YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kask dla żony
Autor Wiadomość
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-08, 14:27   Kask dla żony

Witajcie,

Chciałbym kupić żonie porządny kask, pewnie będzie się opierała żeby wydać odpowiednią kasę, bo wiele ze mną nie jeździ, ale kupić trzeba!
Co polecicie? Bo ja się kompletnie na tym nie wyznaję...
_________________
 
 
Anija81 



Model: PLECACZEK
Wiek: 42
Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 351
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-03-09, 09:11   

Z perspektywy żony ;d mogę doradzić, że dosyć istotnym elementem jest też możliwość porozumiewania się :) Polecam kask z interkomem.
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-09, 09:55   

robert_p napisał/a:
określ pułap cenowy

A według Ciebie ile powinienem wydać? 1000 zł starczy? Czy może nawet za dużo?
robert_p napisał/a:
rodzaj (otwarty, szczękowy , integral)

Niby integralny jest najbezpieczniejszy, prawda?
robert_p napisał/a:
i później śmigaj do sklepu z małżonką

Tak, pójdę, kupimy, a potem jak się gdzieś spotkamy na trasie, to będziecie się śmiać, że lipę kupiliśmy, albo że przepłaciliśmy, albo że za tą kasę to można było kupić coś dużo lepszego itd :)
Dlatego wolę zapytać ;p
Anija81 napisał/a:
dosyć istotnym elementem jest też możliwość porozumiewania się Polecam kask z interkomem.

Dziękuję Ci bardzo za wskazówkę, można pomyśleć. Ja co prawda nie mam, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebym zmieniając swój kupił już sobie także z interkomem.
_________________
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2017-03-09, 10:11   

Kita, Danka sporo jeździ jako plecaczek ale i jako kierownik też śmigała. ;D Co za tym idzie to zawsze bezpieczeństwo było dla nas priorytetem.Nie są to kaski z najwyższej półki ale takie pożądne średniaki i dość popularne. Na pierwsze kaski wybraliśmy otwarte Nolany z szczęką wpinaną N43air.Służyły nam 7 lat i będą dalej.Teraz z racji dalszych przelotów ,które oboje lubimy kupiliśmy również Nolany ale szczękowe N90.Racje ma Anija81, bardzo sobie chwalimy interkomy,podnoszą konfort podróży po przez możliwość spokojnej komunikacji.Ale to chyba nie interesuje Ciebie w tym temacie.
N43Aira dostaniesz spokojnie do 9-stówek a N90 około-1250.Nie dawno były promocje i można było wyrwać kadki w dobrych cenach.N90 kupiłem w Motoakcesoriach po 756 zł.Było warto. lol
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
Ostatnio zmieniony przez ROBERT72 2017-03-09, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-09, 10:16   

O! I to są konkrety :) . Dzięki bardzo!
Czyli trzeba sprawdzić Nolan N43air oraz N90.
Interkom jeśli rzeczywiście jest tak fajną sprawą, to czemu nie ;) , można kupić od razu z interkomem.
_________________
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2017-03-09, 10:20   

Można ale jako dodatkowy zakup.Dedykowany jest n-com jak pamiętam.My mamy Scala Ridera G9.Też da się założyć nie ma problemu.
Cieszę się ,że mogłem się przydać ;d
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2017-03-09, 12:15   

Kita, konkrety:
1. Bezpieczeństwo, wygoda
jeśli Cię stać to kupisz coś z górnej półki a to już duży wydatek. Przeważnie drogie markowe kaski są bezpieczniejsze . Jeśli chodzi o wygodę to cichsze i lżejsze. Dlatego trzeba określić ile ma się kasy do wydania, bez tego parametru radzenie jest bez sensu.
Bo co z tego jak powiem, że kup garniak za ponad 2 tysie, jak w portfelu z górką 1000 . Większość ma takie dylematy i nie jest to nic dziwnego. Też chciałbym inny niż mam ale ekonomia wygrała...
2. Rodzaj.
tutaj również ważne a czasami najważniejsze są preferencje. Co z tego, że integral jest najbezpieczniejszy skoro większość za nic w świecie nie włoży takiego kasku na głowę. W naszych motocyklach kaski otwarte nie są niczym szczególnym a do bezpiecznych nie należą...
3. "Siara" :)
mam nadzieję, że motocykl to cały czas wolność i kto w czym jeździ, za ile kupił i jak wygląda, nie ma żadnego znaczenia. Nikt z prawdziwych motocyklistów śmiać się z takich pierdół nie powinien.
4. Interkom
To osobny element który można dokupić . Może to być już zalecany przez producenta kasku gdzie masz odpowiednia gniazda lub uniwersalny do większości innych.
Tutaj rozbieżność parametrów i cen jest również duża.

5. Kobieta
Bardzo istotny element, gdzie wszystkie powyższe mogą przestać się liczyć ;D
Nasza Pani będzie chciała ten który jej się podoba i basta !
_________________
Hipis
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-09, 12:54   

1.
robert_p napisał/a:
jeśli Cię stać to kupisz coś z górnej półki a to już duży wydatek. Przeważnie drogie markowe kaski są bezpieczniejsze .

Tylko że zdaje sobie sprawę z tego że kask za 2500 zł jest niewiele bezpieczniejszy niż kask za 1000 zł. (pomijam fakt że to jest parametr chyba niemierzalny raczej, prawda?).
Bardziej mi chodzi o to, że chciałbym wydać 1000 zł, ale jeśli ktoś mnie przekona, że wydanie na kask 200 zł więcej da dużo korzyści, to bez problemu dołożę te 200 zł i płakać nie będę. Dlatego nie chciałbym wyznaczać górnej półki. No ale dobra, niech to będzie właśnie 1000 zł.
2. Sam jeżdżę w otwartym kasku i zadowolony jestem :) .
4. Interkom jeśli może być dołożony, to super. Do każdego kasku? Czy ten że musi być do tego specjalnie dostosowany?
5. Kobieta... Do tego mega oszczędna, więc wiem ile będę wysłuchiwał że chce wydać tyle kasy po to żeby zrobiła ze mną może z 300 km w tym sezonie... (mamy dwóch synów 4 lata i rok, Karolina karmi piersią, więc siłą rzeczy nie za wiele będzie mogła ze mną pośmigać)
_________________
 
 
goniak 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2009
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 2099
Skąd: P-ń/GŁ
Wysłany: 2017-03-09, 12:54   

Kita, co człowiek to opinia i dlatego temat wyboru kasku ma 32 strony, a nie wszyscy się jeszcze w nim wypowiedzieli :)
Pierwsze dwa sezony plecakowe jeździłam (niewiele wtedy) w otwartym Ovexie (kask z nienajwyższej półki, bo szkoda inwestować skoro nie wiadomo, czy złapie się bakcyla, a przy odsprzedaży używki raczej zawsze się traci).
Kolejne ponad dwa sezony po części na placaka, po części jako kierowca przejeździłam w otwartym Nolanie N43 classic- czuć było różnicę w stosunku do pierwszego.
Na ostatnie niecałe dwa sezony umieściłam swoją cenną głowę ;) w Sharku ze szczęką i o ile na plecaku, to super rozwiązanie, bo ciszej, o tyle jako kierowca musiałam się przyzwyczaić, bo widoczość zupełnie inna, bardziej ograniczona- to moje zdanie i pewnie wynika też z samego kasku, a nie tylko dołożonej szczęki.
Co do intercomu, to przrmyśl to dobrze- nie wszyscy są zadowoleni, że go mają :P

[ Dodano: 2017-03-09, 13:01 ]
Shark jest w cenie ok.1000zł i ma według mnie ogromny plus, że jak na placaku chcę zdjąć szczękę i np.poodychać świeżym powietrzem, to ją po prostu przerzucam do tyłu i nie muszę się martwić co zrobić w trakcie jazdy z kawalkiem plastiku jaki zostaje w przypadku kasków ze szczęką wypinaną ;)
Chodzi mi o ten model (strona przypadkowa). https://motoprym.pl/pl/kask-shark-evoline-3-modularny-mat-kolor-czarny-metal-mat.html?gclid=CJ_5gpuvydICFQqNGwod63IIvg
_________________
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." J.Tuwim
 
 
james90 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 9
Skąd: Drogomyśl
Wysłany: 2017-03-09, 18:42   

Czesc.
Ostatnio kupiłem dziewczynie Caberg Hyper X w kolorze białym. jest to kask modułowy. Ma wygodnę wyjmowaną szczęka na ciepłe dni. Udało mi sie kupic po promocji za 600zł. Na necie znajdziesz od 600-800. Cena przystępna. I ma miejsce na interkom. :)
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-10, 08:27   

1. Nolan N43air
2. Nolan N90
3. goniak, chodziło Ci o chyba o Uvexa, co?
4. SHARK EVOLINE 3
5. Caberg Hyper X
https://www.atm-motocykle...ack-silver.html

Serdeczne dzięki wszystkim! Już się trochę uzbierało kasków do sprawdzenia :)
_________________
 
 
goniak 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2009
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 2099
Skąd: P-ń/GŁ
Wysłany: 2017-03-10, 09:40   

Kita, oczywiście, że Uvex 😉
_________________
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." J.Tuwim
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-10, 10:15   

Jeśli to ma być dla żony, to w pierwszej kolejności zapytaj, co się jej podoba i czy jest produkowany w akceptowalnym przez nią kolorze. Potem sprawdź, czy spełnia określone wymagania. Posiadanie znaczka ECE 20-05 gwarantuje spełnianie minimalnego prawnego poziomu bezpieczeństwa. Maksymalnego poziomu ani nie określisz, ani nie znajdziesz w opisach. Nie wierz też w to, że logo na kasku podnosi poziom bezpieczeństwa o 1000 punktów.
Po prostu nie jesteś w stanie określić czy i w jakiej kolizji będziesz uczestniczyć by poszukiwać parametrów kasku. Teoretyczne możesz się spotkać z lądującym awaryjnie samolotem i wtedy nie wiem, czy kask kierowcy F1 coś pomoże.

Kryteria podstawowe:
- certyfikacja
- dopasowanie (kask nie może być luźny, ale nie może też uciskać głowy - w obu przypadkach jest to niebezpieczne)
- waga kasku - w końcu to dla kobiety
- wygoda
- jakość wykonania

Tak z życia powiem, że dopiero drugi lub trzeci kask będzie tym, który będzie dobry. Pierwszy się kupuje z najprzeróżniejszych powodów, a dopiero następne bo wie się czego chce, a czego nie chce.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-07-21, 06:42   

Udało się w końcu kupić kaski :) .
Po wielu rozmowach, przymiarkach, ostatecznie udało się i kupiliśmy dwie sztuki (dla mnie i dla żony) kask Shoei Neotec. Wydaje mi się że to już konkretne kaski które starczą na wiele kilometrów :) .


Dziękuję wszystkim za cenne rady i sugestie, bardzo mi one pomogły chociażby w rozmowie ze sprzedawcami czy w szukaniu po necie (wiedziałem na co zwrócić uwagę ;) ). Kolejnym etapem będą interkomy, ale to za jakiś czas ;) .
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group