YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MALOWANIE Dragusia
Autor Wiadomość
dadamos 



Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-01-27, 10:43   

Odnośnie aero... areo nie ;p to rozmawiałem z facetem który się tym zajmuję i robi to profesjonalnie LINK
Sprawa wygląda tak: wysyła się mu projekt a raczej swój pomysł, zamysł itp. On robi projekt jak by to miało wyglądać. Wysyłamy mu kurierem wszystkie elementy w takim stanie jakim są! Jeżeli są jakieś wgniotki tudzież zadrapania czy inne jakieś ubytki to nic z tym nie robimy! Zajmuje się wszystkim on sam. Koszt w przypadku malowania ( aerografu ) całego moto czyli zbiornik paliwa, błotniki i boczne dekle to od 3 do 4tyś. zł. Wiem, że robi to zajebiście bo miałem okazję widzieć jego prace na żywo. Niestety fundusze moje w tym roku nie pozwolą mi na to szaleństwo i chyba poprzestanę na zmianie koloru na czarny. I właśnie tutaj też mam pytanie, bo jak dawałem kolesiowi dawno temu do malowania części z Urala to pamiętam, że uzgadniałem z nim co by mi więcej brokatu walnął. Chciałem uzyskać czarny metalik ale z naciskiem na metalik :) I teraz tak się zastanawiam czy ktoś z was towarzysze wie może jak jest standardowo dodawany ten tzw.brokat do lakieru? tzn ile procent to jest i ile powinno być, żebym nie przesadził a żeby był wyraźnie widoczny. Z kolesiem nie mam kontaktu bo kaś wyjechał za granicę naszego wspaniałego kraju.
_________________
sex & motorcycles & rock'n'roll
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-01-27, 14:50   

dadamos, lekiery metalizowane, czy też perłowe dorabiają w mieszalniach do konkretnego kodu kaieru danego pojazdu. Jeżeli chcesz mieć lakier indywidualny, to musisz sam się pofatygować i po prostu określić swoje wymagania. Brokat dodawany jest dodatkowo. Perła i metalik maja już tyle ile trzeba, nic się nie dosypuje. proponuje udać się do mieszalni lakierów, poprosić o katalog i wybrać konkretny kolor-kod (zawsze można dorobić taki sam w razie bidy). Ładne lakiery mają audi, lexus, . Na pewno znajdziesz na próbkach coś odpowiedniego.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
dadamos 



Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-03, 18:02   

witek1965 napisał/a:
proponuje udać się do mieszalni lakierów, poprosić o katalog i wybrać konkretny kolor-kod

Wie ktoś o takich mieszalniach... gdzie są ?
witek1965 napisał/a:
Ładne lakiery mają audi, lexus, . Na pewno znajdziesz na próbkach coś odpowiedniego.

mam się udać do w/w salonów ?
_________________
sex & motorcycles & rock'n'roll
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-02-03, 18:36   

Gdzie i po co do salonów, majątek chcesz stracić. W Bielsko Białej na 100% jest kilka mieszalni lakierów. Standox, Sikkens. Najprawdopodobniej są również zakłady lakiernicze, które dysponuja swoją własną mieszalnią.

spróbuj zadzwonić tutaj http://company.yellowpage...0654/index.html
popytaj w zakładach lakierniczych. masz tu taj jeden Mieszczak Zbigniew Zakład LakierniczyKrakowska 230A, 43-300 Bielsko-Biała33 814 00 29‎ Na swoim podwórku na pewno znajdziesz szybciej jak ktokolwiek z forum poza Bielskiem
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jaroslav 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2001
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-03, 19:08   

Dadamos, niedaleko siebie masz chyba dość dobrego malarza-magika:
http://www.aerograf.anwi.pl/index.html
Nie wiem, jak z aktualnymi cenami, ale chyba można się zainteresować.

Pozdrówka
_________________
Wrrum
 
 
dadamos 



Rocznik: 2004
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-06, 10:45   

Dzięki chłopaki :>
witek1965 miałem na myśli nie tylko moją mieścinę i dlatego zapytałem. W sumie do Krakowa i okolic czy też Katowic mam rzut beretem ;d Co do tego aero... w Ochabach to widziałem jego prace. Całkiem niezłe.
_________________
sex & motorcycles & rock'n'roll
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group