YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawa homologacji ręcznych radarów Iskra-1 oraz Rapid-1A
Autor Wiadomość
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2016-04-13, 18:54   

arekw711 napisał/a:
podobno robią fotki tylko z przodu
i z tyłu jak opuszczasz strefę ;/
zastanawiające jest, na jakiej podstawie stwierdzą, że motocykl z fotą z przodu, to ten sam co złapany z tyłu :nie_wiem:
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2016-04-13, 19:05   

no nic na razie czekamy tylko ile się na to czeka ?
_________________

 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-04-13, 19:37   

A tam będziesz czekał - skoro nie dowierzasz informacji iż system jeszcze k/Krościenka nie działa, zadzwoń do WRD KWP Rzeszów i zadaj pytanie... ile się czeka? Teoretycznie do 30 dni...

Poszperałem - są oto dwa rodzaje bramownic do tego pomiaru, wymieniane w sieci jako już istniejące i obie mają kamery jedynie do zdjęć tyłu pojazdu. Inna sprawa, ze w kilku miejscach jako bramownice do pomiaru odcinkowego pokazano bramownice via-toll, czy jak tam to się nazywa...

tqmeh napisał/a:
Policjant ma statystki wyrabiać i nie ma miejsca na sentymenty, przecież się nie przyzna że Cię niewłaściwe nagrał

W tym rzecz, że nie musi gdyż wszystko widać jak na dłoni... takie nagranie to dowód obustronny, tylko pytanie która strona jego wartość dowodową lepiej wykorzysta... nie mam zwyczaju spierać się, gdy wiem iż zawiniłem ale gdy jestem przekonany o swojej racji, to nie odpuszczam i oświadczam, że warto.
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2016-04-13, 19:44   

Cytat:
A tam będziesz czekał - skoro nie dowierzasz informacji iż system jeszcze k/Krościenka nie działa, zadzwoń do WRD KWP Rzeszów i zadaj pytanie


System już działa
_________________

 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-04-13, 20:30   

Buuu... czyli to ja wierzyłem na wyrost w pisane... w tym zakresie nie ma jeszcze ani orzecznictwa ani praktyki ale jest przynajmniej jeden kruczek, którego można się złapać, gdy już tylko pozostaje nam brzytwa ale to musi być w samej rzeczy warte pójścia do sądu...

aktualny taryfikator mandatowy napisał/a:
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

do 10 km/h: do 50 zł
o 11-20 km/h: od 50 do 100 zł
o 21-30 km/h: od 100 do 200 zł
o 31-40 km/h: od 200 do 300 zł
o 41-50 km/h: od 300 do 400 zł
o 51 km/h i więcej: od 400 do 500 zł
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2016-04-14, 06:08   

Taryfikator ogólnie znany ;)

nunio napisał/a:
W tym rzecz, że nie musi gdyż wszystko widać jak na dłoni... takie nagranie to dowód obustronny, tylko pytanie która strona jego wartość dowodową lepiej wykorzysta... nie mam zwyczaju spierać się, gdy wiem iż zawiniłem ale gdy jestem przekonany o swojej racji, to nie odpuszczam i oświadczam, że warto.


O to wykorzystanie chodzi właśnie, policjant przedstawia sprawę krótko zgadzasz się czy sprawa, ile jest osób które nie miały czasu na rozprawy? nie znały tematu i sposoby w jaki zostały nagrane? śmiało 95%.
Powyższe filmy pokazują że upolowanie kierowcy jadącego poprawnie nie stanowi problemu.
Zawiniłeś OK tylko o ile? możne o 10 a może o 40? to zupełnie inna kwalifikacja, jeszcze raz powtarzam sposób wykonania pomiaru i naciski na wyniki oprowadzą bezpośrednio do zafałszowanych pomiarów i chorych zachowań.

Skoro temat tak Cię ruszył tu masz więcej KLIK
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-04-14, 10:04   

Temat /jak wiele podobnych/ "ruszył" mnie już bardzo dawno gdyż nie cierpię naginania prawa kosztem ludzi... tak było trzydzieści lat temu po wprowadzeniu niemożliwych do prawidłowego stosowania przenośnych analizatorów ustawienia świateł, potem wadliwych "baloników" i wag najazdowych, radarów typu Mirado, gotujących jądra policjantów, wadliwych alkotestów, wziętych z sufitu norm zużycia paliwa w radiowozach pilotażowych, aż po bezprawne akcje typu "trzeźwy poranek" i rozliczanie efektów służby przez pryzmat statystyki czy wreszcie kuriozalny obowiązek donoszenia na najbliższych w toku ustalania kierującego uwiecznionego przez fotoradar...

Mam jedynie nadzieję, że mi nie przejdzie...
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group