamontowane sakwy
a bez nich czyli same gmole na moto to jeszcze nie słyszałem by ktoś polecał

Trochę to bez sensu napisałeś. Jak ktoś ubiera motocykl w gmole to raczej pewne, że założy sakwy i inne ubranka, a jeśli ktoś zdejmuje z motocykla wszystko co zbędne, to nie założy szyby, sakw i gmoli z tyłu. Same gmole bez niczego na tył? Nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem o czymś takim...

nie do końca tak jest niektórzy uważają że zamontują same gmole tylne i to zabezpieczy ich w razie co
dlatego to napisałem
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-28, 12:08   

Być może ktoś zauważył, że tylne gmole mogą zaszkodzić. Bardzo możliwe, że to prawda w szczególnych warunkach, ale z pewnością w zdecydowanej większości przypadków gmol tylny będzie stanowił ochronę i przyniesie więcej korzyści niż gdyby go nie było. To chyba jest bezdyskusyjne.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group