YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda eLką a zachowaie kierowców :)
Autor Wiadomość
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-09-20, 19:48   Jazda eLką a zachowaie kierowców :)

Witam.

Wczoraj po raz kolejny założyłem kamizelką z literką L, wsiadłem na Hondę Dominator i ruszyłem na podbój miasta. 2oo to jednak jest to :D Spotkała mnie bardzo miła akcja - prawdę powiedziawszy większość kierowców traktuje eLki jaki zło konieczne na drodze a tu nagle jadący z naprzeciwka kierowca Chopperka elegancko mi pomachał na co odpowiedziałem tym samym. Normalnie poczułem się lepiej. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jakie to jest cholernie satysfakcjonujące dla osoby stawiającej pierwsze kroki na jednośladzie.
Machajcie dwukołowym eLkom - nawet jesli będzie tak przejęty jazdą i nie odmacha to na pewno podniesiecie jego morale i zapał do dalszych zmagań na drodze !

Pozdrowienia

PS. W Piątek koło godziny 10.45 - 11 widziałem piękną srebrną gwiazdeczkę w miejscowości Kozy koło Bielska-Białej. Szacunek dla tego motocyklisty za kulturę jazdy !
 
 
pajakbielsko 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 110
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1364
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-09-20, 20:05   

ja pomachałem i Azmadan zdał na A :d
_________________
http://wesolaszkola.net/
 
 
oldnita 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1810
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-09-20, 20:16   

Popieram Xaviera trzeba dawać dobry przykład ;D
_________________
Maszka (XVS650A) i Suzi (DL650A)
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-20, 20:26   

Droga z mojego garażu w miasto prowadzi obok dwóch placów nauki jazdy. Jeden z instruktorów jeździ za kursantami na motocyklu. Zawsze ich przepuszczam i znają mnie już z widzenia. Bardzo to miłe, że też gestami pozdrawiają. I tak niechcący mam swój udział w wychowywaniu kulturalnych i uprzejmych motocyklistów.
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2009-09-20, 20:42   

Machniecie ręką "eLce" i co dalej będzie:

Niedoświadczony kierowca motocykla :skuter: zapatrzy się na was, i będzie chcał odmachnąć - w tym momencie potrąci kogoś na przejściu dla pieszych, na domiar złego puści kierownicę przy machaniu i się przewróci. Jadący za nim instruktor zagapi się, wjedzie na przewróconego "uczniaka", który już leżał na przechodniu - który przechodził przez ulicę.
W tył Instruktora wjedzie inne autko i tylko pogorszy sprawę.

....... żartowałem ... :poddajesie:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-09-20, 20:43   

Tak trzymać. Ja pozdrawiam wszystkich, nawet skuterki, ale ci nie zwsze wiedzą o co biega :nie_wiem: :nie_wiem:
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-20, 20:52   

soft napisał/a:
Machniecie ręką "eLce" i co dalej będzie:

Niedoświadczony kierowca motocykla :skuter: zapatrzy się na was, i będzie chcał odmachnąć - w tym momencie potrąci kogoś na przejściu dla pieszych, na domiar złego puści kierownicę przy machaniu i się przewróci. Jadący za nim instruktor zagapi się, wjedzie na przewróconego "uczniaka", który już leżał na przechodniu - który przechodził przez ulicę.
W tył Instruktora wjedzie inne autko i tylko pogorszy sprawę.

....... żartowałem ... :poddajesie:

Tak myślę, ale fajnie jak uczniak musi skręcić na plac, a z przeciwka kawalkada pojazdów i ja pierwszy. I uczniak jakoś tak energiczniej bierze się do skrętu. Chyba mu instruktor przez radyjko podpowiada: jedź ten cię wpuści. A potem z instruktorem się pozdrowimy. I żaden z nas przy tym nie glebi :hahaha:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
davidos 


Model: BĘDZIE
Wiek: 29
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-20, 21:04   

witek1965, nie wszyscy ja zawsze pozdrawiam.
A tak jako ciekawostkę powiem że jeździłem marzec, kwiecień to każdy motonita pozdrawiał (ja odpowiadałem, lub jako pierwszy pozdrawiałem), a później zaczęło się robić coraz cieplej coraz więcej wariatów zaczęło wyjeżdżać i mało kto pozdrawia.

Szerokości
_________________
W mojej duszy gra, piękny silnik V2.
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-09-20, 21:44   

Szczególnie lubię pozdrawiac skuterzystów. Mam niezły ubaw bo najpierw widzę kolosalnie zdziwioną minę a następnie odmachnięcie z taką energią i radosną gębą! Oczywiście nie wszyscy odmachują, ale ci co to robią, robią to z takim zaangażowaniem! Ja nic nie tracę a dla kogoś frajda, jak pozdrowi go ktoś na prawdziwym krążowniku. ;D
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-20, 22:05   

soft napisał/a:
Machniecie ręką "eLce" i co dalej będzie:

Niedoświadczony kierowca motocykla :skuter: zapatrzy się na was, i będzie chcał odmachnąć - w tym momencie potrąci kogoś na przejściu dla pieszych, na domiar złego puści kierownicę przy machaniu i się przewróci. Jadący za nim instruktor zagapi się, wjedzie na przewróconego "uczniaka", który już leżał na przechodniu - który przechodził przez ulicę.
W tył Instruktora wjedzie inne autko i tylko pogorszy sprawę.

....... żartowałem ... :poddajesie:


No to co gościu robi na ulicy skoro na placu nie opanował na tyle moto aby na chwilę kiere puścić. A wierzysz że ci co robia A nie śmigają już 5 sezon.

O kurde teraz widze że to Żart był :hahaha: :hahaha:
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-09-20, 22:29   

heheh Xavier - przywyknij :) motocykliści się pozdrawiają ! ":) nawet tych na nauce jazdy :D
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2009-09-20, 22:42   

Lokis napisał/a:

A wierzysz że ci co robia A nie śmigają już 5 sezon.


No to ja jestem wyjatkiem potwierdzajacym regułę!!! :koksik:

A tak w ogóle w czwartek mam egzamin z jazdy... :nie_wiem: :kosa:
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-20, 22:44   

trotom napisał/a:


A tak w ogóle w czwartek mam egzamin z jazdy... :nie_wiem: :kosa:


Trzymamy kciuki. Powodzenia. I nie stresuj się będzie łatwiej.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
PUNIO 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-20, 22:53   

luzik - zdasz za pierwszym razem - trzymamy kciuki :)
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2009-09-20, 22:55   

Lokis napisał/a:

Trzymamy kciuki. Powodzenia. I nie stresuj się będzie łatwiej.

OK. :brawo: Jak poleje bedzie na Was... ;D
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Wawrzek 



Rocznik: 2001
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 298
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2009-09-20, 23:07   Re: Jazda eLką a zachowaie kierowców :)

Xavier napisał/a:
Witam.

Wczoraj po raz kolejny założyłem kamizelką z literką L, wsiadłem na Hondę Dominator i ruszyłem na podbój miasta. 2oo to jednak jest to :D Spotkała mnie bardzo miła akcja - prawdę powiedziawszy większość kierowców traktuje eLki jaki zło konieczne na drodze a tu nagle jadący z naprzeciwka kierowca Chopperka elegancko mi pomachał na co odpowiedziałem tym samym. Normalnie poczułem się lepiej. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jakie to jest cholernie satysfakcjonujące dla osoby stawiającej pierwsze kroki na jednośladzie.
Machajcie dwukołowym eLkom - nawet jesli będzie tak przejęty jazdą i nie odmacha to na pewno podniesiecie jego morale i zapał do dalszych zmagań na drodze !

Pozdrowienia

PS. W Piątek koło godziny 10.45 - 11 widziałem piękną srebrną gwiazdeczkę w miejscowości Kozy koło Bielska-Białej. Szacunek dla tego motocyklisty za kulturę jazdy !


Znam to uczucie na własnej skórze. Pamiętam moją 1wsza jazde na moto po Nowym Sączu. Nie znałem trasy ani nic. Instruktor, żeby mi ułatwić "zadanie" powiedział że będzie jechał pierwszy i żebym jechał za nim. Spoko... Bułeczka z masełkiem kuwa... Jesteśmy na trasie. Ruch jak cholera. Skrzyżowanie, światła, instruktor przejeżdza na zielonym, bum, zółte, bum czerwone. Stoje, nagle moto zgasł. Cholera wie co się stało... Nie moge odpalić za nic w świecie. Światło się zmienia na zielone, z tyłu już na mnie trąbią, co stresuje jeszcze bardziej i wtedy zjawił się inny motocyklista. Podjechał, zapytał co jest, a ja mówie "Luz nie skakuje" :hahaha: (chociaż do śmiechu mi nie było, bo kapa jak chuj) powiedział, żebym ruszył moto w przód i w tył i spróbował jeszcze raz i zadziałało, na odchodne usłyszałem jeszcze jak ten motocyklista krzyczy do kierowcy za mna: "Co k**wa, ty sie nigdy nie uczyłeś jeżdzić???!!!" :hahaha:

Wtedy mnie to też mocno podbudowało :)
_________________
Where I lay my head is home
 
 
darkside 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 1717
Skąd: Gdańsk/Banino
Wysłany: 2009-09-20, 23:13   

Prawdziwy gosc z tego motocyklisty co Ci pomagal. Ja tez pamietam jak mi kolesie machali jak smigalem z "L" na plecach. Bardzo mnie to wtedy krecilo, ze juz akceptuja mnie w swoim srodowsiku 200. ;D
_________________

Morsy-Damian-klik
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-20, 23:14   

A instruktor puchą czy na moto.

Pierwsza jazda na mieście. Instruktor też na moto (szef tych co nas szkolili). wyjeżdzamy z placu korek. Usłyszałem tylko jedz za mną i kurna to było moje pierwsze przeciskanie się między puszkami. Czujecie minę puszkarzy oni w korku a tu ich L mija. :hahaha:
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-09-20, 23:26   

Minę musieli mieć zajebiście motywującą dla Ciebie :) )))

Ja jutro (tj poniedziałek) idę ustalać termin egzaminu :D

@ trotom - powodzenia ! !! dasz radę przecież to będzie bułka z masłem

A wracając do tematu - właśnie dlatego to mi taką frajdę zrobiło że od razu poczułem na swojej skórze całą energię społeczności motocyklowej - tym machnięciem w moja stronę. Siedziałem na tym motocyklu zaledwie od 15 godzin a ktoś już akceptuję to. Człowiek od razu czuje się lepszy, dowartościowany. Tym samym mój szacunek do braci motocyklowej wzrósł dwa razy i jako puszkarz zawsze Was bronię w każdej dyskusji. Mam nadzieję ze niedługo spojrzę na asfaltowy dywanik zza pięknej gwiazdeczkowej kierownicy :D
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-09-21, 11:24   

[quote="Lokis"]
soft napisał/a:
Machniecie ręką "eLce"
No to co gościu robi na ulicy skoro na placu nie opanował na tyle moto aby na chwilę kiere puścić. A wierzysz że ci co robia A nie śmigają już 5 sezon.

O kurde teraz widze że to Żart był :hahaha: :hahaha:

Na poważnie to lepiej z tą sprawą mają ci co robili kurs wtedy kiedy ja (coś 45 lat temu :hahaha: ) i trzeba było jechać w każdym skręcie ze 30 metrów z wyciągniętą łapą (wyjaśnienie dla młodych - to był kierunkowskaz).
Bezpieczne pozdrawianie mam więc w genach ;D
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group