YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużane podnóżki
Autor Wiadomość
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-10-08, 09:38   Przedłużane podnóżki

Czy ktoś miał okazję założyć u siebie przedłużane podnóżki (zdjęcie poniżej)? Spacerówki nie zawsze są odpowiednie, choćby przy jeździe po mieście i konieczności ciągłej zmiany biegów czy używania hamulca. Chciałbym założyć cały set na obie strony.



[ Dodano: 2008-10-29, 10:08 ]
Dzisiaj zamówiłem, zobaczymy co to za cudo. Widziałem je kiedyś zamontowane na innym Dragu... od tamtej pory zachorowałem na nie :)

[ Dodano: 2008-11-08, 18:09 ]
Dziś je zamontowałem. Naj...łem się jak głupi. Problemem jest tylko to, że podnóżki dostarczane są złożone, właściwie pozostaje 'tylko' odkręcenie fabrycznych i założenie nowych. Niestety mając gmole, to juz wyższa szkoła jazdy. Dokręcenie cięgna zmiany biegów wymaga zdjęcia zaciskacza i pokrywy silnika (mniejszej). Śruby są nieco za krótkie i trzeba nieźle sie nagimnastykować aby zatrybiły z kołnierzem gmola. Gdyby była możliwość rozkręcenia wszystkiego na części pierwsze i zakładania oddzielnie, to byłaby to wręcz frajda. Niestety całość jest tak poskręcana, że rozłożenie wymagałoby imadła, zacisku stolarskiego, sporego młotka, możliwie że i szlifierki kątowej a z całą pewnością 0,7 Żubróweczki i Prozacu. Są wygodne.

 
 
Adam 



Rocznik: 1998
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 44
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-01-31, 03:29   

Cześć bardzo fajnie wyglądaja, poszukuje czegoś takiego.Wyciągnie nogi do przodu pełen luz i do tiego prosta kierownica. Możesz podać na te sety namiary?
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-01-31, 12:35   

Kupiłem u chłopaka, który sprowadza MAPAM. Poniżej namiar:
choppfather@interia.eu

Jeszcze jedna sprawa. Jeśli masz gmole przednie z kołnierzem, tak jak u mnie to widać, pamiętaj że tuleje dystansowe dołączone do zestawu podnóżkó trzeba stoczyć o 5mm w przeciwnym razie butami będziesz zawadzał o wewętrzna część gmola. Na początku było to kłopotliwe ze względu na hamowanie tyłem czy wrzucanie biegu. Po korekcie dystansów jest ok.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 10:27   

Adam napisał/a:
Cześć bardzo fajnie wyglądaja, poszukuje czegoś takiego.Wyciągnie nogi do przodu pełen luz i do tiego prosta kierownica. Możesz podać na te sety namiary?


Bardzo fajnie. Ciekawe jak długo tak pojeździsz? shock
Przy prostej kierownicy jesteś pochylony do przodu. Wiem bo mam taką. ;D
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-02-02, 10:39   

mikssdaniel napisał/a:
Adam napisał/a:
Cześć bardzo fajnie wyglądaja, poszukuje czegoś takiego.Wyciągnie nogi do przodu pełen luz i do tiego prosta kierownica. Możesz podać na te sety namiary?


Bardzo fajnie. Ciekawe jak długo tak pojeździsz? shock
Przy prostej kierownicy jesteś pochylony do przodu. Wiem bo mam taką. ;D

Nie sądzą żeby były problemy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 10:52   

pan_wiewiorka napisał/a:
mikssdaniel napisał/a:
Adam napisał/a:
Cześć bardzo fajnie wyglądaja, poszukuje czegoś takiego.Wyciągnie nogi do przodu pełen luz i do tiego prosta kierownica. Możesz podać na te sety namiary?


Bardzo fajnie. Ciekawe jak długo tak pojeździsz? shock
Przy prostej kierownicy jesteś pochylony do przodu. Wiem bo mam taką. ;D

Nie sądzą żeby były problemy.


Przy orginalnej kierownicy dołożyć jeszcze oparcie kierowcy i przedłużane podnóżki.
Łapiesz za kierownicę opierasz się o oparcie nogi wyciągasz do przodu i wygodnie śmigasz.
Przy prostej kierownicy o oparcie się raczej nie oprzesz no chyba że masz ze 2 metry wzrostu lub bardzo długie ręce. Jesteś też tułowiem pochylony do przodu. I kładąc nogi na takich podnóżkach zamiast prostować sylwetkę robisz coś zupełnie odwrotnego. Tak przynajmniej byłoby w przypadku mojego DSa.

Ale to wszystko już zależy jaką szeroką masz tą prostą kierownicę i jak zamontowaną (Na jakich wysokich uchwytach).
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-02-02, 11:50   

mikssdaniel, 650 jest nieco krótszy od 1100 dlatego przedłużane podnóżki dla osób mających powyżej 180cm są wskazane inaczej masz kolana na uszach :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-02-02, 14:20   

Dokładnie tak . Mam 191 i bez wysuniętych podnóżków czułbym się nieco głupio. Jednak z drugiej strony gdy sie już jedzie to ....to mam w dupie jak wyglądam :)
_________________

 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-02-02, 14:54   

Rysiek napisał/a:
Dokładnie tak . Mam 191 i bez wysuniętych podnóżków czułbym się nieco głupio. Jednak z drugiej strony gdy sie już jedzie to ....to mam w dupie jak wyglądam

Nie chodzi o 'wyglądanie' a o wygodę. mając dość mocno zgięte nogi po 200km zaczynasz czuć niedogodność. Na nogach tylko lekko ugiętych w kolanach komfort jazdy jest znacznie wyższy - dlateg wydłałem na to masę kasy a nie po to żeby gwiazdka piknie wyglądała :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Adam 



Rocznik: 1998
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 44
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-02-05, 18:59   

pan_wiewiorka, Skontaktowałem się z tym kolesiem ale on już czegoś takiego nie ma. Jeżeli ktoś wie gdzie moge dostać nie seryjne podnóżki piszczcie. Był bym bardzo wdzięczny.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-02-05, 19:48   

Adam, jest na Allegro koleś, który sprowadza MAPAM, a przynajmniej wystawia. Może z nim pogadaj.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group