YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulator napięcia XVS 125 - dane techniczne
Autor Wiadomość
tkajdro 


Model: DS 125
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2016-08-08, 14:01   Regulator napięcia XVS 125 - dane techniczne

Witam.

Kupiłem mojego DS'a XVS 125 (VE01 z 2001) 3 lata temu i po roku eksploatacji przestał się ładować akumulator. Usterka - spalony regulator napięcia.

Jak się okazało nie był to orginał (numer części Yamaha 4XY−81960−00), ani jego właściwy zamiennik, o czym świadczyły choćby inne wtyczki. Spalony regulator wyprodukowała firma Cheng-Lung (model CL535C-13).

W sklepie z częściami polecono mi zamiennik zamiennika tej samej firmy (model CL-RTR-18). Niestety zamiennik zamiennika po dwóch latach też się spalił, ale wcześniej ugotował mi akumulator :(

Oba regulatory-zamienniki były opisane jako 12V 55A i zgodnie z informacjami jakie odnalazłem na www zostały zaprojektowane do Suzuki o pojemnościach 650). Mam podejrzenie, że te zamienniki nie zostały najlepiej dobrane i mój akumulator został w trasie porządnie przeładowany.

Teraz pytania:
1) Jakie są parametry fabrycznego orginalnego regulatora napięcia do DS XVS 125?
2) Jakiego prądu ładowania należy się spodziewać?
3) Jakie maksymalne napięcie powinno się pojawić na stykach akumulatora?
4) Ile przewodów idzie do orginalnego regulatora, 5 czy 6 (AC 3 fazy, DC+, DC-, ?). Jeśli jest 6, to czy jest to dodatkowa masa, czy też jakiś sygnał regulacyjny?
5) Czy może ktoś udostępnić schemat elektryczny do XVS 125 (VE01 z 2001), w szczególności układu ładującego?

Z góry dziękuję.
_________________
Pozdrawiam,
TK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group