YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurtka na choppera
Autor Wiadomość
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-09, 19:50   Kurtka na choppera

Witam

Poszukuje Firmy najlepiej w Wielkoposce która uszyła by mi kurtkę na chopera lub sklepu gdzie mógł bym kupić bardzo duzy rozmiar.

Czy znacie takie miejsca.

Pozdrawiam
 
 
labondz 



Rocznik: 2002
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 46
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-10-09, 19:58   

Witaj
Nie wiem czy w Twój design to podpasuje ale może warto zobaczyć. Jest taka polska firma, co prawda mieści się ona pod warszawką ale................może masz niedaleko.
Firma Retbike mieści się w Łomiankach i z tego co wiem szyją również na miarę. Wykonują kurtki, spodnie itd, zresztą pewnie o niej słyszałeś a jak nie to najlepiej wejdź na www.retbike.pl
Mi zdarzyło się kupić już parę rzeczy w tej firmie (dwie kurtki i jedną parę spodni), ceny mają przystępne a materiały to najczęściej cordura i skóra. Na koniec chciałbym Ci napisać iż wydaje mi się że kiedyś szyli lepiej (dokładniej), ostatnią kurtkę jaką u nich kupiłem była trochę zrobiona "na szybkości" po prostu wydaje mi się że stali się już trochę rozpoznawalni i mają więcej zbytu przez to jakość ich wyrobów znacznie spadła, ale to jest moja subiektywna opinia.
pozdrawiam
labondz
_________________
ROSSI CAMPIONE ! #9
1x 125cc
1x 250cc
7x MotoGP (500cc 990cc 800cc)
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-10, 09:31   

Ja też do "kruszyn" nie należę (187 cm wzrostu, 120 kg żywej wagi ;) ) i jeżdżę w kurtce niemieckiej firmy Buse model Nardo
Mam rozmiar kurtki 60. Obawiałem się, że i tak będzie za mała (kupowałem ją przez internet). Okazuje się, że prawdopodobnie jakbym kupił rozmiar 58 to też byłoby ok ;) Natomiast w ofercie mają też rozmiar 62.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-10, 14:17   

NIestety Retbike odpada poniieważ:
Cytuje ze strony

PRZEPRASZAMY
Z przyczyn logistycznych usługa szycia miarowego zostaje zawieszona do odwołania.

właściciel ADAM RETKA - RETBIKE


Rozmiar 62 wydaje mi się ze bedzie za mały.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-10, 17:20   

Podaj swoje "gabaryty" - wzrost, obwód w klacie i na mięśniu piwnym ;) Zobaczę jak się to ma do mnie i Ci powiem.
Ewentualnie spróbój jeszcze w firmie Tarbor. Oni na 100% szyją na miarę.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
labondz 



Rocznik: 2002
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 46
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-10-10, 20:28   

faktycznie retbike odpada............. lipa, aczkolwiek jak pisałem ja się co do nich troszeczkę zraziłem, niemniej "stare" wyroby mają bardzo fajne.
a tak przy okazji to dodam swoje trzy grosze w tym wątku:
- jak dla mnie to wolałbym kupić kurtkę "gotową" oczywiście jak to jest możliwe przy Twoich "gabarytach", gdyż takowa posiada odpowiednie ochraniacze (żółw itd.) dla mnie to stanowi podstawę, ale zawsze można takowe ochraniacze wszyć do innej kurtki:)
_________________
ROSSI CAMPIONE ! #9
1x 125cc
1x 250cc
7x MotoGP (500cc 990cc 800cc)
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-12, 18:19   

A moze wiecie jakiej jakości ma produkty firma TARBOR
 
 
labondz 



Rocznik: 2002
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 46
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-10-12, 20:51   

larry:
ja mam tylko rękawice tej firmy i nie narzekam na ich jakość, dobra skóra, co prawda rozerwała mi się podpinka na szwie ale to bździna.
Ja słyszałem dobre opinie o tarborze.
pozdrawiam
labondz
_________________
ROSSI CAMPIONE ! #9
1x 125cc
1x 250cc
7x MotoGP (500cc 990cc 800cc)
 
 
Madźka 


Rocznik: 2000
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 326
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-13, 07:52   

Ja jeżdzę w kurtce Tarbora k-21, http://www.tarbor.pl/kurtki_motocyklowe

I muszę przyznać że jestem zadowolona, jak kupujesz możesz sobie wybrać rodzaj skóry, kolor, zrobić dowolną przeróbkę i z tego co się orientuję to w zimie nie będziesz miał problemów z uszyciem czegoś na miarę (w sezonie trochę się czeka).

Moi dwaj kumple przy zamawianiu prosili o przeróbki - jeden wydłużał rękawy, a drugi zaszalał i stworzył swój projekt kurtki ( m.in.wstawił 3M i rozrysował krój wg. swojego pomysłu),
widziałam potem te kurtki i obydwie wyglądają naprawdę ok.

Być może ktoś się kiedyś zawiódł na tej firmie, ale ja nie słyszałam żeby ktoś narzekał, i z własnego doświadczenia polecam.
 
 
Robo 



Rocznik: 1999
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 50
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2008-10-13, 08:22   

Byłem w Lublinie w siedzibie Tarbora z kolegą który chciał sobie kupić kurteczkę i spodnie. Niestety gabaryty kolegi sprawiały że standardowe rozmiary źle na nim leżały. Pan sprzedawca poprosił drugiego pana który pomierzył kolegę i poprosił o ponowną wizytę za 2h. Po tym czasie kurteczka jak i spodnie już czekały gotowe i leżały jak ulał przy czym cena z racji zakupu kpl. była o 10% niższa.
Inny kolega załatwił sobie rękaw podczas szlifu - Tarbor za niewielkie pieniądze wymienił pozdzierane fragmenty skóry /kurteczka po akcji jak nowa/.

Ja osobiście jak i moja druga połowa jeździmy w szmatach i chwalimy sobie f-mę Modeka.
Modeka produkuje też odzież skórzaną i mam nadzieję że też jest jakościowo dobra.
Zaletą modeki jest to że ma szeroki wachlarz rozmiarowy np. spodnie 2XL z dopiskiem L /long/ są dłuższe od S /standard/.
 
 
adun2 



Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 541
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-13, 10:08   

Ja z żonusia też mamy kurtki od Tarbora i są ekstra. Po zakupie okazało się że zamek jednej podpinki jest popsuty i bez problemu wymienili na nowy. Kurtki są dobrze odszyte i z dobrej skóry. Troche ważą ale przy podpince można pod spodem jeździć w któtkim rękawku i nawet przy 10 stopniach jest ciepło. Polecam firmę, a z tego co pisze Robo wynika, że traktują klienta poważnie.
_________________

 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2008-10-13, 15:02   

Larry, z przykrością muszę stwierdzić, że wymiary, które mi podałeś w prywatnym mailu będą i tak za duże na rozmiar 62 w Buse... Więc Buse niestety odpada. Swoją drogą kawał chłopa jesteś, co z resztą widać na Twoim avatarku ;)
A co do Tarbora, mój kumpel chyba 10 sezon jeździ w ich spodniach i nawet mu w głowie je zmieniać, bo jest z nich zadowolony.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
toti 


Model: BĘDZIE
Wiek: 42
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-10-13, 20:32   

A może ktoś polecić coś dla chuderlaka ok 180cm. Zastanawiam się czy skóra, czy materiał... może jakieś porady co do firmy bo konretny model to z moim gustem sobie poszukam.
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-14, 19:10   

Czy znacie jeszcze jakiś producentów czy w polsce jest tylko jeden na dużych facetów.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2008-10-14, 22:12   

toti napisał/a:
A może ktoś polecić coś dla chuderlaka ok 180cm. Zastanawiam się czy skóra, czy materiał... może jakieś porady co do firmy bo konretny model to z moim gustem sobie poszukam.

Z polskich firm rowniez polecam Tarbora a jesli chodzi o wybor miedzy skora czy tex to slyszalem fajna opinie ze skora jest dla lansu a texsy dla wygody ;D
Osobiscie uwazam ze najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie oddzielnego pokoju na odziez motocyklowa i posiadanie kilku kaskow i zestawow ubran na rozne okazje ;d
kask orzeszek na parady, otwarty do normalnej jazdy i szczekowiec lub integral na dlugie wyprawy do tego zestaw butow, rekawiczek itd ;D
Technika idzie do przodu i tkaniny takie jak cordura,goretex i inne pod wzgledem użyteczności pozostawily daleko w tyle skore i powinienes sobie odpowiedziec czy planujesz pojechac na spotkanie do pobliskiego baru, pokazac sie na zlocie czy podziwiac renifery na nortkapp.
Wiadomo ze problemem jest kasa i od czegos trzeba zaczac ale musisz zdecydowac sie co jest twoim priorytetem bo zlotego srodka chyba nie ma.
Najlepszy przyklad to rekawiczki z obcietymi palcami i dziurami na stawach ktore odkrywaja to co maja chronic i kask orzeszek ktory jest produkowany do jazdy na rolkach i nie ma atestu na moto ( do sprawdzenia na stronie Louisa) ale swietnie sprawdzaja sie na paradach i zlotach
 
 
Madźka 


Rocznik: 2000
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 326
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-15, 18:53   

LARRY napisał/a:
Czy znacie jeszcze jakiś producentów czy w polsce jest tylko jeden na dużych facetów.


ja słyszałam jeszcze o firmie z Chełmka http://www.dudziaki.pl/ że też jest dobra.

Z tego co widziałam na ich stronce to mają rozmiary męskie aż do XXXL, ale czy szyją na miarę, tego nie wiem!
 
 
LARRY 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Września
Wysłany: 2008-10-16, 16:01   

A może wiesz jakiej jakości są u nich kurtki.
 
 
Madźka 


Rocznik: 2000
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 326
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-10-16, 16:26   

LARRY mogę Ci tylko powiedzieć jaka krąży opinia - że mają wyroby bdb jakości ale sama niestety nie widziałam
 
 
jusza 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 59
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-16, 17:22   

Firma Dudziaków zajmuje się szyciem zarówno "cywilnej" odzieży skórzanej, jak i odzieży motocyklowej. Używają skór wysokogatunkowych, a i wykonanie pozwala być zadowolonym. Mniej będziecie zachwyceni cenami - są wyższe niż u konkurencji. I nawet jeśli w cenę wliczone są drobne przeróbki przy zakupie (np. zwężenie spodni), to fakt różnic cenowych pozostaje niezaprzeczalnym.
Zajmują się też szyciem skórzanych akcesoriów na motocykl - od zwykłych frędzli po niezwykle stylistycznie dopieszczone sakwy i kufry.
 
 
Mirek 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1313
Skąd: Ostróda/Grunwald
Wysłany: 2008-10-20, 10:47   

Larry mam ciuchy z firmy Ledmar jestem zadowolony z kurtki spodni i kamizelki ,wszystko było szyte na miarę ,wymiary podałem przez telefon bez wizyty w firmie .Pomiarów twoich niech dokona krawiec bo to ważne .W tej firmie ubrało się 3 moich kolesi, wszystko mieli szyte ma miarę .Firma ma swoją stronę internetową .
_________________
ORGANIZATOR SPOTKAŃ GRUNWALDZKICH 2009-2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019-2020-2021-2022-2023

http://www.dragstar-grunwald.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group