YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ciecio
2017-03-24, 08:47
Motostodoła Jedwabne
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2017-03-21, 21:09   

no jasne, że odpuścić.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
rafalbcom 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-21, 21:57   

Wracając do wątku Motostodoły, tam z reguły zawsze kto pierwszy z kasa ten lepszy, Wiec kolego coś ten wątek założył nie stresuj się i szukaj dalej. Wspomne jak w poprzednim roku kupowałem swego stratka od prywatnego człowieka-nie w motostodole. Zajeżdżam oglądam biorę, facet mówi ze przedemna wczoraj był gość, mówił to samo. Pytam się czy zostawił zaliczkę. Nie. Noto ja bach tysiaka z kieszeni. Uścisk graby i następnego dnia z reszta gotówki i kaskiem zawiniłem księżniczkę do swojego garażu. Ale gdzie morał ? Wyobraź sobie ze do tegoż to człowieka co sprzedał mi moto dzwonił jeszcze ze 2 razy człowiek który był tym kupcem przedemna, roszczący pretensje i mając żale o to ze gość sprzedał mi moto... czy zasadnie ? Sam ocen... takie czasy mamy. Kasa zaklepuje deal i już. Powodzenia w poszukiwaniach.
_________________
XV 1900 Stratoliner S | 2007

Ex:
XVS 1300 Tourer | 2008
Junak M16 | 2010
 
 
marecki 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 910
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2017-03-21, 22:27   

Krokus, podpowiem Ci . Polokom. Tam raczej powinieneś coś znaleźć. Wiele osób z forum dokonało u nich zakupów i raczej była zadowolona . Jeśli nie oni to diler Hondy ale ztym modelem może być problem ;)
_________________

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2017-03-21, 22:52   

rafalbcom, a ja w identycznej sytuacji czekałem na pierwszą osobę z którą się umówiłem. Na moją 650-tkę były dwie chętne osoby z forum. Pierwszą była OLA, druga również nasz forumowicz. Nie jestem do końca pewny, więc nie będę strzelał, kto to był, aczkolwiek jestem pewny na 99%, że to kolega z małopolski K ;D . tak czy siak zadzwonił i powiedział, że może przyjechać z kasą choćby jutro. Powiedziałem, że jestem umówiony z Olą za trzy dni. Czy postąpiłem słusznie ? Czasami dane słowo jest warte więcej niż pieniądz. OLA przyjechała, motocykl jej się spodobał. jako, że jechałem na koncert do Łodzi, to jej gratis tam dostarczyłem, miała bliżej już do siebie.
rafalbcom napisał/a:
Ale gdzie morał ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
rafalbcom 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 08:24   

To o czym mówisz to już indywidualna sprawa danej jednostki, bardziej chodzi mi o to ze nie miałeś obowiązku zaczekać, i nikt nie miałby prawa mieć do ciebie o to pretensji. A ze taka miałeś chęć No to chwalić :brawo:


witek1965 napisał/a:
rafalbcom, a ja w identycznej sytuacji czekałem na pierwszą osobę z którą się umówiłem. Na moją 650-tkę były dwie chętne osoby z forum. Pierwszą była OLA, druga również nasz forumowicz. Nie jestem do końca pewny, więc nie będę strzelał, kto to był, aczkolwiek jestem pewny na 99%, że to kolega z małopolski K ;D . tak czy siak zadzwonił i powiedział, że może przyjechać z kasą choćby jutro. Powiedziałem, że jestem umówiony z Olą za trzy dni. Czy postąpiłem słusznie ? Czasami dane słowo jest warte więcej niż pieniądz. OLA przyjechała, motocykl jej się spodobał. jako, że jechałem na koncert do Łodzi, to jej gratis tam dostarczyłem, miała bliżej już do siebie.
rafalbcom napisał/a:
Ale gdzie morał ?
_________________
XV 1900 Stratoliner S | 2007

Ex:
XVS 1300 Tourer | 2008
Junak M16 | 2010
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4802
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2017-03-22, 13:08   

Też u Nich byłem. Nie wiem, ale może starą gwardię traktowali inaczej.

Mam miłe wspomnienia, sprzęcior służył mi wiernie, samych Handlowców też byłbym skory polecić.

Ale to było jakiś czas temu... ;/
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Nudik 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-22, 16:53   

powiem po kolegach, kupiłem tam już 2 motocykle i jeszcze kilku moich znajomych, ale zawsze jak masz ugadana cenę i to co udało Ci się ustalić należy spisać i wpłacić zaliczkę, tydzień temu wpadł mi piękny moto w ręce i pierwsze co zrobiłem to bankomat i zaliczka mimo że mnie znają od lat.
_________________
XVS 1300 - 2009
XVS 950 - 2011

____
Ex:
Junak M16 320 - 2010
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2017-03-22, 17:01   

Nudik napisał/a:
powiem po kolegach, kupiłem tam już 2 motocykle i jeszcze kilku moich znajomych, ale zawsze jak masz ugadana cenę i to co udało Ci się ustalić należy spisać i wpłacić zaliczkę, tydzień temu wpadł mi piękny moto w ręce i pierwsze co zrobiłem to bankomat i zaliczka mimo że mnie znają od lat.


Nie ma jak to na forum wparować i w pierwszym wątku zachwalać sprzedawcę....
_________________
Hipis
 
 
Nudik 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-22, 18:12   

Robert_P masz coś przeciw nowo zalogowanym czy po prostu jesteś starym zgryźliwym tetrykiem któremu nic nie pasuje, a może masz jakieś straszne przeżycia z zakupami w tym miejscu, nie zachwalam sprzedawcę tylko pracuje od dawna w handlu i czy kupujesz złom czy piękną maszynę to w takim miejscu zawsze zaliczka...
_________________
XVS 1300 - 2009
XVS 950 - 2011

____
Ex:
Junak M16 320 - 2010
 
 
Jacek6 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 57
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1034
Skąd: OPOLE
Wysłany: 2017-03-22, 18:21   

Przeciwko to na pewno nie ma, ale ... właśnie tak jak napisał ...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2017-03-22, 19:54   

Nudik napisał/a:
tylko pracuje od dawna w handlu i czy kupujesz złom czy piękną maszynę to w takim miejscu zawsze zaliczka...
taaaaaaaaaaak, poważnie. To pochwal sie gdzie pracujesz w tym handlu ? Gdzie obowiązkiem jest wpłacenie zaliczki. Zamawiałem wiele rzeczy, czy to w sieci czy w realnych sklepach, które przywożono pode mnie i raz tylko zapytałem czy mam zostawić jakąś zaliczkę. Wiesz co mi powiedział sprzedawca ? nam nie wolno pobierać zaliczek. A gdzie tak jest jak mówisz. Podaj konkretne przykłady. Bo ja podam.
Dwa lata temu kupowałem samochód w Lubinie w ASO. Auto używane, baaardzo młode. Jakoś nikt nie wziął złotówki ode mnie. Samochód został zarezerwowany na 3 dni i tyle w temacie. Zadzwoń, zapytaj. Toyota Dobrygowski.
Nie jestem pewien, ale zapytać mogę Pyrę, bo zaraz po mnie kupował w ASO w Zielonej Górze inny samochód, czy zaliczkował, ale nie sądzę.
I na jaka cholerę ci ta zaliczka ? zaliczka niczym kompletnie nie skutkuje dla kupującego w razie wycofania się z umowy.

Nudik napisał/a:
czy po prostu jesteś starym zgryźliwym tetrykiem któremu nic nie pasuje
na naszym forum zaczynamy od przywitania się, pkt. 1 regulaminu, który zaakceptowałeś :evil: a nie od :
a) reklamy
b) obrażania kolegów.
jak na razie to zapracowałeś kolego na liścia przyjaźni od green power, tym swoim wejściem ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1595
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2017-03-22, 22:36   

Nudik napisał/a:
czy po prostu jesteś starym zgryźliwym tetrykiem któremu nic nie pasuje


Przede wszystkim , to Robert nie jest stary , a jedynie w podeszłym wieku :buahahaha: :browarek:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
rafalbcom 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-23, 00:02   

Wiecie a ja tak czytam i myśle i tu mam pytanie tez do administracji czy słusznie ten cały wątek jest w kategori "NIE KUPUJ ! !!" ? Czytając komentarze większość osób potwierdza że nabyło tam maszyny, ze zdrowo się sprawowały, ze jak był szlif na moto to nic nie było zamiatane pod dywan, każdy wiedział co kupuje. Przykro ze jednemu z naszym kolegów nie udało się sfinalizować transakcji, czy to z winy braku zadatku zaliczki, czy z winy sprzedawcy który opchnal pierwszemu kto zjawił się z kasa? Ogólnie moim zdaniem miejsce jest na tak, a ilość sprzętu który tam przyjeżdża i wyjeżdża chyba świadczy samo za siebie?
_________________
XV 1900 Stratoliner S | 2007

Ex:
XVS 1300 Tourer | 2008
Junak M16 | 2010
 
 
Krokus 



Rocznik: 2008
Wiek: 46
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-23, 09:28   

Rafalbcom masz racje mozna stworzyc oddzielna kategorie " ładowanie w bambuko" , " jak olać motocykliste" , " jak miec w głebokim poważaniu umowy" . Przypominam ze firmie ktora ma sie za przyjazna motocyklistom tak nie przystoi. Umowiony bylem na warunkach panow z jedwabnego- czyli na konkretna kwote, dzien. Dla mnie bez honoru- po co w takim razie strzepic jezyk na takie umowy? W sumie gorsze rzeczy sie dzieja co nie oznacza ze takie prostackie zachowanie mam akceptowac. Oczekujmy od pewnych ludzi jednak jakis standardow bo ten swiat zejdzie na psy- nie obrazanac czworonogow
_________________
"Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy.
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce wszędy"
 
 
kujawiak 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2008
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1066
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2017-03-23, 12:03   

Moze skonkluduje posta podobnie jak rafalbcom. Jako niezainteresowany watek jednak sledzilem, bo naglowek walil w oczy.

Mysle, ze warto z nim pojechac :miotla: bo wniosek jest taki, ze to jednak dobry sprzedawca.
_________________
"To our Wives and Sweethearts (may they never meet)"
 
 
ciecio 


Model: PLECACZEK
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 424
Skąd: Sam już nie wiem
Wysłany: 2017-03-23, 12:12   

Krokus, opisał swoje doświadczenia z sprzedawcą i wcale to nie oznacza, że jest dobry czy też zły.
Każdy ma prawo do własnej oceny i każdy niech wyciągnie własne wnioski.
Wszystkie uwagi poruszone w tym wątku warto mieć w pamięci jeżeli będziemy zainteresowani ofertą tego sprzedawcy.
Moim zdaniem wątek powinien pozostać.
 
 
kujawiak 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2008
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1066
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2017-03-23, 12:21   

To trąci liberum veto...
_________________
"To our Wives and Sweethearts (may they never meet)"
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2017-03-23, 12:43   

kujawiak napisał/a:
naglowek walil w oczy


I może dobrze bo teraz każdy może sobie wyrobić swoje zdanie.

Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie Krokusa, z drugiej takich co to obiecywali, że "Panie jutro jestem ja i pieniądze" było pewnie setki, a handlarz też człowiek i z czasem na takie gadki robi się gruba skóra. Można mówić o etosie ale nim się chłopina nie naje ;)

Chcesz kładziesz kasę i kupujesz. Niestety taka nauka jest bolesna.

Pamiętajcie, że obiecywaczy, oglądaczy i wszelkiej maści niezdecydowanych co to by i chcieli i boją się (najczęściej żony) są setki.

[ Dodano: 2017-03-23, 12:49 ]
A i jako detalista, który sprzedał raptem dwa swoje motocykle też się z tym spotkałem - dzwonią, oglądają, cmokają i ahują, a potem jęczą i stękają, że za duży, że za drogi, że garaż, że żona, że teściowa, że...

A ja tylko k...wa motocykl chciałem sprzedać.

A tak na marginesie wszystkie trzy moje dotychczasowe motocykle kupiłem na odległość :D

Jednego to mi nawet kurierem wysłano :hahaha:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
rafalbcom 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-23, 12:54   

kujawiak napisał/a:
Moze skonkluduje posta podobnie jak rafalbcom. Jako niezainteresowany watek jednak sledzilem, bo naglowek walil w oczy.

Mysle, ze warto z nim pojechac :miotla: bo wniosek jest taki, ze to jednak dobry sprzedawca.


Ja tam nie mailem na myśli usunięcia wątku, poprostu takie to trochę rozdmuchane żale obiektywnie patrząc wina zawsze leży po obu stronach ( żony i teściowej ) 😁😁😁 Dobrze prawi Marsinus o obiecywaczach na których skóra grubnie. Pamietam jak sprzedawałem 1300 ( tylko jeden motocykl ) żeby wszyscy spełnili obietnice ze 5 razy bym sprzedał 😁😁😁 a telefonów ze 20... Wiec co ma się z ludźmi handlarz co ma kilkadziesiąt moto na placu ? Troche mi to przypomina Allegro gdzie wszyscy kupują a sprzedający na tysiąc komentarzy ma kilka negatywów, bo coś nie zagrało 😁
_________________
XV 1900 Stratoliner S | 2007

Ex:
XVS 1300 Tourer | 2008
Junak M16 | 2010
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia

Wysłany: 2017-03-23, 20:11   

Osobiście uważam że miejsce tego tematu jest tam http://yamaha-dragstar.pl/index.php?c=14

Dział Nie kupuj powstał aby ostrzec przed ewidentnymi minami , lub naciągaczami. Ten temat raczej tego nie wyczerpuje, powszechnie w świecie motocyklowym łatwiej o pozytywną opinie, niż negatyw dla MOTOSTODOŁY.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group