YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa motocyklowa zachodnim wybrzezem USA
Autor Wiadomość
teper 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 787
Skąd: Pacew
Wysłany: 2016-03-17, 18:36   

yapkovitz, bardziej się opłaca kupić motocykl a póżniej sprzedać, nie wiem jak na zachodnim wybrzeżu ale w Miami koszty wynajęcia 100$ na dobę :shock:

Jak znajdę opis kolegi który mieszka w usa i organizował takie wypady to wstawię ale jesli dobrze pamiętam to łączny koszt był około 12 000 zł
_________________
If you want to be happy
for a day, drink
If you want to be happy
for a year, marry
If you want to be happy
for a lifetime, ride a motorcycle
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-17, 18:45   

Teperescu myslalem o kupnie, ale dochodzi jeszcze sprawa rejestracji moto w USA.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
teper 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 787
Skąd: Pacew
Wysłany: 2016-03-17, 21:17   

yapkovitz napisał/a:
Teperescu myslalem o kupnie, ale dochodzi jeszcze sprawa rejestracji moto w USA.


jeśli dobrze pamiętam to nie musisz rejestrować masz jakiś czas ( i tu znowu nie pamiętam ale ten mój kolega mieszka w Oklahomie i kupował wszystkim którzy jechali na wycieczkę ( około 20 szt. które później wysyłał do Polski) i jakoś to robił , że nie przerejestrowywał .
_________________
If you want to be happy
for a day, drink
If you want to be happy
for a year, marry
If you want to be happy
for a lifetime, ride a motorcycle
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-17, 21:29   

Teperescu zapytaj kolegi o ten czas, w artykule o wyprawie po USA znalazlem takie info:
"Okazało się, że lepiej będzie kupić motocykle na miejscu – nie będą to co prawda Harleye, ale jednak nasze bike’i, które potem moglibyśmy wysłać na statku do Polski! No i jeszcze jedna rzecz – jak legalnie przejechać przez Stany? Okazuje się, że przynajmniej w Kalifornii motocykl może zarejestrować na siebie tylko obywatel USA. Z pomocą mojego kuzyna Sławka udało nam się dotrzeć telefonicz nie do jednego z Polaków, który jeździ w Los Angeles. Stwierdził on, że z tego, co się orientuje, powinniśmy mieć 2 tygodnie na przerejestrowanie motocykla zaraz po jego kupnie, czyli – o ile rejestracja jest wciąż ważna – możemy na niej jeździć 10 dni roboczych. To prawie dokładnie tyle, ile potrzebujemy na dotarcie z LA do Miami. Bingo!" zrodlo: http://www.motocykl-onlin...a-po-USA,3339,1

Mnie interesuje jazda po USA od 20 do 30 dni, wyjazd z okolic San Diego.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-03-17, 22:04   

Wszystko zależy od stanu, w którym kupujesz pojazd... trzeba pamiętać, że pod względem administracji stanowej w USA każdy stan to odrębna jednostka, mająca własne prawa i zasady... dlatego zawsze należy sprawdzić wszystko bardzo dokładnie przed :idea:

Wspólnym i podstawowym elementem jest zawsze "title' czyli akt własności oraz rachunek/umowa kupna-sprzedaży. Od tego momentu dla turyst-obcokrajowca bywa już różnie a nawet bardzo - w jednych stanach załatwisz wszystko bez kłopotu, w innych z problemami a jeszcze w innych nie załatwisz nic bez meldunku i amerykańskiego prawa jazdy... zasady są tożsame z kupnem samochodów, więc pewnie można się wszystkiego wywiedzieć u polskich pośredników takiego handlu.

Moim zdaniem najrozsądniej jest poprosić kogoś z rodziny lub dobrych znajomych, aby moto kupili na siebie... ma to także tę zaletę, że będzie można go później bez napinki sprzedać i odzyskać kasę oraz poszukiwania można zacząć wcześniej.
W takiej sytuacji całkiem sprawny, japoński motocykl <1000 z "clean title" i do jazdy znajdziemy nawet nieco powyżej tysiąca $ a zaczynając poszukiwania wczesną zimą, nawet taniej... pamiętajmy, że sprzęt ma nas dowieźć a nie wyglądać, jak z reklamy pasty do zębów i nie należy się przerażać wyglądem, bo Amerykanie nie szczególnie się do tego przykładają.

Jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo - godzina pracy mechanika za 100$ nie jest żadnym wyjątkiem a prawo w większości stanów zabrania własnoręcznej naprawy pojazdu w miejscu publicznym... tak, tak - w garażu proszę bardzo - na podjeździe bee :evil:
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-18, 06:58   

nunio kolejny raz dziekuje za info :uklon3:

Bardziej praktyczne jest wiec wypozyczenie motocykla, rowniez ze wzgledu na fakt, ze wypozyczalnie zapewniaja w razie nieprzewidzianego zdarzenia motocykl zastepczy.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2551
Skąd: Luzino
Wysłany: 2016-03-18, 07:42   

yapko, będę obserwował temat , czy w planach przejazdowych masz gdzieś po drodze San Ramon ?
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
teper 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 787
Skąd: Pacew
Wysłany: 2016-03-18, 07:59   

yapkovitz, na pewno opony nowki bo asfalt mają bardzo szorstki
_________________
If you want to be happy
for a day, drink
If you want to be happy
for a year, marry
If you want to be happy
for a lifetime, ride a motorcycle
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-18, 08:14   

Sylwek planje jechac wzdluz wybrzeza, wiec odbicie pare mil na wschod do San Ramon jest jak najbardziej mozliwe.

Teperescu dziekuje za info :uklon3:

Oprocz wymienionych wczesniej atrakcji planuje:

- odwiedzic miasteczko Carmel, w ktorym burmistrzem byl Clint Eastwood,
- spotkac sie w Vancouver z synem pewnego slynnego Polaka, ktory powiedzial "Inteligent tym się różni od nieinteligenta, że nie obraża się o żarty, rozumie żarty i lubi żarty", "Jak się ktoś urodził człowiekiem, to łatwiej mu jest być człowiekiem, niż stać się świnią", "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto",
- przejechac sie po dnie wyschniętego jeziora Bonneville, ktore co roku odwiedzane jest przez maniaków prędkości.

Jak wspomnialem wyzej wyjazd planuje na 20-30 dni, wiec wciaz szukam ciekawych miejsca, atrakcji wzdluz lub w okolicach zaplanowanej trasy.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 57
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4424
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-03-18, 08:15   

yapkovitz, życzę ci powodzenia. Mam nadzieję że uda ci się zebrać grupę do wyjazdu, i pojedziecie grupą forumową. :czoper: Ja swego czasu rzuciłem hasło wyjazdu w tym roku, w maju. Początkowo zebrało się kilku chętnych, ostatecznie 11 maja z forum jadę tylko ja.
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
Ostatnio zmieniony przez Anula 2016-03-20, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-18, 08:21   

DRAGON szacun :uklon3: bardzo sie ciesze ze doprowadziles marzenie do skutku, mam nadzieje, ze troche pomogla Nasza rozmowa rok temu u Bieniala, poowiedzialem wowczas, zebys jechal bez wzgledu na to czy pojedzie ktos z Toba czy tez nie.
Mam nadzieje, ze pojedzie ze mna pare osob z forum, jezeli nie bedzie chetnych to pojade sam :)
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 57
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4424
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-03-18, 08:48   

yapkovitz napisał/a:
Mam nadzieje, ze pojedzie ze mna pare osob z forum, jezeli nie bedzie chetnych to pojade sam :)


I tego się trzymaj, a na pewno ci się uda. ;D
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-18, 08:58   

:koksik:

[ Dodano: 2016-03-18, 09:27 ]
Kolejne miejsce do odwiedzenia: Hoover Dam – betonowa tama zbudowana na rzece Kolorado w 1936 roku, ktora znajduje sie 50km na południowym wschodzie od Las Vegas, kiedys była największą zaporą na świecie.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-03-18, 10:17   

yapkowitz napisał/a:

Bardziej praktyczne jest wiec wypozyczenie motocykla

Absolutnie! Jeżeli tylko stać Cię na takie rozwiązanie, to jak najbardziej... tylko nie bierz przypadkiem HD ;p

Co do miejsc wartych zobaczenia - jest taki serial krajoznawczy "World from above", który w skondensowanej formie podaje ciekawe miejsca na świecie - w tym i USA - z perspektywy pilota samolotu/helikoptera... jeśli poświęcisz trochę czasu i wyszukasz odcinki adekwatne do planowanej trasy, znajdziesz tak wiele ciekawych miejsc, ze będziesz musiał zastosować solidne sito, by się zmieścić w zaplanowanym czasie... przykładowy odcinek serialu:
https://www.youtube.com/watch?v=rGNMf6qvr9k

Trzeba jeszcze pamiętać, że w zależności od stanu mamy w USA autostrady, mosty oraz tunele płatne i bezpłatne... jeśli będziesz sporo korzystał z płatnych to warto rozważyć easy pass, dzięki któremu pokonasz bramki jedynie zwalniając /tyle, ze to zwolnienie musi być rygorystycznie przestrzegane do prędkości wskazanej na znaku/... i znowu może bardzo się przydać rodzina ale dokładnie tematu nie zgłębiałem...



... jesli mi jeszcze coś się przypomni - dam znać, jesli oczywiście będziesz chciał...
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2016-03-18, 11:23   

nunio oczywiscie, ze czekam na Twoje cenne info :uklon3: Z siostra oraz szwagrem bede sie kontaktowal gdy bede posiadal informacje. Mam jeszcze troche kuzynow w Kalifornii ale nie utrzymuje z nimi bardzo scislych kontaktow. Na fb zaloze profil o wyprawie, niunio jezeli nie wyrazisz sprzeciwu to bede tam wrzucal info od Ciebie, oczywiscie powolujac sie na Ciebie.
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
nunio 



Model: RS1600
Rocznik: 1999
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 185
Skąd: Galicja
Wysłany: 2016-03-18, 12:00   

... jak najbardziej - tym bardziej, ze nie każdego roku bywam w USA i także i tam zachodzą zmiany więc moje informacje w czymś mogą być nieaktualne... do tego "moje" Stany to Wschód do linii Missisipi a Tobie bardziej potrzebna jest specjalistyczna wiedza z Zachodu a tej niestety nie posiadam... mentalność ludzi jest także zupełnie inna... poza tym przywykłem polegać na Rodzinie a to zupełnie inaczej, gdy trzeba od samego początku polegać na sobie, bo na drodze nie będziesz ich miał a nie wyjeżdżasz za róg po piwo...

Ale jeszcze jedno mogę Ci z zamkniętymi oczami doradzić:
musisz mieć niezawodną łączność a system GSM w Stanach jest stosunkowo nowy i zawodny zwłaszcza w aspekcie zasięgu... jest taka sieć w USA, nazywa się Verizon i bazuje m.in. na starym systemie wojskowym... to chyba jeden z największych operatorów w USA tyle, ze u nich standardowo nie kupujesz karty do telefonu a cały telefon z chipem /można oczywiście także kupić w Verizon kartę GSM ale tego unikaj/... otóż mimo starej technologii ta sieć ma rewelacyjny zasięg - wierz mi lub nie ale 30 mil w morze od Bostonu mogłem rozmawiać... i telefon tej sieci Ci polecam na trasę :idea:
_________________
cenzura//Kozak_Barabasz
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-03-18, 21:06   

yapkovitz, 20 maja lecę do Stanów polatać tu i tam na 2oo, wszystko już dopięte na ostatni guzik ;D .Trasa krótsza od twojej, wschodnie wybrzeże i Kanada, właściwie Niagara.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2016-03-18, 21:22   

jaro, do kiedy tam jesteś? ja jestem od 3.06 w Chicago
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-03-18, 21:41   

winiar, lecę 20.05. do NY.
yapkovitz, Wypożyczenie motocykla raczej tanie nie jest, jak planujesz jechać na 20-30 dni to lepiej kupić i to coś dobrego na pewno nie za 1000$. Amerykanie za darmo nie oddają dobrych motocykli np. MS 1300 z 2012 za 6500$ i to jest dobra cena. Ceny paliwa na wschodnim wybrzeżu w tej chwili to około 1,7zł/l, na zachodnim jest sporo droższe, ceny jedzenia porównywalne, hotele 50-70$/D za dwójkę. Oczywiście ty też musisz tankować ;D za 30$ można kupić 1L DJ. Ile wydasz na lody czy inne pierdoły to twoja sprawa.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2016-03-18, 21:48   

ja plnuję juz od kilku lat ,, ale są problemu amerykan za darmo ci sprzęta nie odda trzeba wypożyczyć albo kupić , chociaż electrę to bym przygarnął
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group