YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SHARK NANO - opinie
Autor Wiadomość
Miron 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 1937
Skąd: Skątowni
Wysłany: 2016-02-13, 16:36   SHARK NANO - opinie

Czy ktoś z Was ma takiego i podzieli się wrażeniami ?
_________________
DS 650, DS 1100 & RS 1700 Midnight
sex, drugs & rock n roll
Super Tenere 1200 ZE- nosorożec
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2020-08-10, 06:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2016-02-13, 17:02   

Miron jakkieś 1,5h temu przymierzałem Sharka Nano i Nolana N40 Specjal i wybrałem Nolana. Shark ma specyficzną szybę która opierała mi się o brodę i stwierdziłem że przy dłuższej jeździe mogłoby to byc uciążliwe a nawet wqr...ce ;/ poza tym blenda chodziła płynnie i odniosłem wrażenie że po jakimś czasie użytkowania mogłaby samoczynnie opadac, jej mechanizm opuszczania też taki nie na grube rękawice. W Nolanie szyba jest na dole prosta jak w większości kasków więc komfort "przestrzeni", blendę opuszcza się jak po ząbkach a wajcha do opuszczania wystarczająco wysunięta by ją bez problemów obsługiwac w rękawicy. Co do siedzenia kasku na głowie może Shark sprawiał lepsze niż Nolan ale już zakładanie/ściąganie zdecydowanie na stronę Nolana. Oba kaski mierzyłem w okularach i mimo iż przy Sharku jest napisane że jest przystosowany dla okularników i faktycznie są wycięcia to w Nolanie lepiej siedziały okulary. Ot takie moje spostrzeżenia.
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
endriu246 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 33
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2016-02-13, 17:49   

sagittarius napisał/a:
Miron jakkieś 1,5h temu przymierzałem Sharka Nano i Nolana N40 Specjal i wybrałem Nolana. Shark ma specyficzną szybę która opierała mi się o brodę i stwierdziłem że przy dłuższej jeździe mogłoby to byc uciążliwe a nawet wqr...ce ;/ poza tym blenda chodziła płynnie i odniosłem wrażenie że po jakimś czasie użytkowania mogłaby samoczynnie opadac, jej mechanizm opuszczania też taki nie na grube rękawice. W Nolanie szyba jest na dole prosta jak w większości kasków więc komfort "przestrzeni", blendę opuszcza się jak po ząbkach a wajcha do opuszczania wystarczająco wysunięta by ją bez problemów obsługiwac w rękawicy. Co do siedzenia kasku na głowie może Shark sprawiał lepsze niż Nolan ale już zakładanie/ściąganie zdecydowanie na stronę Nolana. Oba kaski mierzyłem w okularach i mimo iż przy Sharku jest napisane że jest przystosowany dla okularników i faktycznie są wycięcia to w Nolanie lepiej siedziały okulary. Ot takie moje spostrzeżenia.


Pomykałem w nim cały ubiegłoroczny sezon. Szyba fakt duża, dla posiadaczy długiej brody może i niewygodna. Ja z tym problemu nie miałem. Gożej z podniesieniem jej po pełnym opuszczeniu. Ma taki zatrzask. Blokuje się i trzeba specyficznie odchylić szybę lewą dłonią coby ją podnieść. Mnie to drazniło więc nie domykałem do samego dołu. Blenda sprawuje się bezbłędnie po roku sama nie opada. Trzeba się przyzwyczaić do sposobu jej opuszczania. Na dyńce leży ok. Przy prędkościach do 100 wydaje mi się że sprawuje się ok. Denny jest natomiast przesuwany wywietrznik ten górny. Szyba przy podnoszeniu czasem wadzi o niego. Myślę nawet o reklamacji. No i należy pamietać o gumowej płytce w czasie deszczu do zatykania tego wywietrznika. W skali 1-5 daje 4
_________________
VStar 650
Andrzej
 
 
tom2sor 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2001
Wiek: 50
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Porąbka
Wysłany: 2016-02-14, 20:13   

Latam w takim od ponad roku...
Jest OK, poza niedoskonałościami o których pisał wyżej endriu246 - po pełnym zamknięciu szyby trochę kłopotliwe otwieranie...
Denerwujące jest też wywietrznik - po roku czasem źle się ułoży i wydaje denerwujące trzaski - trzeba trochę poprawić i jest ok.
Przy mniejszych prędkościach szyba lubi mocno zaparować - ale to pewnie przypadłość większości szyb...
Generalnie za tą cenę jest ok.
 
 
Jacek79 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-15, 22:59   

Ja mam sharka. Nie mam porównania do innych. Szyba zasłania brodę wiec jest prawie jak w integralnym jeśli chodzi o wiatr. Ząbek do blokady szyby jest ale mozna sie go pozbyć jak komuś nie pasuje. Kask bardzo klasyczny kształtem. Szyba mocno paruje jak jest zimno. Intercom scala można ładnie rozprowadzic. Ja zrobiłem 15 tyś w zaszłym sezonie w tym kasku i spełnił moje oczekiwania.
Szukam patentu na parowanie. Może jakiś płyn? Naklejane patenty przeciw parowaniu są super ale po odklejeniu zostaje ślad a odklejać/zmieniać trzeba co jakiś czas. Jaki płyn polecicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group