YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
kier200 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 04 Lip 2019
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2019-07-04, 21:08   Problem z odpaleniem

Witam postaram się krótko opisać problem , motocykl to yamaha bt 1100 z 2007r kupione u handlarza ,po kupnie kilka razy odpalane w celu pochwalic się kolegom ,nie jezdziłem ze względu na rejestracje ,zanim zarejestrowałem stał nie odpalany trzy dni ,pierwsza jazda niestety niemożliwa moto nie odpalił dodam że w czasie gdy motocykl stał wymieniłem mu olej i filtr oleju oto filmik z próby odpalenia w tamtym czasie , dodam że przed filmem moto już kręcone kilka razy https://www.youtube.com/watch?v=6L_r2j65OXo .
Coś mi mówiło że to coś z paliwem którego wcześniej nalałem tak że kupiłem nowy filtr paliwa ,nowe świece i nowy filtr powietrza ,zlałem tamto paliwo wlałem nowe paliwo ,w starym paliwie zlanym z baku było sporo syfu jak i filtr paliwa był bardzo brudny ,naładowałem baterię i motocykl odpalił no musiałem dodać gazu ale odpalił oto film jak chodzi;
https://youtu.be/_DHDT9-kXtw
Praca mi się nie podoba bo z jednego wydechu co jakiś czas pryka no może lekko strzela ,pochodził tak z półgodziny żeby wygrzać świece i go zgasiłem już szczęsliwy ale po dwóch minutach postanowiłem sprawdzić czy zapali niestety nie oto film z tej próby.
https://youtu.be/75ZAquFdnnQ
Prośba do was o podpowiedzenie czy mam odrazu się brać za sprzęgiełko rozrusznika czy to coś innego zobaczcie filmy co myślicie .
_________________
kier200
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2019-07-04, 21:41   

sprawdź dokładnie akumulator może to złom
_________________
HONDA ST1300 PAN EUROPEAN 2010
 
 
Robrob 



Model: RS1700
Rocznik: 2013
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2019-07-05, 07:13   

Jeśli akumilator, to by nie kręcił, sprawdz dokładnie układ paliwowy i iskrę na świecach, jeśli coś prycha na jednym garnku to może być świeca, przewód WN lub cewka, tak właśnie kończą się zabawy odpalania na chwilę żeby się pochwalić
_________________
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


XI zlot YDS w Łomży w dniach 2-4 maja 2014
 
 
Jacek6 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 57
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1034
Skąd: OPOLE
Wysłany: 2019-07-05, 07:15   

Robrob napisał/a:
Jeśli akumilator, to by nie kręcił, sprawdz dokładnie układ paliwowy i iskrę na świecach, jeśli coś prycha na jednym garnku to może być świeca, przewód WN lub cewka, tak właśnie kończą się zabawy odpalania na chwilę żeby się pochwalić

Kończą się np. uszkodzeniem przewodu WN ? Po czym wnosisz ?
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6494
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2019-07-05, 08:56   

gaźniki też bym przeczyścił.
Jak będziesz kręcił i nie odpali wykręć świece. Jak będzie mokra to znaczy, że nie ma iskry. Jak sucha znaczy, że coś z paliwem
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
OLA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 42
Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 1226
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2019-07-05, 13:50   

I koniecznie sprawdź czy paliwo w baku jest. ;d ;p Różnie może być.
_________________
Międzyregionalna Wigilia/ Mikołajki Świętokrzyskie od 2014 roku. 2020 Covid.
 
 
toni175 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 41
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 33
Skąd: starachowice
Wysłany: 2019-07-07, 15:10   

zalałeś silnik. na świecach niekoniecznie będzie to widać. zmień świece i zrób próbę odpalenia bez gazu i bez ssania. Sprzęgiełko nie ma nic tu do rzeczy - gdyby było uszkodzone to by silnik nie obracał się. Podobnie z masa i akumulatorem. Albo zalałeś silnik albo paliwo nie dochodzi do gaźników - obstawiam to pierwsze.
 
 
kier200 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 04 Lip 2019
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2019-09-01, 00:00   

no wieć diagnoza jest taka że gazniki były zasyfione po wyczyszczeniu i zsynchronizowaniu jest oki ale było robione też sprzęgiełko rozrusznika teraz jest oki pali jak trzeba ,ale niestety mechanik się pomylił jak mówi zapomniał że na wałku zmiany biegów jest uszczelka lub oring i właśnie teraz z tego wałka zmiany biegów kapie olej. Prośba do was o podpowiedz jakiej części szukać czy tam jest oring czy uszczelka mam serwisówkę ale tam nie potrafie znależć co kupić ,może już ktoś z was wymieniał ten uszczelniacz i jakieś namiary na kupno dzięki za pomoc.
_________________
kier200
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group