YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na nisko latające świnie!!!
Autor Wiadomość
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2015-09-19, 22:00   Uwaga na nisko latające świnie!!!

Drodzy koledzy! Czcigodne koleżanki!

Zacznę poważnie:
miałem kraksę...
A teraz dowcip:
Na szosę wyskoczyła mi świnia! Normalna hodowlana maciora! Po prostu ewidentnie podłożył mi ktoś świnię :beczy:

A teraz już tak na serio. W czwartek 17 IX około godziny 19:30, 1 km przed Karolewem (droga 56, prowadząca do Koronowa, dokładnie odcinek Kotomierz-Karolewo), po prawej stronie szosy stała świnia i coś se tam robiła. Przejechał kumpel jako pierwszy Yamahą Wildstar, pojemność 1600 więc wiecie, wydarcie ma. Świnia widocznie się przestraszyła i wpadła w popłoch co spowodowało że wyleciała centralnie przed moje koło. Miałem jakieś 50-60 km/h, oczywiście mocno po heblach dałem więc prędkość zmalała, ale przywaliłem prostopadle w świnie, motocykl praktycznie się na niej zatrzymał i oparł się na prawym gmolu no a ja wyleciałem do przodu na prawy bark. Wstałem, otrzepałem się i sprowadziłem motocykl.

Z biegiem czasu, zaczynało mi się wszystko odzywać i gdy ból już był BARDZO mocny postanowiliśmy wezwać karetkę. Po przyjeździe karetki została wezwana także policja.
Mnie zabrano do szpitala, resztę ogarniał już kumpel. Dobrze, że stało się to niedaleko jego domu więc zadzwonił po teścia (też motocyklista), przyjechali z jego żoną i motocykle zabrali do siebie.

W szpitalu badania, prześwietlenia klatki, barku no i do domu. Złamań brak. Zapisana fizjoterapia i zwolnienie lekarskie do końca września.

Świnia po tym ja w nią przywaliłem, zwiała na posesję gospodarzy, domu przy którym wypadek miał miejsce.

W momencie gdy mnie już zabrano, przyjechała policja no i próbowano znaleźć właściciela świni. Oczywiście w domu ciemno. Przyjechała jakaś młoda dziewczyna i chciała wjechać własnie na tą posesję, no to policjant od razu do niej podleciał i zaczął z nią rozmawiać. NAGLE w domu światło, okazało się że właściciele siedzieli po ciemku w domu i nie chcieli wyjść do policji. Oczywiście na pytanie policjanta czy to ich świnia odpowiedzieli że nie... A kolejne gospodarstwo chyba 500 metrów dalej dopiero. W ogóle po jakimś czasie, przyjechał gość furgonetką, bo słyszał że motocyklista się wyłożył, a czekał na kumpla który właśnie miał motocyklem do niego przyjechać a się spóźniał i myślał że to jego kumpel. Przy policjantach zaczął wyzywać żeby w końcu zrobili z tymi gospodarzami porządek, bo to ponoć nie pierwszy przypadek że ich świnie szwendają się po szosie.
Reasumując, sprawcy niedopilnowania zwierzyny nie ma. Tym samym zostałem na lodzie.

U mnie skończyło się to na dość mocnym potłuczeniu prawej strony (żebra do tego stopnia że mam trudności z oddychaniem, z wstaniem z z kanapy, schyleniem się, no i obojczyk bardzo mocno).
Motocykl, ucierpiał BARDZO mało, bo "tylko" lekko przygięty do opony błotnik i reling, no i jak się oparł na gmolu, to gmol jest z prawej strony przetarty.
Kumpel po wszystkich zeznaniach wsiadł i pojechał na nim bez problemu.
Mówił tylko że przy około 40km/h, jest lekki rezonans, ale twierdzi że to może być powodem konieczności ponownego wyważenia koła i będzie dobrze.
Co o tym myślicie?
Czy sprawdzić coś więcej zanim znowu wsiądę na maszynę?

Sytuacja jest przekomiczna, wiem, wjechałem w świnie. No ale co, zdarzyło się. Czysty przypadek...

Powiedzcie mi proszę, czy mam możliwości jakieś prawne wyegzekwowania odszkodowania? Jeśli tak, to od kogo? Skąd? Co załatwiać? Co robić? Słyszałem że jest coś takiego jak "Fundusz gwarantowany", i to jest właśnie w przypadkach gdy nie ma sprawcy wypadku...

Mam świadków w postaci kumpla który ze mną jechał, motocyklisty który jechał z naprzeciwka i zatrzymał się od razu żeby udzielić pomocy oraz dwóch gości z samochodu który jechał za nami i wszystko widzieli i oczywiście też się zatrzymali żeby nam pomóc.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, co w tej sytuacji mam robić !
_________________
 
 
arkady007 


Model: MS1900
Rocznik: 2011
Wiek: 52
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-19, 22:24   

Najważniejsze, że Tobie się nic nie stało ... mogło być niewesoło...
Jeśli chodzi o fundusz gwarancyjny to wiem na pewno, że wypłaca kasę, jak ktoś nie ma OC, ale w takich przypadkach chyba nie...spytaj swojego ubezpieczyciela - oni to wiedzą.
Powinieneś się postarać na policji by zrobili dochodzenie i znaleźli sprawcę (tzn nie świnię tylko właściciela).
Jeśli chodzi o moto:
Na Twoim miejscu sprawdziłbym :
1. czy lagi masz proste
2. przy wyważaniu koła zrób koniecznie dynamiczne i popatrz czy fela nie bije
3. łozyska koła sprawdź, czy nie szumią (nie powinny bo wytrzymują więcej jak wpadniesz w dziurę ale sprawdź lepiej).
Powodzenia i żeby przestało boleć...
_________________
Arkady007
Był Stryker 1300 Raider zakupiony :)
Z motocyklami jest jak z wódką...
Fun zaczyna się od litra ...
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-19, 23:36   

Kumpel jak wracał na moim motocyklu szczegółowo przyglądał się lagom, szczególnie przy hamowaniu, i czy przy puszczeniu kierownicy motocykl nie "myszkuje". Jedzie prosto i przy hamowaniu wszystko jest ok. Więc lagi chyba są w porządku.

Dzięki! Zapisałem sobie wszystkie Twoje sugestie. Sprawdzę co napisałeś i dowiem się u ubezpieczyciela jak to jest z tym funduszem!

Co do policji, ciężko będzie mi ich zmusić do czegokolwiek ale będę próbował.
Najgorsze że sami policjanci wiedzieli że to musi być ich świnia, tylko że jak się nie przyznają to oni nic nie mogą zrobić...

Nie czaję zresztą takiego postępowania, przecież na pewno gospodarstwo mają ubezpieczone... Poszłoby to z ubezpieczenia a nie z ich pieniędzy.
_________________
 
 
poldek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 651
Skąd: Kozienice/WAW
Wysłany: 2015-09-19, 23:50   

Kita, dobrze ze ty cały jesteś bo niby predkosc nie byla duza ale moglo sie skonczyc .... no nie waznie.

Kita napisał/a:
przecież na pewno gospodarstwo mają ubezpieczone...


Jezeli świnia pasa sie przy drodze to watpie ze własciciele sa tak postępowi i ubezpieczyli gospodarstwo. mieszkam na wsi to troche wiem jak to jest i jest z tym kiepsko ;/

Wracaj szybko do zdrowia i na koń jeszcze w tym sezonie
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-20, 00:08   

A czy ubezpieczenie gospodarstw rolnych czasem nie jest obowiązkowe?

Świnia im po prostu spierdzieliła...
Zresztą gdybyś widział jaka to posiadłość, to raczej byłbyś na 99% pewny że są ubezpieczeni.

poldek napisał/a:
Wracaj szybko do zdrowia i na koń jeszcze w tym sezonie

Zrobię wszystko, żeby jak najszybciej dosiąść maszyny...
_________________
 
 
kacmar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 1998
Skąd: SZ
Wysłany: 2015-09-20, 00:14   

A tak zapytam, dowód w postaci świni to gdzie przebywa ?

szybkiego powrotu do zdrówka życzę
_________________
Pozdrawiam Mirek

 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-20, 00:33   

Spierdzieliła na posesję...

Dzięki!
_________________
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-09-20, 06:48   

Kita napisał/a:
Spierdzieliła na posesję...

Dzięki!


A to Ci ŚWINIA...a feee ;D

Wracaj do zdrowia - strat nie poniosłeś , to daj sobie spokój , a właścicielom ta świnia jeszcze się podłoży...
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
Romuald 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 132
Skąd: Bestwina
Wysłany: 2015-09-20, 08:21   

Dosyć lekkomyślne działanie policjantów. Moim zdaniem dobrze wiedza czyje to świnie a jedynie brak twardych dowodów powstrzymuje ich przed działaniem. Jeżeli to prawda że to nie pierwszy raz z tymi świniami to prędzej czy później dojdzie tam do poważniejszego wypadku. A nie można by tak konsekwentnie konfiskować jako dowód w sprawie? Jak się ktoś zgłosi to mamy winnego. Jak nie to w końcu pozbędzie się tych świń. Jak tylko jakaś lata przy drodze to odpowiednie służby powinny ja konfiskować (jak nazywa się hycel od świń :shock: ?)
W ten sposób świnie znikną ;D
Ale co tam świnie. Zdrowia życzę i szybkiego powrotu na moto
 
 
poldek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 651
Skąd: Kozienice/WAW
Wysłany: 2015-09-20, 08:34   

Romuald napisał/a:
Jak tylko jakaś lata przy drodze to odpowiednie służby powinny ja konfiskować (jak nazywa się hycel od świń )

W ten sposób świnie znikną


Oby tylko nie była to policja
https://m.youtube.com/watch?v=t0JlUDJdfNU
Tak mi się przypomniało :)
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2015-09-20, 08:36   

Z tego co opisujesz masz obrażenia powyżej dni 7, więc jest to wypadek i powinno być wszczęte postępowanie przygotowawcze. Czytaj tu: https://www.google.pl/url...J1XGo-BgfglUOZQ
 
 
kujawiak 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2008
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1066
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2015-09-20, 09:01   

Zachodzi tu koniecznosc opinii bieglego lekarza. Jesli sa to tylko siniaki i zadrapania to nikt ci takiej opinii nie wyda. Policjanci nie dopelnili obowiazkow skoro swinia wrocila na najblizsza posesje wiec jasne bylo, ze to ich swinia. Mamy regulacje unijne odnosnie znakowania zwierzat. Kazda swinia powinna miec kolczyk na lewym uchu.

PS Jak doniosl mi szwagier - rolnik mogla go nie miec jesli byla chowana na uboj wlasny...
Wiekszosc gospodarstw w/g szwagra ma OC, bo nie jest to droga polisa.
_________________
"To our Wives and Sweethearts (may they never meet)"
Ostatnio zmieniony przez kujawiak 2015-09-20, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tygrys 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 67
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1621
Skąd: warmia
Wysłany: 2015-09-20, 09:04   

Romuald napisał/a:
Jak tylko jakaś lata przy drodze to odpowiednie służby powinny ja konfiskować (jak nazywa się hycel od świń )


Romuald - konsekwentnie trzymasz się tematu "latające świnie" lol , może spadochrony im zafundować , albo jakiś pas startowy :roll:

[ Dodano: 2015-09-20, 10:06 ]
Cytat:
Kazda swinia powinna miec kolczyk na lewym uchu.
_________________


Ale tych w ludzkiej skórze to też dotyczy ? :>
_________________
W życiu jest jak w saunie - najbardziej pocą się ci na górze.
 
 
ADi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2014
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 962
Skąd: FNW/CBY
Wysłany: 2015-09-20, 15:18   

Przykry przypadek. Dobrze, że tak to się skończyło.

Fundus gwarancyjny wypłaca odszkodowanie pokrzywdzonemu w kolizji lub wypadku w przypadku ZNANEGO i NIEUBEZPIECZONEGO sprawcy, który miał obowiązek mieć ubezpieczeni komunikacyjne OC. Fundusz w Twoim przypadku odpada.

Z całą pewnością możesz zawsze dochodzić z powództwa cywilnego, ale najpierw musisz mieć winnego. Policja zawaliła, bo gdyby podeszli do sprawy solidniej, daliby 50zł mandatu i właściciel świni by go przyjął, to miałbyś i winnego i przyznanie do winy. Teraz najpierw musisz udowodnić winę. Raczej trudna sprawa.
_________________
- XV 1900 '14 SCL
- R 1200R '16
- FZ8na '16
ex =======
- DS 1100 '09
- MS 1900 '08
- XV 1900 '09
- XV 1900 '13
- FZ6n S2 '07
- R 1200R '13
- XJ600 '13
 
 
Zyjon 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 122
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2015-09-20, 15:47   

Ze zdarzenia patrol na pewno sporządził Notatkę i powinno być prowadzone postępowanie (czynności wyjaśniające) o czy z art. 77 kw (nie zachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia). Mój ojciec miał kolizję z psem rolnika i naprawę pokrył ubezpieczyciel gospodarstwa rolnego (wcześniej rolnik oczywiści dostał mandat z 77 kw). Na razie wypadałoby się skupić na udowodnieniu, czyja to była świnia. Jak zapadnie prawomocne zakończenie będzie łatwo. Jeżeli nie wykryje się właściciela świni, to tak samo jak by ci n/n porysował w nocy samochód na parkingu - nie ma kogo ścigać.
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2015-09-20, 18:05   

Świnia jak człowiek, jakiś czas będzie miała siniaki po spotkaniu, łatwo ją będzie znaleźć. Tylko trzeba ładnie poprosić prowadzącego sprawę :evil: chyba, że jako dowód w sprawie zmieniła stan skupienia :roll: Do sprawdzenia temat, czy czasem OC rolników, nie jest obowiązkowe :roll:
Ostatnio zmieniony przez Anula 2015-09-21, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 542
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-20, 18:10   

Kita ważne że żyjesz... to że niewiele się stało to szczęście ale ja osobiście bym nie odpuścił bo następnym razem ktoś może zginąć. Naprawa motocykla to też koszt którego nie powinieneś ponosić.

Idź na policję sprawdź co i jak. Ze szpitala weź kwit z opisem.
Jedź do właściciela (ze świadkiem) i porozmawiaj albo się przyznaje albo sprawa przez policję.
Niech podpisze oświadczenie i działaj.
_________________
GKP: XVS650 > XVS1300 CU (STRYKER) > BMW R1200GS 😳
 
 
ADi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2014
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 962
Skąd: FNW/CBY
Wysłany: 2015-09-20, 18:58   

Najlepiej dupę truć policjantom, żeby oni wrócili do sprawy i ukarali właściciela świni mandatem albo prokurator. Oświadczenie podpisane nawet przy świadku może być całkiem nieskuteczne. Jak przyjdzie do konkretów, to powie, że nie wiedziało co chodziło, że go zakręcili i podpisał. Sprawcy kolizji podpisują oświadczenia o swojej winie, a kiedy poszkodowany idzie do ubezpieczalni okazuje się, że oświadczenie zostało wycofane. Sprawca był w szoku i podpisał oświadczenie pod wpływem stresu. Wtedy pozostaje droga sądowa i trzeba udowodnić jemu winę.

Dlatego tak "wartościowy" jest mandat od policji. Nie ma znaczenia na jaką kwotę. Choćby i 20 zł. Ważne, że przyjął, a przyjmując mandat przyznaje się do winy. A winnego wtedy można juz ścigać za odpowiedzialność cywilną.

OC rolników jest obowiązkowe, mało który rolnik jednak je kupuje. Od czasu prezentów od państwa za suszę, za powódź, za wszystkie inne nieszczęścia rolnicy w ogóle przestają kupować jakiekolwiek ubezpieczenia.
_________________
- XV 1900 '14 SCL
- R 1200R '16
- FZ8na '16
ex =======
- DS 1100 '09
- MS 1900 '08
- XV 1900 '09
- XV 1900 '13
- FZ6n S2 '07
- R 1200R '13
- XJ600 '13
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-21, 01:30   

tygrys napisał/a:
daj sobie spokój

Ta, ja se odpuszczę, a następny motocyklista skończy na czołówce z ciężarówką. Czy w Polsce naprawdę nie można działa zapobiegawczo? A nie dopiero gdy dojdzie do tragedii...

Romuald napisał/a:
Jeżeli to prawda że to nie pierwszy raz z tymi świniami to prędzej czy później dojdzie tam do poważniejszego wypadku

No właśnie o tym mówię. Gdybym zaczął uciekać na lewy pas, mogłoby to się skończyć na czołówce, a jak na prawo to na drzewie. I teraz byście mi świeczki stawiali wiadomo gdzie...

kujawiak napisał/a:
Wiekszosc gospodarstw w/g szwagra ma OC, bo nie jest to droga polisa.

No właśnie, dlatego nie potrafię zrozumieć takiego postępowania. Przecież od takich wypadków są także ubezpieczeni...

ADi napisał/a:
daliby 50zł mandatu i właściciel świni by go przyjął, to miałbyś i winnego i przyznanie do winy.

No, tylko że oni się nie przyznali do winy... Więc policjanci nie mieli podstaw do wystawienia mandatu.

Zyjon napisał/a:
Ze zdarzenia patrol na pewno sporządził Notatkę i powinno być prowadzone postępowanie (czynności wyjaśniające)

Będzie takie postępowanie prowadzone. Będę wzywany na przesłuchanie.

Zyjon napisał/a:
Jeżeli nie wykryje się właściciela świni, to tak samo jak by ci n/n porysował w nocy samochód na parkingu - nie ma kogo ścigać.

No i pewnie tak to się skończy :(

pyra napisał/a:
Świnia jak człowiek, jakiś czas będzie miała siniaki po spotkaniu, łatwo ją będzie znależdź, Tylko trzeba ładnie poprosić prowadzącego sprawę

Jutro mam nadzieję że uda mi się skontaktować z dzielnicowym tamtego rejonu i odpowiednio z nim pogadać żeby "wizualnie" zbadał świnie na tej posesji.

Beny napisał/a:
Idź na policję sprawdź co i jak.

ADi napisał/a:
Najlepiej dupę truć policjantom, żeby oni wrócili do sprawy i ukarali właściciela świni mandatem albo prokurator.

No i właśnie w pierwszej kolejności, uderzam do dzielnicowego.

Beny napisał/a:
Jedź do właściciela (ze świadkiem) i porozmawiaj albo się przyznaje albo sprawa przez policję.

To jest u mnie druga opcja.
_________________
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-09-21, 07:26   

Kita, po tytule tematu myślałem sobie żart.Ale ten żart jak się okazuje nie był do końca wesoły ;/ Jedyne co przychodzi na myśl to pech jak cholera.
Dobrze ,że Ci nic poważnego się nie stało.Moto zawsze się naprawi ze zdrowiem bywa gorzej.
Kita szybkiego powrotu do zdrowia !
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group