YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
okulary na motocykl
Autor Wiadomość
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-10-21, 12:56   okulary na motocykl

Mało kto zwraca dzisiaj uwagę na gogle czy okulary ze względu na powszechność kasków integralnych czy choćby otwartych z szybami. Ja osobiście używam od zawsze kasków tradycyjnych, które wymagają przynajmniej okularów. Jakiś czas temu zakupiłem sobie gogle do jazdy nocnej – Choppers model 904. Cóż można powiedzieć, są rewelacyjne:

ZALETY:
1. Odpinane zauszniki – bardzo ułatwiają zakładanie czy noszenie, nie piją w głowę czy uszy,
2. Żółte szkła – fantastyczna jazda nocą, wszystko ostre i nawet kiedy jest ciemno poprawa widoczności jest naprawdę znaczna,
3. Filtr UV 400
4. Piankowa otoczka ułatwiająca dopasowanie do twarzy oraz stanowiąca bezpośrednią blokadę przed pyłem kurzem i innym śmieciem,
5. Nieparujące szybki,
6. Nierysująca szybka – kilka razy upadły mi podczas zakładania (miałem zmarznięte dłonie) bezpośrednio szybką na asfalt, zero śladu.
7. Możliwość odłączenia gumki.

WADY
Dziwny plastyk, wytrzymały ale… jakiś dziwny :)

Cena: ok. 70PLN
Dostępność: Allegro
Ostatnio zmieniony przez krotom 2011-05-31, 10:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-25, 15:00   W OKULARACH NA MOTOCYKL

sprawa jest prosta... mam astygmatyzm i od 13 lat nosze okulary.... jak jeżdze w kasku z szybom jest ok z resztą mam tez okulary korekcyjne - przeciwsłoneczne, moim największym problemem jednak jest to ze lubie sie bryknąć w orzeszku a tu jak wiadomo wiaterek przeszkadza i oczy zaczynają łzawić ;/ oglądałem dzisija okulary przeciwsłoneczne w HD z pianeczką ba przejechałem sie nawet w nich i jedzie sie kozacko ALE ja bym szukal czegoś w ten deseń z możliwością znalezienia tego do optyka i zrobienia szkieł korekcyjnych (moga być nawet białe byle by były....)

dlatego pytam: czy jest na forum OPTYK? albo ktoś kto robil taki manewr przy podobnych szkłach 'z pianką" ?
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
Ostatnio zmieniony przez vaaks 2011-01-04, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-04-25, 16:06   

Soczewki nie wchodzą w grę?
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-25, 17:21   

nie da rady ;/ nie przy takim "dziwnym" astygmatyzmie a nawet jeseli to 300 zl za pare shock
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-04-25, 17:36   

Popytaj tutaj.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-25, 21:40   

no teges całowanie to juz niech oni miedzy sobą załatwią ;p a wstępne koszta okularów to 470 zł tylko nie wiem jak bedzie z przymiarką i co jeżeli oprawki mi nie przypasują... czekam na dalsze info od firmy...
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2009-04-26, 08:28   

mialem podobny problem, znalazlem takie okulary


w komplecie sa wymienne szkla zolte , szare i te co na zdjeciu jest tez gumka zamiast tego co za uszy wchodzi cena do zaakceptowania 250PLN. A tak wygladaja na dynce :

nazywaja sie RETRO.
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-26, 12:31   

monkton, ja dzisiaj w poznaniu oglądałem coś podobnego no i bedzie trzeba w to zainwestowac ;/ trudno

1janbo, poczekam pare lat :p mnie sie nie spieszy :D
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3290
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2009-04-26, 15:13   

Piękny i jakże trafiony (dla mnie też) temat.
Corvius, jak zrobisz okulary korekcyjne podobne jak pokazał Monkton, daj znać. Poopowiadasz, co i jak. Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość w tego rodzaju modelach.
Noszę bryle od trzeciego roku życia i miałem rózne, zwykłe, ciemne, fotochromy itp. ale to co napisaliście jest super.
Wiewiór, szacunek również.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2009-04-26, 21:51   

Oularki sa w pytke ta cena 250 to za wszystko czyli szkla korekcyjne + oprawka + robocizna , same oprawki kosztuja 160 PLN w Koszalinie . Tu daje link do dystrybutora :
http://www.koh.pl/index.p...kulary_sportowe te moje to Retro Sport model 01. Z tego co widze maja na stronce sklep, ale nie chce mi sie rejestrowac tylko po to zeby pytac po ile oni je sprzedaja , jezeli jednak komus sie podobaja to ....
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-05-12, 12:31   

I uzupełnienie. Szkła są na prawdę mocne. Dostałem kamieniem spod kół i tylko delikatnie pękły (jakby od środka ponieważ na zewnątrz nie ma wyczuwalnej rysy).
Dziś zamówiłem kolejne, ale nieco inny model (z pełnym kryciem na oczy). Jazda z soczewkami przy dużych prędkościach (powyżej 110km/h) doprowadzała do szybkiego ich wysuszania i konieczności zakrapiania oczu (wiatr dostawał się najbardziej od strony nosa).
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-05-13, 06:32   

Wiewiór, zarzuc jakąś fotę tych swoich gogli, może sam się skuszę na coś takiego. :okok:
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-05-13, 06:36   

Choppers 904




Choppers 911 (obecne)


_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
tunrida 



Rocznik: 1999
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-31, 15:14   

Temat stary, ale aktualny, bo okulary nadal dostępne na allegro. Ja osobiście wybrałam model chopers 910.
Ale nie to jest ważne.
Ważne, by podkleić od razu klejem ( kropelką np) ten gąbkowy wkład od wewnątrz, bo łatwo się wypina. A jeszcze łatwiej odpadają motylki(skrzydełka), które są w niektórych modelach doczepiane na części nosowej okularów. Jedną parę okularów w ten sposób zniszczyłam. Najpierw odpadł motylek, a potem gąbka, którą wsadziłam w drodze do kieszeni, skąd wypadła.
Tak więc- okulary TAK, ale podkleić doczepione elementy.
_________________

 
 
KOSA 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 52
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 466
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2010-07-31, 17:03   

mam podobne są niezłe na motorek 50zł dałem
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star

BARDZO DZIKI WSCHÓD
 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-07-31, 17:11   

Ja jeżdżę w goglach Bobstera - polecam - przeważnie ( nie pamiętam ale chyba większość modeli) mają wymienne szkła : bezbarwne,rozjaśniające i ciemne. Wymiana zajmuje dosłownie chwilę. Jest też pianka od wewnątrz okularów ( w niektórych mod. nawet dwa rodzaje ) i oczywiście możliwość przestrojenia : gogle/okulary czyli gumka lub zauszniki. Do tego spoko etui do paska, czy szlufki - często zaczynając trasę nad ranem i kończąc wieczorem korzystałem ze wszystkich trzech kompletów szkieł - naprawdę wygodnie. Ceny, o ile pamiętam, coś pomiędzy 150 a 250 zł - zależnie od modelu .
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
marius 



Model: MS1900
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 115
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2010-07-31, 20:54   

Ja także je polecam, kupiłem kilka dni temu i wróciłem właśnie ze zlotu w Dołżycy i muszę przyznać, że poprawiają znacznie widoczność, zaznaczę ,że kupiłem ze szkłami:(szkła lustrzane, driving).
_________________
marius
 
 
mmmmat 



Rocznik: 2006
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Slask
Wysłany: 2010-08-01, 07:22   

Ja mam Takie same co wiewiór ale czarne szkła ale dla mnie są chyba za małe przy 80 ciu już wieje po oczach ta ryflowana pianka nie zdaje egz
 
 
greg 



Rocznik: 1997
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-16, 18:18   

Tez mam astygmatyzm i na moto noszę tylko ! !!!! soczewki (miękkie). W okularach masz mniejsze pole widzenia, co na moto jest niebezpieczne. Można kupić soczewki 3 tygodniowe. Jak już przebrniesz przez temat wsadzania sobie palca w oko to praktycznie ich nie czujesz.
_________________
W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz;)

Amat Victoria Curam,

Kawał ch*ja z tego Prometeusza. Zamiast ognia mógł dać ludziom swoją odradzającą się wątrobę!
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2011-02-16, 18:55   

greg napisał/a:
Tez mam astygmatyzm

zapewne nosisz minusy ...
_________________
... Ride now , work later ... :8
Drag, Road, Rock'n'roll
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group