YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
moto-akcesoria.pl
Autor Wiadomość
siemion 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-26, 12:10   moto-akcesoria.pl

Szanowni,
krótko opiszę (ku przestrodze) moje osobiste doświadczenie z w/w podmiotem.

złożyłem zamówienie na kask 7.08.2017, opłacone natychmiast przez PayU, termin dostawy 3-6 dni... Po 3 tygodniach zacząłem się irytować, mail, telefon itd. Kłamstwa ze strony pracowników, że kask wyślą w przyszłym tygodniu. Po kolejnym tego typu telefonie (ponad miesiąc od opłacenia zamówienia) powiedziałem, żeby oddali mi kasę.
Oddali dzisiaj, po tym, jak napisałem wniosek do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, zawiadomiłem louis.de (którego są autoryzowanym dealerem) i zacząłem już pisać doniesienie do prokuratury, w sprawie domniemania oszustwa.
STRACONY CZAS, nerwy no i podróż w Alpy w starym, otwartym Probikerze.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM FIRMY moto-akcesoria.pl

Śmieszny człowiek (właściciel chyba) zadzwonił z informacją, że wysłał przelew i w ramach rekompensaty daje mi 20 zł. na jakąś motokasę... Zdziwił się bardzo, kiedy poinformowałem, żeby wykasował moje dane z systemu bo NIGDY więcej już tam nic nie kupię.
W między czasie zrobiłem mały przegląd internetu i okazuje się, że u nich to powszechna praktyka:
https://www.ceneo.pl/skle...iew&tab=reviews
Zainteresowanym udostępnię materiał dowodowy ;)

Pozdrawiam forumowiczów, miłego dnia.
_________________
Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia...
 
 
jarekch 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 62
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 108
Skąd: Kampinos
Wysłany: 2017-09-26, 17:37   

Ja korzystam z tego sklepu, ale bezpośrednio w Wawie na Prymasa Tysiąclecia. Wiele rzeczy zamawiałem, bo nie było na stanie (termin oczekiwania ok 1 tydzień, powiadamianie smsem), ale zawsze wszystko było realizowane terminowo i zgodnie z zamówieniem.

Rozumiem, że Ty korzystałeś wyłącznie z ich portalu internetowego.
 
 
ADi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2014
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 962
Skąd: FNW/CBY
Wysłany: 2017-09-26, 18:27   

siemion, ja też mam nieprzyjemne doświadczenia z moto-akcesoria.pl oraz ich sklepem w Bydgoszczy. Było to, ze dwa lata temu. Zamówiłem kask na ich stronie i opłaciłem od razu zamówienie. Po kilku dniach zadzwonili do mnie i powiedzieli, że realizacja przedłuży się o kilka dni, bo coś tam. Było to późną jesienią i na kask nie wyczekiwałem,bo i tak nie byłoby jeżdżenia. W sumie po około 5 tygodniach od zakupu dostałem info, że jest gotowy do odbioru w sklepie w Bydgoszczy. Sam odbiór trwał długo. Najpierw nie mogli znaleźć kasku w magazynie, a później nie byli pewni na jakiej podstawie mogą mi wydać kask, czy paragon mam dostać od nich czy z netu, itd. Kask nie pasował i następnego dnia przywiozłem do sklepu. Oczywiście wszystkie metki, worki, karton, paragon, a pan sprzedawca powiedział, że nie ma zwrotu, ale on może dać mi kupon na równowartość kasy za kask. Kupon do realizacji w ich sklepie. To ten sam pan, który dzień wcześniej miał problem ze wszystkim, więc taki "trudny" zwrot, to już kosmos. Wytłumaczyłem panu, że zwrot za pieniądze należy mi się bez jego łaski, bo zakup był przez internet. Dzwonił, marszczył czoło, brwi - widać trudne było. Kask przyjął, a kasę mieli oddać na konto. Po trzech kwadransach wyszedłem. Po tygodniu zadzwoniłem do internetowego sklepu z zapytaniem o kasę za zwrócony kask. Pani powiedziała, że mają 14 dni na zwrot. To, że wcześniej czekałem ponad miesiąc na realizację opłaconego zamówienia pani nie wzruszyło. Pieniądze doszły po prawie 3 tygodniach. Kwota nie była duża, ale pieniądze zamrożone na 2 miesiące. Poziom obsługi raczej żenujący. Ja również zdecydowanie nie polecam !
_________________
- XV 1900 '14 SCL
- R 1200R '16
- FZ8na '16
ex =======
- DS 1100 '09
- MS 1900 '08
- XV 1900 '09
- XV 1900 '13
- FZ6n S2 '07
- R 1200R '13
- XJ600 '13
 
 
siemion 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-26, 22:06   

jarekch, tak, chodzi o sklep internetowy, stacjonarne sklepy poza Wa-wą już polikwidowali. Kiedyś byli w Bydzi i nawet przez chwilę w Toruniu. O tym już nie będę opowiadał...
_________________
Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia...
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-27, 11:15   

siemion, A jak mówiłem byłem sprawdziłem buty Daytona i zmierzyłem jaki rozmiar a potem poinformowałem ze słyszałem że są nierzetelni i dlatego kupię w Luisie ;D mogłem jeszcze cholera po przymierzać rukke ... ale mją jeszcze drugi sklep w wawie :D
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2017-09-27, 12:28   

A czy aby m-a.pl i Louis to obecnie nie "jeden pies" ? Chyba dostałem jakieś maile w tej materii.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
andrzejnow666 



Model: MS1900
Rocznik: 2009
Wiek: 51
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 744
Skąd: Łabiszyn

Wysłany: 2017-09-27, 13:41   

ja co prawda kupowałem tam raz i to około 6 lat temu, i nie mogę złego słowa powiedzieć. Kupowałem 2 schuberthy c3 dla mnie i dla Basi, i umówiłem się z nimi, że gdyby było coś nie tak będę miał prawo zwrotu. po weekendzie okazało się, że mój kask robi się bardzo ciasny po zamknięci szczęki, więc postanowiłem go zwrócić. I choć kwota za kask była niemała nikt wtedy nie robił problemów i wszystko odbyło się bardzo szybko i w sympatycznej atmosferze. pracował tam wtedy Sławek ( chyba ), który w tej chwili jest właścicielem Best Motors w Bydgoszczy na Jegiellońskiej. Ten sklep przy Jagiellonskiej b. polecam, a ja osobiście z moto-akcesorii 6 lat temu wyszedłem zadowolony.
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-27, 13:45   

andrzejnow666, to były inne czasy :) ja też tam kupowałem kask

[ Dodano: 2017-09-27, 14:55 ]
OldDiver, wyglada to jeszcze ciekawiej bo

wg Luisa dealerem jest firma Moto-akcesoria.pl sp. z o.o.
a sklep pod tym adresem prowadzony jest przez firmę LSR sp. z o.o. (ze szczecina)

właścicielami obu spółek jest jak to powiedzieć to samo nazwisko

wniosek.
Luise to Luise a dealer Luise to nie strona moto-akcesoria.pl tylko spółka trzecia.
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2017-09-27, 18:27   

Z zasady nie płacę przed przymiarką, najczęściej zamawiam w necie, odbiór w stacjonarnym -i tak zrobiłem wszystkie zakupy w https://www.moto-akcesoria.pl/ , a kilka stówek tam zostawiłem. Nawet jak coś zaszwankowało nie było problemu z wymianą. Może faktycznie zmiany własnościowe nie wyszły im na dobre :nie_wiem:
Czasami zdarza się, że najpierw przymierzam a później kupuję, ale wtedy u sprawdzonego sprzedawcy choćby dobrze znanego Hopbeca ;D
Ostatnio zmieniony przez pyra 2017-09-27, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-27, 19:20   

Beny napisał/a:
wg Luisa dealerem jest firma Moto-akcesoria.pl sp. z o.o.
a sklep pod tym adresem prowadzony jest przez firmę LSR sp. z o.o. (ze szczecina)

Louis w Niemczech twierdzi, że nie ma autoryzowanego punktu w Polsce - tak mi przynajmniej w emailu napisali. Nie ma też żadnego sklepu w Polsce, który wykazywany by był na stronie Louisa. Jeśli zamówisz coś ze strony Louisa, to paczka przyjdzie z Niemiec, a nie z Polski.

Można jednak, po przygodach Siemiona, moich i jeszcze kilku osób, domniemywać, że z jakimś dilerem kontakt mają.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
siemion 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-09-27, 19:23   

jeszcze im dokładniej opiszę sytuację, Niemcy jednak trochę lepiej dbają o klientów, niech sprawdzą
BTW, kask zamówiony w piątek przyszedł we wtorek (z louisa ofc)
_________________
Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2017-09-28, 08:42   

wemar napisał/a:
Louis w Niemczech twierdzi, że nie ma autoryzowanego punktu w Polsce


Znalazłem maila od m-a.pl. Chwalą się że są obecnie jedynym autoryzowanym przedstawicielem Louis'a w Polsce. Rzućcie okiem tu -> https://www.louis.eu/service/filialen Poniżej mapki.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-28, 15:43   

W moto-akcesoria doszło do rewolucji. Obecnie mają tylko dwa sklepy. Oba w Wawie i te dwa miejsca podaje Luis jako autoryzowany partner. Pozostałe sklepy moto-akcesoria (np. w Bydgoszczy) to już nie ta sama firma. Ciekawe tylko kto od kogo odszedł i dlaczego pogorszyła się jakość obsługi via net. Może ci "gorsi" przeszli na ciemniejszą stronę i uczą się, jak zrobić dobrze motonitom :)
A przy okazji polecam stronę, gdzie we wspaniały sposób widać powiązania właścicielskie. Tu pokazany przykład LSR i moto-ackesoria.

BTW - miałem bardzo pozytywne doświadczenia z omawianym sklepem. Zero problemów, by coś wymienić, podmieć, oddać itp.
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-28, 16:28   

Niedźwiedź napisał/a:
Pozostałe sklepy moto-akcesoria (np. w Bydgoszczy) to już nie ta sama firma.

Niedźwiedziu, w Bydzi nie ma żadnego takiego sklepu. Ten na Bałtyckiej, na ostatniej ich lokalizacji, został zlikwidowany chyba w maju.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Niedźwiedź 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 208
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-28, 18:39   

wemar chyba się nie obudziłem jeszcze po minionej zimie lol
 
 
Ice-Man 


Model: BĘDZIE
Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd: TRN
Wysłany: 2017-09-28, 20:57   

siemion napisał/a:
jarekch, tak, chodzi o sklep internetowy, stacjonarne sklepy poza Wa-wą już polikwidowali. Kiedyś byli w Bydzi i nawet przez chwilę w Toruniu. O tym już nie będę opowiadał...


w Toruniu dalej jest, tylko przenieśli się naprzeciwko galerii Copernicus
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-09-28, 23:04   

W Katowicach najpierw przenieśli w inne miejscu ale również zlikwidowali po paru miesiącach
_________________
SREU #0898
 
 
hopbec 



Model: SYMPATYK
Wiek: 51
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1772
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-29, 15:03   

pyra napisał/a:

Czasami zdarza się, że najpierw przymierzam a później kupuję, ale wtedy u sprawdzonego sprzedawcy choćby dobrze znanego Hopbeca ;D


:brawo: :brawo: :brawo:

pyra bo u nas nie ma korporacji w firmie tylko rodzinna motocyklowa atmosfera :)
motoakcesoria były we Wrocławiu blisko mojego sklepu - i co ?? nie wytrzymali konkurencji po roku ! ! :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
PROSPEED odzież motocyklowa www.sklep.prospeed.pl
na odzież 10% zniżki dla forumowiczów na zawsze
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2017-12-14, 19:39   

Mam kolejną przygodę z tytułową firmą ;D jak zwykle finał pozytywny, choć początek nie był zbyt obiecujący. Zamówiłem blokadę na tarczę , a nawet zapłaciłem. Niestety zaraz telefon że takiej blokady nie mają i mieć nie będą -chcieli oddać kasę. Rozmowa tel nie była przyjemna, bo nie lubię jak ktoś mnie robi w bambuko. Nic to ;D siła argumentów w mailu, przekonała ich, że warto dać spory upust na droższą blokadę, aby klient był zadowolony. No to jestem zadowolony bo blokada doszła.
Podsumowując, Never give up, ;D
_________________
Bo droga jest celem
 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2017-12-17, 20:32   

Nie ma się czym chwalić - wygląda na to, że mało elegancko wymusiłeś coś od sprzedawcy, który chciał Ci zwrócić kasę ( co by było normalnym zakończeniem tematu).
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group