YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WADERA
2016-04-06, 07:05
O krok od wypadku mojego syna
Autor Wiadomość
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 16:27   O krok od wypadku mojego syna

15 miesięcy wcześniej kobieta wyjeżdżająca z tego parkingu dosłownie zdjęła mojego syna z moto ,i tu proszę jakieś pechowe miejsce i to jeszcze 150 metrów od domu
filmik; https://www.youtube.com/watch?v=QxzpcXp0wKM
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2016-04-03, 17:02   

Ja to bym się raczej nie chwalił tym filmem... Syna masz z ułańską fantazją, na jednym kole na obszarze zabudowanym... Jak dla mnie to nie o pechowe miejsce tu chodzi...
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 17:08   

moondek napisał/a:
Ja to bym się raczej nie chwalił tym filmem... Syna masz z ułańską fantazją, na jednym kole na obszarze zabudowanym... Jak dla mnie to nie o pechowe miejsce tu chodzi...

Powiem Ci tak, zauważ czym mój syn jedzie i w jaki sposób zawinił?
Chciał byś widzieć i nie jeden by zazdrościł umiejętności oraz opanowania motocykli.
W wieku 12 lat śmigał już po torze tak więc myślę że komentarze tego typu są tu mało zasadne.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 17:13   

Jaro5 napisał/a:
moondek napisał/a:
Ja to bym się raczej nie chwalił tym filmem... Syna masz z ułańską fantazją, na jednym kole na obszarze zabudowanym... Jak dla mnie to nie o pechowe miejsce tu chodzi...

Powiem Ci tak, zauważ czym mój syn jedzie i w jaki sposób zawinił?
Chciał byś widzieć i nie jeden by zazdrościł umiejętności oraz opanowania motocykli.
W wieku 12 lat śmigał już po torze tak więc myślę że komentarze tego typu są tu mało zasadne.


Nie zmienia to faktu że na 1 kole to na torze a nie na ulicach ;/
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-03, 17:15   

Moim zdaniem droga to nie tor, bez urazy jeśli ktoś chce jeździć z dreszczykiem na jednym tylnym czy przednim kole to są od tego tory ale nie droga publiczna. Całe szczęście, że nie doszło do kolizji bo nie wiadomo jak by sie to skończyło.
 
 
teper 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 787
Skąd: Pacew
Wysłany: 2016-04-03, 17:20   

moondek, grabi, Ruffi, popieram nie ma się czym chwalić
_________________
If you want to be happy
for a day, drink
If you want to be happy
for a year, marry
If you want to be happy
for a lifetime, ride a motorcycle
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 17:24   

Wiedziałem że krytyka też będzie ale nie myślałem że nikt z was nie zauważy czyja jest tu ewidentna wina i przez kogo mogło to się źle skończyć. Nie zauważacie jak jeszcze kierowca busa łamie inne przepisy i widzicie tylko to chwilowe oderwanie przedniego koła przy prędkości około 30-40 km/h.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 17:32   

Jaro5, oczywiście masz rację, bus ma swoje za uszami, szkoda że nie widzisz jak syn sie bawi na ulicach ci to nie przeszkadza ;/
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2016-04-03, 17:39   

A nikomu z was się nie zdarzyło ?, no na koło to może trudno, ale inne grzeszki by się znalazły :roll:
Młody ma opanowanie , ale też nauka pozostanie na lata.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 17:43   

grabi napisał/a:
Jaro5, oczywiście masz rację, bus ma swoje za uszami, szkoda że nie widzisz jak syn sie bawi na ulicach ci to nie przeszkadza ;/

Widzę nader często, przejechał u mojego boku troszkę kilometrów i powiem Ci że oby tak większość młodzieży jeździła to będzie dobrze.
Jak to się mówi ,,nie pamięta wół jak cielęciem był,,
Widzę że temat trochę zbacza z toru ,teraz jeszcze przyjrzyjcie się jak Panu z busa bardzo się spieszyło i w którym miejscu próbuje wjechać na parking.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-04-03, 17:44   

Oj mnie też zabolało, kiedy zobaczyłem ten filmik. Aż jeszcze raz przeczytałem Twojego posta czy na pewno dobrze zrozumiałem...
Nie jestem niczym oburzony, zwłaszcza młodemu może się przydarzyć chwila dziczyzny ale zabolało jak chłopaka reklamujesz: "Chciał byś widzieć i nie jeden by zazdrościł umiejętności oraz opanowania motocykli. W wieku 12 lat śmigał już po torze tak więc myślę że komentarze tego typu są tu mało zasadne."
Zabrzmi to pewnie górnolotnie ale myślę, że jak będzie miał 60tkę i przelata całe życie mając całą skórę powiemy - faktycznie ma umiejętności...
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 17:45   

pyra, spoko nic się nie stalo :( na ulicach ciągle widzę młodzież na sportach na kole i co mam im gratulować odwagi ?
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 17:46   

grabi napisał/a:
pyra, spoko nic się nie stalo :( na ulicach ciągle widzę młodzież na sportach na kole i co mam im gratulować odwagi ?

No i tutaj nie sport jak to napisałeś tylko trochę mocniejsza motorynka.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 17:48   

Jaro5, nie chodzi o sprzęt tylko o zachowanie ale skoro nie widzisz problemu to trudno :|
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 17:53   

grabi, proszę Cię ,nie napisałem że nie widzę problemu, jak naj bardziej widzę.
Jednak że temat tutaj raczej jest zupełnie inny i problem też.
15 miesięcy wcześniej kobieta wyjeżdżająca z tego parkingu wjechała centralnie w bok moto mojego syna i powiesz że też winna jest jazda na jednym kole, bo wnioskuję że jak by doszło w tej sytuacji do skutku to mógł byś tutaj sugerować brawurę motocyklisty ;/
Jazda na jednym kole przez tą chwilę nie miała najmniejszego wpływu na sytuację i tyle :nie_wiem:
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 17:58   

Jaro5, tego nie powiem, znam te drogę i te okolice, niejednokrotnie miałem różne zdarzenia. Nie mówię że puszki są bez winy ale bądźmy obiektywni i patrzmy na całość. Takie zachowania jak jazda na kole po mieście negatywnie wpływa na postrzeganie motocyklistów i podejście wielu do nas
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Endriu74 



Model: MS 950
Rocznik: 2009
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 350
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2016-04-03, 18:02   

No trochę chłopak kozaczy...
Na jednym kole wynosi go z ronda i już tam mogła być gleba przy odrobinie piachu lub wody na pasach - więc za bezpiecznie to On nie jeździ, sorry Jaro5, ale rzuciłbym na niego mięsem gdybym przechodził przez pasy lub gdyby tak zakozaczył jakby na tych pasach przechodziły moje dzieci bo poprostu by je potrącił - więc opowiedz mu o wyjeżdżaniu z ronda

ale a propos filmiku...
A wystarczyło pierwsze 10 sek wyciąć i pokazać film od momentu gdy położył przednie koło i omijał jadącego na niego busa i było by cacy i byśmy wszyscy rozmawiali tylko o złym kierowcy busa

Ale dobrze że wszystko skończyło się dobrze jednak też jestem zdania że żółta kartka dla obu Panów bo oboje mają złe nawyki.
 
 
Jaro5 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 192
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2016-04-03, 18:07   

grabi, Ok ,zobacz jeszcze jak bus wjeżdża na parking, jak próbuje sobie skrócić drogę, ja mogę wnioskować że myślał że zdąży bo przecież z przeciwka jedzie motorynka. Zauważ też że widoczność jest wyśmienita więc tłumaczenie że nie zauważył bo tak powiedział jest też nie na miejscu.
Powiem Ci jeszcze że jeżeli przez miasto leci plastik 100+ na kole to faktycznie stwarza to zagrożenie i zmienia podejście do nas ,ale motorynka która jedzie przez chwile na kole z prędkością 30km/h raczej powoduje uśmiech na twarzy.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2016-04-03, 18:13   

Jaro5, spoko, kończę temat skoro motorynka nie jest problemem ani pomysłowość młodzieży. Życzę zdrowia dla syna i aby żaden z nas nigdy nie miał tego typu zdarzeń :roll:
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-03, 18:15   

Jaro5 napisał/a:
... Nie zauważacie jak jeszcze kierowca busa łamie inne przepisy ...

Jakie? Tam jest wjazd do marketu - miejsce z definicji wymagające szczególnej uwagi.

Jaro5 napisał/a:
.. widzicie tylko to chwilowe oderwanie przedniego koła przy prędkości około 30-40 km/h.

No sorry, ale chyba nie wiesz czym (i jak) Twój syn jeździ. Od ronda do wjazdu jest ok. 50 metrów, które Twój syn pokonuje w ok. 3 sekundy, co daje ok. średnią 60km/h.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group